Jump to content


Fotografije

Tockovi za drumasa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
90 odgovora na ovu temu

#81 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 21 January 2010 - 05:23 PM

@Nion - I ja sam razmisljao o sastavljanju tockova i to upravo kao i ti; hteo sam nazad 36 a napred 32, crne zice, crne nable ... Ali, kao sto rekose, kad se preracuna, ispadne nepotrebno skuplje. U planetB nema ni jedna nabla za manje od 32 zice pa nisam ni razmisljao o tockovima sa manje zica, iako su mi neuporedivo lepsi...

@Gaja - Kad bi svugde bilo ravno, ne bih preterano brinuo, ali uvek se nadje neka rupa. No, ako ti tako kazes, a vidim da mnogo znas o biciklizmu, verovacu ti ... Samo sto cu onda morati da kupim na leto jos jedan par jer imam nameru da predjem vise od 10000 ove godine. :)
  • 0
.

#82 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1715 posts

Postavljeno 21 January 2010 - 05:31 PM

@gajo koliko je je vek tockova do 100eur (Km )???
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#83 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 21 January 2010 - 08:54 PM

Heh, kakvo pitanje...Jel mislis da tockovi od 1000eur traju obavezno 10 godina? Za nedelju dana upadnes npr. u 2-3 fine rupe, a kupis neke od 100 i ne zakacis ih bas nigde. Koji ce posle nedelju dana biti u boljem stanju? Dakle, to je relativna stvar. n2:smiley-cool21
  • 0

#84 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 January 2010 - 08:59 PM

Na nasim putevima duze ce ti trajati tockovi od 100e nego od 1000e. :mrgreen:
  • 0

#85 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 21 January 2010 - 09:12 PM

Mislim da se pitanje odnosilo na predjenu kilometrazu. A to sem od udaranja po rupama zavisi i od istrosenosti povrsina na koje nalezu paknovi. A to opet zavisi od tezine vozaca, nacina voznje tj. kocenja, profila staze, kvaliteta paknova prasine na putu...
  • 0
.

#86 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 21 January 2010 - 09:14 PM

Varijanta sa točkovima može ovako da izgleda:
1.Deblje i jače žice a slabije felne
2.Jače felne a više slabijih žica (tanjih i sl.)
3. i jedno i drugo, i razne kombinacije :mrgreen:
  • 0

#87 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 21 January 2010 - 09:28 PM

Evo da odgovorim vezano za RS10 točkove - ja sam ih kupio krajem avgusta 2009., s njima sam izgurao 9000km do kraja 2009. Posle 6000km primetio sam naprsline na zadnjoj felni na mestima gde ulaze niple, ali sam se pravio blesav po principu - koliko sam ih platio extra se ponašaju (poredjenja radio vozio sam Dura-Ace-SL7801 model 2006 godište i nisam osetio neku preteranu razliku u performansama - dubina felni, profil i broj žica je identičan s time da je cena drastično različita). Na moju žalost, krajem godine sam uleteo u rupu (mrak, neosvetljena ulica na Zvezdari, kiša još maskirala istu) i naravno rezultat - niple i žice izvaljene na 2-3 mesta. Ipak i sa tako sredjenim točkom sam se dovukao do kuće i pošto je to bilo u petak veče - u subotu odem u Planet Bike, kupim novu felnu (~ 3400 dinara), prepletem je, odnesem Željku u Partizan da nacentrira i to je to. Pri čemu napominjem da sam daleko od laganog čoveka (85kg), a ono što sada vozim je Capriolo blue krš (ram kod koga je bilo kakva elastičnost zbog debljine zidova cevi misaona imenica). Drugim rečima - za ove točkove sigurno ne bih pisao da su dobri i ne bi ih hvalio da ih i sam ne koristim - za pare koliko koštaju - više su nego extra. Da ne kažem: vrh brate :) :)
  • 0

#88 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 21 January 2010 - 09:36 PM

A i da kažem ovo.. za naše puteve.. dati 1000e za točkove je po meni totalno sumanuto - sem ako nemate izmedju 40-60kg..Na kraju krajeva - jedno su točkovi koji se voze na trkama, a drugo ono što je za svakodnevnu ekspolataciju. Naši drumovi su jednostavno krš, svi mi koji smo izabrali da živimo ovde treba da se pomirimo s time i da se prilagodimo tome..najjeftinija kombinacija koja postoji, ko hoće sam da plete točkove su Remerx felne (oko 15e je svaka, 36 žica), jeftine čelične žice i polovne nable. To sve može da se zbudži za 50e..
  • 0

#89 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 21 January 2010 - 10:22 PM

Ja mislim da se definitivno ne isplati plesti točkove, jednostavnije je pratiti oglase
i kupiti nešto povoljno, a toga uvek ima. Normalno, mislim na (uslovno rečeno) jef-
tinije točkove. Skršio sam jednu felnu 28" sa 32 rupe i 23mm dubine, i ubio se da je
nađem, dok na kraju nisam digao ruke i kupio ceo točak.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#90 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 22 January 2010 - 06:38 PM

Sta je ovo kakva tema vozi,vozi, kad prsne to je to kupi nove.
  • 0
..............

#91 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 23 November 2010 - 07:54 PM

Kupiš nastavak za ventil, mislim da ima u Capriolu - cenu ne znam. Onda možeš da koristiš auto - pumpu - ali bolje rešenje - odeš na benzinsku pump gde ima kompresor i napumpaš na onoliko bara koliko piše na gumi..


Najgore shto ja uspevam da napumpam gume samo ako je na pumpi (govorim o NIS-ovim) onaj stari kompresor, sa starim crevom i onim pistoljem da ga tako nazovem! Tada sa onim nastavkom mesinganim-kupim ga na pijaci oko 80 kinti, bez problema napumpam! Na ovoj sada gde pumpam, iako ne radi manometar, pumpam na iskustvo, sigurno oko 8!Da kad tresnem o rupu i slicno, naplatak bude ziv!
Ali, na drugim pumpama, gde je onaj mobilni uredjaj, ili tamo gde su na NIS-ovim zamenili onaj pistolj sa novim (ako ste pumpali-znacete kako izgleda), nevalja nista, ma nema sanse da nadrukam gumu!
Ovima iz *moje* pumpe sam rekao da ne prijavljuju sto ne radi manometar, jer ce dobiti to sranje crevo ili manuelni uredjaj i od pumpanja nema nista! A ljudi sa pumpe su mi samo rekli, brate pricaj nam o tome, znamo mi, zato i ne prijavljujemo :) !

Inace taj nastavak uvek nosim sa sobom, jer ako na drumu menjam unutrasnju (verujte od leta 2008-me nisam, a presao oko 20 000km, sreca znam, znam i kako izgleda kad se sve okrene :oops: ) tada ako prodjem pored neke pumpe odmah svratim, i dopumpam na nominalnu vrednost, oko 8-ce i sve je OK!
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika