Jump to content


Fotografije

Drzavno prvenstvo MTB - Strazilovo 19.07.2009.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
122 odgovora na ovu temu

#41 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 16 July 2009 - 09:32 AM

zvuci odlicno!
mada ja imam neki zulj na nezgodnom mestu pa ne mogu da vozim(nece me nesto ove godine :cry: ),a dosao bi makar da gledam i da vas podrzim,samo da nadjem kintu za prevoz.
  • 0

#42 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 16 July 2009 - 09:51 AM

Vidim da će biti dosta gledalaca, super. Topla preporuka da gledaoci ne ostanu na startu, nego da se zavuku u šumu gore na ključnim tačkama. Negde na spustu od Doma je možda najinteresantnije za gledati zbog strmine i stepenica, a tu je i par zanimljivih krivina na spustu od Branka.

P.S. Ajde sad neko drugi da snima video :)
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#43 armadillo

armadillo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 16 July 2009 - 10:30 AM

Ma bice super sigurno! :)
Stizemo i mi :)
  • 0
Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti!

#44 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 16 July 2009 - 01:01 PM

1) jako se isušilo sad sve, i sad je problem rastresite zemlje koja je na neki način klizavija od onog blata što je bilo. Malo kišice bi ga taman... ups, bolje da ćutim!


Jezik pregriz'o! Evo najavljuju kisu u subotu... :cry: A i nije mi jasno gde si tu "prasinu" nasao...

"Staza je lepotica!" - apsolutno tacno! Prava XCO staza. Bravo za izbor staze.

A sada malo kritike (korisne, nadam se):
Organizatori - oupste mi niste jasni! Kakva iznenadjenja za start? Nije vam jasno zasto ljudi pretrce dobar deo staze, a ne objavite i ne oznacite u napred stazu...!?
Djuka (sa pravom) salje ljude da vezbaju, ali iako sam imao "licnog vodica", jos uvek ne znam kako cela staza izgleda...
Koliko se ja secam UCI pravilnika (mrzi me sada ponovo da ga skidam), takmicenja prvog nivoa moraju da budu pravovremeno najavljena, oznacena, itd. Drzavno u Izraelu je oznaceno bar mesec dana unapred! C2 bar nedelju dana ranije, a Evropsko 2010 je na mapi vise od godinu dana unapred i delimicno je oznaceno!

Da li je planiran start loop?

@armadilo: "stepenice i nisu problem ako je uzbrdo"
Odakle ti to, leba ti? Jesi ti to uspeo da se popnes na zadnji set stepenica pre groba, ili si ih obisao sa desne strane?

PS: NE PIJTE VODU NA STRAZILOVU, NIJE BAKTERIOLOSKI ISPRAVNA!!! (Pivo jeste :twisted: )
  • 0

#45 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 July 2009 - 01:26 PM

PS: NE PIJTE VODU NA STRAZILOVU, NIJE BAKTERIOLOSKI ISPRAVNA!!! (Pivo jeste :twisted: )

Baš sam hteo nešto na ovu temu da napišem:
Naime, prekjuče sam bio jako žedan, nigde druge vode, nego one sa česme na Stražilovu. Napio sam se pošteno, mislim da je punih 3 bidona i juče sam bio u totalnom aut-u... dugo mi je trebalo da se smislim odakle mi tolika mučnina i temperatura, dok nisam potpuno premotao film. Razmišljao sam da li je mleko, koje sam pio za doručak možda bilo pokvareno (ili krenulo da se pokvari). Sve što sam konzumirao tog dana nisam sam. Osim te vode... a nikome oko mene ništa nije falilo...

Pio sam ja i ranije tu vodu, ali nikada u takvoj količini i ništa mi nije falilo... doduše, možda ima veze i što sam se nalivao i prethodnih dana, pa mi se skupilo u organizmu, napram prethodnih ako za trening slučajno prođem preko Stražilova a baš nemam vode...

Pretrpeo sam juče visoku temperaturu i jaku mučninu u stomaku. Lečio sam se sa Linex-om, pio sam obične vode a jedini obrok mi je bio prepečen hleb sa mizerno malo jogurta.

Danas mi je temperatura ~37-38 i mnogo se bolje osećam, iako nisam ni danas ni za šta...
  • 0

#46 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 16 July 2009 - 01:30 PM

mnogo je za**no kad ti nestane voda,pogotovo po ovakvom vremenu,i jos ne znas da li je dobra za pice.
Gamzzy nije opasno,proci ce,treba da pokupis neku medalju u nedelju :wink: zelim ti brz oporavak!
  • 0

#47 armadillo

armadillo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 16 July 2009 - 01:35 PM

@nomad

Odakle ti to, leba ti? Jesi ti to uspeo da se popnes na zadnji set stepenica pre groba, ili si ih obisao sa desne strane?


Pa ja sad stvarno ne znam za taj zadnji deo, sta sam radio, ali se secam da je bilo dosta ljudi koji su navijali i pruzali podrsku biciklistima! Taj deo jeste bas zahtevan, zbog stepenica, i zbog razvaljene zemlje itd, ali meni je nekako dobro proshao, valjda sam se posle onog prvog uspona na maratonu i posle spusta, lepo razmrdao za uspon... :mrgreen: Vrlo moguce da sam gurao u nekom momentu, kad je bash postalo nemoguce, ali to je mali deo, znam da sam vecinu vozio ok... :mrgreen:

@gamzzy

Opet zdravstveni problemi pred trku?
Brz oporavak i srecno u nedelju druze! :)
  • 0
Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti!

#48 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 16 July 2009 - 01:39 PM

PS: NE PIJTE VODU NA STRAZILOVU, NIJE BAKTERIOLOSKI ISPRAVNA!!! (Pivo jeste :twisted: )

Baš sam hteo nešto na ovu temu da napišem:
...
Pretrpeo sam juče visoku temperaturu i jaku mučninu u stomaku.

...

Danas mi je temperatura ~37-38 i mnogo se bolje osećam, iako nisam ni danas ni za šta...


U bre. To se misli na onu česmu sa 4 slavine, pre uspona na Branka, ili onu jednu slavinu, blizu starta, recimo? Ili na obe? Šta znam - ja sam toga dosta pio, ali baš 3 bidona nisam. Plus, ja sam iron-stomach man, pa sam u stanju svašta da svarim... Bolje biti siguran, držimo se piva i biće sve u redu. A vode, nadam se da će biti dovoljno za sve takmičare, da ne moraju onu „povoljnu” flaširanu da kupuju u restoranu (70 din pola litre, kad smo jednom uzeli).
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#49 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 July 2009 - 01:53 PM

U bre. To se misli na onu česmu sa 4 slavine, pre uspona na Branka, ili onu jednu slavinu, blizu starta, recimo? Ili na obe? Šta znam - ja sam toga dosta pio, ali baš 3 bidona nisam. Plus, ja sam iron-stomach man, pa sam u stanju svašta da svarim... Bolje biti siguran, držimo se piva i biće sve u redu. A vode, nadam se da će biti dovoljno za sve takmičare, da ne moraju onu „povoljnu” flaširanu da kupuju u restoranu (70 din pola litre, kad smo jednom uzeli).

Ja verujem da je sve to na Stražilovu ista voda. Ja sam lično pio sa one jedne blizu starta, gde su mnogi (svi) takmičari prošli put prali bajkove.
  • 0

#50 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 July 2009 - 02:11 PM

Kad bi moglo hobisti bez kaciga mozda bi i vozio :D


Ako te jedino kaciga sprečava onda je DEFINITIVNO vreme da je nabaviš! To je oprema bez koje se ne seda na bajk - samo bi lud vozio takvu stazu bez nje... Čuvajmo vudžaglu - imamo samo jednu!



Imam neku pra kacigu koja vise smeta nego sto koristi. Svakih 50 metara moram je ponovo namestati, jer oni kaisevi su totalni konstrukciski promasaj. Ako bi trku vozio necu nista da mi smeta :)
  • 0

#51 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 16 July 2009 - 02:29 PM

Imam neku pra kacigu koja vise smeta nego sto koristi. Svakih 50 metara moram je ponovo namestati, jer oni kaisevi su totalni konstrukciski promasaj. Ako bi trku vozio necu nista da mi smeta :)


Kontam da je bolje išta na glavi nego ništa. I moja baš ne stoji kako bih hteo, ali me je spasla pre neki dan - možda bih gadno ogulio glavu o drvo da je nisam imao, ma kakva je... Al ajde, ovo je već druga tema, a i bespredmetno, pošto nema starta bez nje,kao što si konstatovao...
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#52 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 16 July 2009 - 02:40 PM

daću ti ja kacigu, imam jednu viška, al moraš doći po nju danas, sutra do podne. nisam tu za vikend.
  • 0

#53 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 July 2009 - 08:58 PM

Uhhhh....voleo bi da budem tamo ALI zena je hitno morala na operaciju kamenja u zuci...tako da s obzirom da sam sad i otac i majka a da ce izaci verovatno prekosutra iz bolnice... :cry: :cry:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#54 slobodan

slobodan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 posts

Postavljeno 17 July 2009 - 09:51 AM

puno srece miso tebi i tvojoj porodici a trka ce biti.
  • 0

#55 berg

berg
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 July 2009 - 10:54 AM

:idea: INFORMACIJA ZA SMESTAJ

Fruška Gora - planinarski dom Stražilovo (284m)

Mesto: stražilovački breg Čerat

Konfiguracija: zidano prizemlje sa kuhinjom, dve trpezarije, TV sala; sprat od drvene građe sa 10 soba. Najveći dom na Fruškoj gori.

Kapacitet: 10 soba sa 72 ležaja (6x6kreveta, 2x4 kreveta, 1x12 kreveta, 1x16 kreveta)

Komfor: struja, tehnička voda iz bazena, voda za piće sa izvora udaljenog 100m, po jedno kupatilo i WC na prizemlju i spratu, TV sala, oprema za pripremanje i posluženje hrane. U domu se ne drže zalihe hrane i pića. Trpezarije, sala i dve velike sobe se greju pećima na čvrsto gorivo.

Dolazak: asfaltni put od Sremskih Karlovaca (5km) do stražilovačke doline, potom planinarska staza ili široki šumski put sa serpentinama (500m). Leti postoji autobuska linija iz Novog Sada.

Domom upravlja: PD "Stražilovo" iz Sremskih Karlovaca

Kontakt: PD "Stražilovo", p.fah 13; ili Nikola Malešević, tel. 064/61-49-430

Organizovanje smeštaja: nema domara, dežurstvo po potrebi. Organizovane grupe se moraju najaviti.

:!: ZBOG ODRŽAVANJA DRŽAVNOG PRVENSTVA DOM ĆE RADITI NON-STOP, MADA JE OBAVEZNO ZBOG OGRANIČENOG BROJA LEŽAJEVA PRIJAVITI DOLAZAK.
TRENUTNO SLOBODNO 20 MESTA PO CENI OD 400DIN ZA NOĆ. :!:



Fruška Gora - planinarski dom Zanatlija (328mnv)

Mesto: pod Glavicom

Konfiguracija: zidana zgrada - prizemlje sa kuhinjom, trpezarijom i WC-om, sprat sa sobama, potkrovlje sa skupnim ležajevima. U visini sprata je velika terasa sa pogledom na Novi Sad i Petrovaradin. Ispred doma je prostor sa stolovima, klupama i pomoćnim prostorijama.

Kapacitet: 4 sobe sa 30 kreveta, 2 sa po 4 kreveta, 1 sa 8 kreveta, 1 sa 14 kreveta. U potrkrovlju na skupnim ležajevima ima još 20 osoba.

Komfor: struja, tehnička voda iz bazena, voda za piće donosi se iz obližnjeg vikend-naselja "Čardak". WC u prizemlju, WC i tuš na spratu. Dom je stalno snabdeven hranom i pićem, postoji i oprema za pripremanje hrane. Za organizovane grupe moguće je spremanje hrane od strane osoblja. Trpezarija se greje kaljevom peći, sobe radijatorima etažnog grejanja.

Okolina: vikend naselje "Čardak".

Dolazak: asfaltni put od Sremske Kamenice (4km). Autobuska linija postoji do Paragova, potom treba pešačiti još 1km.

Domom upravlja: PD "Zanatlija" Novi Sad, p.fah 17.

Kontakt: PD "Zanatlija" Novi Sad, p.fah 17, ili domaćini: Jovan Mrkšić i Mara Svirčević , tel. 021/339-180.

Organizovanje smeštaja: dom je stalno otvoren.


:!: OVO JE NAJBLIŽI ALTERNATIVNI SMEŠTAJ UKOLIKO DOM NA STRAŽILOVU BUDE POPUNJEN :!:
  • 0

#56 vladimir

vladimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 July 2009 - 01:12 PM

Sto se staze tice,nas trojica smo bili u utorak i sreca u Pavla iz Ris-a koji je sa nama obrnuo krug(veliko mu HVALA :wink: ),prvi krug smo dobar deo staze gurali :oops: ,posto nam je zbog manjka brda ZR-u, tehnika u K.,ali drugi krug je vec bio malko bolji.Mozda cemo biti malo smesni u nedelju ali kapiram da svako u ,pogotovu u Hobby kat. treba da se provoza jer je sve stvar tehnike a nju sedeci kuci niko nije popravio...ja sam zivi primer :D.
Pavle ,jos jednom hvala!
PS Misho brzo se oporavite :wink:
  • 0

#57 armadillo

armadillo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 17 July 2009 - 01:34 PM

Jedva chekam :)
Sytra tune-up bajka :mrgreen:

Misho, pozdrav i da se brzo oporavite!
  • 0
Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti!

#58 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 July 2009 - 05:31 PM

Mislim da ću ja biti najsmešniji na trci, pošto se i dalje osećam kao isceđeni limun od proklete vode...

Još uvek ne mogu normalno ni da jedem, pošto posle svega 10-tak zalogaja postaje teško u stomaku :(

Sutra ujutru sam tamo, da malo poradim na tehničkim delovima, pa ko želi, možemo se naći tamo oko 10-tke, a može me cimnuti i ovde, na forumu.
  • 0

#59 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 17 July 2009 - 05:44 PM

Mislim da ću ja biti najsmešniji na trci, pošto se i dalje osećam kao isceđeni limun od proklete vode...

Još uvek ne mogu normalno ni da jedem, pošto posle svega 10-tak zalogaja postaje teško u stomaku :(

Sutra ujutru sam tamo, da malo poradim na tehničkim delovima, pa ko želi, možemo se naći tamo oko 10-tke, a može me cimnuti i ovde, na forumu.



Sad smo Gruja i ja bili pa malo nešto tu novo savladali, mada nam uopšte nije jasno šta je to odmah na usponu na Branka, neki downhill?! Pa se možda i sutra vidimo, ako stignemo još jednom da odemo, malo da štrebnemo :)

Predlažem da svi učesnici popiju istu tu vodu da bi bila trka ravnopravna..!
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#60 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2009 - 06:54 PM

Hvala na lepim zeljama, sorry za off.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika