Jump to content


Fotografije

Totalni početnik: "Da li je ovo dobar bajs??"


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#21 vasa93

vasa93
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 04 June 2009 - 07:56 PM

Strpljiv sam! :D

Šta mislite o ovom

http://www.cikloberz...how.php?id=5875

?? Vredi li za te pare??



Mogu ovaj da uzmem za 25000?? Šta mislite??
  • 0

#22 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 June 2009 - 08:13 PM

Vredi ako je kompletna Sora! Ja sam vidjao Cross bicikle samo sa Sora samaraljkama dok je ostala oprema katastrofa. Promax kocnice, budjavi srednji pogon, celicna viljuska itd. Proveri spisak opreme pa javi.
  • 0

#23 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 June 2009 - 08:22 PM

Da, nek ti kaze covek lepo spisak opreme, pa ovde na videlo. U oglasima ces videti dosta bajkova, tipa "full XT", a od toga je samo zadnji menjac xt (a nekad i prednji). ](*,) [-(
  • 0

#24 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Postavljeno 04 June 2009 - 08:25 PM

Da, nek ti kaze covek lepo spisak opreme, pa ovde na videlo. U oglasima ces videti dosta bajkova, tipa "full XT", a od toga je samo zadnji menjac xt (a nekad i prednji). ](*,) [-(

Pa puna kapa! :mrgreen:
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#25 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 05 June 2009 - 08:20 AM

Vaso, evo da se vratimo na početak teme.. Šta je uopšte dobar bicikl? Ako bicikl posmatraš kao vozilo što u suštini i jeste, prvo što sebi treba da postaviš kao pitanje je: koliko km planiram godišnje da predjem sa istim. Kao što i kod automobila imaš redovno održavanje (zamena ulja, paknova, guma itd.) tako se i kod bicikla habaju odredjeni delovi (lanac, zupčanici, gume, paknovi, sajle) i to spada u redovan trošak održavanja. Ako sebi zacrtaš odredjenu kilometražu, koja se redovnom (svakodnevnom vožnjom) na drumašu lako nakupi onda po meni treba da napraviš takvu finansijsku konstrukciju da u skladu sa tim potrebama pazariš bicikl. Da li je neka oprema extra ili loša - po meni opet zavisi od toga koliko želiš da voziš. Ako želiš da vrtiš krugove oko Ade i da se vozikaš po gradu - onda je nebitno da li ćeš voziti nešto sa Sorom ili Dura-aceom iz Shimanove ponude. Naravno, ako imaš neograničene finansije, onda sebi možeš priuštiti i nešto što košta preko 10000 jura pa ga iz čiste zajebancije koristiti za odlazak do prodavnice. Najprostija računica koliko je neki bicikl dobar je broj_predjenih_kilometara/cena_bicikla...
  • 0

#26 vasa93

vasa93
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 05 June 2009 - 08:32 AM

Gajo, hvala puno na objašnjenju!!

Evo šta kaže vlasnik onog Cross bicikla za opremu

samaraljke pogon zadnji menjac su sora iz 2007,tockovi rigida sa shimano nablama i obicnim zicama,kocnice su Pro Max,sticna i lula su zoom volan nzm tacno,gume ritchey,crna traka na volanu,scout sediste.prenos ti je 2 puta 8 znaci ima 16 brzina.mislim da je 52-11 ili tako nesto,ram je cross aluminiumski nisam siguran dal je prednja viljuska aluminium.


  • 0

#27 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 05 June 2009 - 02:19 PM

Gajo, hvala puno na objašnjenju!!

Evo šta kaže vlasnik onog Cross bicikla za opremu

samaraljke pogon zadnji menjac su sora iz 2007,tockovi rigida sa shimano nablama i obicnim zicama,kocnice su Pro Max,sticna i lula su zoom volan nzm tacno,gume ritchey,crna traka na volanu,scout sediste.prenos ti je 2 puta 8 znaci ima 16 brzina.mislim da je 52-11 ili tako nesto,ram je cross aluminiumski nisam siguran dal je prednja viljuska aluminium.

Ja sam za devojku spakovao bajs iz delova: Sora grupa 2x8, Merida ram, Merida sticna i sediste, ITM alu volan, Ritchey WCS lula, tockovi Shimano WH-R550 i sve to sam uklopio u 270 eura... Pa ti vidi sad dal' taj bajk vredi 300 evrica.
Uz svo duzno postovanje taj bajk moze da kosta maksimum 200 evra, ali maximum!... a viljuska nije karbonska sigurno... Da ne spominjem ovo scout sediste od 400-500 dindzi
Ali opet s druge strane covek ima pravo da ceni svoju biciklu koliko hoce...
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#28 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 05 June 2009 - 06:11 PM

Ja sam za devojku spakovao bajs iz delova: Sora grupa 2x8, Merida ram, Merida sticna i sediste, ITM alu volan, Ritchey WCS lula, tockovi Shimano WH-R550 i sve to sam uklopio u 270 eura...


Pretpostavljam od polovnih delova? Ako je od novih, da i ja sklopim jedan sebi. :?
  • 0

#29 vasa93

vasa93
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 05 June 2009 - 06:57 PM

Ja sam za devojku spakovao bajs iz delova: Sora grupa 2x8, Merida ram, Merida sticna i sediste, ITM alu volan, Ritchey WCS lula, tockovi Shimano WH-R550 i sve to sam uklopio u 270 eura... Pa ti vidi sad dal' taj bajk vredi 300 evrica.
Uz svo duzno postovanje taj bajk moze da kosta maksimum 200 evra, ali maximum!... a viljuska nije karbonska sigurno... Da ne spominjem ovo scout sediste od 400-500 dindzi
Ali opet s druge strane covek ima pravo da ceni svoju biciklu koliko hoce...


Za viljušku kaže da je legura aluminijuma. Za bajk traži 25000.

Ja sam za devojku spakovao bajs iz delova: Sora grupa 2x8, Merida ram, Merida sticna i sediste, ITM alu volan, Ritchey WCS lula, tockovi Shimano WH-R550 i sve to sam uklopio u 270 eura...


Pretpostavljam od polovnih delova? Ako je od novih, da i ja sklopim jedan sebi. :?



I ja bih jedan!


http://www.cikloberz...how.php?id=6574

Šta mislite o ovom??
  • 0

#30 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 June 2009 - 07:18 PM

Taj bicikl ja prodajem. Ako te nešto pobliže interesuje pošalji PP.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#31 letnjikovac

letnjikovac
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 10 June 2009 - 07:00 AM

ram lici na onaj plavi iz capriola


Liči, tj. skoro je isti. Jedina razlika je u pivotima za šiftere na ramu koje ovaj ram nema. On ima na vratu rama stopove za sajlu. Ali to je ta proizvodnja gotovo sigurno.

@ Vasa93 .... Meni se sviđa ovaj sa oglasa br.190. Sviđa u smislu opreme i verovatno cene jer mi ne deluje kao bajk koji može/sme da pređe 200 ojra.

http://www.ciklonaut...rangeFrange.htm


To je moj bajs i stvarno ne vredi vise od 155 eura pa ko hoce da ga kupi za te pare nek se javi na mail!
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika