Jump to content


Fotografije

Felna


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 spikac

spikac
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 30 May 2009 - 09:11 AM

Zdravo svima.

Treba mi mala pomoc... Treba mi zadnja felna koja moze da izdrzi moju tezinu(120kg) i koja ce ici na capriolo jer mi je muka da posle svake duze voznje menjam zice... Kako je bajs kanta ne vidim razlog da dam vise od 3-3.5 hiljade...

Ako neko ima neku pametnu ideju ili ponudu neka napise koju rec!
  • 0

#2 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 May 2009 - 09:35 AM

Ako ti pucaju žbice, onda nije problem u felni, nego bolje onda da zameniš žbice.
  • 0

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 May 2009 - 12:19 PM

To, baci sve i nek ti neko ponovo isplete točak od novih.
  • 0

#4 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 May 2009 - 03:02 PM

Sun Rims SOS felna za tebe sa obicnim zicama..idealna za tvoju terzinu :D
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#5 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2009 - 12:24 PM

Uzmi Remerx duplu felnu, imas u Capriolu i zameni sve zice, ali pre toga proveri koliko sta kosta jer za 1500-2000 dinara imas kompletan nov tocak.
  • 0

#6 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 31 May 2009 - 01:12 PM

Mislim da za te pare, oko 2000 hiljade, ima komplet Remerx tocak da se kupi. :-k
  • 0

#7 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 31 May 2009 - 01:34 PM

Obavezno 36 zbica , i vidi neka pored jake felne budu DT 2.0 one debele zbice
  • 0

#8 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 31 May 2009 - 06:37 PM

Debelina zica nije veliki faktor u cvstini tocka. U Bugarsku najjaci DH vozaci na tockove imaju DT Competition 2,0->1,8(kod nable debelina 2,0 a kod felne 1,8) kako zbi smanjili tezinu celokupnog bajka i niko se nije pozalijo daimaju problema sa njima. Samo jedan VELIKI savet. Nemoj da uzimas zice koje su iz Planet Bike-a. To covece je tezak fuseraj
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#9 spikac

spikac
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 05 June 2009 - 01:56 PM

Hvala svima na preporukama...

E sad... Malo sam se ja lose izrazio, pa bih da preformulisem pitanje... Felna je po meni ok i to je Crypton X 26” ALU 559X19(ide standardno uz bajs) pa da li da menjam samo zice ili da uzmem bas novu felnu? Da li uopste mogu neke bolje zice na ovu felnu :?:
  • 0

#10 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 06 June 2009 - 06:34 PM

Debelina zica nije veliki faktor u cvstini tocka. U Bugarsku najjaci DH vozaci na tockove imaju DT Competition 2,0->1,8(kod nable debelina 2,0 a kod felne 1,8) kako zbi smanjili tezinu celokupnog bajka i niko se nije pozalijo daimaju problema sa njima. Samo jedan VELIKI savet. Nemoj da uzimas zice koje su iz Planet Bike-a. To covece je tezak fuseraj


Male ispravke: DT Competition su "double butted", 2.0/1.8mm, ali u sledecos formi - 2.0 kod nable, 1.8 u sredini i ponovo 2.0 kod felne.
Referenca: http://www.dtswiss.c...lDatasheet.aspx

Neki DH vozaci zaista koriste Competition zbice, ali oni SVI imaju full-suspension biciklove (i vecina su teski (dosta) manje od 120kg). U spikac-ovom slucaju, vozi se HT bike, sa opterecenjem od 120kg. Ako on ne stoji na bajku, povijenih i elasticnih kolena i ne absorbuje udarce terena (sto bih mu toplo preporucio bez obzira na vrstu tocka i bicikla), onda je svo opterecenje na gumama i tockovima.

spikac, ako ne nameravas da menjas bike (full suspension), ja bih ti ipak preporucio da ti ispletu tocak DT Champion 2.34mm ili 2.0mm zbicama (ili ako lova nije problem, onda DT Alpine III 2.0/1.8/2.34mm). Takodje ne bi bilo lose da proveris da li u tvoj ram pasuje malo sira guma (ona bi delovala kao dodatni amortizer)...

PS: Da, mozes stavljati dobre zbice i na jeftine felne (tehnicki), ali ako ti je felna uzana i slaba mozda bi bolje bio novi, jaci, kvalitetniji komplet...
  • 0

#11 Yeti

Yeti
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 02 July 2009 - 01:36 PM

Samo jedan VELIKI savet. Nemoj da uzimas zice koje su iz Planet Bike-a. To covece je tezak fuseraj


Nisam upućen stvarno, mada sam čuo slične stvari o Planet-u, zbog čega da se ne uzimaju kod njih? DT Swiss je svuda DT Swiss... Ili možda i nije! Ipak je ovo Srbija...
Može objašnjenje?

Pozdrav!
  • 0
Nulla tenaci invia est via,

#12 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 02 July 2009 - 05:58 PM

Ej', ako imas 120kg i vozio si malo bajk nakon sto ti je pukla zica, mozda ti je i nabla na izdisaju, proveri!

Najbolje resenje je, po meni, da uzmes novu alu nablu, zice (ne mora dt, samo da nisu one najgore sa pijace) i duplu alu felnu (ranije su dosta jeftine bile rigida zac 19 ako se ne varam) za 36 zbica/zica i odes kod nekog dobrog majstora (npr. sa ovog foruma :mrgreen: ) da ti isplete tocak. Valjda to ne kosta vise od 2500 din

Ipak je ovo Srbija...

Sam si sebi odgovorio :D
  • 0

#13 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 07 December 2014 - 12:49 PM

Nisam upućen stvarno, mada sam čuo slične stvari o Planet-u, zbog čega da se ne uzimaju kod njih? DT Swiss je svuda DT Swiss... Ili možda i nije! Ipak je ovo Srbija...
Može objašnjenje?

Pozdrav!

Vadim ovu temu iz naftalina,

posto sam u situaciji da mi treba nekoliko (desetak) DT Swiss 260/2mm crnih zica,

da bih mogao da sredim tocak (spao lanac i ostetio zice)

 

Prosto ne mogu da verujem da kod nas bas u toj meri sve ide naopako,

pa da cak ni kod velikih uvoznika ne moze posteno da se pazari, nego uvaljuju kineski fush...

 

Posto je tema,ipak, bila aktivna pre pet godina, mozda se nesto promenilo.

Zna li neko?

 

I, ima li neko ove zice mozda na prodaju (ili poklon :))


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#14 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 07 December 2014 - 01:22 PM

Na Planetbike.rs stranici pise da ih ima, pogledaj


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika