Jump to content


Fotografije

Smrdljivi Polisport bidon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#41 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 August 2009 - 07:34 PM

To je ekološki vrlo nesavesno a i kad jednom platiš bidon voda s česme je doživotno džabe.


Mislim da bi ovo trebalo da bude nešto prilično relevantno za sve bajkere...
  • 0

I chill harder than you party. 


#42 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 12 August 2009 - 08:43 PM

@mixitron

Hvala za info. Eto sta pise za srebro. Da ne poverujes.


Kupovati flasiranu vodu pre svake voznje i u voznji potrositi najmanje dve - izadje dosta skupo. Ali nije losa ideja dok se ceka novi bidon da bude kao privremena zamena, pogotovo ta varijanta od 0.75l.
  • 0

#43 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 August 2009 - 10:21 PM

Ma ok je koristiti i druge stvari (nosao sam 1l flašu jogurta zimus po planinama jer nisam poneo bidon), ali taj potrošački fazon kupim-popijem-bacim :arrow: [-X
  • 0

#44 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 12 August 2009 - 10:37 PM

A druga stvar...na duzim voznjama se zapitas oces li naci negde vodu da napunis, a kamo li prodavnicu, da je kupis. :roll:
  • 0

#45 ivanj

ivanj
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • LocationBlizu reke Save, Novi Beograd

Postavljeno 12 August 2009 - 11:18 PM

Na duzim voznjama ces otvoriti tu Rosa flasicu i sipati vodu, kao i kod svake flasice/bidona. Ne moras je bacati kad popijes - poenta je da imam "bidon" za 40 dinara koji se moze reciklirati, a nikada ne smrdi. Tu flasu mozes koristiti xyz puta ako zelis, jer ima klasican navoj ali i onaj nastavak otvori-i-nagni, kao akva viva.

Moj trenutni recept je ta flasica i balon Zlatiborske kod kuce. Pre voznje sipam tu vodu u ovu od Rose i miran sam za voznju... ako negde jos treba, sipam sa cesme. Ali volim mogucnost sto nisam vezan za tu flasu nakon sto je ispraznim, jer ako je jedina varijanta da kupim negde vodu, to mogu lako uciniti jer uvek imam "mesta" na bajku za novu flasicu. I nikada mi se nije desilo da se toliko usmrdi kao bidon. :-&
  • 0

#46 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 August 2009 - 11:50 PM

Koliko si najduže "refilovao" istu plastičnu flajku umesto bidona pre nego što si je bacio?
  • 0

I chill harder than you party. 


#47 nitro

nitro
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 13 August 2009 - 12:31 AM

Meni je jednom prilikom uspelo da uguram u nosac onu 1.5l bocu od apatinskog. Samo treba malo otpiti piva da moze da se zguzva :)

Ove flasice od raznih voda i sokova obicno gurnem naglavacke i dobro se drze u nosacu bez obzira na velicinu.

A sto se tice bidona, u Planetbajku sam skoro kupio neki crveni Scott sa crnim poklopcem za svega 125din. Bio je na nekom snizenju i malo je tvrdja plastika od vecine bidona, ali se ne oseca bukvalno nikakav miris, cak i kod vode koja je vise dana odstajala u njemu. Takodje imam neki Polisport (600din) sa izolacijom, isto crven sa crnim poklopcem i providnom zastitnom plastikom iznad otvora i on se uopste ne oseca.
  • 0

#48 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 13 August 2009 - 07:29 AM

@nitro

cekaj da vidis kada malo opali sunce po tim bidonima. Mislim da i od "starosti" tj. posle kratkog vremena krenu da pustaju.

@ivanj

Definitivno te razumem. I sistem ti nije los. Mada i dalje smatram da je na duze staze neisplativo. Ali ako inace koristis flasiranu vodu onda je to logican izbor. Ja licno sam se nesto utripovao od plasticnih ambalaza, zato sam i uzo sta sam uzo.
  • 0

#49 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 981 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2010 - 03:42 PM

Kako su se pokazali Enervit bidoni od 500ml(da li se boca vraca u prvobitan polozaj prilikom stiskanja,da li je "jezicak" elastican)?http://www.fornarisport.it/foto/prodotto/borraccia_enervit_250.jpg
Trazio sam ih u Lama-inim prodavnicama i Intersport-u ali od 500ml nemaju(imaju samo u paketu sa en.napitkom),gde jos da potrazim?
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#50 Galenika

Galenika
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationZemun - Nova Galenika

Postavljeno 11 June 2010 - 09:29 PM

Бидон код мог другара смрди као да су пацови трулили у њему 15 година, фуј, бљак
n2:hahaha
  • 0

#51 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1715 posts

Postavljeno 11 June 2010 - 09:56 PM

pansport bidon 250 za sada je bas ok
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#52 Wllada

Wllada
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 11 July 2013 - 07:34 PM

Ljudi, ja imam problem oko izbora nosaca bidona. Sta biste mi vi preporucili od ovog?

http://planetbike.rs... ... 20(korpica)/3577/

http://planetbike.rs... ... 20(korpica)/3544/

http://planetbike.rs... ... 20(korpica)/3567/

Bitno mi je da bidon dobro stoji jer bih cesto vozio i off-road. Kolika bi razlika u drzanja mogla da bude izmedju mejio i sior. Sior je definitivno mnogo lepsi, ali me "muci" tih 1000rsd... :lol: A i nekako mi je logicnije da tih 1000rsd ulozim u neke "pametnije" stvari...naravno, ako je sior zaista toliko bolji onda cu prezaliti novac... :lol:
  • 0

#53 Wllada

Wllada
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 11 July 2013 - 07:46 PM

Sad sam video ovaj i deluje mi extra...

http://planetbike.rs... ... 20(korpica)/3576/

sta mislite? :D
  • 0

#54 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 04 August 2013 - 08:46 PM

Ljudi, kada se dizna loše tj vrlo teško spušta nadole ili ti povlači na gore, šta staviti, tj čime nekako podmazati da to krene. Izlomiću pšoklopac ako nastavim da vučem ovako!
  • 0

#55 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 04 August 2013 - 08:51 PM

Mnogo usecerene tecnosti pa se ulepi. Deterdzent za posudje i mlaka voda i cimaj gore-dole,na kraju dobro isperi i to je to.
  • 0

#56 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 04 August 2013 - 09:12 PM

Nov bidon tebra! :wink:
  • 0

#57 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 05 August 2013 - 01:27 AM

Nov bidon tebra! :wink:



Tako sam se ja namucio sa merida bidonom dok se nije razradio, bas sam morao jako da povucem....Zezalo me to jedno mesec dana....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#58 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 10 August 2013 - 01:34 PM

Preporuka za Adidasov bidon, 750ml. Uzeo sam ga u Djak-u. Bio je oko 700 dinara.
http://www.nzsoccers... ... ottle.html
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika