Jump to content


Photo

neke stvari za MTB


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 Bocca

Bocca
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Posted 19 May 2009 - 05:48 PM

Ovako, imam Mirage pro, koji bi trebalo da postane nesto malo vise po mojoj meri. Za pocetak sam uzeo LX kocnice (jer me ovo promax djubre zamalo kostalo zivota), a slede ce sto bih menjao je zadnji menjac i prednji vreovatno, da ostane upareno. Kasetu ne bih dirao jos. Nova je i OK za sada, a ne treba mi vise od 8 faza. Ono sto je moj problem je malo grublja voznja, koju ruzne 270-din-pedale ne mogu da izdrze, a bogami sve cesce ni zadnji menjac koji preskace. Takodje imam problem sa krckanjem kod punog okreta pedale.
Skinuo sam pogon, skinuo pedale, osictio detaljno, podmazao pa je bilo ok, ali prva malo grublja voznja sto preko drndavih trotoara i ivicnjaka sto pored njih :D je vratila krckanje. O uzbrdicama tipa ustanicka ka hramu da ne pricam, posto Alivio nazad ne moze da se izbori sa time malo zescim tempom, a verujem da ce me i pedale izdati uskoro u jednoj takvoj situaciji #-o

E sad, razmisljao sam da prvo i prvo uzmem nove pedale. SPD mi nije privlacan zbog toga sto mnogo silazim sa bajsa, cimam ovamo onamo, prosto ne bi radilo posao, sem kad izadjem iz grada, a to nije cesto. takodje zahteva i patike, pa mozd ajednom. Vise me zanima nesto sto sam vec vidjao na forumu, u vidu TruatiV pedala.

Ovakve mi se cine sasvim solidne:

http://www.fullcycle... ... -pedal.jpg

kakvo je vase misljenje o njima, i ima li iko ideju gde ih ima za kupiti? Kapriolo, planet, terrabike (ili tako nesto), niko od njih nema na zalost.

Drugo sto mi je u planu su ti menjaci. Alivia bih promenio za LX ili eventualno XT. LX mi je pristupacniji, sto se tice budzeta, a cini mi se da mi sasvim OK radi posao za moj stil voznje. Neki entry level hard ride menjaci.

za XT ne bih mogao sada da se otvorim, ali ako ima realnog razloga skupio bih lovu lagano!
SRAm takodje ne izbacujem iz kombinacije ali mi nije bas najjasnije sta se 1:1 povlaci za sobom kad se bude menjalo.

I poslednja stvar, koja mi je prilicno bitna, a siguran sam da dezurni mudraci mogu da me posavetuju. Imam 197cm i nekih 110 kila (nisam debeo :mrgreen: ), i cini mi se da zadnji tocak u potpunosti nije prilagodjen mojoj tezini. Za sada mi nije problem da centriram tocak s vremena na vreme, ali bih da uzmem neki bandash i glavu koja ce se normalno ponasati (a nabla vrteti) pod mojom tezinom. Sadasnji tockovi su standardnih 26" i to mi sasvim odgovara.

Sorry sto sam udavio sa svojom prvom temom :) Obecavam da cu se potruditi da vratim to zajednici prosipanjem mog znanja okolo, koliko ga ima ;)
  • 0

#2 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 19 May 2009 - 06:23 PM

Evo, nesto o pedalama...Ima ih kod nas, u Capriolu. Cena:

Truvativ Hussefelt - 4065 din.
Truvativ Holzfeller - 5676 din.

Nema sta tu puno da se kaze, voze se uglavnom u All Mountain, Freeride i Downhill kategorijama. Naravno, niko ne kaze, da ih ti ne mozes staviti na Polara. Velika platforma, pinovi koji onemugucavaju proklizavanje obuce, a i ima ih bogme; oko pola kg-a par. :)

Znaci, pre ces unistiti taj tvoj pogon, nego njih. :D
  • 0

#3 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Posted 19 May 2009 - 06:28 PM

Pedale deluju ok. Ne znam da li si ih video uživo ali ogromne su. Bitno je da vidiš šta ti ne odgovara kvalitetom i to menjaš.

Za zadnji menjač pogledaj Deore jer je isti kao LX, a manje ćeš da platiš. XT je ipak XT

Pošto si toliko težak krcanje možda dolazi i od šticne.

Za točkove ne znam konkretno jer je tvoja težina poveća, ali mislim da bi deore ili lx nable sa dt žbicama i felnama neke srednje klase itekako izdržale.
  • 0

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 19 May 2009 - 06:33 PM

...Ne znam da li si ih video uživo ali ogromne su.


Svakako.

Za zadnji menjač pogledaj Deore jer je isti kao LX, a manje ćeš da platiš.


Potpisujem. Kapiram, da je razlika samo u par grama, a isti menjaci tehnicki, samo sto ces za LX da odresis malo vise kesu.

Neke mavic felne, tipa 317, (ili Mach, takodje jake, a jos jeftinije) sa nekom prosecnom glavom i dt zicama ce verovatno zavrsiti 30% posla. Ostalo je na majstoru, da ga dobro odradi!
  • 0

#5 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 19 May 2009 - 06:50 PM

Sto se pedala koje si naveo tice - Truvativ drzi Capriolo. Za slicne varijante proveri Freestyle prodavnicu u Pancevu. Mozes da vidis i sa Zsolt-om iz Subotice, jer BBB ima takodje slicne varijante. Mada, po meni bi ti i ove recimo bile sasvim korektne za tvoj nacin voznje

Postavljena slika

Imas i ovu varijantu - sa jedne strane SPD mehanizam, sa druge klasicna pedala, pa imas i mogucnost izbora

Postavljena slika

LX je po meni sasvim ok sto se tvojih voznji tice. Nema potrebe za jacim grupama.
Siftere ces generalno dokle god imas osmofaz voziti malo slabiju kategoriju, jer su jace sve za 9 brzina.
Sto se SRAM-a tice, zadnji menjac SRAM nije kompatibilan sa Shimano sifterima, jer je kod Shimano-a odnos 1:2. Prednji menjaci rade nevezano koji je proizvodjac siftera u pitanju.
Za tocak - trebalo bi staviti recimo neku nablu sa lagerima, mada bi iskustveno i XT nable vrsile odlicno posao, da ne kazem i LX varijanta, ali zbog tvoje tezine, mislim da bi bilo bolje staviti neke sa lagerima. Problem je sto ovde u radnjama toga tesko ima. Ostaje ili da se narucuje, ili da se preko oglaca lovi, mozda i celi tockovi kad naleti nesto kvalitetno. Sto se tice felni - Mach koje sada drzi Capriolo bi ti odlicno 'legle", jake su i dosta kvalitetne.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#6 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Posted 20 May 2009 - 01:04 AM

Za pocetak sam uzeo LX kocnice (jer me ovo promax djubre zamalo kostalo zivota)

Sta bre hvali Promax kocnicama :)? Jesu jeftine, ali su sasvim korektne. Doduse ja sam pero-laka kategorija (malo preko 60kg) pa zato mozda tako dobro rade kod mene, a kad su lepo nastelovane odlicno koce.
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#7 Bocca

Bocca
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Posted 20 May 2009 - 10:04 AM

@stolegrom #1:
Trazio sam u Caprioletu, i nista :) Zena me je pogledala cudno pa zakljucila da nema, tamo u Resavskoj, a u Zagrebackoj mi je onaj lik rekao da nema kao da sam ga pitao da kupim raketni booster za MIG! Ako znas nesto sto ja ne znam... ;)
A zato ih i trazim, jer su heavy izdrzljive, a tezina mi nije preveliki problem :)

@gilgames:
Da, da, video sam ih, ali decko ih je dovukao iz Londona ili tako nesto.
HM, gledao sam i obican Deore i LX, pa cak i XT, ali nisam video neke ogromne razlike osim tezine i izdrzljivosti. A i sto se izdrzljivosti tice, ne znam kolika je razlika pri mojoj voznji. Jedino sto bih ja je da me menjac ne izda kad menjam brzine u malo tezim uslovima tipa uzbrdice ili offroad voznje. I naravno da to bude smooth prebacivanje. Kliko sam gledao LX ispunjava to, ali ako mislite da i obican Deore moze da radi posao. Zasto da ne? :) Vise love u dzepu za nesto drugo!
Krckanje nije od sticne, to je prvo sto sam proverio. Poslednji put sam podmazao i ocistio pogon i pedale zajedno i prestalo je. Ovaj put cu samo pedale, pa cu otkriti sta je ako ne prestane [-o< :|

OK, imam nekoliko predloga za tockove pa cu videti!

@stolegrom #2

Gde mogu uzeti to sto si prelozio? Posto vidim ispod da nisi jedini koji predlaze Mach. Inace majstor sam ja ;) tako da ce biti odradjeno maksimalno pazljivo i precizno posto imam sve vreme ovoga sveta!

misaxtr:

sad sam pregledao freestyle-ov sajt i bogami imaju OK cene i jos bolju ponudu :) mozda pre kupovine skoknem tamo da vidim sta imaju!
Koje su ove prve sto si ostavio?
BTw, polu-SPd mi ne bi radile posao zbog nabadanja praves strane. Cini mi se da bih imao vise stete nego koristi od toga, barem posle nekog vremena :)

Znam da SRAm nije kompatibilan ali ako bih menjao zadnji uzeo bih i sram siftere :)
OK, lageri! i got it. Ako naletim na nesto konsultovacu vas dalje :)

bobale:

Pazi, nastelovao sam ja njih do u milimetar (ako je tako nesto uopste moguce posto su non-stop malo krivi paknovi, te ovamo te onamo) ali ipak pri nekih 40-45 km na sat imaju mali problem samnom na bajsu. Kazem ti, zamalo da me kostaju zivota!
  • 0

#8 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 May 2009 - 10:21 AM

Koje su ove prve sto si ostavio?


BBB pedale BPD-17 CLASSICROAD model.

Mach felne drži Capriolo.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 20 May 2009 - 10:46 AM

@stolegrom #1:
Trazio sam u Caprioletu, i nista :) Zena me je pogledala cudno pa zakljucila da nema, tamo u Resavskoj, a u Zagrebackoj mi je onaj lik rekao da nema kao da sam ga pitao da kupim raketni booster za MIG! Ako znas nesto sto ja ne znam... ;)
A zato ih i trazim, jer su heavy izdrzljive, a tezina mi nije preveliki problem :)


Evo, sad sam pozvao Capriolo u Zagrebačkoj ulici, imaju oba modela Truvativ pedala. Ne znam u čemu je bio problem, jes malo se pokršiš dok izgovoriš model...Al ti lepo na papirče sledeći put, pa kod njih. :)

Kao što reče Miša, Mach felne u Capriolu. Mozda bi mogao da pogledaš i Remerx (takodje jake) felne, one su ja mislim još jeftinije. Naravno, opet Capriolo. Mada, ne verujem da je neka velika razlika, pa bi Mach bile verovatno bolja kupovina. :wink:
  • 0

#10 Bocca

Bocca
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Posted 20 May 2009 - 11:39 AM

hvala Misho! Potrazicu, pogledacu :)

OK, ima da odem direktno, taj mutavi matoracsvaki put prica drugu pricu :D
  • 0

#11 Bocca

Bocca
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Posted 25 May 2009 - 09:02 PM

e pa ovako!

Kocnice su stigle i odlicne su!!! neuporedive sa Promaxom.

Uzeo sam i Deore zadnji menjac, kao i prednji, montirao danas ali nisam imao prilike da vozim.

Pedale su na kraju Wellgo M085, sa industrijskim lezajevima. Ne cine mi se uopste lose. Solidne su a pristojno lagane. Nadam se da ce da pozive, barem dok ne budem imao kinte za nesto ozbiljnije!
Nego, te sa industrijskim lezajevima se mogu otvoriti i malo podmazati, zar ne?

Sto se tice tockova, jos uvek nisam nista uradio, ali vasi predlozi i dalje stoje, pa mozda to dobijem od drustva za rodjendan hehe :) =D>
  • 0

#12 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 May 2009 - 09:19 PM

Sve Trauvativ pedale imaju malo lufta u sebi...imas dosta pedala sa pinovima po cikloberzi i ciklonautu pa cekaj malo :mrgreen:
a za felne bi ti preporucio da uzimas ovo (naravno akoimas kesa sada )
http://www.cikloberz...how.php?id=6232

sasvim odlicno ce podneti tvoju tezinu a podrzavaju V-break i DIsc
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#13 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 25 May 2009 - 09:28 PM

A koje kocnice si uzeo?

Hmm, Wlego 085 bi trebalo da su one obicne sa alu okvirom i plasticnim telom. Ako su te, koje sam i ja kupio u Capriolu za 400 i nesto kinti...nece dugo. Leva mi se razvalila posle par nedelja, a pritom sam lak ko perce. :x
  • 0

#14 Bocca

Bocca
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Posted 25 May 2009 - 10:28 PM

@Dusan:

pa to i cekam generalno. Video sam te tockove, ali tesko da sad imam da odvojim 100e :) Morace da ceka neku drugu priliku.

@stolegrom:

Uzeo sam Deore LX :) Malo su tvrde ali videcu lagano da promenim i paknove!

Jok, ove wellgo sam uzeo za 1600 na buvljaku ('bem li ga kod koga) i nema plastike na njima. Nisam skroz zagledao pa ne mogu reci da li ima aluminujuma (a verovatno ima) i koji je deo od gorepomenutog sastavljen. Znam samo da mnogo lepo klize! :)
  • 0

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 25 May 2009 - 10:37 PM

Pogledaj onu prvu sliku sa pedalama, koju je okacio misaxtr. Ono sto je srebrno na njima, nadam se da kod tebe nije plasticno, tj. da je takodje aluminijum. U suprotnom, nece izdrzati tvoju masu. #-o

Inace, ako stvarno imaju industrijske lagere, tu nema sta da se podmazuje, oni su zapecaceni. :)
  • 0

#16 Bocca

Bocca
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Posted 25 May 2009 - 11:45 PM

e bas sad videh dok se ucitavala strana! Izgledaju identicno, i nema ni trunke plastike na njima :)

Heh, pa je l' to dobro ili lose? Mislim ako se nesto s*ebe ja im fakticki ne mogu nista, zar ne? #-o
  • 0

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 25 May 2009 - 11:48 PM

Nema plastike = dobra stvar

Industrijski lageri = jos bolja stvar. :D
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users