Jump to content


Fotografije

Koliko se moze smrsati voznjom bicikle?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
147 odgovora na ovu temu

#1 strelok09

strelok09
  • Members
  • PipPip
  • 51 posts

Postavljeno 08 May 2009 - 02:44 PM

Ja imam 85kg e sad koliko bi mi voznje bilo dovoljno da bih smakao na 10-75kg?
  • 0

#2 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 08 May 2009 - 02:58 PM

Evo odgovoriću ti ja pošto s ovom tematikom imam dosta iskustva. Ako se redovno voziš, tj. svaki dan i vodiš računa šta jedeš može dosta da se skine. Moje iskustvo po pitanju kilaže je sledeće: celog života sam manje više bio na oko 80-85kg, 99. sam se u toku NATO agresije kada nisam vozio bio nagojio na nekih 110kg da bih na kraju 2000. imao 80. 2002. sam imao nesreću da se zaposlim u domaćoj firmi (gazda seljak), pa sam radio po 16 sati (tu za vožnju nije bilo vremena) tako da 2005. kada sam dao otkaz sam imao nekih 117-120kg (pa mi je umesto normalnih 12-15 minuta koliko sam navikao da idem uz Avalu bilo čudno što mi treba pola sata..). Od 2005. pa do danas sam prešao nekih 50000km, kilaža mi se kreće izmedu 85 i 90kg (zimi). U suštini, ishrana je mnogo bitan faktor, izbegavaj slatkiše i testa, vozi redovno i rezultat ne može da izostane. Naravno, kod skidanja kilaže je veliki problem što ljudi često uspeju da skinu višak koji ne žele, ali ga posle i brzo vrate..A da, nisam pomenuo.. visina 192cm
  • 0

#3 radiation_king

radiation_king
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 May 2009 - 03:24 PM

Ja sam za tri nedelje skinuo sedam kg, ali sam koristio Lcarnitine (sagorevac masti) naravno uz normalnu ishranu i minimum sat vremena voznje dnevno!
  • 0
Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride

#4 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 08 May 2009 - 03:35 PM

Kao sto Gaja vec rece, bitno je i sta i koliko jedes, pored fizicke aktivnosti. Pokusaj da izbegavas veceru, nemoj da se prezderavas, izbaci sokove (Coca Cola, moje omiljeno pice, je zlo :( ), ako zivis u zgradi nemoj da koristis lift, smanji slatkise... Ja sam tako, u toku zime kad se generalno svi debljamo, skinuo 6kg - sa ~2l Coca Cole dnevno presao na 1 casu nedeljno; umesto liftom krenuo peske na 6 sprat, vecerao tek ponekad (ako si gladan pojedi jabuku ili neko voce) - i urodilo je plodom, bez bitnijeg povecanja fizicke aktivnosti. A tek sa svakodnevnim voznjama, ma ima da budes kao grana ;)
E da, slatkisa se nisam odrekao, to mi je najvec "prehrambeni" porok :oops:

Samo napred u svojim namerama, u voznji uzivaj, a kg ce polako da odu :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#5 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 08 May 2009 - 03:39 PM

uhhh i ja trebam da skinem kilazu uhh ... bar na 78-9 kila .... kakvo je to sagorevanje masti ?
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#6 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 08 May 2009 - 04:36 PM

kako da porucim to i koja je cena ....
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#7 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 08 May 2009 - 04:46 PM

Kod Studenjaka na NBG se nalazi neki ATP Sport, evo ti njihovih preparata i cena (makar okvirno da znas):
http://www.atpsport....up ... ci masti

npr:
ULTIMATE NUTRITION LIQUID L-CARNITINE (1000 mg) 355 ml. 1.600 din
MLO L-CARNITINE (1000 mg.) 30 tab. 1.200din
BIOTECH L-CARNITINE (500 mg.) 60 tab. 1.350 din

p.s. Meni je ta materija potpuno nepoznata, ovo je samo da znas cene okvirno; a neka ti neko iskusniji preporuci tacan preparat, ako i prodavnicu gde da kupis...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#8 nesrulz

nesrulz
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 08 May 2009 - 04:47 PM

Ja sam skinuo 10 KG za nekih mesec dana.
Redovna vožnja, i paziti na ishranu...
  • 0

2qu23uw.png


#9 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 08 May 2009 - 05:18 PM

Webber92

Nisu ti sagorevači masti čudo pa da ždereš ko blesav i gutneš tabletu i kilogrami nestaju. [-X

Pre nego što se odlučiš na taj (pogrešan) korak probaj prirodnim putem. A to je korekcija ishrane NA PRVOM mestu pa onda neka od fizičkih aktivnosti. Ako budeš koristio raznorazne preparate biće ti malo bolje, ali čim prestaneš da ih koristiš (a moraćeš osim ako nećeš da od bubrega i jetre napraviš paštetu) a nisi korigovao ishranu, imaš da nabaciš još toliko kila koliko si izgubio.

I preskakanje večere NIKAKO. Metabolizam treba da radi što brže dok se gube kilogrami. Preskakanje obroka ga baš usporava. Treba jesti češće, a manje i izbaciti šećere kako bi organizam krenuo beta oksidaciju (razgradnja masti) i time dobio atp za potrebe metabolizma. i eto nauke. Naravno uz čeličnu disciplinu.
  • 0

#10 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 08 May 2009 - 05:35 PM

Prirodnim putem je najbolje i najzdravije.Jedes 4-5x dnevno(manje naravno).Slatkise(proste secere),brzu hranu(pekara,pljeske) [-X izbacis i eto,naravno uvek je disciplina onaj najtezi deo.A da i redovna voznja,nije lose kombinovati bicikl sa kucnim vezbama snage(30-45min trajanja,zgibovi,sklekovi propadanja,trbusnjaci i malo neka bucica) i eto zmijskog tela :wink:
  • 0

#11 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 08 May 2009 - 05:38 PM

Naravno uz čeličnu disciplinu.


E ovo je velika istina :)

To za veceru (tj. njeno preskakanje) nisam znao... Svaki dan naucim nesto novo n:bye
A citao sam negde da je idealno 5 obroka dnevno - naravno, 5 manjih obroka :D - bas zbog ubrzavanja metabolizma.
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#12 djole_ada

djole_ada
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • LocationVojvodina, ADA (ne Ciganlija) - Trenutno Zemun

Postavljeno 08 May 2009 - 05:44 PM

Ovo sto je gilgames napisao je u potpunosti istina. Ja sam razmisljao o uzimanju L-Carnitina,samo sam se konsultovao sa interinistom, rekao je da nije dobro uzimati dok se ne koriguje ishrana i fizicke aktivnosti. On mi je rekao da se ti sagorevaci koriste samo da se minimalni deo masti iz organizma izbace i da ih koriste oni likovi iz teretana da budu zilavi :D :mrgreen:
  • 0
To bicycle, or not to bicycle: that is not a question
http://www.cikloberz...a1e76e9d4==&t=1

#13 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 08 May 2009 - 06:24 PM

Da to koriste bilderi da udju u definiciju za pred takmicenje i ko zna sta sve ne jos(legalno,nelegalno).Najbitnija stavka je volja tj biti karakter i izdrzati.Ako imas redovnu fizicku aktivnost(bajs,basket,fudbal,vezbe)uvek sebi mozes da priustis neke ispade npr.Coca-Colu,PIVO,Cokoladu(100-200gr),neku kucecu Pljesku itd.
  • 0

#14 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 08 May 2009 - 07:27 PM

hehe netju da se rokam s tim preparatima kkoj zna sta je to i koje su posledice ... recite mi neku dietu ili nesto sto nebi smeo da jedem :D
  • 1
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#15 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 08 May 2009 - 07:36 PM

Sve je u ishrani!
Izbaci iz jelovnika "junk food", slatkishe i belo brasno i ima da izgledas ko oni iz Men's Health-a... :mrgreen:
Bez zezanja, pravilna ishrana i uz malo treninga izgledaces kako god pozelis...
Bar je tako u mom slucaju...
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#16 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 May 2009 - 07:38 PM

dobar je L-carnitine i za bajkere
ja recimo na trkama i jačim treninzima koristim Carni-Tech
  • 0

#17 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 08 May 2009 - 07:47 PM

Ako želiš pomoću bicikla da smršaš, kao što kažeš, uradi onda ovako:
Nabavi pulsmetar i vozi da ti max.frekvencija otkucaja bude oko 120 do 125 u minutu. Ovo je zona sagorevanja masti i nastoj da se duže u njoj zadržavaš...ne manje od pola sata a ni više od 2 sata. Sasvim dovoljno.Redovno se hidriraj i pij vodu recimo uvek male gutljaje na svakih 15-tak minuta.Što se tiče ishrane bolje je češće se hraniti i u manjim količinama bez prejedanja...zadnji obrok se ne preporučije da bude posle 19.h... n:party0021 Nikad punog stomaka na vožnju i bilo kakvu "težu" fiz.aktivnost, dok najmanje ne prodje 1.5 do 2.h...preporuka ugljeni hidrati sa većim glikoznim indeksom recimo testenina, špagete, musli, itd. a lagano pri kraju dana posle treninga opet recimo pirinač ali i obavezno proteini...itd. da ne odem preširoko-o ishrani ima baš dosta napisano!!!
Ako nemaš pulsmetar, sve ovo ostaje ali tad vozi mekši (lakši prenos), na primer kao kad si sa društvom, pa možeš reletivno da razgovaraš a da nisi puno zaduvan i zadihan :o
  • 0

#18 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 08 May 2009 - 08:13 PM

Ako kreneš da čitaš na temu mršavljenja najbolje ćeš da smršaš. Kada naučiš neke stvari najbolje ćeš sam uočiti šta treba da promeniš. Nema ničega bez muke. Ako svako od nas krene da ti priča jedi ovo ili ono nema šanse da ispoštuješ. Zato najbolje sam, ako si stvarno ozbiljan u vezi gubitka kilograma. Kada stekneš neku osnovu znanja moći ćeš da filtriraš i prepoznaš najbolje savete.

Mislim da je najteža stvar svakome od nas da ispoštuje pravilan režim ishrane. Retko ko ima vremena, volje i para da se hrani propisno. Zato za početak jedi sve kao i do sada samo upola manje (pod pretpostavkom da se ne ubijaš od brze hrane, coca cole i drugih sranja). Tako će ti biti najlakše na početku dijete (koji je i najteži) da izdržiš, pa ćeš kasnije znati sta dalje. Koliko ozbiljno shvatiš mršavljenje toliko ćeš i uspešan biti.
  • 0

#19 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 May 2009 - 08:17 PM

Ja nisam ništa smršao od kad vozim bajk.. a vozim aktivno već tri-četiri godine. Održavam stalno istu kilažu oko 80 kg (176 cm) i jedem sve :lol: .. ali znači nemam nikakva ograničenja.. ne ubacujem nikakvu hemiju u sebe.. jedino gledam da ubacujem dosta ribu u ishranu, .. mislim da bi pitanje trebalo da glasi: "Koliko bi bio težak da ne vozim bajk?" :mrgreen: .
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#20 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 08 May 2009 - 08:27 PM

uhh moram da pocnem nego samo da reshim ovu vilu...
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika