Jump to content


Fotografije
- - - - -

Vetar


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
94 odgovora na ovu temu

#61 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 29 April 2009 - 05:14 PM

Ko ima probleme sa vetrovima, vozi iza ostatka ekipe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dobar savet :lol:
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#62 Zlivuk

Zlivuk
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 29 April 2009 - 10:41 PM

Ветар је изузетно лепа природна појава. Ето, ја сам се провозао од Студењака до Казненог завода у Сремској Митровици ритмом који имате на филмићу. Вратио сам се возом који нема проблема са ветром у тролу...
Филмић је на http://users.verat.net/~zlivuk/
  • 0

#63 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 30 April 2009 - 07:47 AM

hahaha prosecna brzina 48.. =D> :mrgreen:
  • 0

#64 nesrulz

nesrulz
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 06 May 2009 - 07:23 PM

Mene jak vetar iznervira. Međutim, to mi baš i da dodatnu snagu i motivaciju da se borim protiv njega, a usput ga malo i psujem... :)
U svakom slučaju dobro je za kondiciju. Kao da se penješ na Alpe d'Huez. :D :P

btw, vozim po vetru, kakav god da je, jedino kišu izbegavam.
  • 0

2qu23uw.png


#65 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 06 May 2009 - 08:01 PM

Ma, vetar nije nikakav problem ako imaš sreću da se npr. prikačiš iza nekog šlepera koji ne ide preko 60 :) :) :) .. Milina božija, jedino treba biti spreman na nagla kočenja, ali opet nije za očekivati da šleper zakoči brže od bicikla .)
  • 0

#66 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 06 May 2009 - 08:07 PM

uglavnom ljudi misle da ce bajs pre da ukoci, ali da bi iskoristio zavetrinu moras voziti mozda ne vise od 5m iza slepera. kad on naglo ukoci, dok biciklista odreaguje, vec se zabio u sleper. a i kocnice na specijalki i nisu medju najboljima. zato bolje izbegavati drafing iza raznoraznih kamiona.
  • 0

#67 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 07 May 2009 - 02:56 AM

Ma, vetar nije nikakav problem ako imaš sreću da se npr. prikačiš iza nekog šlepera koji ne ide preko 60 :) :) :)


Ja bih uspeo da idem 60 samo ako je sleper iza mene n:blackeye

Salu na stranu, 5m razdaljine je premalo da bi se zakocilo, dok odreagujes i pocnes da kocis - vec si uleteo u sleper... (u slucaju nekih naglih/iznenadnih kocenja).
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#68 BADIZIOL

BADIZIOL
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts

Postavljeno 15 May 2009 - 05:46 PM

Ovog puta niste u pravu jer shleper narocito ako je tovaren jako slabo koci. Recimo jednom shleperu treba 5-6 puta duzi put da se zaustavi nego normalni auto
  • 0

#69 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 15 May 2009 - 06:16 PM

naravno govorimo o naglom kocenju.
bas smo hari i ja polemisali o tome u putu, i slozili smo se da se apsolutno ne slazemo :D
  • 0

#70 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 May 2009 - 06:22 PM

Pravi bajkeri puštaju šleper da vozi u njihovoj zavetrini a draftuju u zavetrini volana.
  • 0

#71 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 15 May 2009 - 06:58 PM

Ne valja odma' iza slepera, javlja se turbulencija, izmedju njega i vozaca. On pobedjuje. :) Ali, zato, jedno 20-30 iza...milina. :mrgreen:
  • 0

#72 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 15 May 2009 - 07:00 PM

danas me vetar bas smorio,nije bio jak ali dovoljno da me umori... :?
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#73 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 15 May 2009 - 07:03 PM

Ma koji vetar, vozio sam danas do preko Skele, Opova, Barande, do Čente...pa nazad do Sefkerina, pa preko Skele i kući. Sve ravno ko tepsija, a nije bilo problema sa vetrom. n:bicycle :D

Niti je bilo previse vruce. Jedan od retkih dana, koji mi bas prijaju za voznju. :)
  • 0

#74 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 15 May 2009 - 07:16 PM

Ovog puta niste u pravu jer shleper narocito ako je tovaren jako slabo koci. Recimo jednom shleperu treba 5-6 puta duzi put da se zaustavi nego normalni auto


Apsolutno tačno. Što se mene tiče - od Umke do centra Obrenovca sa sve usponom sam se držao iza nekog dobro natovarenog šlepera. 15km sam vozio nekih 15 minuta, držeći se na razdaljini od metar do metar i po iza istog i gledao samo njegova zadnja stop svetla. Nema teorije da se vozilo koje natovareno teži 20-30 tona pre zaustavi od vozila koje ima 95-100kg... Usput - snaga potrebna da se savlada sila otpora vazduha raste sa kubom brine - auto koji npr. ide 80km/h - zahteva oko 7.5kW (10konjskih snaga). Sa istom aerodinamikom - za 160km/h isti auto može da traži 60kW (80kS) snage... http://en.wikipedia....i/Drag_(physics) Jasno - kada vozite iza šlepera u njegovom vrtložnom tragu ovo ne važi :)
  • 0

#75 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 15 May 2009 - 07:21 PM

Ma koji vetar, vozio sam danas do preko Skele, Opova, Barande, do Čente...pa nazad do Sefkerina, pa preko Skele i kući. Sve ravno ko tepsija, a nije bilo problema sa vetrom. n:bicycle :D

Niti je bilo previse vruce. Jedan od retkih dana, koji mi bas prijaju za voznju. :)

ma sta ti znas sta je kultura? :P
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#76 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 15 May 2009 - 07:25 PM

ma sta ti znas sta je kultura? :P


Pa, to su valjda one biljke, sto se uzgajaju. :mrgreen:
  • 0

#77 nesrulz

nesrulz
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 30 May 2009 - 02:07 PM

OK što je danas duvao vetar, ali me uhvatila i kiša - pljusak koji me je pratio sve od Ušća pa do kuće (nekih 20 min. vožnje)... :)
Pokisao ko' miš! Nema veze, bilo je cool. :D
  • 0

2qu23uw.png


#78 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 May 2009 - 04:29 PM

Ja juče :D Mislio sam tad da idem da treniram brdo, al' je vetar bio taman da nadomesti.
  • 0

#79 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 23 August 2009 - 01:30 PM

Bejah do grada nekim poslom. Na trosarini primetim da duva jak vetar prema Niskoj Banji. Nisam poneo ni gume, pumpu cak ni vodu, ali nisam mogao da odolim: leteci start od semafora na trosarini i leteci stop :) na kruznom toku gde se skrece za banju (Nislije ce znati, u sustini ravan put sa dve trake u istom smeru).
Rezultat: presao sam 6 km prosecnom brzinom 42km/h za 8 min 28 sec. Mozda je to za nekog slabo, ali za mene jedan od najboljih rezultata :), tako da vetar moze da bude i koristan. E, sad, sto sam nazad istu tu deonicu vozio pola sata, to je druga prica :)
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#80 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 August 2009 - 01:35 PM

Rezultat: presao sam 6 km prosecnom brzinom 42km/h za 8 min 28 sec.

Jel teren imao mali nagib, ili ne? U svakom slucaju, pokidao si sa MTB-om. :D =D>
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika