Jump to content


Fotografije

Fox stigao u Srbiju


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#21 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 25 April 2009 - 10:58 PM

da imam novac za novo ne bih ni u snu razmisljao o polovnim stvarima


Bas tako :!:

''ali razumi ti prodavca on ne uzima 500 nego 5 pa je zato skupo onda treba da budes korektan-kupac i da kupis'' =D> =D> =D> =D>
  • 0

#22 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 25 April 2009 - 11:08 PM

razumem ja prodavca, ali ne kupujem ja polovno da bih terao inat prodavcu jer je skuplji od kolega napolju, vec sto nemam te pare :)

btw, odosmo u off
  • 0

#23 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 April 2009 - 11:29 PM

Ne bih da me neko pogresno razume niti da miniram bilo sta, ali me zanima ko servisira FOX-a, gde je serviser obucavan i koliko ima viljusaka (FOX) servisiranih?

Pitam iz razloga sto popravljam bicikle 15 godina i iza sebe imam servisiranih 15-20 viljusaka sto je mali broj, ali nijednu "lisicu", pa se nikada ne bi nazvao "serviserom za amortizere". :D Licno vozim Foxa, ali radije bi dao nekom da ga servisira kad bude trebalo i ko ima iskustva nego da ceprkam sam.
  • 0

#24 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 25 April 2009 - 11:48 PM

Ne bih da me neko pogresno razume niti da miniram bilo sta, ali me zanima ko servisira FOX-a, gde je serviser obucavan i koliko ima viljusaka (FOX) servisiranih?

Pitam iz razloga sto popravljam bicikle 15 godina i iza sebe imam servisiranih 15-20 viljusaka sto je mali broj, ali nijednu "lisicu", pa se nikada ne bi nazvao "serviserom za amortizere". :D Licno vozim Foxa, ali radije bi dao nekom da ga servisira kad bude trebalo i ko ima iskustva nego da ceprkam sam.


Verujem,ja ne bi dao svakom moj RS ali kontam da ako neko radi bilo koju marku amortizera da je prosao kurs te firme tj da ima neki sertifikat(ili tako nesto) da servisira proizvode te firme i iskustvo u radu sa istim,bar bi tako trebalo da bude :|
  • 0

#25 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 26 April 2009 - 07:36 AM

da imam novac za novo ne bih ni u snu razmisljao o polovnim stvarima


Bas tako :!:

''ali razumi ti prodavca on ne uzima 500 nego 5 pa je zato skupo onda treba da budes korektan-kupac i da kupis'' =D> =D> =D> =D>


Ajde ti brale idi napolje ,sam,kupi taj deo,dodji u zemlju Srbiju, plati carinu od 10% na taj deo,plati PDV 18% i na taj deo uračunaj trošak PTT transporta. Onda lepo izračunaj koliko je to povoljna kupovina. Pa, kad nešto rikne ti to pošalji opet, legalno napolje na popravak. To se zove legalna kupovina, a ne ono doneće mi neko ,pa ću zajebati državu za njihov deo. Ne kažem ja da to ne može jeftinije kod naših prodavaca da bude ali ,veruj mi, nije to baš tako kak tebi izgleda.
Ovo je samo moje mišljenje,ne kažem da sam u pravu ali ima mnogo toga u onome što je ARIOTH rekao!!!
  • 0
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.

#26 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 26 April 2009 - 07:44 AM

Ps:U ovoj zemlji su prodavci kreteni(cast izuzecima)vise puta sam se uverio u to pre svega se odnosi na Planet i Capriolo i o tome je bilo price a haraci na bic opremu su ogromni tako da je i zemlja i ceo sistem sranje i sad ja treba da kupim Stylo od 180e a ima za 100-110e napolju i to je korektno...A pre nego nas sve nazove PANJEVIMA jer mi ne kapiramo ,pitacu ga samo koliko ovde i tamo(Srbija i Makedonija) likova zna a i ovde na forumu za koje zna da voze kupljene komponente od prodavaca u Srbiji sa sumnjivim poreklom.Covece ,vozi,prodaj,radi,popravljaj a to sto neki prodavac ima UAO cene i dere, mene bas briga i necu da kupim kad je 2-3x skuplje...Dok je tako bice sive-crne ekonomije s bajkovima i tacka :roll:


Posto pises gluposti dodji da ti prodam Stylo za 120e 2009 model. Dobices i popust i izacice ti jeftinije nego da ga kupis u Nemackoj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

P.S Obecavam da cu ti dati racun da znas da je sve legalno :wink:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#27 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 26 April 2009 - 11:40 AM

Posto pises gluposti dodji da ti prodam Stylo za 120e 2009 model. Dobices i popust i izacice ti jeftinije nego da ga kupis u Nemackoj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

P.S Obecavam da cu ti dati racun da znas da je sve legalno :wink:


Ok kad menjam pogon uzecu Stylo za te pare :roll: a ti kako lupetas izguglaj malo pa vidi da ako je amort jeftiniji za 40-100e da i dalje ima garanciju, a mene bas briga da budem fer i korektan u zemlji gde te deru sto zbog prodavaca kretena sto zbog kretenske drzave...Inace bajk koji vozim je legalan btw tako se namestilo da kupim bajs koji ima papire, sto ne znaci da ne bi kupio neki drugi...

A sinoc Capriolu nije radio sajt tako da nisam mogao da vidim cenu Styla,toliko o njima i Planetu cije sajt ne radi ko zna koliko al evo sad je proradio ili nije...Sve dok smo takvi prema kupcu dotle ce i kupac da nas zaobilazi,zato je ok biti transparentan,profesionalan itd i dati svoj cenovnik(na Ris mislim)...

A to sto neko potrazuje manje pa je 'samo' zato skup mene bas briga to je njihov problem a ne moj, kapiras?

Vozi svoju Lyru koju si nabavio minimum 20%jeftinije i ne lupetaj mi kako treba da riknem pare po regularnoj ceni

Ukapiraj trziste malo ,kupca ne zanimaju ta sranja ,vec sta koliko,koji kvalitet i za koje pare...
  • 0

#28 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 26 April 2009 - 01:58 PM

Ma ti ces dobiti garanciju na amortizer iako je jeftiniji u Evropi ali ajde iskoristi tu garanciju gada rokne neka gumica. Izgleda da ti mene ne shvatas sta ja hocu da ti kazem. Sto se tice cenovnika lepo je znati cene. Niko ih ne krije, ali da ljudi koji se loze na kradene stvari komentarisu iste nije fer. Uvek ce im biti skupo kolka god bila cena delcica ili bajka. A kupac koji gleda kvalitet, cenu veruj mi da gleda kako moze da iskoristi svoju garanciju do maksimuma. Rock Shox daje garanciju na svoje vile dve godine. Normalno garancija vazi ukoliko se amortizer redovno servisira. Znaci sta da se pokvari u te dve godine bice smenjeno bez problema. To ce uraditi Capriolo ako je vila kupljena kod njih veruj mi na rec. Idemo dalje. To sto sam ja uzeo(i dali sam uzeo) moj amortizer po jeftinijoj ceni tebe ne treba apsolutno da zanima. Odakle ja da znam da ti ne uzimas suhomesnate prozivode JUHOR. Nije moje da se mesam u te stvari a ni tvoje.

p.s I spusti loptu na zemlji previse je u vazduhu
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#29 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 26 April 2009 - 02:12 PM

Slazem se sa svim postovima Marka 200%.

@Arioth
Onaj ko komentarise vise cene ne znaci automatski da voli kradene stvari.
Drugo, neko ko ne misli kao ti ne znaci da je panj.
Trece, ti zivis u Mkd i lepo, ali vidis mi smo u srbiji zemlji svih sranja. I to sto ti pricas da ovde treba da cutimo, da pljunemo kes tj. bolje da dam 200e nego 120e je jako glupo, jer ne znas kako je sve ovde, a pritom ti koji to pricas ne radis tako. Kao kada bi lekar sa cigaretom usao u odeljenje i rekao Deco nemojte pusiti, to je stetno.
Cetvrto, ovde ni nema mnogo pravih majsotra i servisera nego sve priucene budale. Ja znam za dvojicu ok majstora i to je to. Znas kad bi dao serviseru u nadrkanom Planetu da mi pipne bajs. Pa nikad.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#30 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 26 April 2009 - 02:32 PM

Ja nikad nikog nisam direktno narekap panj. To sto se vi sami stavljate u tu grupu ljudi to je vasa stvar i vas licni izbor. Ja se tu nemogu mesati. Cekaj mislis da je stanje u MKD nesto bolje nego u Srbiji. Gadno se varas. Ma ustvari u pravu si, narod ovde vozi samo Norco, Santa Cruz, Scott, Specialize, Cube itd itd. Ej momak srednja cena bajkova koji se prodaju po skoplju ne rpelazi cenu od 150e pa ti sam proracunaj kakva je sitacija. Svi moji postovi u kojima teram anrod da razmisli pre nego kupi nesto staro su izasli bas iz moja iskustva. I ja sam na moj pocetak voijo "MASINU" od svega 90e. Kupovao sam stare stvari kao i vi i tako. Ako neko hoce da progleda moju istoriju postova slobodno neka vidi sta sam napisao pre jedno dve godine kada sam uzeo Toru 302 Solo Air. Uzeo je staru za oko 115-125e(i to od sminkera koji jevozijo vilu svega 600km po asfaltu) nesecam se vise a nova je bila bas oko 200e u to vreme. Bio sam najsrecan covek na svetu sto sam zaradijo 80e. Ali posle nepune godine voznje solo air sistem je otisao u tri lepe p***e materine. I sada ja sta da radim. MOgu samo da sviram k***u. Nista vise. A za to vreme sam je sve uredno servisirao i cuvao sam je vide nego devojku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Da je bila kupljena u radnji i da sam imao racun za vilu samo bi se obratijo coveku koji radi u radnji i dobijo bi novi sitem. Jedan primer od pre godinu dana. Kupuje momak Totem seriju za 2007 u Junu 2007 godine. Na pocetak 2008 u vili se pojavijo luft i semerizni su bacali ulje kao nenormalni. Dodje momak da nam vilu i Rock Shox se pobrine da vila dobije nove unutrasnje delove. Sta bi se desilo da je amort kupljen na staro. Momak bi platijo oko 80-100e samo za servis i delove.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#31 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2009 - 06:32 PM

Po mojim saznanjima - bilo je usavrsavanja u FOX centru, tako da sto se tice profesioalnosti, mislim da je na nivou. Ono sto ja zameram RIS-ovcima je sto sajt http://www.ris-cycling.com stoji jos na prijavi trke za Strazilovo 2008!!!
Ovakve vesti treba da se vide i cuju, ne samo napraviti na Facebook-u varijantu da se postane fan Fox-a u Srbiji. Ne znam ko je kod Risovaca za ovo nadlezan - ali na kraju krajeva - u njihovom je interesu da za ovo sto vise ljudi cuje. Dakle, jedna dobro odradjena promocija i prodavnice i servisa na sajtu je vise nego neophodna za pocetak. Trke su ok, klub je ok, ali svi znamo da se samo od toga ne moze ziveti u Srbiji.
Ono sto bih ja uradio je da se napravi kontakt sa svima koji voze Fox, upoznati ih sa ovim novitetima, pozvati ih da ubuduce servis rade kod ovlascenog servisera, uveo za svakog korisnika "karticu" servisa i servisnih intervala...tako rade profi i oni kojima je stalo da ga cene zbog postenja. kvaliteta i brige za kupce i korisnike.
Kada se bude sve to odradilo, videlo, cenovnici viljuski i servisa - onda mozemo i da razgovaramo na temu da li je skupo ili nije.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika