Jump to content


Fotografije
- - - - -

capriolo


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 dovla

dovla
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 26 November 2006 - 03:49 PM

pozdrav svima ja sam novi na forumu kao i u ovom sportu pa neznam bas puno o istom ali me zanima rekreativno bavljenje i voleo bih neki savet oko bicikla.posedujem capriolo shaker ali sam cuo da i nije bas nesto narocito dobar zbog amortizera i da moze da pukne pa bih voleo neki savet da li da ga zadrzim ili ojacam ako je to moguce ili da menjam i za koji.pozdrav

Attached Thumbnails

  • Shaker.jpg

  • 0

#2 XTR

XTR
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationBG

Postavljeno 26 November 2006 - 04:05 PM

Malo sta mozes uraditi za ovaj bajs jer da stavis bolji zadnji amortizer neisplati se jer prelazi cenu bicikle. Sa prednjim amortizerom takodje nemozes mnogo dobiti jer bolje viljuske imaju A-Head sistem montitanja, dok je kod tebe 22,2mm. (neprave se za tvoj ram)

Najbolje bi bilo kad bi prodao taj bajs i kupio nesto polovno za 100- 150evra sto bi odlicno vrsilo posao za rekreativnu voznju.
  • 0

#3 dovla

dovla
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 26 November 2006 - 04:15 PM

a jel moze ovaj bajk da se koristi za voznju a da nepukne kosto sam cuo posto mi je samo to vazno ne treba meni nista profi cisto bajk za po kosutnjaku i adi lagana voznja.
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 26 November 2006 - 04:21 PM

Vozi i uživaj. Kad ga 'prerasteš' i otkriješ da bi možda vozio i češće i dalje i žešće nego sad, kupi nešto primerenije novim potrebama.

Naravno, mogućnost utrpavanja bajka nekom naprženom klincu + sitna kinta preko toga za normalan bajk je uvek primamljiva.
  • 0

#5 dovla

dovla
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 27 November 2006 - 10:13 AM

setio sam se da imam u podrumu jedan stari bajk bez amortizera pa da li on mozda bolji da prepakujem na njega menjace,kocnice i sl. ram izgleda slicno kao na ovoj slici dole znaci stara neka varijanta samo mi je viljuska deblja.sta mislite o tome koji je bolji.

Attached Thumbnails

  • passat man_w.jpg

  • 0

#6 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 27 November 2006 - 01:56 PM

Vidim da si se malo zabrinuo sto se tice te viljuske.
Koliko imas kilograma?? i kuda obicno vozis bicikl?

Pre mislim da su to prazne price, ljudi vole da pricaju. Ipak nisu to 2 cackalice pa da pucaju tako lako... Ja imam na biciklu neku totalno fush, no name, tajvansku viljusku, i do sada je prosla nekoliko XC trka par hiljada kilometara i jos uve se drzi kao i prvog dana kad sam uzeo bajk.

Vozi i uzivaj. :)
  • 0

#7 dovla

dovla
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 27 November 2006 - 02:28 PM

imam 92kg :oops: a bajk obicno vozim po asfaltu ili malo po trim stazi ali sam se prepao pri pomisli da bi mi pukao bajk na nekoj nizbrdici posto se vracam kuci velikom nizbrdicom od mene ne bi nista ostalo :D
  • 0

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 November 2006 - 11:41 PM

Neće ti pući. Silazim ja mojim Polarom niz stepenište na kalvariji i niz Gardoš bez kočenja (samo niz gardoš), a viđao je i neke terene, i nagore i nadole. Jedino mi se malo šoljice pokarabasile jer sam kupio socijalu.

Jedan pajtos na trci iščupao u sprintu volan specijalki pa ostao živ, mada ima memo-rupu između čupanja volana i cevčica koje vise sa krova saniteta :)
  • 0

#9 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 24 March 2007 - 06:09 AM

Planiram da uzmem bajs, ali mi je budzet bas skroman, pa sam pregledao malo sajt Capriloa i ovako vizuelno mi se svidela ova 2 bajsa i moram naglasiti da nisam strucnjak pri izboru istih... Bajs uglavnom mislim koristiti za drumsku voznju....i jos da napomenem da sam visok 196 cm ....

http://www.capriolo.... ... bike=cobra

http://www.capriolo.... ... =adrenalin
  • 0

#10 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 March 2007 - 11:12 AM

Ako ti je bas frka za kintu, uzmi jeftiniji /isto je to...sr* samo onaj nema amortizer/ a za razliku u ceni nabavi lampu, torbicu, kacigu (koja postaje obavezna ove godine, a i cuva mozak od ozonske rupe).
  • 0

#11 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 26 March 2007 - 04:23 AM

Torbica, jel to drzac za vodu ?
I da pitam jos jednu stvar, kako resavate voznju po kisi, jel stavljate tada blatobrane ili kako ?
  • 0

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 26 March 2007 - 04:22 PM

Jok, to je torbica. Dotična može da se turi unutar rama (trouglasta) ili na zadnje sedište ("prasence"). Ono što drži vodu je bidon iliti flašica za vodu, a bidon drži držač bidona koji se ušrafi na predviđeno mesto na ramu (poželjno da nije s donje strane, onda ne služi ničemu osim ako ne voliš vodu obogaćenu drumom)

Torbice služe da u njih naguraš alat, rezervnu gumu, i druge korisne sitnice.

Zadnji blatobran je korisna stvar, a prednji blatobran... tjaaaahhhh, ako nije model iz 1926, da pokriva točak "do zemlje" sa oba kraja, nema ti spasa, nešto će ti biti mokro, ili noge do po' kolena ili i lice, ako ideš dovoljno brzo (bacaće ti vodu u lice sa PREDNJEG kraja). Ako si rekreativac, preskoči vožnju po kiši, a ako te uhvati, bože moj, ćuti i trpi, i podmaži lanac kad dođeš kući :)


Da dopunim - torbice i prasići su do 550 din, Puna garnitura *dobrog* osvetljenja je oko 1500 din (a može i manje), kaciga imaš za +2k pa nadalje... osnovni alati za svaki bajk su negde oko hiljadarke (imbusi, rez. guma, dobar (tip-top) komplet za krpljenje, šrafciger, skidač lanca, skidači gume, ključ za žbice, par rezervnih paknova...)

Da dopunim još malo - ako nemaš, onda ti treba i flašica za vodu, i to što veća to bolja. Na celodnevnoj turi po vrućini "potrošnja" može da bude i k'o benzincu, 7 litara na 100km, pa i jače.
  • 0

#13 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 27 March 2007 - 04:43 AM

@mixitron, hvala ti na opsirnom odgovoru.

Ove stvari sto si naveo . a da su potrebne, o vecini nisam ni razmisljao! Za torbicu sam stvarno mislio da je to drzac za vodu.
Nisam znao da ce kaciga biti obavezna, na kraju ce uvesti i obavezno nosenje maski kao "jonizatora vazduha" :D .

Ne znam koliko su ovi biciklovi jaki, da li mogu izdrzati i voznju u stojecem polozaju. S obzirom da sam visok 196cm i imam 90kg, kada bih probao voziti stojeci, kako bi to pedale podnele?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika