Jump to content


Photo

Sta kupiti, novo, do 20.000...


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Posted 05 April 2009 - 06:39 PM

Pozdrav svima,
Ovo je moj prvi post na forumu, nakon visednevnog citanja (ne)razumljivih tema ;)

Doslo je vreme da nakon 6 godina kupim novi bicikl, i zamenim svoj postojeci "Boom max" bajs :D (BoomMax je jedina nalepnica koja govori nesto o modelu tog bicikla; sem toga ima Simano Sys menjace - procitah negde na ovom forumu da su to jedini losiji menjaci od Simano Tourney :) - ne znam sta bih jos o njemu rekao; eh da, kupljen je na buvljaku, i odlicno me je sluzio sve ove godine).

Kao sto napisah gore, doslo je vreme za modernizaciju. Nazalost, finansije nezapolsenog studenta na civilnom odsluzenju vojnog roka :roll: nikada nisu bile jaca strana, tako da je 20.000 maksimum do koga mogu da idem... Visok sam 1,83m, tezak 86kg (i manje ;) ). Kupio bih neki MTB, za voznju po biciklistickim stazama Beograda, i malo drndanja pored njih :)
Sem toga, u bicikla se, nazalost, ne razumem (ima 18 brzina, i V brake - e to je skoro pa maksimum mog poznavanja opreme). Zasto ovo pisem - da bih vam u startu rekao da ja ne znam, ne umem, i ne zelim da kupim neki bolji a polovan bike - a procitao sam ne jednom na ovom forumu da je to najbolja varijanta - za onog ko se razume u materiju.

Dodatni problem mi predstavlja to sto trenutno ni na Capriolo (vidim da o njima ne vlada visoko misljenje ovde na forumu), ni na Planetbike sajtu trenutno nema cenovnika (na Planetbikeu trenutno nema ni ponude), kako bih video sta mi se uklapa u budzet. Od Capriola mi se dopada Anaconda http://bike.capriolo...icikle/anaconda - ~18.500din, ako ne gresim; ili Adrenalin http://bike.capriolo... ... drenalin-0 (sve isto sem prednje kocnice i oblika rama - licno, Anaconda mi je lepsa), ali ne znam cenu; ili Anolis http://bike.capriolo.../bicikle/anolis - koji ima drugacije "komponente", ali se plasim da mi se ne ulapa u budzet...

Svi predlozi, sugestije, ideje - radujem se da ih cujem :), pa da otvorim ovu sezonu na novom bajsu :D
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 05 April 2009 - 07:00 PM

Tjah, novo za taj budžet možeš da uzmeš bilo šta što ti nudi vrlo malo kusura... Gledaj da je bar tourney oprema i da amortizer, ako ga ima, nije zoom/omni/top gun/mao ce tung.
  • 0

#3 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Posted 05 April 2009 - 10:17 PM

izvinjavam se sto upadam u temu ali kakvi su Dynamics bajkovi ?? ne bi reko da imaju neku zastupljenost u biciklizmu ali ipak izlgedaju mi dosta kvalitetno ...
  • 0

#4 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Posted 05 April 2009 - 10:26 PM

DYNAMICS , dobri su ne bi odbio :mrgreen:

a ponudu vidi na: http://www.zweirad-s... ... y=standard

Attached Thumbnails

  • fullsus.jpg
  • karbonDynamics.jpg

  • 0

#5 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 05 April 2009 - 10:29 PM

Nemoj zajebavati coveka, za te pare, moze kupiti samo pogon sa prve slike, i da mu ostane malo, za čast. :D
  • 0

#6 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Posted 06 April 2009 - 02:30 AM

Znaci, da kupujem deo po deo? :P Tim tempom bih seo na bajs u svojim rnaim osamdesetim :D

Nego, sto Mixitron rece, svodi se na to da je za te pare manje-vise sve isto?
Pozdrav, i hvala na svim savetima ;)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#7 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Posted 06 April 2009 - 05:55 AM

Znaci, da kupujem deo po deo? :P Tim tempom bih seo na bajs u svojim rnaim osamdesetim :D

Nego, sto Mixitron rece, svodi se na to da je za te pare manje-vise sve isto?
Pozdrav, i hvala na svim savetima ;)


Da, dobro si ga shvatio.

Preporuke su bile, ako se vec dvoumis izmedju dva niskobudzetna bicikla, da obratis paznju sa kojim amortizerima i pogonima dolaze.
Kvalitetne amortizere prave 4 velike firme (Fox, RockShox, Manitou & Marzocci) + nekoliko "egzoticnih" DT Swiss, White Brothers, itd. Ove sve zaboravi u tvom budzetu, mada i oni imaju neke modele na ulaznom nivou.

Posle toga dolaze SR Suntour i RST (kao jeftini, ali ipak "smo culi za njih"). Bilo bi lepo ako bi tvoj buduci bajk imao amort bar tog nivoa.

Ispod toga su svi ostali "no name" proizvodjaci (tipa "zoom/omni/top gun/mao ce tung"). To probaj da izbegnes po svaku cenu. n:bicycle2

Sto se pogona tice, i Shimano i SRAM prave niskobudzetne pogone. U tvom budzetu, nije kriticno koji od njih uzmes, samo nemoj opet te sa pogonima no-name firmi.

Nek' ti je sa srecom! n:anim_32
  • 0

#8 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Posted 06 April 2009 - 05:07 PM

OK, sad su mi neke stvari jasnije, hvala na savetima :)
Jedini "problemcic" koji je nastao se tice "rupe u finansijskoj konstrukciji", ali cim se ta rupica zakrpi, pohvalicu se ovde sa onim sto kupim... ;)

Jos jednom hvala svima sa savetima, sad nisam njub koliki sam bio :D
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#9 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Posted 14 April 2009 - 06:53 PM

Evo mene, ovaj put da se pohvalim :)
Kupio sam danas novi bike :), ali nazalost, tesku komercijalu: Capriolo Cobra http://bike.capriolo.com/bicikle/cobra

Dosta sam razmisljao sta i kako; ali manjak novca i jos neke stvari (nije mi se davalo +4000 din za Logan prednji amort nakon citanja o amortizerima ovde po forumu ;) ) su prelomili. Bike je placen 12.200din (danas i juce je bio neki popust 10%), i mislim (citaj: nadam se :) ) da je najbolja kupovina za te pare...

Turu od Resavske do Paviljona je odlicno izdrzao, a ovih dana ce nadam se stici i do Ostruznice :)

Hvala na svim savetima, i vidimo se negde na voznji :)

P.s. Znam da je ovaj bajs negde na dnu lestvice; ali osmeh sa kojim sa ga ja dovezo kuci je negde pri vrhu iste te lestvice ;)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#10 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Posted 14 April 2009 - 07:29 PM

Sad lepo skini sedište i baci ga pa odi da kupiš neko normalno.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 14 April 2009 - 07:43 PM

P.s. Znam da je ovaj bajs negde na dnu lestvice; ali osmeh sa kojim sa ga ja dovezo kuci je negde pri vrhu iste te lestvice ;)


Ovo je Tao biciklizma. Taj osmeh ništa ne može da nadomesti. Želim ti da ga ne izgubiš :)
  • 0

#12 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 14 April 2009 - 07:48 PM

Sad lepo skini sedište i baci ga pa odi da kupiš neko normalno.


Zasto odma'? Cekaj, pa nije ubio jos ni 50 km-a na njemu. :?
  • 0

#13 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Posted 14 April 2009 - 08:51 PM

Sad lepo skini sedište i baci ga pa odi da kupiš neko normalno.


Eh... Koliko kosta novo sediste, a da je OK?

Ja shvatam revolt koji se javlja kod vecine vas na pomen "brendova" Tourney, Logan ili npr. Capriolo - ja slicno reagujem kad nekom pomazem oko sastavljanja racunara na pomen integrisane grafike, SIS maticne ploce itd. Medjutim, neko ima para samo za integrisanu kantu, koja zavrsava Office, net, Divx i poneku igru stariju od 3 godine. E, tako je kod mene sa biciklom, nazalost :(. Koliko para - toliko muzike.

Novo sediste? Mozda... ali ne ovih dana. Morace prvo dobrano da me nazulja, da bih o tome razmislio ;)


@Mixitron
Thx, vec razmisljam kako da sutra pobegnem iz civilne vojske, kazu bice lepo vreme, bez kise :D
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#14 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 14 April 2009 - 09:38 PM

Eh... Koliko kosta novo sediste, a da je OK?


Pitaj svoje dupe :D Tu temu smo mnogo puta obradili, zaključak je uvek - košta onoliko koliko je ono koje ti odgovara. :)

Prvo malo očvrsni na tom sedlu, jer ako odavno nisi vozio (i ako neredovno voziš) biće ti i pena od šampona tvrda i neudobna.

Ako se sad krene sa 'a ovo bi mogao da zameniš', daleko ćemo dogurati. :P Vozi to dok ne razvališ, a vidi ima li na kočnicama plastičnih delova. Ako ima, to je prvo na listi za odstrel.
  • 0

#15 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Posted 15 April 2009 - 01:11 AM

Predložio sam da zameni sedište zato što u podrumu imam jedno od onih koja Capriolo stavlja na socijalne modele pa znam kakvo je zlo, nema smisla da koristi to sedište ako nema kilo sundjera u gaćama
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#16 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Posted 15 April 2009 - 05:09 AM

Ma prvo ja da se malo provozam, pa da vidim da li i koliko me zulja. Moje ture nisu do NS ili slicno, ja odem do Ostruznice, ili Ade, ili slicno, a zivim u Paviljonima - nisu te ture nesto dugacke.

Jedine dve investicicije na koje sam sad spreman su ciklo kompjuter (da vidim koliko se ja to zapravo vozim, u km), i bljeskalica (da se ziv kuci vratim ako ostanem malo duze u voznji :D). Sve ostalo ce morati da ceka da nesto od trenutne opreme crkne :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#17 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Posted 15 April 2009 - 08:13 AM


P.s. Znam da je ovaj bajs negde na dnu lestvice; ali osmeh sa kojim sa ga ja dovezo kuci je negde pri vrhu iste te lestvice ;)


Ovo je Tao biciklizma. Taj osmeh ništa ne može da nadomesti. Želim ti da ga ne izgubiš :)


Pa koliko god para neko da plati bicikl - uvek mora da vrti pedale :) Nije to auto, tako da.. u zdravlje da te služi..
  • 0

#18 armadillo

armadillo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 15 April 2009 - 10:05 AM

Samo pegla, okreci i okreci, sto vise moyes :)
Sediste menjaj kad ti dupe ocvrsne, mixi je u pravu skroz, isto prezivljavam sa novim bajkom!
Prva veca voznja i nisam mogao da sednem na stolicu, morao sam jastuk da stavim! Vec dan posle, kad sam seo i razvuko da vozim, bilo je mnogo bolje!

Od sedista predlazem, da isprobash ako negde moyes nekoliko vrsta i odlucis tako...

Poz i samo vozikaj! :mrgreen:
  • 0
Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti!

#19 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 15 April 2009 - 11:42 AM

DYNAMICS , dobri su ne bi odbio :mrgreen:

a ponudu vidi na: http://www.zweirad-s... ... y=standard

Gde ima kod nas da se kupi novi bajs?
pozz.
  • 0

#20 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 15 April 2009 - 11:50 AM

Koji? Novi Dynamics, ili bilo koji bajs? Po radnjama u Srbiji imas, Scott, Merida, Giant, Cube, Polar, Capriolo, Alpina, Delta i ostale ljute zveri. :wink:
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users