Jump to content


Fotografije

Haos u oglasima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
599 odgovora na ovu temu

#521 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 31 August 2015 - 01:15 PM

Hoće li se ikad stati na kraj oglasima sa "0 EUR"  u opisu? n2:club

Da li te nervira *0* kao cifra ili sto nije istaknuta cena?


  • -1

#522 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 August 2015 - 01:55 PM

Hoće li se ikad stati na kraj oglasima sa "0 EUR" u opisu? n2

To je posao za administratora jer je cena obavezno polje, a ne bi trebalo da bude.
Ovako dobijes glupu situaciju da nesto kosta 0
  • 0

#523 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 31 August 2015 - 02:54 PM

Ne vidim cemu frka za cenu od 0. Tu 0 citam kao "ponudite cenu/dogovor". I ja ponekad to koristim kad ne znam koliko kosta stvar koju prodajem, retko se desava ali opet... Posebno vazi za one stvari koje se sporo prodaju i nesto od toga bih mozda i dao za koju god prvu ponudu i ne bih lupam cenu da ne bih odbio potencijalnog kupca.

Nije lepo kad ti sto stavljaju 0 ne odgovaraju na poruke/pozive, to vec iritira.

 

Meni licno vise smeta to sto dosta njih ne ume/nece pravilno da svrsta stvar koju prodaju u odgovarajucu kategoriju/potkategoriju, pa neretko moras da pregledas i pratis sve oglase da bi bio siguran da nisi propustio to sto trazis.


  • 1

#524 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 August 2015 - 04:06 PM

Ne vidim cemu frka za cenu od 0. Tu 0 citam kao "ponudite cenu/dogovor"

Mene licno jako nervira kad cena na oglasu nije istaknuta ne samo ovde vec bilo gde...automatski me odbija da se zainteresujem.Je l prodajes nesto? Stavi cenu. Je l hoces cenkanje? Napisi moguc dogovor.. A ne,prodajem xy menjac - kraj.. da moram da zovem svaki oglas koji me zanima cena,izgubio bih silno vreme a o telefonskom racunu da ne pricam.
  • 2

#525 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 August 2015 - 04:46 PM

Mene licno jako nervira kad cena na oglasu nije istaknuta ne samo ovde vec bilo gde...automatski me odbija da se zainteresujem.Je l prodajes nesto? Stavi cenu. Je l hoces cenkanje? Napisi moguc dogovor.. A ne,prodajem xy menjac - kraj.. da moram da zovem svaki oglas koji me zanima cena,izgubio bih silno vreme a o telefonskom racunu da ne pricam.

Ako te nesto odbija, to i nije za tebe...teras dalje ;)

 

BataSale je lepo gore objasnio, nemaju sve stvari neku fiksnu cenu, vec zoves, ponudis, dogovoris itd...pa nisu svi iz oglasa profi trgovci vec dosta ljudi hoce da proda, zameni i sl. stvar po dogovoru.


  • 1

#526 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 August 2015 - 04:51 PM

Da,ali opet je iritantno kad nema cene,barem meni...eto,kako na ciklonautu to lepo funkcionise,svugde pise cena ko hoce moze da napise da je fiksna ili moguc dogovor/zamena,prelistam oglase,sta mi zanimljivo i pristupacno po ceni odmah znam,nazovem i gotova prica :) A kod ovakvih oglasa nemas polaznu tacku a to je - cena! Nazalost sve se ipak vrti oko novca :/
  • 0

#527 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 31 August 2015 - 04:59 PM

Mene licno jako nervira kad cena na oglasu nije istaknuta ne samo ovde vec bilo gde...automatski me odbija da se zainteresujem.Je l prodajes nesto? Stavi cenu. Je l hoces cenkanje? Napisi moguc dogovor.. A ne,prodajem xy menjac - kraj.. da moram da zovem svaki oglas koji me zanima cena,izgubio bih silno vreme a o telefonskom racunu da ne pricam.

Nije da se ne slazem s tobom u potpunosti, ali... Cini mi se da zadnje sto si naveo nije problem vezan za cenu vec nedostatak opisa oglasa. Uostalom, poziv svakako preporucujem, jer se iz poziva tj razgovora sa prodavcem mnogo stvari moze saznati, osim ako ne kupujes stvar za cije stanje su dovoljne slike (lula recimo). I ja preferiram da ne zovem odmah ljude (osim ako se za nesto bas ne zagrejem) vec da porukama komuniciram ali se mnooogo cesto desava da odgovor ne dobijem uopste ili tek sutradan, i neretko se desilo da stvar vec bude prodata. Uostalom ako samo produzis dalje jer te je cena od 0 uvredila, a stvar koja se prodaje ti treba, ti si na najvecem gubitku.


  • 1

#528 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 August 2015 - 05:07 PM

@batasale E dobro si napisao :) I nedostatak opisa oglasa,bravo :) Da pise 0€ ali i dogovor oko cene ili zamena,znas na cemu si i nema problema..ali na jako malom broju oglasa je to napisano,uglavnom opis robe i tacka a cene nigde...i ponovo ,mnoge kupovine sam dogovorio preko poruka cak i kada nije istaknuta bila cena,tako da kada se ne jave to dodatno otezava stvar ,i tu se slazemo ;)
  • 0

#529 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 31 August 2015 - 05:41 PM

Dakle, naravucenije: Nije svaka cena od 0 ista,u zavisnosti od opisa oglasa i prodavca n2:drinks


  • 0

#530 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 31 August 2015 - 05:45 PM

 

Hoće li se ikad stati na kraj oglasima sa "0 EUR"  u opisu?  n2:club

 

Da li te nervira *0* kao cifra ili sto nije istaknuta cena?

Meni smeta to sto je *nula EUR* u pitanju.

Da je *nula RSD* ili nula DINARA* onda bi bilo OK (IMHO)

jer je *dinar* iliti *RSD* zvanicno sredstvo placanje u .rs :)


  • 0

#531 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 31 August 2015 - 06:15 PM

Da, u pravu si. I koliko se secam zabranjeno je prikazivati cene u bilo kojoj stranoj valuti. Samo ko jos kod nas postuje zakon. 


  • 0
.

#532 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 31 August 2015 - 06:45 PM

Pravo prodavca je da ne istakne cenu i on to kao mogucnost koristi. Ovde je prinudjen da stavi *0* i to moze da nervira. Mozda bi trebalo da se ubaci polje " cena na upit" kao opcija. Mada za one koji bi voleli da vide cenu mu dodje na isto.


  • 0

#533 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 31 August 2015 - 06:49 PM

Poz. Polje "cena" može da ostane prazno prilikom postavljanja oglasa međutim ovde ja nisam najbolje odradio posao, pa umesto da ne ispiše ništa ispiše 0. Videću da ubacim neke crtice.


  • 0

#534 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 31 August 2015 - 07:08 PM

A sta kazete za cene izrazene u dinarima, a realna vrednost je ista ta samo u evrima. Pretpostavljam da kada bih pozvao isposavilo bi se da je u evrima. Naleteo sam na par takvih oglasa u zadnje vreme. :)


  • 0

#535 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1426 posts

Postavljeno 31 August 2015 - 07:50 PM

Neko moje misljenje u vezi postavljene cene od 0 din/eur da to nije neki narociti problem.
Ne opravdavam tog prodavca ali mu i ne zameram sa tim,mozda ce tim postupkom odbiti mnoge potenicjalne kupce a to sve o njegovu glavu.
Svako ko je zainteresovan i nameran kupac pozvace i videce o cemu se radi.
Takodje smatram za neozbiljnu komunikaciju preko SMS poruka za kupovinu bicikla od par stotina Eura...
  • 0

#536 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 31 August 2015 - 07:54 PM

Ako umesto *0* mogu da se stave crtice onda je problem resen. Mada, budimo iskreni, ljudi hoce da vide cenu i tu je problem. I mene je to u nekom periodu nerviralo dok nisam preispitao sebe u ukapirao da je to znatizelja. Sada taj problem nemam i ono sto me stvarno interesuje pozovem imalo cenu ili ne. Prodavci imaju razloge da ne stave cenu a mnoge razloge zbog cega to rade i znam. I ja imam jedan oglas koji nema cenu i to je sa razlogom stavljeno. 

 

Sto bi rekli: Jedan poziv menja sve.


  • 0

#537 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 August 2015 - 08:06 PM

Poz. Polje "cena" može da ostane prazno prilikom postavljanja oglasa međutim ovde ja nisam najbolje odradio posao, pa umesto da ne ispiše ništa ispiše 0. Videću da ubacim neke crtice.

Nije ni to dobro resenje, najbolje da stoji "dogovor" ili tako nesto, crtice mu isto dodje ko i nula kad stoji.
 

 

 

Prodavci imaju razloge da ne stave cenu a mnoge razloge zbog cega to rade i znam. I ja imam jedan oglas koji nema cenu i to je sa razlogom stavljeno.

 

 

 

Kupci, najcesce samo razgledaju (manji broj kupuju) tj. najvise su posmatraci pa ih zanima kretanje cena i zato se ljute kada je nema.

Treba shvatiti da (ono sto ja ovde stalno objasnjavam) je cena relativna stvar, i da ne postoji skupo i jeftino vec je sve stvar potraznje, ako za neku stvar postoji vece interesovanje normalno je da za to prodavac hoce da dobije vecu cenu.

E bas iz tog razloga neki prodavci nemaju cenu, vec je koriguju prema interesovanju kupca...ako niko ne zove, cena je sve niza i niza.


  • 0

#538 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 31 August 2015 - 08:10 PM

Nije ni to dobro resenje, najbolje da stoji "dogovor" ili tako nesto, crtice mu isto dodje ko i nula kad stoji.

 

 

Dizajnerski ne može da se reši drugačije, nema dovoljno prostora :)


  • 0

#539 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 August 2015 - 08:22 PM

Onda bi trebalo smisliti bolje resenje, jer te crtice stvarno imaju istu vrednost ko i ta nula.


  • 0

#540 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14860 posts

Postavljeno 31 August 2015 - 08:30 PM

To se proveri prilikom postavljanja oglasa da li je u polju cena realan broj veci od nule, ako nije ili neka nebuloza ne moze da se postavi oglas. Samo ce onda verovatno svi oglasi koji su bili nula imati neku sitnu cifru kao jedan...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika