Jump to content


Fotografije

kocnice XT M-775 i problem!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
54 odgovora na ovu temu

#1 bavka

bavka
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 08 March 2009 - 12:06 PM

Dakle,imam sljedeci problem...klip sa jedne strane celjusti zadnje kocnice se ne vraca unutra u celjust kad pritisnem rucicu,on ostane vani,viri 2,3mm...onaj normalni "hod" rucice je,logicno, skracen na minimum.Zanima me jel moguce otvoriti celjust i pokusati napraviti to?jel iko imao slican problem?odzracio sam kocnicu,skratio crijevo,uradio sve moguce...al nista.Kocnica radi,al nije to-to :(
hvala i pozdrav
  • 0

#2 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 08 March 2009 - 02:21 PM

Kad zatopli nećeš imati taj problem.
Ovdije možeš naći više o istom:
http://www.dropbike.... ... 41&t=11947
  • 0

#3 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 March 2009 - 04:27 PM

Bas tako, za sve su "krivi" cvrsti semerinzi, medjutim ono sto je bitno je da je kocnica ispravna, u smislu ne treba nista "popravljati". U nekim slucajevima pomaze da se klip malo razradi vracanjem i stiskanjem rucice vise puta.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#4 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 March 2009 - 04:33 PM

Ma spusti se DH negde da vidis kako ima da proradi kocnica. Ulje ce se zagrejati, gumice otpustiti a kocnica nece kociti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Malo sale. Stvarno spusti se nekom jakom nizbrdicom i pogledaj kako ce raditi kocnica. Ako si u Vojvodini neznam sta da ti kazem
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#5 bavka

bavka
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 08 March 2009 - 05:48 PM

ok,razumljivo je sve to...uvjerio sam se da na nizim temp. brtve u celjusti otvrdnu! i onda je normalno da ne rade ok.medjutim,zasto mi onda prednja radi savrseno a zadnja zajebava? malo je iritantno :D
  • 0

#6 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 08 March 2009 - 08:11 PM

I meni stražnji unutarnji klip bliže kotaču tako stoji. E sad budući da baš i nevolim puno kemijati po tome dali bi pomoglo malo brunoxa za amortizer.....ako tamo ne oštećuje gumice neće ni ovdije. Radi se o slijedećem:
http://www.bike-disc... ... html?lg=en
  • 0

#7 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 March 2009 - 08:21 PM

Ja sam imao slican problem na moje Juicy 5. Znaci prednji levi klip nije hteo da se vraca nazad. 30 min posla. Otvorim celu kocnicu, izbijem klipove kompresorom, lepo sve ocistim i podmazem i sve nazad. Zatim ubacim novo ulje u sistem i kocnica kao nova. Problem je bijo sto klip je uhvatijo na sebi neki sloj neznam cega koji sam ocistijo i sve je bilo u redu.

I meni stražnji unutarnji klip bliže kotaču tako stoji. E sad budući da baš i nevolim puno kemijati po tome dali bi pomoglo malo brunoxa za amortizer.....ako tamo ne oštećuje gumice neće ni ovdije. Radi se o slijedećem:
http://www.bike-disc... ... html?lg=en


Ne razumem se u hemiju i sta prija a sta ne prija ali sta i da budes stavijo na klipove to sa sigurnoscu nece uci u sistem a nece ni ostetiti gumice. U amortizere ima uilje pa onone jede gumice. I u ove kocnice ima ulje i a opet su gumice u redu. Ako podmazujes klipovetu moj savet. Izvadis tocak i paknove i uz pomoc rucice izvadis klipove do maksimuma, ali pazi da ih ne izbacis skroz i u tom trenutku uh podmazes i ostavis da stoji jedno 5-10 min. Zatim sve lepo vratis nazad i ako opet neradi lepo kompletno otvaranje sape
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#8 bavka

bavka
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 08 March 2009 - 08:33 PM

Ja sam imao slican problem na moje Juicy 5. Znaci prednji levi klip nije hteo da se vraca nazad. 30 min posla. Otvorim celu kocnicu, izbijem klipove kompresorom, lepo sve ocistim i podmazem i sve nazad. Zatim ubacim novo ulje u sistem i kocnica kao nova. Problem je bijo sto klip je uhvatijo na sebi neki sloj neznam cega koji sam ocistijo i sve je bilo u redu.

mislim da to nije slucaj sa ovim kocnicama...specificne su po tome sto im brtve u celjustima promjene svojstva na niskoj temp.,a samim tim i kocnica ne funkc. normalno.
jedino rjesenje bi bilo da se napravi brtva od nekog drugog materijala koji nije podlozan deformaciji na hladnoci.
  • 0

#9 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 March 2009 - 08:37 PM

Brtva? :cry: :cry: :cry:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#10 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 08 March 2009 - 08:40 PM

Samo zanimljivo je da prednja radi potpuno normalno i stražnji vanjski klip......možda i nije problem samo u materijalu......isto bi se onda dešavalo i naprijed .... :?
  • 0

#11 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 March 2009 - 08:46 PM

Postavljena slika

Ovo bi bilo interesantno probati na semerinzima...

"This 100% synthetic lubricant contains real ceramic solids for extreme performance under the most critical braking conditions. A purple, environmentally friendly, non-melting formula, this premium lubricant is our longest lasting, most temperature resistant way to silence brake noise such as squealing and chattering; also effective in preventing long bolt and sleeve seizing and galling. Excellent on rolling and sliding surfaces operating in wet or dry conditions from -65F to 2800F (-54C to 1538C). This product assures that critical brake parts remain lubricated throughout brake pad life. Resistant to corrosion and contaminants, it will not wash out. It is compatible with internal/external brake rubber and plastic hardware, including ethylene-propylene rubber.

Suggested Applications: Disc brake caliper hardware, bushings, slides, pistons, rubber sleeves and seals"

Ukoliko se ne vozi po uzarenoj lavi ili negde na antarktiku - temperaturni opseg zadovoljava ;) ;)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#12 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 08 March 2009 - 08:49 PM

Slika???
  • 0

#13 bavka

bavka
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 08 March 2009 - 08:54 PM

Brtva? :cry: :cry: :cry:

Dio koji spriječava curenje fluida na spojevima nekog sistema ili uređaja :D
  • 0

#14 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 March 2009 - 08:56 PM

Semering Ariothe, Semering :wink:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#15 bavka

bavka
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 08 March 2009 - 08:57 PM

Samo zanimljivo je da prednja radi potpuno normalno i stražnji vanjski klip......možda i nije problem samo u materijalu......isto bi se onda dešavalo i naprijed .... :?

ima i tu logike.
u jednom momentu sam pomislio da nije zbog duzine crijeva,al nije def. :(
ovo sto je misa naveo dole,mislim da bi bilo idealno...samo ne vidim sliku ni ja :(
  • 0

#16 bavka

bavka
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 08 March 2009 - 08:58 PM

MIsa,hvala!
gdje se moze kupiti ovo?
  • 0

#17 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 March 2009 - 09:02 PM

Semering Ariothe, Semering :wink:


Pa sto ne kazete tako. Ja se mucim kuci da nadjem sta je brtva na netu. Prso sam bas kao i ta brtva :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#18 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 March 2009 - 09:06 PM

U prilog tome:

http://www.singletra...opic.php?t=2475

A gde se moze nabaviti - ovde ga nema - bar da ja znam, ali napolju moze. Cena nije velika, a ima ga i na E-bay...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#19 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 March 2009 - 11:29 AM

Nadam se da je problem sa kočnicama rešen, pa neće smetati da postavim sledeće pitanje. Interesuje me kakvo iskustvo imaju vlasnici ovih kočnica. Dakle, njihova kočiona sila, postojanost kočenja, bilo šta drugo što vam može pasti na pamet....
Znam da ih naši ljudi voze i koriste, pa me zanima njihov kvalitet u realnoj XC eksploataciji.

Hvala unapred na odgovorima.
  • 0

#20 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 March 2009 - 11:51 AM

ja ih vozim više od godinu dana i to baš frekventno. Već je bilo reči da su ovo jedne od kočnica Shimano produkcije koje po kvalitetu spadaju u sam vrh što se tiče kočenja, osećaja na ručici i lakoći rada. Naravno, u pitanju je XC vožnja po terenu, sa XTR centerlock disk rotorima u paru.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika