Jump to content


Fotografije

Specialized best bikes in the world


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
149 odgovora na ovu temu

#61 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 12 April 2010 - 06:10 AM

A pošto je priča krenula oko bidona,rekoh da se umešam i ja.
Spec.bidon koristim godinu dana,i mogu samo reci da je vrhunski.Kao da piješ vodu iz staklene čaše,a služio je kao šejker mnogo puta.
Patike(model Taho,koji je najeftiniji) koristim 2 god,i nisu izbledele, niti pocepale,a dusu sam im vadio.Dovoljno je reci da su prezivele Niski maraton prosle godine(ko je bio zna o čemu pišem),posle pranja izgledaju kao nove...Već 2 godine!
Rukavice,model BG Sport,godinu dana.Nijedan končić nije popustio,a prane svakih 15 dana,u mašini!
Sedište Avatar Gel 143,kupljeno posle velike potrage za idealnim sedištem,(a nisam se ograničio na Spec.),posle 5000 km izgleda kao novo,a kisnulo je,naslanjao sam bajs na njega itd...
Takođe kaciga,dres,gaće...
Ovo pišem zato što sam sve navedeno koristio,koristim i koristiću,znači neposredno iskustvo.
Bicikla mi je Spec.,i tu nema kompromisa,ali sve navedeno bih zamenio za proizvode drugih proizvođača,da nisam bio zadovoljan
Ima tu nešto... :D
  • 0

#62 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1715 posts

Postavljeno 12 April 2010 - 06:28 AM

=D> =D> n2:Cm-smiley
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#63 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 12 April 2010 - 06:58 AM

A dali se neko upitao dali su to delovi Specialized-a ili sasvim neko treci izradjuje za njih? I nemojte toliko da budete ocarani od tog slova S. Ne kazem da nisu dobri samo uvek ih dizete u oblake nepotrebno. Prosle godine kod nas je bilo nekoliko polomljenih ramova sa slovom S(hardteil) a ljudi ih vzili samo pored keja reke. Ajde, opet se to desava. Cuveni Brain sistem. Fox odradijo Specialized uzeo slavu(mozda platijo mozda maznuo i ne ulazim u te svrhe) pa posle predao da radi X-Fusion. Kvarijo se kao djavo. Jedva predjes 400km na novom biciklom od 4K eura. Ali nema veze opet se to desava. One vile koje su sa slovom S(opet radi neko drugi za Specialized, kako X-Fusion na primer) kada ih otvoris da ih servisiras padas u zemlju. Sa spolja izgleda super a unutra skart nevidjeni. Ali opet sve tu opremu dizajnira Specialized ali je ne proizvodi tako da nemojte da se palite na ''njihov'' kvalitet jer je to neko drugi odradijo za njih. A i skupi su do petog sprata cetvorokatnice. Uvek platite oko 20-30% vise zbog tog ''magicnog'' slova
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#64 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 12 April 2010 - 07:01 AM

ko god da je uradio za njih,odradio je vrhunski,a oni overili svojim S pečatom!
  • 0

#65 sasac

sasac
  • Members
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2010 - 08:20 AM

Čujem da u Srbiji postoje mali proizvođači koji za velike automobilske firme rade kabliće, pločice gume i slično. Da li to znači da su ti delovi loši samo zato što su iz Srbije,a nisu iz Nemačke, Italije ili Francuske!? Naravno da nisu jer postoji kontrola kvaliteta. Šta je Wurth? Samo ime koje se stavlja na proizvode koji je neko drugi napravio, ali ti proizvodi da bi nosili ime Wurth moraju da prođu njihovu kontrolu. Cenim da su Wurth proizvodi kvalitetni.
Ne kažem da je Specialized savršenstvo, ali postoji nešto po čemu se razlikuju od drugih.
Ako su i ukrali nešto od nekog,valjda bi ih Fox tužio i uzeo pare. Zašto Brain nije na nekom drugom brendu nego na Specialized-u, zašto je Fox to radio baš za njih!?
  • 0
07 Specialized Stumpjumper FSR Comp D4W
08 Specialized Stumpjumper FSR Expert
09 Specialized Crosstrail Pro

#66 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 12 April 2010 - 08:31 AM

Brain je pod imenom Brain na Specialized-u dok ne Merida ramu je takodje X-Fusion amortizer koji nema takvo ime, ali opet radi istu funkciju. Isti proizvod razlicith imena. To sto rade drugi za Specialized nije nikakav problem, to sto su delovi kvaliteni jesu ali previse ih dizete u nebesa, a realno nisu za tamo. Dali me shvatate. Sve je to ucinijo marketing koji u Specialized-u radi do savrsenstva. Dali me shvatate, ne rugam njihove proizvode vec potenciram da su prenaplaceni. Nista vise.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#67 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 12 April 2010 - 08:50 AM

Bicikle,delovi i dresevi su skupi(ali nude nove tehnologije),a ostalo je kao kod konkurencije
  • 0

#68 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 April 2010 - 09:04 AM

Ono sa čime sam ja imao dodira jeste ram, korman, lula i to sam siguran da su oni proizveli.
OS korman je 640mm širok, OS prečnika i težine 200g. Neki će reći da je težak, a ja kažem da je savršeno krut i nije se štedelo u kvalitetu. Uz korman se dobijaju barend plug-ovi napravljeni za karbon kormane i zahvaljujući tome bajk može komotno da se naslanja na korman. Lule im takođe nisu najlakše, ali su izuzetno krute. To može svako da primeti npr. da provoza jedan krug korman-lulu Ritchey WCS pa odmah zatim i Specialized. Razlika je momentalno uočljiva čak i laiku.
A ramovi im koriste posebne legure. Sve i da im radi neko drugi taj ne sme da se potpiše drugačije. Isto sam primetio i kod Cannondale-a i kod Treka.
  • 0

#69 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2010 - 09:20 AM

Nisam njihov advokat ali apsolutno ne vidim vezu između Specialized-a i delova koji su se tvom drugaru pokvarili. Specialized kao i svi drugi brendovi stavljaju različit nivo opreme na svoje bajsove, naravno, kako bi spustili cenu za široke narodne mase. Kao što znaš Tora i Juicy 3 su daleko od vrhunskih delova. Skoro sam čuo priču da je čovek kupio novu Toru u Capriolu i odmah morao da je da na servis. Juicy 3 je Avid-ov najslabiji model hidrauličnih kočnica, a po stranim časopisima proveri kao je prošla na testovima. Takve delove ne treba forsirati i očekivati od njih mnogo. Iako kažeš da je tvoj drug kupio ''nov'' bajs, cenim da je on vožen i pre nego što je došao do njega, a u tom slučaju sve je moguće.
Poenta moje priče je da delovi koji na sebi imaju utisnut logo Specialized poseduju kvalitet, koji je posledica dugogodišnjeg ulaganja i truda. Ja svoj potpis nikad nebi stavio na nešto što ne valja i u šta ne verujem.

Pa sad ja tu vezu itekako vidim.Oni su ti koji su te delove ugradili, i oni su ti koji imaju obavezu da vode racuna o kvalitetu delova koje grade njihove bicikle.Itekako moraju da imaju kontrolu kvaliteta delova koje nabavljaju sa strane.Malo mi je smesno taj brand dizati u neke misticne visine, stavljati ga kao sinonim za vanzemaljski kvalitet, a onda mu oprastati nesto sto se ni capriolo-u ne bi smelo da oprosti.

Tora i juicy 3 jesu to sto si rekao, entry level igracke, ali one sa svojm cenom koja nikako nije zanemarljiva moraju pouzdano da rade u okviru onoga sto nude u svom segmentu.To nije race oprema ali za rekareativce itekako jeste.

Ovaj moj drug jeste rekreativac, bicikl jeste nov i nevozen (model za 2010),a on sam ga nikad nije vozio po terenu tako da je ovo iskljucivo posledica prosusta specialized-a.
  • 0
Postavljena slika

#70 sasac

sasac
  • Members
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2010 - 09:48 AM

Malo mi je smesno taj brand dizati u neke misticne visine, stavljati ga kao sinonim za vanzemaljski kvalitet, a onda mu oprastati nesto sto se ni capriolo-u ne bi smelo da oprosti.

Ako pažljivo pročitaš predhodne komentare primetićeš da Specialized u nebesa, mistično i vanzemaljsko dižu upravo oni ljudi koji ga osporavaju. Mi koji smo samo fanovi i korisnici znamo šta vozimo i koliko to vredi ili ne vredi.
Nadam se da tvoj drugar ima garanciju za bajs i da će te kvarove koji su mu se pojavili uspešno otkloniti.
  • 0
07 Specialized Stumpjumper FSR Comp D4W
08 Specialized Stumpjumper FSR Expert
09 Specialized Crosstrail Pro

#71 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 April 2010 - 10:27 AM

Nadam se da tvoj drugar ima garanciju za bajs i da će te kvarove koji su mu se pojavili uspešno otkloniti.

Upravo tako. Da je kupio nov bajk sa garancijom (što sumnjam da jeste) onda ne bi bilo nikakvog problema da se taj bajk sredi. Malo sam gledao njihovu tehničku podršku i tu možemo imati samo mi ovde problema ako ne mislimo da šaljemo negde napolje u ovlašćeni servis. Problem je što živimo ovde gde živimo.
Pored toga za Rock Shox i Avid imamo takođe ovlašćeni/e servis(e) pa ni to nije nerešivo.

Pored toga SVI proizvođači bajkova proizvode i sklapaju od najniže klase do najviše klase a koliko para toliko i muzike. Ne možeš očekivati od entry delova da rade večno i pouzdano a treba znati voziti bajk, nebitno po čemu se vozi. Znam likove koji lome i X-0 i XTR menjače a sa druge strane znam i one koji voze Acera i SX5 i rade im jako lepo.
  • 0

#72 sasac

sasac
  • Members
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2010 - 10:32 AM

Pored toga SVI proizvođači bajkova proizvode i sklapaju od najniže klase do najviše klase a koliko para toliko i muzike. Ne možeš očekivati od entry delova da rade večno i pouzdano a treba znati voziti bajk, nebitno po čemu se vozi. Znam likove koji lome i X-0 i XTR menjače a sa druge strane znam i one koji voze Acera i SX5 i rade im jako lepo.

E upravo to! =D>
  • 0
07 Specialized Stumpjumper FSR Comp D4W
08 Specialized Stumpjumper FSR Expert
09 Specialized Crosstrail Pro

#73 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2010 - 10:44 AM

Upravo tako. Da je kupio nov bajk sa garancijom (što sumnjam da jeste) onda ne bi bilo nikakvog problema da se taj bajk sredi.

Pa ni bez garancije nema problema da bajk sredi, samo je cimanje uz skromno pitanje kakav je to "epic" :D kvalitet branda kome proizvod pokaze ovakve mane nakon ~4 meseca koriscenje i <<1000km.

Ne možeš očekivati od entry delova da rade večno i pouzdano a treba znati voziti bajk, nebitno po čemu se vozi. Znam likove koji lome i X-0 i XTR menjače a sa druge strane znam i one koji voze Acera i SX5 i rade im jako lepo.

Ono od cega ne mogu da ocekujem da radi pouzdano barem 1000km na asfaltu pri prosecnoj/umerenoj voznji uz vozaca koji je sve samo ne pocetnik ili manijak, ne bih stavljao u nebesa.Samo toliko :)

BTW da se ovo isto dogodilo sa nekim capriolo ili polar biciklom, vec bi bilo zezanja na njihov racun koliko volis, ali kada se to dogodi specializedovom cedu e onda je kriv vozac, ili oem part supplier, uglavnom svi sem specialized-a n:happy0192
  • 0
Postavljena slika

#74 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 12 April 2010 - 10:49 AM

"Koji auto je bolji od Moskviča?" :D
  • 0

#75 sasac

sasac
  • Members
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2010 - 11:00 AM

pri3rak

Vidim da si malo pobrkao stvari i da ti je sve ovo veoma zabavno. :roll:
Sledeći put neka drugar pazi šta kupuje. #-o :D

Ju! Šta ono vozi Fabian Kanćelara, pobednik trke Pariz - Rube!?
  • 0
07 Specialized Stumpjumper FSR Comp D4W
08 Specialized Stumpjumper FSR Expert
09 Specialized Crosstrail Pro

#76 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2010 - 11:22 AM

Poenta cele priče je da na ovaj brend treba gledati kao i na sve ostale. Stvar ukusa je da li će se nekom svideti više scott, cube, merida, cannondale, trek....
I Specialized ima "dečijih bolesti", pa s vremena na vreme i sa nihovog proizvodnog programa ide "recall" - recimo skoro su bili povučeni drumaši ( Roubaix modeli ) kao i neke MTB varijante, zatim 2D kacige i sl...
Prema tome - svako od nas ima nekog svog favorita - a niko od njih nije bezgrešan, pa nema ni potrebe ubeđivati one druge.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#77 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2010 - 11:41 AM

pri3rak

Vidim da si malo pobrkao stvari i da ti je sve ovo veoma zabavno. :roll:
Sledeći put neka drugar pazi šta kupuje. #-o :D

Ju! Šta ono vozi Fabian Kanćelara, pobednik trke Pariz - Rube!?

Ja nisam pobrkao nista, a on je kupio bas ovo.Kao sto rekoh model za 2010 te nije bilo teoretske sanse da je vozen ozbiljnije, na kraj krajeva dosao je bez i jedne tackice a kamo li ogrebotine na sebi :)

http://www.specializ...menuItemId=9253

Postavljena slika

Ako je specializedu izazov da za ~1300$ mpc napravi bicikl koji nece da odapne za manje od 1000km voznje po asfaltu onda moze i Sv. Petar da ga vozi pored Fabian-a pa nece promeniti fakat da umeju da naprave i skupu dresinu :)
  • 0
Postavljena slika

#78 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 April 2010 - 11:49 AM

Ju! Šta ono vozi Fabian Kanćelara, pobednik trke Pariz - Rube!?


VOZI ONO ŠTO MU SPONZORI DAJU :mrgreen:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#79 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 12 April 2010 - 12:17 PM

Ma ljudi svako ima nekog svog favorita i necemo da se slozimo (tj. slozite) oko toga nikad...Specialized jeste dobra marka ali sigurno ne i najbolja,ako uopste postoji ta NAJBOLJA,jer su sve te marke indeticnog kvaliteta,zavisno od klase kojoj pripada model.Sto kaze Misa to je samo stvar ukusa i kome sta vise odgovara...U sustini sve je to isto...Kao i kod opreme,kad neko vise hvali sram a ne shimano,ili obrnuto,a u stvari svi znamo da nema neke prevelike razlike u kvalitetu i da su ista liga.
  • 0

#80 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 12 April 2010 - 12:18 PM

I sigurno ne vozi ono sto obican smrtnik (sa dubokim dzepom) moze da kupi u radnji :mrgreen: :mrgreen: .
  • 0
.




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika