Jump to content


Fotografije

OOX [MTB]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
621 odgovora na ovu temu

#561 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 16 February 2011 - 06:20 PM

Hehe ,ja sam mu zaboravio ime ,i gledam kod Staforda bajk i vidim isto sediste :D pa sam prekopirao samo od njega :P hehe
  • 0
...

#562 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 09 October 2012 - 02:19 PM

Evo i mene posle dugog vremena :) malo sam se ponovio i ja hehe
Novi ram Cube AMS CC,Kocnice ,gume ,kaseta ,lanac ,nove sajbne (zbog njega cete da me pljujete :P akli mi odgovara savrseno jbg ) i valjda je to to :) jos cekam sticnu BBB 400mm da stigne pa cu ga slikati tako jer mi je ovako nizak bajk ...tj nizi je za 10 cm nego sto bi mi trebalo...

Attached Thumbnails

  • thumb.php(3).jpg
  • thumb.php(4).jpg
  • SDC10245_resize_resize.JPG
  • SDC10247_resize_resize.JPG
  • SDC10246_resize_resize.JPG

  • 0
...

#563 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 09 October 2012 - 05:00 PM

Nemoj se ljutiš, ali napravio si....

Attached Thumbnails

  • frankenstein.jpg

  • 0
SPARK 10

#564 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 09 October 2012 - 05:13 PM

Hehe sto bi se ljutio :) ali sta ce mi pogon sa 44 zuba kad vozim ofroad koji je ko asfalt hehe sa rupama samo :P bez uspona i sl...jednostavno mi je mali prednji tanjir pa sam morao 53 zuba da stavim...i to dvofaz na kome nisam ni koristio 44 zuba nijednom :) a sto se lule tice to sam vec objasnio...puno mi je upravljiviji sa kratkom lulom...probaj i sam pa ces videti hehe,skocis sa metar visine i jedva da mozes uhvatiti pravac sa dugackom lulom hehe barem sto se mene tice je tako :)
  • 0
...

#565 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 11 October 2012 - 07:13 AM

buahahha ,samo ja mogu biti degen da pustim vazduh u kocnice :D hteo sam klipove da podmazem i previse sam ih izgurao i pljas :D samo sam cuo vazduh kako duva :P ali u jednu ruku je to dobro :D taman da naucim da menjam ulje ,sad sam napravio bleed kit pa cemo videti kako ce raditi :) ako bude kako treba stavicu slike jer mislim da mnogima sa foruma trebaju ovakvi spricevi da zamene ulje ,a malo je puno dati 30 ak eura za original :P
  • 0
...

#566 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 11 October 2012 - 09:36 AM

Pazi da ne izgubiš minijaturnu gumicu(o-ring), koja je ispod zašiljenog šrafa koji odvrneš da bi zavrnuo špric.
  • 0
SPARK 10

#567 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 11 October 2012 - 09:37 AM

Pazi da ne izgubiš minijaturnu gumicu(o-ring), koja je ispod zašiljenog šrafa koji odvrneš da bi zavrnuo špric.

Pretpostavljam da je formula u pitanju....
  • 0
SPARK 10

#568 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 11 October 2012 - 10:52 AM

Meni je ispala gumica kada sam blidovao kocnice,sat vremena mi je trebalo da je nadjem ..
  • 0

#569 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 11 October 2012 - 10:58 AM

Uspesno zamenjeno :D koci ko djavo :P da znam koja gumica ...devojka mi je ocistila jedva sam je nasao :P slikacu malo kasnije kako sam napravio alat hehe
  • 0
...

#570 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 11 October 2012 - 11:35 AM

Evo kako sam napravio alat :) 2 sprica ,10ak cm creva za akvarijum ,plasticna spojnica za creva takodje za akvarijum ,na nju je narezan m5 navoj i to je sva nauka ...jos bolje ako imate od mesinga ili slicnog materijala te krajeve sto se uvrcu u kocnice ,mada u jednu ruku je dobro i od plastike jer ne mozete sjb. navoj na kocnicama hehe

Attached Thumbnails

  • 20121011_001_resize.jpg

  • 0
...

#571 ahmadinejad

ahmadinejad
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 11 October 2012 - 04:52 PM

Evo kako sam napravio alat :) 2 sprica ,10ak cm creva za akvarijum ,plasticna spojnica za creva takodje za akvarijum ,na nju je narezan m5 navoj i to je sva nauka ...jos bolje ako imate od mesinga ili slicnog materijala te krajeve sto se uvrcu u kocnice ,mada u jednu ruku je dobro i od plastike jer ne mozete sjb. navoj na kocnicama hehe

Ej cao...Koliko si visok? Ti nije mali ram?
  • 0

#572 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 11 October 2012 - 10:28 PM

Evo kako sam napravio alat :) 2 sprica ,10ak cm creva za akvarijum ,plasticna spojnica za creva takodje za akvarijum ,na nju je narezan m5 navoj i to je sva nauka ...jos bolje ako imate od mesinga ili slicnog materijala te krajeve sto se uvrcu u kocnice ,mada u jednu ruku je dobro i od plastike jer ne mozete sjb. navoj na kocnicama hehe

Ej cao...Koliko si visok? Ti nije mali ram?


Po čemu si to zaključio? :?
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#573 ahmadinejad

ahmadinejad
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 11 October 2012 - 10:46 PM

Evo kako sam napravio alat :) 2 sprica ,10ak cm creva za akvarijum ,plasticna spojnica za creva takodje za akvarijum ,na nju je narezan m5 navoj i to je sva nauka ...jos bolje ako imate od mesinga ili slicnog materijala te krajeve sto se uvrcu u kocnice ,mada u jednu ruku je dobro i od plastike jer ne mozete sjb. navoj na kocnicama hehe

Ej cao...Koliko si visok? Ti nije mali ram?


Po čemu si to zaključio? :?

Pa nisam 100% siguran ali mi ovaj Cube u M velicini deluje jako mali.I da tu dugacka sticna nije resenje jer estetski nece biti bas..bas..:)
Normalno moj licni utisak. Nista strasno.. :mrgreen:
  • 0

#574 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 October 2012 - 10:48 PM

Oox, zar ti nisi onomad otišao u motoraše? :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#575 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 12 October 2012 - 09:38 AM

jbg za mene je velicina 17 incha koliko sam racunao na nekim sajtovima za moje mere ,ovaj ram je 16 incha ,a razlika u geometriji je u zadnjoj cevi tj u ovoj gde ulazi sticna na 16incha je 41 cm ,a na 17 incha je 43 cm ,mali mi je sad ram ,ali sutra kad stigne sticna ce mi biti taman ...pase mi puno bolje od predhodne 21 ice ...za spusteve dusu dao hehe :) videcu sutra kako ce mi pasovati kad podignem sticnu za 10 cm
  • 0
...

#576 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 12 October 2012 - 09:40 AM

Oox, zar ti nisi onomad otišao u motoraše? :D

Hehe pa i motoras sam :D i biciklista :) bukvalno bajker hehe :) samo sto jos radim neke prepravke na BMW-u pa nije u voznom stanju :)
  • 0
...

#577 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 12 October 2012 - 01:53 PM

Pa nisam 100% siguran ali mi ovaj Cube u M velicini deluje jako mali.I da tu dugacka sticna nije resenje jer estetski nece biti bas..bas..:)
Normalno moj licni utisak. Nista strasno.. :mrgreen:


Cube se pravi u veličinama 16/18/20/22. Ono što je karakteristično za Cube je da je većina ramova "RFR" tj. "ready for race" što znači da im je top tube nešto kraći nego što je standard (otprilike 1.inč). Mnogo bitnija stvar od visine seat tube-a odnosno od toga "koliko je izvučena šticna" je upravo ta dužina top tube-a, visinu sedišta možeš mnogo lakše modifikovati od rastojanja sedišta od upravljača(donekle izvodljivo promenom dužine lule). Kada se kupuje ram odnosno ceo bajk uvek treba gledati da ti odgovara više dužinom nego visinom. Estetika je oku posmatrača i nekome nešto može biti lepo ili ne :mrgreen: , ipak mnogo bitnije kod bajkova je ona funkcionalna strana(to kažem iako sam esteta po prirodi :)). Moja najveća zamerka je POGON :evil: koji izgleda nakaradno na tom bajku, a i nije namenjen za taj tip bicikla.

jbg za mene je velicina 17 incha koliko sam racunao na nekim sajtovima za moje mere ,ovaj ram je 16 incha ,a razlika u geometriji je u zadnjoj cevi tj u ovoj gde ulazi sticna na 16incha je 41 cm ,a na 17 incha je 43 cm ,mali mi je sad ram ,ali sutra kad stigne sticna ce mi biti taman ...pase mi puno bolje od predhodne 21 ice ...za spusteve dusu dao hehe :) videcu sutra kako ce mi pasovati kad podignem sticnu za 10 cm


Nemoj previše da brineš i 16-tica ti u potunosti odgovara mada kad je Cube u pitanju 18-tica bi bila odgovarajuća za tebe. Ja vozim Cube 20" iako mi je po kalkulatoru 19" idealna veličina, ali kao što rekoh Cube ima nešto kraći TT tako da mi savršeno leži i broj veći ram.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#578 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 12 October 2012 - 04:02 PM

Ne znam sta da ti kazem....vise mi odgovara ovako kraci ram barem za sada uvek sam vozio gromade 21 inch i ceo se ukocim posle par sati voznje. ..na ovom se puno prijatnije osecam ,samo sticna da stigne sutra jer mi je previse nisko ...i to sam vozio gromade jer pojma nisam imao i slusao sam prodavca u capriolu :D on prodaje 21 inch i klincima 5 razred i odraslima...samo sediste dize gore dole :D i tako sam navikao na 21 inc i prodam capriolo i uzmem gianta i to opet 21 inc...ocu da kazem da mi je ovo stvarno ok ...probao sam ga na spustevima na stazi u Kuli i puno je lakse sad kad mogu da se spustim iza sedista bez problema ,sa starim ramom sam se bukvalno bojao da se spustim hehe ...
Sto se pogona tice i meni je ruzan za medalju :D pogotovo sa ovom bianchi sajbnom :) ne znam sta cu da radim povodom toga ali mtb pogon nikako :mrgreen: mozda uzmem neki force i to je to...nije mi problem da izdvojim pare za bilo koji ,ali kazem ne odgovara mi ...
I ovaj ram sam uzeo neplanski...trebalo je da uzmem canyon yelowstone i prodam moj ram i zovem lika a on kaze prodao ga je ...a ja bajs stalno koristim i hitno mi je trebao beli ram i reko ajde rizikovacu sa ovim ramom :) jedino su ta 2 rama bila bela da mi se svidjaju i bila su neka 2 ali su mi bili ruzni...radon belo crni i cube neki plavo beli :D
  • 0
...

#579 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 13 October 2012 - 09:37 AM

Stigla je i bbb sticna ...sad mi savrseno odgovara biciklo hehe

Attached Thumbnails

  • SDC10248_resize.JPG

  • 0
...

#580 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 13 October 2012 - 09:38 AM

Moram opet sediste da presvucem i rucke :) ovo se vec izlizalo i iskidalo hehe ,vise nije cista bela boja :)
  • 0
...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika