Jump to content


Fotografije

OOX [MTB]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
621 odgovora na ovu temu

#301 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 23 November 2009 - 08:26 PM

uzecemo one prikolice za bebe :D sto se kace za bajk :D
  • 0
...

#302 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 23 November 2009 - 08:56 PM

ako budu blizanci-javi se i imas kolica za dz :wink:
  • 0
SPARK 10

#303 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 23 November 2009 - 10:29 PM

svaka cast majstore!!!nek je sa srecom =D> =D> =D>
  • 0

#304 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 24 November 2009 - 06:40 AM

Čestitam! :)
p.s. Ako bude više od blizanaca, moraćeš da praviš onu kamp kućicu za bajs :D
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#305 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 24 November 2009 - 06:23 PM

90% da ce biti blizanci.....neznam kako to ide ,ali kako kazu od devojke stari,vec su imali negde u porodici blizance pa su jako velike sanse da ce ih i ona imati :D
  • 0
...

#306 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 08 December 2009 - 10:43 AM

Resio sam se kocnica Avid Jucy 5 ,sutra mi stizu Avid jucy 7:D ,privremeno dok ne nabavim neke bele kocnice #-o

Attached Thumbnails

  • jucy 7.jpg

  • 0
...

#307 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 08 December 2009 - 10:45 AM

nego da li Hayes Stroker Trial koce bolje od Avid Jucy 7??? razmisljam da ih uzmem nasao sam bele za 150e i jel to puno para za njih ?

Attached Thumbnails

  • BR303C02wht.jpg

  • 0
...

#308 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 December 2009 - 11:20 AM

ja bih uzeo Strokera :wink:

Hayes je poznat po izvrsnoj kočionoj snazi + ako staviš napred 183mm rotor 8)
...inače ja već pola godine vozim Hayes hfx NINE, i jako sam zadovoljan! originalni paknovi su jako dobri za zadnju kočnicu, al se napred možda malkice brže troše, al ato BBB paknice su tu! :D
A Stroker izgleda 100X brutalnije nego avid -meni sigurno :D ...sam deo ručice koje je belo i crna ručica je strava kombinacija, a i ručica je jako dobrog oblika za prste :)
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#309 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 December 2009 - 12:36 PM

...al se napred možda malkice brže troše...

Zato što te prednja kočnica zaustavlja.

Pokušaj da se zaletiš i da kočiš samo zadnjom, a u drugom zaletu samo prednjom ;)
  • 0

#310 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 08 December 2009 - 01:11 PM

napred bi bio 203 rotor :D a nazad 160.....trebale su danas da mi stignu jucy 7 ,Ali BMS Radulovic ih je tek danas poslao :( verovatno ce drug da proda Hayes :( jer sam kreten :D ,nije bilo nikakvih boljih kocnica od jucy 7 pa sam njih uzeo :( umesto da sam sacekao par dana i uzeo Hayes #-o ,nadam se da cu uspeti odma da prodam nekom jucy 7 pa da uzmem Hayes [-o<
  • 0
...

#311 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 December 2009 - 01:19 PM

Ja vozim Hayes stroker već više od godinu i po dana - odlično koče, osećaj na ručici je po meni mnogo bolji od Juicy 7. Sama kočiona smeša ima istu formulu kao i za čuvene Harley Davidson motore...pa ako njima koči - koči i na biciklu.
P.s rotori su mi 160 i napred i nazad i to još alligator Ti windcutter. Prema tome - vrede kočnice za SVE pare.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#312 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 09 December 2009 - 01:02 PM

Nemoj da se jedis, Juicy 7 su bile "proglasene" najboljim kocnicama 2005, ako se ne varam (MBA). Moje najstarije 7-ce me sluze bez greske vec tri i po godine, bez ikakvog servisiranja, jedino su pakne menjane. Mogucnosti podesavanja Juicy 7/carbon i novijih Avid kocnica su veoma zgodne.

Sto se sile kocenja tice, za od prilike iste pare i tezinu, konkurencija daje slicne performanse - razlike su u nijansama, a Juicy su bile medju jacima. Vazniji faktor od same snage korenja je modulacija - jedan od razloga sto su svojevremeno bile izabrane za najbolje. No, vreme prolazi, konkurencija se usavrsava, ali i Avid, pa za tih 150E bi mogao verovatno i neki Avid Elixir da pazaris i time dobijes jos jace (ako ti je to bas tako vazno) kocnice.
  • 0

#313 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 09 December 2009 - 09:26 PM

Nemoj da se jedis, Juicy 7 su bile "proglasene" najboljim kocnicama 2005, ako se ne varam (MBA). Moje najstarije 7-ce me sluze bez greske vec tri i po godine, bez ikakvog servisiranja, jedino su pakne menjane. Mogucnosti podesavanja Juicy 7/carbon i novijih Avid kocnica su veoma zgodne.

Sto se sile kocenja tice, za od prilike iste pare i tezinu, konkurencija daje slicne performanse - razlike su u nijansama, a Juicy su bile medju jacima. Vazniji faktor od same snage korenja je modulacija - jedan od razloga sto su svojevremeno bile izabrane za najbolje. No, vreme prolazi, konkurencija se usavrsava, ali i Avid, pa za tih 150E bi mogao verovatno i neki Avid Elixir da pazaris i time dobijes jos jace (ako ti je to bas tako vazno) kocnice.


sad i ja malo ko debil da ispitujem...ali jbg kad nisam nikad koristio nijedne od tih kocnica pa nebi da bacam pare non stop :D Jel Elixir koci bolje od hayes stroker triala ???
  • 0
...

#314 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 10 December 2009 - 06:54 AM

1) Ne znam, nisam probao Hayes Stroker Trial, niti nasao test/review koji poredi bas ta dva modela.

2) Ta diskusija mi vise lici na ono sta je bolje, Shimano ili SRAM. Drugim recima, nema koncenzusa, a ti uzmi ono sta ti je LEPSE ili sta nadjes povoljnije. Mnogo je veca razlika da li stavis rotor od 160, 185 ili 203mm, nego da li si stavio Hayes, Avid, Maguru itd. (dobro, nemoj da ides u krajnost i poredis kocnice sa 2 i sa 4 klipa). Posto tvoja masina nije DH, nema potrebe za Code ili drugim 4(ili vise)-klipnim kocnicama. A vec si odlucio da stavis rotor od 203mm, tako da sada diskutujes o nijansama. U poredjenju sa njima, mnogo je vaznije da si ti zadovoljan kako to izgleda, ali tu ti ne mozemo pomoci, to je stvar ukusa.
nblexel-u se vise svidja stroker, meni Elixir, ali to opet nije bitno, bitno je sta se tebi vise svidja :mrgreen:
  • 0

#315 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 December 2009 - 07:19 AM

Zato što te prednja kočnica zaustavlja. ...


Malo sam glupo napisao #-o ...mislio sam da kažem da uopšte gledano hayesove paknice se brže troše, nego BBB, pa su zato bolje za zadnju jer se napred previše brzo istroše, pogotovo kad je blatnjavo :P
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#316 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 10 December 2009 - 08:21 AM

Ok,Hvala na informacijama!!! ja jos uvek cekam da mi post expres donese kocnice ,ovo je vec cetvrti dan da cekam..BMS Radulovic je poslao meni kocnice ,a drugu amort,i njemu je amort stigao ,a meni nista #-o pobicu ih ko zeceve!!! kad sam kupovao manitou axela zavrsio je u Cacku ,pa su mi ga slali iz Cacka za Kulu.....dobio sam ga posle 10 dana!!!! zato treba slati preko Aksa,naj jeftiniji su i stigne odma sledeci dan...kad sam kupovao Giant Iguanu ram dobio sam preko city expresa ,hteo sam da polomim lika! izvadio je ram iz kombija i baci ga on pored mene na zemlju i vadi papire da potpisem :D izgrebao mi je ram na sve strane ,jedva sam ga ispolirao!
  • 0
...

#317 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 10 December 2009 - 11:03 AM

Hayes vs Avid n2:0002trtum3
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#318 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 10 December 2009 - 01:22 PM

Ne znam kako to, ali nikad nisam imao problema sa post expressom. Zna se, ako danas posaljem, paket stize sutra ujutru kod kupca i to je amin. n2:smiley-love003 =D>
  • 0

#319 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 10 December 2009 - 03:05 PM

\:D/ \:D/ Napokon su stigle kocnice!!!! \:D/ \:D/ dosta su dobre 8) vec imam kupca samo da skupi pare :D
  • 0
...

#320 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 13 December 2009 - 11:21 AM

Hteo sam da saljem Marzocchija na komplet servis (ulje 10e i biksne 30e)i na peskarenje(10e) i plastificiranje u belu boju(10e).....i sve je bilo dobro ,mislio sam da su nalepnice do 5 e po komadu ,a kad sam ih nazvao rekli su mi 15e po komadu :? nisam mogao da verujem (znaci ukupno me izadje sve 90e :D).....za pare koje su mi potrebne za servis i da prodam moj amort mogao bi rebu da kupim bez problema :D mozda ce biti bez nalepnica :D
  • 0
...




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika