Jump to content


Fotografije

Remont bicikla - potrebna pomoc :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3 odgovora na ovu temu

#1 Pokeras7

Pokeras7
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 19 September 2024 - 07:03 PM

Pozdrav biciklisti, bajkeri, bajkerasi..kako ko voli :) 

 

Doslo je vrijeme da pocnem sa sredjivanjem svog bicikla pa mi je trebalo par savjeta, kako ne bih kupovao pogresne komponente jer nisam bas strucan. 

 

1. Gume - trenutno vozim continental race king ( 700x35, 35-622 oznake sa gume ), u solidnom su stanju ali uglavnom sam po putu i trazim neke " celave ". Jedna guma inace izdusuje, mijenjao sam ventil ( valjda francuski ), ali sam prilikom pumpanja nesto improvizovao kako bi ih pumpao na kompresoru, vjerovatno sam tu ostetio ventil. Uglavnom treba mi preporuka za neku celavu, sve sto sam nasao bilo je drugih dimenzija pa nisam bas siguran, npr 32-622 da li moze..:) 

 

2. menjaci, rucice, kaseta, pogon.. na biciklu je sve shimano acera i sve radi ali bih da promijenim. Kaseta ima 8 zupcanika a menjac je za 9 brzina vjerovatno pa jedna preskace :) Da li da trazim djelove za MTB ili za drumski bicikl i koje? Nisam bas zahtjevan pa kapiram da ne mora biti nesto najskuplje ali da svakako radi posao kako treba.. Na rucicama je ispucala plastika i izgleda jako ruzno, pogon je dobar, nema lufta i ne skripi nista ali kad vec sve mijenjam onda moze i to..

 

Inace ako nesto znaci biciklo je Focus arriba.

 

 

 

 

 

 


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 19 September 2024 - 11:52 PM

Kupi "novi" polovni za 350~400e.


  • 2

#3 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 21 September 2024 - 06:57 AM

Doslo je vrijeme da pocnem sa sredjivanjem svog bicikla pa mi je trebalo par savjeta, kako ne bih kupovao pogresne komponente jer nisam bas strucan. 

 

Kupi "novi" polovni za 350~400e.

savet je dobar, ali ne znam koliko ti je pomogao?

 

Posto slika govori vise od 1000 reci predlazem ti da okacis fotku svog FOCUSa.

Takodje bi pomogla i lokacija da otprilike vidimo sta imas na raspolaganju za kupovinu :)

 

1. msm da sa CONTYjem ne mozes da pogresis tako da na njihovom sajtu mozes da vidis sta ti se svidja iz njihov ponude celavih (asfaltnih) modela.

(nominalna) Razlika izmedju 35-622 i 37-622 je u sirini za ta 2 pomenuta milimetra, a to za unutrasnju gumu ne predstavlja nikakav problem. Ono sto mozes da uradis je da "razbušiš" rupu na obruču (felni) i da umesto "tankog"  ventila ubacis unutrasnju gumu sa "debelim" (auto/schroeder) ventilom da bi sebi olaksao pumpanje.

 

2. ACERA ja (bila) mtb serija delova i to jedna od nizih (najniza ili odmah iznad nje) tako ako pazaris kompletnu grupu najnize kategorije msm da neces da imas mnogo problema ali ipak treba da obratis paznju ne detalje (npr precnik prednjeg menjaca i odakle vuce sajlu i sl). Ako planiras da mesas nove sa starim delovima onda mozes da se nadjes u problemu i zato ti kolega Dusan011 predlozio da pazaris "novi" bicikl, da imas sta da vozis dok ne udjes dublje u tematiku.

 

Ako imas konkretno pitanje, slobodno pucaj, uvek ce da se nadje neko da odgovori.


  • 1

#4 Pokeras7

Pokeras7
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 22 September 2024 - 07:40 AM

Hvala ljudi za komentare.

 

Kupi "novi" polovni za 350~400e.

 

Ovo je bila opcija i jos uvjek je, ponuda tih bicikala je nikad veca, problem je sto ti novi-polovni uglavnom zahtijevaju ulaganje, ako ne odmah onda vrlo brzo. 

 

savet je dobar, ali ne znam koliko ti je pomogao?

 

Posto slika govori vise od 1000 reci predlazem ti da okacis fotku svog FOCUSa.

Takodje bi pomogla i lokacija da otprilike vidimo sta imas na raspolaganju za kupovinu :)

 

1. msm da sa CONTYjem ne mozes da pogresis tako da na njihovom sajtu mozes da vidis sta ti se svidja iz njihov ponude celavih (asfaltnih) modela.

(nominalna) Razlika izmedju 35-622 i 37-622 je u sirini za ta 2 pomenuta milimetra, a to za unutrasnju gumu ne predstavlja nikakav problem. Ono sto mozes da uradis je da "razbušiš" rupu na obruču (felni) i da umesto "tankog"  ventila ubacis unutrasnju gumu sa "debelim" (auto/schroeder) ventilom da bi sebi olaksao pumpanje.

 

2. ACERA ja (bila) mtb serija delova i to jedna od nizih (najniza ili odmah iznad nje) tako ako pazaris kompletnu grupu najnize kategorije msm da neces da imas mnogo problema ali ipak treba da obratis paznju ne detalje (npr precnik prednjeg menjaca i odakle vuce sajlu i sl). Ako planiras da mesas nove sa starim delovima onda mozes da se nadjes u problemu i zato ti kolega Dusan011 predlozio da pazaris "novi" bicikl, da imas sta da vozis dok ne udjes dublje u tematiku.

 

Ako imas konkretno pitanje, slobodno pucaj, uvek ce da se nadje neko da odgovori.

 

Hvala Igore, postavicu neke slike svakako. Ja sam iz Crne Gore i ponuda je sasvim dobra, kako za djelove tako i za ove nove-polovne bicikle. Sto se novih djelova tice, cijene u radnjama su pa duplo vece nego na bike-discount npr, pa bih gledao da kupim sve sa tih sajtova, imam vise opcija za dostavu preko prijatelja koji su u EU. 

 

1. Tako sam i mislio da je to neka mala razlika i da nece smetati za unutrasnju gumu, nisam bio siguran zbog felne. Van puta svakako necu previse voziti, mozda samo neki makadam, imam 80kg pa opet ne bih ni mnogo tanku gumu. Kupio sam pumpu za ovaj francuski ventil, necu busiti felnu :) 

 

2. Da, gledao sam neke liste tih grupa i definitivno ne bih kupovao najnize kategorije. Alivio je iznad, nije neka razlika sto se tice cijene cini mi se, pa mi je izgledalo kao dobar izbor. Za drumska bicikla vidim da idu druge grupe, iskreno nemam pojma koja je razlika, vjerovatno samo u prenosu ili tako nesto pa ne znam da li da gledam te grupe i sto ti kazes da li se zbog dimenzija mogu montirati.. 

 

Postavicu uskoro i neke slike da se vidi sta je tacno na biciklu. :) 


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika