Jump to content


Photo

Da li da stavim ekstender - 105 5700 + 36T kaseta.


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#21 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 237 posts

Posted 05 September 2024 - 03:34 PM

Šraf ni neće više da upre u kuku. Zaboravi na to, nemoguće je za toliko značajna povećanja kasete. Zato sam i rekao da ćeš tako zašrafljen šraf kako je sada na slici pričvrstiti na kuku, prema delu koji je obojen zeleno, tako što ćeš ručno (jeste, treba malo vise snage), pomeriš ceo menjač u smeru crvene strelice. Ovo može da se uradi, uradio sam kod sebe, međutim nigde ne piše da se to tako radi. Znam samo da meni funkcioniše odlično i da sam ostvario dobit od 10 zubaca na kaseti bez adaptera. Kada se menjač rotira kao prema strelici, pa potom fiksira čvrstom vezom kako sam opisao, on se odaljava od kasete unazad, gornji točkić takodje, tako da ako imaš sreće moguće je da ćeš uspevati da dobaciš na veće lančanike na kaseti, a da ti gornji točkić ne udara u veće lančanike nove kasete. U tome je cela poenta. Adapterom bi ti odbacio menjač od kasete takođe, ali tu imaš onda još jedan element koji pitanje je da li ti uopšte i paše na sam kraj kuke originalnog menjača, da li žljebovi dobro naležu. Nekada taj adapter uopšte ni ne može da se zašrafi jer sve te kuke su pomalo specifične.
  • 0

#22 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14881 posts

Posted 05 September 2024 - 04:39 PM

Како наопако? Да глава шрафа упире у куку? Ово са матицама не разумем?

Da, da glava srafa upire u kuku. Ako hoces da zadrzis mogucnost podesavanja srafa onda nemoj da okreces naopako nego na kraj srafa stavi dve matice (matica i kontramatica da se ne bi odvrtale u toku voznje).


  • 0

#23 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3443 posts

Posted 05 September 2024 - 07:38 PM

Da, da glava srafa upire u kuku. Ako hoces da zadrzis mogucnost podesavanja srafa onda nemoj da okreces naopako nego na kraj srafa stavi dve matice (matica i kontramatica da se ne bi odvrtale u toku voznje).


Матица и контраматица само да дају ширу површину шрафа да може да упре?
  • 0

#24 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14881 posts

Posted 05 September 2024 - 08:14 PM

Da.


  • 1

#25 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4636 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 06 September 2024 - 10:11 AM

Stavi ekstender i uživaj...

Sent from my SM-A556B using Tapatalk
  • 3




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users