Jump to content


Fotografije

Непомична чељуст задње кочнице на брдском бициклу.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 sofronije

sofronije
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 22 June 2024 - 06:26 AM

Ако међу вама има искусних који могу да замисле шта се десило и да нађу решење нека помажу.

Заменио сам унутрашњу гуму, намонтирао точак, курблао руком да видим како иде, а онда не знам ни како ни зашто, јер увек точак заустављам руком, стиснем ручну... а чељусти нису биле спојене.

Сад је лева чељуст непомична, а десна ради без проблема, чак сам пробао и са оним малим завртњима којима се подешавају чељусти - ништа.
  • 0

#2 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3417 posts

Postavljeno 22 June 2024 - 07:47 AM

Ниси најбоље описао. Ако је у питању хидраулика, вероватно је испао клип који потискује плочицу, па је потребно испуштање ваздуха.
  • 1

#3 sofronije

sofronije
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 22 June 2024 - 02:50 PM

Кад погледам поруку туђим очима ни мени ништа није јасно јер писац не познаје терминологију. Признајем злочин.

Углавном, пола сата након слања поруке поново сам пробао са завртњима који су на брдској као умотани у опругице. Почео сам да завијам онај на левој страни уз повремено притискање ручице на гувернали док лева страна чељусти није почела да мрда попут њене колегинице

Да би се точак скинуо "чељусти" морају да се раставе. Кад се точак врати треба спојити "чељусти", а ја то нисам био урадио кад ме ђаво натерао да притиснем ручну на гувернали.

Американци ове кочнице изгледа зову "Ви брејкс", а завртње које сам поменуо зову "завртњима за центрирање", чељусти су им "лева и десна рука".

Како било дошла ми је памет у посету па сам погледао на рачунару старе америчке снимке и пробао поново са завртњима за центрирање... још кад бих знао због чега након враћања точка на рам, а након крпљена гуме, те кочнице зезају и мора увек да им се подешава положај у односу на точак.

Додуше ово је тек други пут да крпим гуму за неких 7-8 година колико је возим јер има брзине.
  • 0

#4 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5489 posts

Postavljeno 22 June 2024 - 05:10 PM

Додуше ово је тек други пут да крпим гуму за неких 7-8 година колико је возим јер има брзине.

??!? cool :)


  • 0

#5 nikoli_ca

nikoli_ca
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2024 - 11:53 AM

Da li je lepo legla metalna lulica na kraju creva (bužira) kroz koji ide sajla kočnice? Da li je njen uži deo lepo prošao kroz metalni deo koji ide popreko između dve strane kočnice? Ovaj deo koji se vidi ovde na videu https://youtu.be/I4c...t-T4Xi96tDtkVRW


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika