Jump to content


Photo
- - - - -

TURA BICIKLOM : Kranjska gora -Mangart //


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 cdragan

cdragan
  • Members
  • PipPipPip
  • 150 posts
  • Locationfruska gora

Posted 30 May 2024 - 09:05 PM

Kratko cu napisati ali velikim slovima :

 

 

URADITE OVO KADA BUDETE MOGLI ALI STO PRE ,MADA NIKADA NIJE KASNO.

TURA BICIKLOM DO MANGARTA.....I TACKA.

 

 

 


  • 4

#2 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posts
  • LocationBeograd

Posted 31 May 2024 - 07:24 AM

Ал' што је клопа... :)

 

Браво. Прелепа природа и сигурно прелепа вожња. Још да сте успели да стигнете до врха... ;)

Ја нисам залазио у баш планинске крајеве Словеније, али оно мало где сам возио је исто све прелепо, чисто и уређено. И махом одлично означено. На све стране бициклисти. Него, да ли је унапред план био да узмете моторне бицикле или је то било стицајем околности? Ако сам добро разумео, ишли сте и претходног дана?

 

Ја сам посебно захвалан на много квалитетнијем снимку него раније. Само кад би снимао водоравно, да се све лепо види. И да користиш и неки фиксни носач. Можда на почетку да објасниш колика је очекивана удаљеност и висинска разлика, можда неки савети за друге. Рецимо, када мислиш да је најпогодније за вожњу бицикла, зашто сте ви изабрали баш тада када сте ишли (и када је то било?), итд. Свакако треба имати светла у тунелима, а оном орлу не бих прилазио. ;)


  • 0

#3 cdragan

cdragan
  • Members
  • PipPipPip
  • 150 posts
  • Locationfruska gora

Posted 31 May 2024 - 08:45 AM

Zdravo Caneee....Ne,nije plan da uzmemo elektro biciklove....ustvari ja ih nikad nisam ni vozio do sada i .....malo je reci da sam odusevljen.Ovi su vrh vrhova po kvalitetu.Ajde da krenem redom....Predhodni dan smo dosli nas dvojica ,moj zet Milan i ja iz Trbovlja sa ciljem da samo ja odvozam do Mangarta iz Kranjske gore.Milan je inace profesionalni odbojkas i verovatno jedan od retkih koji je odvozao ovu turu i to prvi put u zivotu.Nikada nije ni pomislio da ce da vozi do Mangarta jedne od najzahtevnijih ciklo tura.Ujutro predhodnog dana sam se spremio sa mojim Specijalized  drumskim biciklom  koji sam autom dovezao specijalno spremljenim za ovu turu koju sam od davno planirao jer nebi nista bilo po redu kompletirano bez nje.Zasto? Zato sto je sve divno i.....ima dosta adrenalina.Ko nema solidan stepen koncentracije,fizicke spreme i mentalne stabilnosti..mozda treba da poradi na tome pre nego sto krene gore.Priroda je predivna,borova suma ,vazduh ,pogled,ali netreba se previse opustiti jer opasnost vreba uvek...ponori,klizav put,uzak put ,magla ,tuneli,krivine....Lepota a na korak do katastrofe ukoliko se nepazi.Zato je to omiljena tura biciklista .Tu je tromedja Slovenije ,Italije i Austrije..a divno ,tako da je ova ruta i oklole rute prepuna sveta i sportista.Kada sam krenuo bilo je solidno vreme ,poluoblacno ali sta me je moglo zaustaviti..nista...U drugom ,u stvari prvom videu koji sam snimio ,mada se ovde ili vozi ili snima ,jer jedno ce uvek trpeti a bogami i nije svejedno ...Uglavnom obisao sam ja dosta toga i dosao do prvog tunela  a mogu reci da sam bio sam na tom usponu jer su vremenski uslovi i upozorenja na signalizaciji koja stoji na sve strane ,najavili nevreme,ali ja da prodjem toliko puta i da me deli par km do cilja..idem dalje i...dobrano se prevarim.Odjednom crni oblaci se spustise i prekrise put da nisam nista video,polukisa ,susnezica i sneg....Sta sad?Vracaj se nazad..|Smrzao sam se,pokisao ali ostala je zelja da se vratim...i vratio sam se ...sa zetom i elektricnim biciklom .Pojacanjem...Popeli smo se do samog vrha ,oko 500 m nam je trebalo da dodjemo do krajnje tacke ,koju sam prepesacio i naravno ostavio u rancu i mobilni i kamericu da tih 500 metara kroz sneg zabelezim ....biciklom nismo mogli jer nemoguce je .Ali na vrh se i nemoze otici .To mogu samo planinari .Biciklom se stize samo do odredjenog mesta ispod Mangarta  i to je najvisi asfaltirani put u Sloveniji  a treci po visini  u Sloveniji...Najbolje bi bilo proguglati na internetu o detaljima ,a ima ih zaista u sitna crevca kako kazu ljudi objasnjeni....Milan je odusevljen a i ja..spustili smo se nazad ,proslavili ...i odmah krenuli kuci  ....Imam jos jedan  filmcic ...kamera nije nekog kvaliteta a i nesnimam majstorski ,vec cisto da mozda zaintrigiram druge da se zainteresuju i pregledaju samostalno i planiraju eventualno rutu..voziti i snimati nije bogami zdravo a narocito na ovoj ruti...00000


  • 2

#4 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posts
  • LocationBeograd

Posted 01 June 2024 - 01:39 PM

Е, тако. :)

Увек је лепше са пропратном причицом. Или есејем... А без филма ништа. ;)

 

Посебно је занимљиво читати о томе како планови пропадну, да није све идеално и да је крајња авантура, чак и ако је одлична, често изнуђена, односно резултат стицаја многих околности. И свака част на враћању, тако треба! Мени је тако било када сам возио стазу 8 на планини Учка, у Истри. Истина, није падала ни киша ни снег, а и стигао сам до предвиђеног врха... Дакле, ни налик твом случају :), али сам горе промашио део стазе и спустио се потпуно погрешном рутом. Па две недеље касније опет пентрање горе (око 1000 метара успона) да бих одвезао и снимио исправну целу руту. Срећом, имао сам времена, нисам морао одмах сутрадан.

 

ЕДИТ: Избрисао питање за цену бицикала, видех у другој теми да јесте 30 евра на дан.


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users