Jump to content


Fotografije

Mišljenje o Cube MTB 29er?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 Pelivan_27

Pelivan_27
  • Members
  • 9 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 19 May 2024 - 05:31 PM

Šta mislite o ovom biciklu?

https://www.2bike.rs...-xl-size-akcija

Bajs bi vozio leti 3-4 puta nedeljno, ostalim godišnjim dobima jednom nedeljno. Vožnje van grada naravno, po lokalinim planinama i brdima
i po lokalnoj MTB stazi,visok oko 188cm. Zanima me da li je ovo pravi izbor za mene i da li je ovo dobar bicikl?
  • 0

#2 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 492 posts

Postavljeno 20 May 2024 - 08:41 AM

Deluje korektno na slikama, treba videti/probati uživo. Opet zavisi šta se tačno podrazumeva pod MTB stazom, ali svakako bicikl koji može da izvuče i malo teže terene. Ovde je napravljena kombinacija prednje spoljne gume Tough Tom koja ima malo agresivnije krampone, sa zadnjom Smart Sam koja je više okrenuta ka bržem kotrljanju a manje ima prijanjanja za podlogu, što je samo po sebi ok, samo opet zavisi od terena po kom se vozi. Ako je teren malo agresivniji, više blata i sl, onda bi možda moglo da se uzmu i obe gume sa jačim kramponima, ako su više seoski putevi i makadam/asfalt onda mogu i obe brže gume. 


  • 2

#3 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 20 May 2024 - 11:41 AM

само да потврдим све речено, пошто возим исту комбинацију гума и бицикл тог ранга, само са гумама 27.5. Мало сам вишљи од тебе, тако да ти одговара и величина рама. Пробај га, уколико је утегнут то је добра куповина
  • 0

#4 1212

1212
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 21 May 2024 - 08:52 AM

Meni je ovaj bolji izbvor

https://www.2bike.rs...1x10-deore-2023


  • 0

#5 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 posts

Postavljeno 21 May 2024 - 10:29 AM

Taj mu je bolji izbor jedino ako ti hoces ovaj gore crni da uzmes pa ga dezinformises
  • 5

#6 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1431 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2024 - 10:52 AM

Nemoj tako, nije to jedina varijanta. Moze da bude i da on prodaje ovaj drugi.


  • 2

#7 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4631 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 May 2024 - 04:16 PM

Meni je ovaj bolji izbvor
https://www.2bike.rs...1x10-deore-2023

Zašto baš taj?

Sent from my SM-A556B using Tapatalk
  • 0

#8 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 21 May 2024 - 06:40 PM

Taj mu je bolji izbor jedino ako ti hoces ovaj gore crni da uzmes pa ga dezinformises

n2:hahaha


  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#9 Pelivan_27

Pelivan_27
  • Members
  • 9 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 22 May 2024 - 08:44 AM

Meni je ovaj bolji izbvor
https://www.2bike.rs...1x10-deore-2023

Taj jeste noviji bicikl, Cube Race One koji sam ja poslao je iz 2017., ali ipak ima mnogo bolju opremu, Aim EX ima klasican Deore, dok ovaj ima XT i SLX, a naravno ima i Fox 32, a sta mi se takodje svidja kod Race One je to sto je 2x11 to bi mi mnogo vise odgovaralo nego 1x10. Jedino sto mi je malo "sumnjivo" kod Race One je to sto je taj model ima creva od kočnica u crvenoj boji dok ovaj ima u crnoj.
  • 0

#10 Pelivan_27

Pelivan_27
  • Members
  • 9 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 22 May 2024 - 08:52 AM

Deluje korektno na slikama, treba videti/probati uživo. Opet zavisi šta se tačno podrazumeva pod MTB stazom, ali svakako bicikl koji može da izvuče i malo teže terene. Ovde je napravljena kombinacija prednje spoljne gume Tough Tom koja ima malo agresivnije krampone, sa zadnjom Smart Sam koja je više okrenuta ka bržem kotrljanju a manje ima prijanjanja za podlogu, što je samo po sebi ok, samo opet zavisi od terena po kom se vozi. Ako je teren malo agresivniji, više blata i sl, onda bi možda moglo da se uzmu i obe gume sa jačim kramponima, ako su više seoski putevi i makadam/asfalt onda mogu i obe brže gume.

Pa MTB staza je staza koji su ljudi napravili na lokalnom brdu, nije nešto što bi moglo da se nadje n Kopu npr. ali opet teren je nije naivan. Što se tice guma, najverovatnije bih stavio gume sa agresivnijim kramponima, jer ja vozim u suštini do Kablara i Ovčara seoskim putem i magistralom pa se na njih penjem i spustam.
  • 0

#11 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 492 posts

Postavljeno 22 May 2024 - 12:56 PM

Jedino sto mi je malo "sumnjivo" kod Race One je to sto je taj model ima creva od kočnica u crvenoj boji dok ovaj ima u crnoj.

 

Ne bih rekao da je to problem, ipak se radi o 7 godina starom biciklu, možda je neko menjao creva pa nije mogao da nađe crvena, a možda je i iz fabrike izašao tako za neko tržište, ne deluje kao preterano bitna stvar. Bitno je da li su kočnice na njemu originalne, koliko vidim išle su Deore BR-M615, ali najbitnije da koči kako treba :) Na primer ja sam na mom MTB-u promenio kočnice boljima jer sam prosto teži pa mi je to bio bitan upgrade :) 


  • 0

#12 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4631 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 May 2024 - 03:49 AM

Taj jeste noviji bicikl, Cube Race One koji sam ja poslao je iz 2017., ali ipak ima mnogo bolju opremu, Aim EX ima klasican Deore, dok ovaj ima XT i SLX, a naravno ima i Fox 32, a sta mi se takodje svidja kod Race One je to sto je 2x11 to bi mi mnogo vise odgovaralo nego 1x10. Jedino sto mi je malo "sumnjivo" kod Race One je to sto je taj model ima creva od kočnica u crvenoj boji dok ovaj ima u crnoj.

Šta je tu sumnjivo?
Meni bi crvena creva smetala i promenio bi ih prvog dana...

Sent from my SM-A556B using Tapatalk
  • 0

#13 Pelivan_27

Pelivan_27
  • Members
  • 9 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 23 May 2024 - 07:35 AM

Ne bih rekao da je to problem, ipak se radi o 7 godina starom biciklu, možda je neko menjao creva pa nije mogao da nađe crvena, a možda je i iz fabrike izašao tako za neko tržište, ne deluje kao preterano bitna stvar. Bitno je da li su kočnice na njemu originalne, koliko vidim išle su Deore BR-M615, ali najbitnije da koči kako treba :) Na primer ja sam na mom MTB-u promenio kočnice boljima jer sam prosto teži pa mi je to bio bitan upgrade :)

Ja sam potpuno zaboravio da je 2017. bila pre 7. godina, elem što se tiče kočnica čini mi se da nema nikakvih oštećenja na rotorima, ali svakako ću ići da proverim bajs pa ću videti, ali svakako i da ima neki problem, npr. vazduh u crevima, to se lako rešava i ne bi nesto preterano uticalo na moju odluku.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika