Jump to content


Fotografije

Preporuka za kupovinu gravel bike-a do 900e


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 miljko96

miljko96
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 07 April 2024 - 02:32 PM

Zdravo svima, u potrazi sam za polovnim gravel bikeom do 900e sa GRX grupom delova. Hvala.


  • 0

#2 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 April 2024 - 05:09 AM

Ti verovatno znaš kojih dimenzija je bicikl koji ti odgovara, ali mi to ne znamo.
  • 0
The sea, the sea

#3 miljko96

miljko96
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 10 April 2024 - 11:21 AM

Ti verovatno znaš kojih dimenzija je bicikl koji ti odgovara, ali mi to ne znamo.

Izvinjavam se, nisam znao da treba i velicina da se navede. L mi treba, 185cm visina.


  • 0

#4 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 April 2024 - 02:12 PM

Da bi ti neko preporučio bicikl, dobro je navesti budžet, veličinu, namenu, a može i lokaciju. U suprotnom nemamo pojma šta da preporučimo.


https://www.2bike.rs...2x11-grx-l-size
  • 0
The sea, the sea

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8901 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 April 2024 - 03:07 PM

Kupovina bicikla – kako tražiti savet?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14836 posts

Postavljeno 10 April 2024 - 03:30 PM

Napisao je covek sta mu treba, jedino je zaboravio visinu odnosno velicinu rama koji trazi... Sad, ako misli da ce neko umesto njega da pretrazuje oglase...


  • 0

#7 miljko96

miljko96
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 10 April 2024 - 07:18 PM

Nisam mislio da mi pretražujete oglase već da mi kažete koji brend i model su najbolji za te pare.
  • 0

#8 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 11 April 2024 - 08:39 AM

Ne znam da mnogo ljudi ima gravel bicikl na forumu. Prilično je novo na ovim prostorima. Suštinski graveli su skuplji jer su sada baš "in".
Za 800e/900e nešto od Cube-a ili Giant-a ili možda felt-a ili niner-a jer su firme u finansijskom problemu.
Može gravel i donekle da se napravi od MTB rama i grupe za gravel/mtb i drop bars.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#9 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 492 posts

Postavljeno 11 April 2024 - 09:32 AM

Kod kupovine bilo kakvog polovnog bicikla je mnogo bitnije stanje nego brend/model, pogotovu što kod bicikala sve glavne komponente (menjači, kočnice i sl) praktično rade dve firme pa nema mnogo dileme oko toga. Woody ti je dao jednu vrlo pristojnu preporuku iz oglasa šta se može očekivati u tom rangu, ja sam pre dve godine kupio sličnog Bergamonta za slične pare, doduše sa Tiagra umesto GRX opreme, ali sve je to tu negde pa šta naleti. 

 

Drugo je pitanje i što je gravel bicikl dosta širok pojam, od ovih urbanijih sa sve blatobranima, pa do onih sa 50mm gumama sa kramponima, nekih čak i sa suspenzijom. Nije loše napisati otprilike šta je namena bicikla jer i to može biti relevatno za preporuku. Onaj Cube je nešto što bih ja nazvao all-round biciklom, za sve može, ni za šta nije idealan. 


  • 0

#10 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts

Postavljeno 11 April 2024 - 09:46 AM

Pa da, to ti je mountain bike iz 90tih godina samo što ima veće točkove od 26 inča i drop bar volan. Nešto slično je vozio i legendarni John Tomac na fotografiji ispod koja je iz 1990. godine. Nego, obrnuće pun krug industrija biciklova. Nije lako uvek poentirati u konzumentskom kapitalističkom društu, drugim rečima izmišljati rupu na saksiji i stalno imati profit. Zamisli radiš u fabrici biciklova i dođe ti šef jednog dana i kaže ti: smisli mi nešto novo inače propadosmo, tj. ti ćeš biti otpušten. A onda ti na pamet padne blast from the past i nazoveš ga gravel, bicikl za šljunak, možeš misliti... Sve ostalo odradi marketing. Bicikl - naprava od dva točka, spojena sa par cevi, volan, sedište i prenos. Vrlo jednostavno, a pokazalo se nenadmašno i nekako već usavršeno. Sad grave bicikli idu čak do 60mm sa širinama guma prema najnovijem videu popularnog YT kanala Cyclingabout. Imaju i prednje amortizere. Baš kao na fotografiji ispod. Jednom rečju dođosmo mi do 1990. godine i na tom putu prodasmo još cevi spojenih u diamond oblik ali ovoga puta sve nekako više high tech i bolje... Juče gledam frišak video na YT, neki tip što ima 100k pretplatnika, reklamira gravel bike na laki elektropogon sa ravnim volanom vozeći ga sa relativno tankim gumama kroz šumu! Naravno, svi oni su potplaćeni da te ubede da to tako treba i to baš sad. Nego, meni taj bajs liči na trekking bajs od pre 15 godina. Pitam se šta je novi sveti gral na polju bajseva, šta je sledeće što će biti "in" kao što je naslovio Srpski duh u poruci iznad. Elektrobajsevi su se zahuktali, cene nikad veće, zarada nikad bolja. Izvini što dužim, valjda i ja hoću da bude kreativan u laprdanju baš kao i cela ljudska vrsta koja od postanka stalno nešto izmišlja i unapređuje. Nekada to izgleda kao gravel bike, a nekada je stvarno nešto, ali zaista drugačije.

 

45874609ad2756960cd0b08781fca4ff.jpg


  • 3




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika