Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kupovina / Potraga za Fixed gear biciklom


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
10 odgovora na ovu temu

#1 1Mare

1Mare
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 04 April 2024 - 09:06 PM

Nadam se da nisam promasio kategoriju, ali nisam video nista sto bolje opisuje moj problem, kao sto naslov kaze trazim malo bolji fixed gear bicikl, na oglasima nema apsolutno nista pa sam se nadao da mozda neko ovde zeli da proda nesto ili zna nekog ko bi mozda hteo. Svakako bi i neki savet dobro dosao, kako pronaci nesto sto nije dostupno, licno nisam nikad kupovao i trazio bicikl iz inostranstva, ne znam kako bih nasao nekog da ga donese ili da li postoji neka mogucnost slanja i da li su strani prodavci uopste radi to da rade. 


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14793 posts

Postavljeno 05 April 2024 - 12:25 AM

(link)


  • 0

#3 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 487 posts

Postavljeno 05 April 2024 - 11:33 AM

A šta tačno podrazumevaš po kvalitetnijim fixie biciklom? Jel neki karbon ili nešto u tom smeru? Gledam iz perspektive da sam ja prošle godine uzeo Fixie za mislim 130 evra sa oglasa, to je ovaj:

 

 

fixie.jpg

 

I kao radi to što treba da radi - vozi se lepo, ima kočnice, ima ok gume, ne vidim šta bih ja sad tu nešto hteo značajno bolje? Pri tome čak i taj nov je u inostranstvu 400 evra, dakle nije preterano skup. 

 

E sad ja sam njega uzeo da bih se zezao, a trenutno ga koristim kao commuter bicikl dok se ne reši biciklana u zgradi pa je vezan za banderu ispred gde ga šiba i vetar i kiša i ovi kad kose travu ga zaliju senom. A ništa mu ne smeta i dalje radi :) Plus je brava kojom je vezan pola vrednosti samog bicikla :) Moguće da ću ga prodavati za koji mesec ako izgubi tu namenu što mi sada ispunjava, ali ja ne bih rekao da je bicikl od 130 evra nešto preterano dobar. Čak vidim da su slični po oglasima i do 200 evra, ali sam ja ovo kupio od nekog čoveka iz Grocke kome je blejao na tavanu pa je verovatno samo hteo da se reši viška. 


  • 0

#4 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 April 2024 - 12:40 PM

 ...  Pri tome čak i taj nov je u inostranstvu 400 evra, dakle nije preterano skup. 

 

...

Na tom linku za bajs, prva stvar pod "Technical information" stoji:

 

Main information: Not an e-bike

n2:Heristical

Pitam se koliko li su reklamacija imali kada su rešili da stave tu informaciju i to kao prvu

 

 

P.S. Poslednja stavka je: Dimensions: 10.73 kg 100 kg


  • 0

#5 LittleJacob

LittleJacob
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 05 April 2024 - 09:14 PM

Podeli neke fixie bicikle koji ti se svidjaju pa da vidimo u kom smeru bi isla potraga. Nesto iole kvalitetnije sa egzoticnijim delovima u Srbiji jednostavno ne postoji, odnosno nije na prodaju. Licno sam sklopio za sebe i zenu takve bicikle ali kompletno od delova iz inostranstva, tako da nije nemoguce ukoliko zaista zelis i bas ti se jako svidja taj tip bicikala.
 


  • 0

#6 1Mare

1Mare
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 11 April 2024 - 08:00 PM

Podeli neke fixie bicikle koji ti se svidjaju pa da vidimo u kom smeru bi isla potraga. Nesto iole kvalitetnije sa egzoticnijim delovima u Srbiji jednostavno ne postoji, odnosno nije na prodaju. Licno sam sklopio za sebe i zenu takve bicikle ali kompletno od delova iz inostranstva, tako da nije nemoguce ukoliko zaista zelis i bas ti se jako svidja taj tip bicikala.
 

 

Kupio sam, a ubrzo i prodao retro fazon chromoly ram Nitto delovi (Najskuplji bajs koji stoji na oglasima u fixed gear/singlespeed kategoriji), doduse bila je neka 2 speed glava, ali odustao sam od njega jednostavno nije mi to to. Voleo bih da nadjem neki full carbon neku Dosnoventu, Cinelli Vigorelli Shark nesto "ozbiljnije" doduse ne znam da li sam spreman da dam "ozbiljniji" novac, trazim gledam pa ako se nesto pojavi za normalan novac..


  • 0

#7 1Mare

1Mare
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 11 April 2024 - 08:32 PM

Mislim i neki dobar aluminijumski bi bio upgrade s' obzirom da trenutno imam nesto kao sto je @mhetlerovic poslao, u sustini ono sto je jedino dostupno kod nas na oglasima


  • 0

#8 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14793 posts

Postavljeno 11 April 2024 - 08:56 PM

 Voleo bih da nadjem neki full carbon neku Dosnoventu, Cinelli Vigorelli Shark

Cinelli ram je od aluminijuma.


  • 0

#9 LittleJacob

LittleJacob
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 11 April 2024 - 10:30 PM

Nekoliko varijanti mi pada na pamet:

1. LFGSS forum: https://www.lfgss.com/microcosms/548/ - pretrazi ovde, a imas i search funkciju. Cene na tom forumu su normalne jer se ekipa stara da se s istim ne preteruje. Problem je sto je sve uglavnom u Engleskoj i postarina je nenormalno skupa, ali postoje kuriri koji prevoze do Srbije po pristupacnim cenama. 

2. Pogledaj online shopove u Nemackoj. Mozda se moze naci nesto od toga sto te zanima, ali verovatno nije jeftino. Takodje postoje kuriri koji donose u Srbiju.

3. Kontaktiraj @fixiecorner na instagramu. Decko je iz Srbije i trenutno zivi u Becu. Mislim da ima nesto na prodaju, ali svakako je upuceniji u materiju i u fazonu je ovoga sto se tebi svidja. Verovatno moze i da donese nesto u Srbiju.

 


  • 0

#10 LittleJacob

LittleJacob
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 11 April 2024 - 11:25 PM

Sta ti konkretno nije odgovaralo na starom biciklu? Mislim da nije bio bas najsrecnije sklopljen, tako da ti skuplji ram sam po sebi nece doneti bog zna sta ukoliko bajk nije sklopljen u skladu s tvojim telesnim proporcijama, potrebama i fizickim mogucnostima. Ta mikro lula i preduboki pista volan deluju kao veoma twitchy i neudobna kombinacija, pa pretpostavljam da je to bio problem. Bajs je estetski prilicno bezveze bio uklopljen, dosta skupih delova a totalno meh utisak. Vidim na sajtu da su im bicikli uglavnom takvi. Bas jake cene za bajseve bez karaktera sa totalnom papazjanijom od delova.

Jos jedna stvar, kod fixed gear bicikla je posebna draz da bicikl sam sklopis od delova koje sakupis, prema svojim afinitetima, nakon dosta istrazivanja. Proces je dugotrajan i uglavnom skup, ali ispunjujuci. Tako da razmisli o tome, nasuprot kompletnom biciklu.
  • 0

#11 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 981 posts

Postavljeno 12 April 2024 - 02:03 PM

https://www.2bike.rs...jvise-njegov-je


Sent from my CPH2449 using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika