Jump to content


Fotografije
- - - - -

Majstori, gde ste?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
243 odgovora na ovu temu

#161 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 18 January 2023 - 09:58 PM

Zato što joj podignut kljun masira mundju. Šta ti bi da to koriguješ? :D

I meni je to palo napamet  :D


  • 0

#162 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4435 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2023 - 10:00 PM

I meni je to palo napamet  :D



Da si je šutnuo nogom u pedu umesto podešavanja sedišta manje bi rikala :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#163 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1841 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 12:54 AM

Milovuče, meni su se mnogo dopali prvi postovi na ovoj temi i veruj mi da sam hteo da ti to i napišem, hteo sam čak i u inbox da ti se javim i kažem ti koliko su ti dobri bili ti postovi i koliko je zanimljivo bilo čitati te majstorske avanture...

Ali...

Onda se priča malo raširila i mislim da nije ok da ti bilo koji nečiji argument želiš da potučeš tako što ćeš reći "a, ti nisi nikad bio privatnik, pa ne znaš" i sl. Mislim, dok se pričalo o nekim detaljima, onda ok, ali kada se govori generalno, onda to ne važi toliko.
(zamisli da ja svaku polemiku o muzici sa tobom rešavam tako što ti kažem da si ti u krivu, jer ne poznaješ muziku iznutra, ne znaš ništa da sviraš)

Znači, pričali smo o onima kojima ne ide posao...

Kao što ima dobrih i loših majstora, tako ima i onih koji dobro ili loše vode svoj posao. Kao što neko nije za majstora, neko drugi nije za biznis.

Što se tiče kazne ako se zakasni sa uplatom doprinosa, pa da se rok pomeri i za 10 dana, uvek će biti nekoga kome će zafaliti još 1 dan, da ne probije taj rok. I onda tu nema kraja, mora se postaviti neka granica.

Ako samo preživljavaš i problem ti je da zaradiš za doprinose, menjaj posao, nisi za to. Zaposli se kod nekoga i radi za platu.
  • 4

#164 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3198 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 07:10 AM

Da ali problem u tom slučaju je šta će reći selo? Eno ga, bio veliki gazda po podvio rep i otiš'o da služi drugome. :)
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#165 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8901 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 January 2023 - 07:35 AM

Moje neko razmišljanje, na osnovu mog iskustva & dostupnih mi informacija iz raznih kompanija i servisa:

 

Kada se odbiju državni praznici, godišnji odmor i neko bolovanje (sezonska gripa i slično što zna biti neizbežno), čovek mora svoju godišnju platu zaraditi za 10 meseci rada.

 

Neko redovno radno vreme od osam sati, pet dana nedeljno (više od toga se teško može izgurati godinama - žao mi je svakog ko mora raditi više od toga) iznosi nekih 170 radnih sati mesečno.

 

U zavisnosti od vrste posla, amortizacija alata, zakup prostora, porezi, doprinosi na platu i ostalo kad se uzmu u obzir - ko radi za sebe, kolika god da mu/joj je plata, mora imati barem duplo više profita da bi pokrio sve ostalo. Dakle, ako praviš 10 evra na sat, ostaje ti oko pet. Ko radi za drugog, obično mora svoju platu zaraditi u prva tri sata na poslu, nakon toga radi za profit vlasnika (inače se vlasniku ne isplati da ga zaposli).

 

Kada su majstorski poslovi u pitanju, visina zarade direktno zavisi od brzine obavljanja posla. Dobar alat i dobra organizacija mogu povećati produktivnost do određene granice. Ali ne beskonačno. Takođe, vrhunski urađen posao često traži duplo više vremena u odnosu na samo otaljavanje (nekad i triput više, u zavisnosti od konkretnog posla).

 

Kvadrat stana u Novom Sadu trenutno je oko 3 hiljade evra (svakako preko dve hiljade). Cene kirija su isto otišle u nebesa.

Poskupelo je i praktično sve ostalo.

 

Lično sam veoma sretan što ne moram menjati gume za 200 dinara da bih zaradio za život. Uz neki normalan dobar dan i doviđenja s ljudima, i pregled stanja bajsa, spoljne gume i točka, meni za taj posao treba u proseku 15ak minuta, što znači da bih mogao "inkasirati" maksimalno 800 dinara na sat - od kojih na dažbine za registrovan servis ode dosta - čak i ako više ljudi radi u više smena, pa se neki troškovi mogu prebiti na više majstora (moja računica je da majstor mora "praviti" zaradu servisu od barem 15 evra na sat u proseku za neku pristojnu platu - ne znam sad napamet koliko su doprinosi na isplaćenu neto platu, ali čim se pređe minimalac iznose dosta, mislim barem 30% - neka me ispravi neko ako grešim).

 

Cene na stranu, u Novom Sadu barem je sve teže naći dobrog majstora - koji će uraditi posao kako treba. Važi za praktično bilo koju struku.

 

Ovde sam opširno pisao na temu posla mehaničara bicikala.

 

A ovde sam pisao o cenama servisa na primeru prostog štelovanja prednjeg menjača.

 

Na osnovu dosadašnjeg iskustva, za sve majstorske poslove bi meni, kad radim, bilo najlepše da dogovorim cenu po satu. I da merim samo vreme provedeno baš u radu. Problem je što većini ljudi znači da čuju barem okvirnu cifru unapred, tako da takav dogovor ne može u praksi da se postigne. A veoma često se stvari znaju zakomplikovati i uzeti više vremena nego što je "uobičajeno." Ono "uobičajeno" je pod navodnicima jer ljudi koji se trude uštedeti često probaju sami, ili sa lošim majstorom, pa kad stvar dođe do tebe, posao bude duplo teži nego što "bi trebalo" da nisu ništa dirali. Svaki posao "od pet minuta" koji se "skupo naplati" mora u praksi da pokrije one druge koji uzmu po sat-dva zbog jednog zapeklog šrafa i slično - a ne mogu se naplatiti spram potrošenog vremena, jer je u praksi veoma teško naplatiti puno novca za bicikl na kojem se štedelo i čiji servis je muka (takvi ljudi su najmanje spremni platiti više).

 

Na osnovu iskustva i iz majstorske, mehaničarske i IT branše, mogu reći i da kad staviš visoke cene, obično imaš posla sa ljudima koji nisu teški za saradnju i ne prave problem oko plaćanja. Kontrainuitivno, potpuno nelogično, ali tako je.

 

Postoje hohštapleri koji naplate i ono što ne urade i slično, ili otaljaju posao. Dok dobrih majstora meni deluje da fali. Pretpostavljam da je jedan od razloga u tome što ne mogu, barem u Srbiji, zaraditi dobro, pa traže neka druga rešenja. Lično znam nekoliko dobrih majstora bicikala koji su promenili struku jer su našli nešto bolje (manje stresa i za više novca).


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#166 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 09:47 AM

Milovuče, meni su se mnogo dopali prvi postovi na ovoj temi i veruj mi da sam hteo da ti to i napišem, hteo sam čak i u inbox da ti se javim i kažem ti koliko su ti dobri bili ti postovi i koliko je zanimljivo bilo čitati te majstorske avanture...

Ali...

Onda se priča malo raširila i mislim da nije ok da ti bilo koji nečiji argument želiš da potučeš tako što ćeš reći "a, ti nisi nikad bio privatnik, pa ne znaš" i sl. Mislim, dok se pričalo o nekim detaljima, onda ok, ali kada se govori generalno, onda to ne važi toliko.
(zamisli da ja svaku polemiku o muzici sa tobom rešavam tako što ti kažem da si ti u krivu, jer ne poznaješ muziku iznutra, ne znaš ništa da sviraš)

Znači, pričali smo o onima kojima ne ide posao...

Kao što ima dobrih i loših majstora, tako ima i onih koji dobro ili loše vode svoj posao. Kao što neko nije za majstora, neko drugi nije za biznis.

Što se tiče kazne ako se zakasni sa uplatom doprinosa, pa da se rok pomeri i za 10 dana, uvek će biti nekoga kome će zafaliti još 1 dan, da ne probije taj rok. I onda tu nema kraja, mora se postaviti neka granica.

Ako samo preživljavaš i problem ti je da zaradiš za doprinose, menjaj posao, nisi za to. Zaposli se kod nekoga i radi za platu.

 

Ok, evo odgovora  koji ti se nece svideti, ali trazio si.

 

Ovo si ti napisao  citiram "neobično da neko kao ima svoj biznis i em nema neku lovu u rezervi, em za mesec dana ne može da stigne da prikupi keša za doprinose"

 

E pa ovako. Zasto ti nisi sebe uveo u legalne tokove. Mogao  si da se registrujes kao npr, sto se muzika  registruje kada svira na zabavama i sl. Evo zasto nisi.

Zamisli da drzavi das npr 400e mesecno. To je godisnje blizu 5000 e. Deset godina 50 000 e. Ti kazes ceo vek to radis, znaci nisi platio drzavi 150 000e,  a mozda i vise evra. Zalazes se za uredjenu drzavu gde se mora postovati pravilo i ne sme da se prebaci taj jedan dan. Pa u takvoj uredjenoj drzavi bi ti isao u zatvor zbog utaje poreza.

Ti si ostetio drzavu za 150 000 e. Da ne kazem grublj rec.

E sada odbi od toga sto kazes da si ostavi u tom tvom fondu, ovih 150 000 e. Kolko bi ti ostalo rezerve? Onda se cudis sto ovaj nema a sve godine redvno izmiruje obaveze prema drzavi.

 

I sada ti koji si ceo zivot trpao pare samo u svoj dzep se cudis, kako ovaj nema ustedjeno ili kako nema slucajno da plati bas tog prvog.

 

Pa za razliku od tebe velikog moraliste, ovaj pokvareni privatnik je placao i placace ostatak zivota poreze. 

Iz tog razloga ti i tebi slicnim ne treba da pricate kako je biti privatnik. Iz vase vizura je sve samo "daj" a nema "naj". 

 

Pogledajte  se prvo sami vi utajivaci poreza,  pa onda oni koje jos izdrzavaju mame i tate a ovde mi pametuju kako je biti privatnik. Imaju dva petke radnog staza a kao privatnici ni dana ali sve znaju kako je to. Pa kada znaju, sto ne postanu uspesni privatnici? Pa jer su veliki biznismenii samo za tastaturom, a u realnom zivotu bi ih odnela voda za godinu dana.


  • 0

#167 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3198 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 12:06 PM

Apropo plaćanja troškova državi, da napišem kratku jednu priču iz druge ruke...

Od mog jako dobrog druga ćale (i on) su držali firmu za vodovodne instalacije, zalivne sisteme, bazene itd. Pre desetak godina možda i više dobiju posao na tenderu, komplet renoviranje vodovodnih instalacija i svega što sa tim ima veze u jednoj osnovnoj školi u Novom Sadu. Posao je bio vredan kao danas tipa 100 000e. Kad su počeli dobili su avans 20% ostatak prema ugovoru kad završe posao. Posao su završili ali ostatak novca nisu dobili. Tužili su upravu škole na čijem čelu je bio pripadnik demokratske stranke naravno. Pošto je škola bila državna, dakle tužili su državu. Na prvom ročištu ne pojavi se stranka - bolesna. Odgodi se suđenje za 2,3 meseca. Sledeće ročište ne dođe advokat - i on bolestan. Opet za 3 meseca novo ročište posle kojeg sud presudi u korist firme. Ovi ulože žalbu i ode to na viši sud. Na drugom sudu se ponovi isti scenario i opet dobije firma presudu. Ovi se opet žale i ode to do prvostepenog suda. Najzad posle jedno 3, 4 godine suđenja dođe konačna presuda najvišeg suda i promeni se vlast. Kažu naprednjaci oni nemaju ništa sa tim. I ostade država dužna 80 000e a pritom je svaki mesec morao da plaća dadžbine, poreze i doprinose. Ja sam mišljenja da je taj novac 99% odobren i uzet iz budžeta ali da je otišao na nečiji Porše, stan ili tome slično. Imao je još par takvih izleta i posle se čovek i razboleo od toga. Imao je firmu od petnaestak ljudi, kancelariju na sajmu, 4,5 vozila, alata itd. Sve je rasprodao da bi vratio dugove i okačio katanac na bravu. Tako je to kad posluješ sa državom a politički si neutralan. Doprinose i poreze moraš da platiš, to se razume.

I ko je onda tu lud a ko normalan?

Zbog toga i takvih stvari ljudi odlaze. Pošteno kod nas teško da možeš da uspeš, a čak i ako si uspeo, vrlo lako te syebu paraziti...
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#168 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 12:13 PM

Odlican primer. To ti je privatan posao. Kazu , uzmes pair i olovku pa izracunas. sta da izracunas? Nikada ne znas sta moze da se desi. To je ono sto sam pisao, neka godina bude losa neka dobra, nema pravila. Ali kola se uglavnom lome na malim preduzetnicima. Veliki svi imaju iza sebe nekog ko ih stiti.


  • 0

#169 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3417 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 12:27 PM

Apropo plaćanja troškova državi, da napišem kratku jednu priču iz druge ruke...
Od mog jako dobrog druga ćale (i on) su držali firmu za vodovodne instalacije, zalivne sisteme, bazene itd. Pre desetak godina možda i više dobiju posao na tenderu, komplet renoviranje vodovodnih instalacija i svega što sa tim ima veze u jednoj osnovnoj školi u Novom Sadu. Posao je bio vredan kao danas tipa 100 000e. Kad su počeli dobili su avans 20% ostatak prema ugovoru kad završe posao. Posao su završili ali ostatak novca nisu dobili. Tužili su upravu škole na čijem čelu je bio pripadnik demokratske stranke naravno. Pošto je škola bila državna, dakle tužili su državu. Na prvom ročištu ne pojavi se stranka - bolesna. Odgodi se suđenje za 2,3 meseca. Sledeće ročište ne dođe advokat - i on bolestan. Opet za 3 meseca novo ročište posle kojeg sud presudi u korist firme. Ovi ulože žalbu i ode to na viši sud. Na drugom sudu se ponovi isti scenario i opet dobije firma presudu. Ovi se opet žale i ode to do prvostepenog suda. Najzad posle jedno 3, 4 godine suđenja dođe konačna presuda najvišeg suda i promeni se vlast. Kažu naprednjaci oni nemaju ništa sa tim. I ostade država dužna 80 000e a pritom je svaki mesec morao da plaća dadžbine, poreze i doprinose. Ja sam mišljenja da je taj novac 99% odobren i uzet iz budžeta ali da je otišao na nečiji Porše, stan ili tome slično. Imao je još par takvih izleta i posle se čovek i razboleo od toga. Imao je firmu od petnaestak ljudi, kancelariju na sajmu, 4,5 vozila, alata itd. Sve je rasprodao da bi vratio dugove i okačio katanac na bravu. Tako je to kad posluješ sa državom a politički si neutralan. Doprinose i poreze moraš da platiš, to se razume.
I ko je onda tu lud a ko normalan?
Zbog toga i takvih stvari ljudi odlaze. Pošteno kod nas teško da možeš da uspeš, a čak i ako si uspeo, vrlo lako te syebu paraziti...

Мене занима како је тачно дошло до обуставе или окончања поступка. Које је правно објашњење? Промена власти нема везе са судским процесом, мора неко решење да се добије. Јер ако је добијена пресуда, онда је остало само њено спровођење.
Или нешто нисам сконтао, што није немогуће.
Иначе, пример стварно осликава проблеме овог друштва у садашњем тренутку.
  • 0

#170 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1841 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 12:36 PM

Milovuče, da li možeš da komentarišeš ono što pišem, a ne mene lično?

Mislim, zajebi te naprednjačke fazone. :D
Oni tako kad ih neko kritikuje, ne odgovaraju na kritike, nego se trude da diskredituju onoga ko kritikuje.

Znači, batali mene, zamisli da je to napisao neko anoniman, ne znaš ništa o njemu, pa odgovori.

*

(konkretno u mom slučaju, ne mogu nikako da uplaćujem bilo šta, jer ulično sviranje je nezakonito u Grčkoj)
[ako ti je za utehu, nisam Srbiju nešto oštetio, jer za 33 godine uglavnom sam radio u nekim bogatijim državama]
  • 0

#171 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 12:44 PM

Milovuče, da li možeš da komentarišeš ono što pišem, a ne mene lično?

Mislim, zajebi te naprednjačke fazone. :D
Oni tako kad ih neko kritikuje, ne odgovaraju na kritike, nego se trude da diskredituju onoga ko kritikuje.

Znači, batali mene, zamisli da je to napisao neko anoniman, ne znaš ništa o njemu, pa odgovori.

*

(konkretno u mom slučaju, ne mogu nikako da uplaćujem bilo šta, jer ulično sviranje je nezakonito u Grčkoj)
[ako ti je za utehu, nisam Srbiju nešto oštetio, jer za 33 godine uglavnom sam radio u nekim bogatijim državama]

Po mom pisanju mozes da razumes da ja nisam nikakav naprednjak.

Drugo lepo je glumeti pravednika, moralistu, a ne pogledati prvo samoga sebe. Nije lepo kod drugoga videti mrava, a kod sebe ne videti slona.

 

I na kraju i da stanemo dalje, imam utisak da se ovde neki potajno raduju propadnju tih malih firmi. To se vidi po mnogim komentarima. Svi ti trebali bi da znaju, da ti cijem se vi propadanju radujete, daju penzije vasim dedama i babama. Sutra vasim roditeljima. Trebate na svaki nacin da budete na njihovoj strani i da ih podrzite. A ne ovo sta radite.


  • 0

#172 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3198 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 12:54 PM

Мене занима како је тачно дошло до обуставе или окончања поступка. Које је правно објашњење? Промена власти нема везе са судским процесом, мора неко решење да се добије. Јер ако је добијена пресуда, онда је остало само њено спровођење.
Или нешто нисам сконтао, што није немогуће.
Иначе, пример стварно осликава проблеме овог друштва у садашњем тренутку.



Bilo je to pre 10 godina pa ne mogu da se setim detalja, ali baš ću pitati drugara kad ga sretnem.

Koliko se ja sećam, presuda jeste donešena ali nije nikad sprovedena. Znam da se čovek nikad nije oporavio od tog posla sa državom i tu su se posle nakarikale još neke stvari pa je shvatio da ne vredi...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#173 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1841 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 02:30 PM

Po mom pisanju mozes da razumes da ja nisam nikakav naprednjak.

Nisi ukapirao da sam mislio da ti je fazon naprednjački? :)
Jer tačno tako sam i napisao.


Ok, nastavljaš da se baviš mojim likom i delom, tako da nemam šanse da ti postavim bilo kakvo pitanje ili kažem svoje mišljenje, pošto ćeš se ti svakako opet uhvatiti (s oproštenjem :D ) za mene, a ne za ono što pišem. Toliko je lako da zamisliš da ti piše neko o kome ne znaš ništa. Ali ti nećeš, šta da se radi... :(
(ili možda svesno koristiš te naprednjačke fazone, ko zna...)
  • 0

#174 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 03:18 PM

Nisi ukapirao da sam mislio da ti je fazon naprednjački? :)
Jer tačno tako sam i napisao.


Ok, nastavljaš da se baviš mojim likom i delom, tako da nemam šanse da ti postavim bilo kakvo pitanje ili kažem svoje mišljenje, pošto ćeš se ti svakako opet uhvatiti (s oproštenjem :D ) za mene, a ne za ono što pišem. Toliko je lako da zamisliš da ti piše neko o kome ne znaš ništa. Ali ti nećeš, šta da se radi... :(
(ili možda svesno koristiš te naprednjačke fazone, ko zna...)

 

Ne prestajes znaci.

 

A ko si ti da dajes sebi za pravo da se bavis tudjim likom i delom, da se cudis i iscudjavas i da trazis da se neko drzi npr zakona? Ti koji si crn da ne mozes da budes crnji. Cije su to fore kojima se ti sluzis, da mozes da pametujes drugima, a da se ti ne smes spomenuti. Na tvoju zalost uvek kada se javis racicu ti ovo sto ne zelis cuti. Ti si utajivac poreza, ti si onaj koji je ostetio drzavu za stotine hiljade evra, ti si taj koji bi trebao da si u misijoj rupi kada je ova tema u pitanju.

Al Capone je bio u zatvoru ne zbog ubistva, vec zbog poreza.

A i da ti kazem pun mi je k... vas koji radite na crno, dok mi budale placamo drzavi svaki mesec. 


  • 0

#175 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 992 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 03:40 PM

Poubijaćemo se zbog ove kiše a sada nam dolazi i zahlađenje. A januar se rastegao u P. M.
Ja bih tamo negde od sredine prebacio raspravu u neku drugu temu. A početak ostavio pa kada se oladimo da nastavimo.
Baš smo pravi srpski forum


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 2

#176 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 03:50 PM

Ja sam ovih dana vise na forumu jer imam neku temperaturu, pa ajde.

 

Inace razlog propadanja zanata su u velikoj meri doprineli bas ovi svih zanimanja koji su radili na crno. Ja sam imao ovde jednog mog "prijatelja" koji je na crno popravljao bicikle. Nemam ja bas nesto mnogo protiv toga, tako smo svi poceli. Medjutim dodje kod mene, uzme delove, raspita se o cenama, a onda zove ove bicikliste i kaze im, e kod njega poporavka necega 1000 dina a ja cu da tu uradim za 700 . Pa nemam reci, em ne placas nista, em te mi ne prijavljujemo, pomazemo, a ti se jos time sluzis.

Tako da stvarno nemam vise nikakvog sazaljena prema toj vrsti ljudi. Mozda kad pocinjes pa da vidis da li ide ili ne, ali da se bavis necim 20-30 godina na crno, a da popujes drugima, pa to je tezak bezobrazluk.


  • 0

#177 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1841 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 04:33 PM

Milovuče, pa je l' se ti to praviš da ne kapiraš, jer ti tako odgovara kad nemaš prave odgovore na neka pitanja, ili stvarno ne kapiraš? :D


1. Ne bavim se ničijim likom i delom (kao što ti radiš), pričali smo generalno šta raditi kad posao ne ide, tj. samo se preživljava.

2. Ništa se ne iščuđavam, pričamo čoveče...

3. Gde sam napisao da bilo ko treba da se drži zakona????? Sanjaš nešto? Možda nisi skapirao da sam pričao šta neko treba da radi ako je već ušao u dil sa državom (pa da ne bi plaćao kaznu, da plaća doprinose na vreme)? Izgleda da nisi ukapirao...

4. Nikakvim forama se ne služim i ne kažem da ne smeš mene da spominješ, ako to ima smisla. Ali ako nema smisla, ako ne gledaš šta pišem, nego si se uhvatio za moj posao i pokušavaš da preko njega diskredituješ mene (bežeći na taj način od odgovora), onda je moguće i da ti se pričinjavaju takve stvari (mada ja sve mislim da ti to namerno radiš, ne mogu da verujem da neko baš toliko ne kapira).

5. Nije da ne želim čuti, eto ima ona tema gde sam se predstavio (Muzički Biciklist), pa udri tamo slobodno po meni lično. Odgovaraću ti sa zadovoljstvom. Ali nemoj da zagađuješ temu koju si sam otvorio, drži se teme i mani napade na bilo koga lično. Dakle, čekam te tamo na "mojoj" temi...

6. Koju državu sam oštetio? Tvoju nisam, pa ne brini mnogo. Više sam one iz EU. Ne moraš da budeš njihov drveni advokat.


7. Pa nisi budala što plaćaš svaki mesec, imaš osiguranje i imaćeš penziju.

*

Ne sumnjam da ćeš sad opet da udariš na mene, a da na nijednu od ovih stavki gore nećeš imati neki smislen odgovor, a i moraećeš tako, jer u suprotnom bi praktično priznao koliko si se ispromašivao do sada (uvek odgovaraš na ono što te niko ne pita, a bežiš od odgovora, koristeći naprednjačke fazone, na postavljena pitanja).



Daj neku priču iz majstorske radionice, to ti bolje ide od prepucavanja...
  • 2

#178 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 04:40 PM

Ovako zakacio si se na mene kako krpelj na ovoj temi. Rekao sam jos pre par postova da je dosta ali ti ne stajes.

 

Ti za mene vise nemas nikakav moralni kredibilitet, da bi s tobom vise i rec prozborio na ovoj temi. Znaci ovo je mi je poslednje obracanje tebi.


  • 0

#179 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 04:56 PM

Nego da pitam nekog ako zna. Jel postoji ovde na forumu neko dugme tipa "ignore, "block" ili slicno? Znaci da preporucimo ljudima da me blokiraju lepo da ne citaju moje postove, manje cu ih nervirati, pa ce tako biti svima bolje.


  • 0

#180 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4435 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 January 2023 - 04:56 PM

Ne prestajes znaci.

A ko si ti da dajes sebi za pravo da se bavis tudjim likom i delom, da se cudis i iscudjavas i da trazis da se neko drzi npr zakona? Ti koji si crn da ne mozes da budes crnji. Cije su to fore kojima se ti sluzis, da mozes da pametujes drugima, a da se ti ne smes spomenuti. Na tvoju zalost uvek kada se javis racicu ti ovo sto ne zelis cuti. Ti si utajivac poreza, ti si onaj koji je ostetio drzavu za stotine hiljade evra, ti si taj koji bi trebao da si u misijoj rupi kada je ova tema u pitanju.
Al Capone je bio u zatvoru ne zbog ubistva, vec zbog poreza.
A i da ti kazem pun mi je k... vas koji radite na crno, dok mi budale placamo drzavi svaki mesec.



Zbog tog izbegavanja plaćanja obaveza i jesmo finansijski bolgalj kao država. Eto, ja imam bez beneficije čistih 27god8mes.. ukupno već 334 meseca. I od prvog dana uredno mi se odbija sve po propisu. Znači, ne od minimalne po zakonu već od pune zarade. Mesečno je to trenutno oko 38 000din što ukupno do sada izlazi oko 110 000€. Toliko bih sada imao kad bi mi sve to bilo vraćeno. I onda dodje neko i kaže.. boli me tuki, ja neću državi ništa da plaćam.. a pri tom kad mu prigusti zna da ode kod lekara jer je na socijali.
Ili taj koji radi na crno spusti cenu svog rada i utera djoku onom koji plaća porez i pokušava sa istim poslom da preživi. Primera "utajivača poreza" u ovoj zemlji ima mnogo.
Dok se ta siva ekonomija ne reši mi ćemo i dalje tabati u mestu. A može da se reši.. primer je Nemačka. Da vidim ko tamo sme tek tako da radi na crno.. da otvori bolovanje i da ide po stanovima da ugradjuje kereamiku dok mu firma plaća 65% od plate. Ima toga ali verovatno malo jer koga oni uhvate njemu ogule kožu saledja. Smasher to može preciznije opisati.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika