Jump to content


Photo
- - - - -

Majstori, gde ste?


  • Please log in to reply
243 replies to this topic

#141 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14836 posts

Posted 18 January 2023 - 06:45 PM

@ske    Obicna zamena unutrasnje gume bi kod dobrog majstora ukljucila i pregled spoljne gume i felne u potrazi za uzrokom busenja (da ne govorimo o resenju problema dugackih zbica koje vire iz felne), a zatim i brzi pregled celog tocka u kakvom su stanju lezajevi, zbice i da li je felna kriva, stanje kocione povrsine... Za ovo je potrebno iskustvo. Mene uvek pripadne muka kad moram da krpim obicne stare zardjale bicikle, najlepse mi kad donesu nov deo i kazu zameni... Koliko platiti majstoru koji se zaista brine za stanje tvog bicikla, makar to bila i obicna zamena unutrasnje gume? Odgovor koji ja volim da dam je "onoliko para zbog kojih ne bi odlucio da sam zamenis gumu" :)


  • 0

#142 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 18 January 2023 - 06:51 PM

A jel moze konkretan odgovor? Samo zamena. Ta usluga meni treba od majstora.

Ako je majstor dobar i pametan sam ce izvrsiti proveru koju si naveo i objasniti musteriji sta je primetio i sta bi trebalo da se radi, popravi, koliko bi trajalo, kostalo...

 Njemu je u interesu da zadrzi musteriju time sto ce da se zanima za njegov bajs. 

Mene zanima samo zamena unutrasnje gume. koliko dinara?


  • 0

#143 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Posted 18 January 2023 - 07:03 PM

Kod nas oko 200 din po tocku.


  • 0

#144 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14836 posts

Posted 18 January 2023 - 07:04 PM

Ne moze "samo" zamena, ako je staklo ostalo u gumi kada ti majstor zameni gumu i naduva moze da se probusi odma' ili posle stotinu metara. Hoces li se onda vratiti i bez reklamacije kupiti novu unutrasnju i platiti ponovo "samo" zamenu i neces prigovarati majstoru? Cena zavisi od lokacije i prometa, najbitnije je da je u radnji istaknut cenovnik. Neki majstori nece time da se bave pa nabiju cenu, neko ce ti uraditi za dzabe zbog "reklame"...


  • 0

#145 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Posted 18 January 2023 - 07:15 PM

Ovo sto Dusan kaze, da treba pogledati i lezajeve i sve drugo, pa zavisi kolko imas iskustva sa musterijama. Bilo je i to dosta slucajeva da coveku iz najboljih namera kazes sta mu jos ne valja na biciklu, pa nadrljas. Masu puta sam na to dobio odgovor, ma ti samo radi za sta sam ja doterao, nemoj  da mi izmisljas dodatne kvarove.

 

Ili primer zene koja je vozila bicikl gde je kljun sedista skroz bio podignut uvis, ja stavio kako treba, ona htela oci da mi izvadi zbog toga. 

 

Najbanalniji primer je bio kada sam coveku podmazao lanac, koji nije u istoriji bio podmazan, a on me posle optuzio da sam mu uzeo njegov lanac.

 

I bilo je gomila takvih primera. Prosto moras da budes psiholog pa da znas s kim imas posla i da li smes da mu kazes za kvarove koje vidis. Posle tih iskustava sam uglavnom radio sta mi se kaze.


  • 0

#146 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 18 January 2023 - 08:21 PM

Ja stvarno ne znam koliko kosta zamena gume u servisu ali smatram da ne bi trebala da kosta vise od 200 din. To je nesto sto bi trebao da zna svako ko se imalo bavi biciklizmom. Ako majstor misli da ne treba prilikom zamene unutrasnje gume  pregleda i spoljasnju onda taj sigurno nece imati posla. Jel treba da naplati vadjenje stakla iz gume? 

Ja da sam majstor ne bih naplacivao zamenu unutrasnje gume. Bilo bi vrv , koliko castis. A to je opet oko 200din. I opet si dosao na svoje ali imas novu musteriju. Ljudi su uvek u strahu da ce ih majstor "odrati", zato cene lepe gestove i svi vole kad je nesto dzabe. A i za tebe je to, skoro pa dzabe, reklama. Neces da propadnes ako nekad nesto uradis besplatno ali ce ti taj dovesti i drugara i onda od obojice naplacujes neke komplikovanije popravke... nemam pojma, nisam privatnik, ni majstor, ali ja tako to zamisljam


  • 0

#147 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 18 January 2023 - 08:24 PM

Ja bih platio čak i 300 ali zajedno sa gumom. I to da bude neka pristojna, ne cst ili btwin kršići.


  • 0

#148 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 18 January 2023 - 08:38 PM

Nisi ti Gadjane musterija za zamenu gume. Ti to sam uradis za 5 min, na putu, sa sve pumpanjem. To je za ove devojke, zene, i ostale koji ne zele da malo isprljaju ruke. I to je sve ok


  • 0

#149 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 18 January 2023 - 08:42 PM

Nego sta sam ustvari hteo da kazem... Nema para u servisu za bicikle. Samo servisiranje bez prodaje delova tesko da ce da prehrani porodicu i ispalti racune. Mozda za jednog, dvojicu majstora koji ce da servisiraju ove preskupe bajseve za likove koji imaju mnogo para a malom vremena. Ostali mrka kapa. 

Koja je najskuplja usluga u servisu?

Ne mislim na elektro bajseve


  • 0

#150 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14836 posts

Posted 18 January 2023 - 08:42 PM

Jeste al' vi to zamisljate da majstor ne radi nista nego ceka samo vas, pa kad se pojavite on je slobodan da "samo" zameni gumu. Ajde sad jedno pitanje za vas nemajstore, koliko biste vise platili da vam popravi kvar odma', da prekine ono sto je radio do tada pa da se posveti vama jer zurite kuci?

To sam i napisao ranije, nema para samo od servisa bicikla zato i nema majstora, eventualno ako se namestis pored prometne biciklisticke staze pa i poneki sokic i sladoled prodajes ili prodajes polovne bicikle...


  • 0

#151 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 18 January 2023 - 08:47 PM

Pa ako bih odgovarao u tvom maniru onda bih rekao da zavisi dal mi se bas mnogo zuri, dal sam mnogo daleko od kuce, dal ce uskoro kisa, dal ce mi uz zamenu gume pomuditi irakijicu, ratluk...  n2:mysmilie704

Ne znam, to je vec vanredna usluga, zamena, plus hitnost, plus da ostavi posao koji je zapoceo... Kolko kaze, tolko, ako mogu


  • 0

#152 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 992 posts

Posted 18 January 2023 - 08:52 PM

Ja bih platio čak i 300 ali zajedno sa gumom. I to da bude neka pristojna, ne cst ili btwin kršići.

I ja sam bio spreman danas da ti dođem na vrata I platim Grand Prix 5000 ali ti spavaš do podne. Dok si se javio, konkurencija sela na bajs i donela mi istu (doduše 200 rsd skuplje nego tvoje)

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#153 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Posted 18 January 2023 - 08:53 PM

Nego sta sam ustvari hteo da kazem... Nema para u servisu za bicikle. Samo servisiranje bez prodaje delova tesko da ce da prehrani porodicu i ispalti racune. Mozda za jednog, dvojicu majstora koji ce da servisiraju ove preskupe bajseve za likove koji imaju mnogo para a malom vremena. Ostali mrka kapa. 

Koja je najskuplja usluga u servisu?

Ne mislim na elektro bajseve

Najskuplji je servis amortizera i kompletan servis bicikla. Sta taj kopletni servis podrazumeva. Prvo pranje bicikla spolja, da bude cist kao nov. Onda otvaranje svih cetiri glava, gde se vadi stara mast, stavlja nova, ako ima potrebe zameni se neka kuglica ili konus. Zatim balansiranje oba tocka, stelovanje menjaca i stelovanje kocnica. 

U principu rasturi se ceo bicikl ostane samo ram i sve se od pocetka lepo slaze.


  • 0

#154 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 18 January 2023 - 08:55 PM

To je vec ozbiljan posao. Koliko to kosta, ako nije tajna?


  • 0

#155 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Posted 18 January 2023 - 08:56 PM

To je vec ozbiljan posao. Koliko to kosta, ako nije tajna?

u zavisnosti od amortizera od 2500 do 3000 a taj ceo servis oko 3000. 

Imas ti ove gore po vojvodini koji rade servise amortizera za mnogo vece pare, ali mislim da je to preterano.


  • 0

#156 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Posted 18 January 2023 - 09:08 PM

Npr ljudi bi trebali kada kupe  nove jeftine bicikle da odmah odrade servis, ali niko ne radi, pa bicikl je nov. Medjutim ko je jednom u zivotu drzao u ruci nablu kinesku koja se ugradjuje u te bicikle znao bi u cemu je stvar. Tu osovinu ne mozes da okrenes rukom, toliko je to pretegnuto a u to stavili masti malo ko da je za lek.

Izdrzi mozda taj bicikl dok je u garanciji ako ga vozi neko laksi i prelazi malo km, a onda pocinje da se raspada.

 

Medjutim to nije nista novo, pisao sam da je jos pre 30 godina Gale bio u UNIS u po delove i pitao ih je tada sto stavljaju tako malo masti, jeli mast tolko skupa.Odgovor je bio, pa kada da prodamo rezervne delove ako sve uradimo kako treba.


  • 0

#157 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 18 January 2023 - 09:15 PM

I ja sam bio spreman danas da ti dođem na vrata I platim Grand Prix 5000 ali ti spavaš do podne. Dok si se javio, konkurencija sela na bajs i donela mi istu (doduše 200 rsd skuplje nego tvoje)

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Ispravka, ne spavam do podne, nego do 14h :D danas sam bio poranio oko 13:30 :D

 

Nisi ti Gadjane musterija za zamenu gume. Ti to sam uradis za 5 min, na putu, sa sve pumpanjem. To je za ove devojke, zene, i ostale koji ne zele da malo isprljaju ruke. I to je sve ok

 

Ma znam nego pitaju koliko bi platili... pa da svako kaže koliko bi platio, izvući ćemo neki prosek :D


  • 1

#158 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 18 January 2023 - 09:21 PM

Pretpostavljam da tebi @ milovuk1967 treba bar pola dana da uradis kvalitetno taj kompletan servis koji naplatis 2500-3000 din. To je dva servisa dnevno x 20-25 radnih dana mesecno... Kad od te ukupne cifre odbijes kiriju, troskove, dazbine prema drzavi, tesko da tu ostane pristojna plata a kamoli nesto za crni fond za kad naidje neki los mesec. A ne verujem da imas svaki dan ovakav servis da radis.

E sad ne znam koliko se nakupi dnevno od sitnijih intervencija koje ne oduzimaju mnogo vremena, stelovanje menjaca, kocnica, zamene sajle... to sto moze da se zavrsi za 10ak min

Meni deluje da nema bas para u servisu


  • 0

#159 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Posted 18 January 2023 - 09:27 PM

Ma gde ima dva servisa dnevno. Nema. Mi nemamo naviku servisiranja a pogotovu ne viljuski. Ovo mislim na dobre skupe viljuske. A zasto? Pa zato sto su 90 % tih viljuski dosle iz inostranstva sumnjivim  putevima kao i celi bicikli. Onda mi te viljuske kupimo za 150-200 e. Da smo ih slucajno placali kolko su nove kostale a to je blizu 1000 e, odrzavali bi mi. Ovako nas bas briga.


  • 0

#160 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4435 posts
  • LocationBeograd

Posted 18 January 2023 - 09:55 PM

 
Ili primer zene koja je vozila bicikl gde je kljun sedista skroz bio podignut uvis, ja stavio kako treba, ona htela oci da mi izvadi zbog toga. 
 



Zato što joj podignut kljun masira mundju. Šta ti bi da to koriguješ? :D
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users