Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8701 odgovora na ovu temu

#8581 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2021 - 06:41 PM

E sad što se više prodavalo više se i kralo, a šteta na godišnjem nivou od krađe samo električnih bicikala je bila nekoliko desetina miliona eura, ne mogu tačno da se setim koliko.
Uglavnom, što ih više proizvode i prodaju, sve se više kradu. De facto.


Trenutno u Nemačkoj ima 80 miliona stanovnika. Ta šteta je recimo nekih 0,5e po glavi stanovnika. Sve se bojim da će oni propasti zbog te sitnine.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#8582 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 23 August 2021 - 07:01 PM

Ne krade se po malo od 80 miliona stanovnika vec nekom licno bicikl, na primer od MI1966 ili od himze... 'Ajd sto kupimo kradeno al kad pocnemo da se opravdavamo...


  • 3

#8583 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 23 August 2021 - 07:31 PM

"Откуд уопште идеја да је све од бициклова што стигне овде украдено? Могуће је да један број јесте украден, али то свакао нису ,,сви", па чак није ни знатнији део."

Otud sto se samo u Nemackoj u proseku ukrade jedan bicikl na svaka dva minuta, a kako kazu uhapseni salju ih u istocnu Evropu.

Да, Источна Европа је исто што и Србија. Много си паушалан.
А колико од тих скоро 300 хиљада украдених бициклова годишње у Немачкој стигне у Србију и колико стигне неукрадених у Србију? Дај нам и податак колико годишње бициклова стигне у Србију из свих земаља.
  • 0

#8584 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 23 August 2021 - 07:37 PM

(link)


  • 1

#8585 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 23 August 2021 - 08:14 PM

Mislite da sa ovom rapravom (nepotrebnom), nesto menjate? Oni koji tamo kradu i dalje ce krasti. Ovi koju kupuju i dalje ce kupovati. Bez veze tupite tastaturu.


  • 3

#8586 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts

Postavljeno 23 August 2021 - 08:19 PM

Čim zahladi počnu ovakve rasprave.


  • 2

#8587 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 23 August 2021 - 08:22 PM

Hahaha! Dobro opažanje! :)


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8588 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts

Postavljeno 23 August 2021 - 08:24 PM

A posebno fascinira zabrinutost za standard u Njemačkoj.


  • 1

#8589 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 23 August 2021 - 08:49 PM

Čim zahladi počnu ovakve rasprave.


Svaka čast :) :) :)
  • 0

#8590 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 24 August 2021 - 05:17 AM

Kada neko nesto nema da kaze odmah kao tupljenje,nego da vas vratim na temu, ovi nasi lukavi  preprodavci nisu preprodavci nego sverceri,e sada da li su oni licno ili prva druga treca ruka nije bitno,pacovski kanali su razradjeni,da li treba kupovati od takvih? Pa kada drzava ne brine o tome sto bi kupac snosio moralnu odgovornost?

Fala bogu ja sam u zivotu kupio bar 10bicikala sto meni ,deci,supruzi,iz prodavnice,sto malo ko moze da se pohvali, a da sada razmisljam da li delovi koje kupujem na cikloberzi ili KP su od kradenih bicikaka ili svezi MTB sto sam kupio,  nije na meni da razmisljam ,ali stvari moram da nazovem pravim imenom.( Ovo se ne odnosi na postene trgovce koji imaju firmu placaju porez drzavi i legalnim kanalima nabavljaju robu) ili su kupili legalno preko nekih sajtova i preprodaju, neka ih bude sto vise.

 

Svi znaju da ono sto se krade  na zapadu zavrsi na istoku,ali opravdavati kao da smo mi sitna riba u odnosu na druge to je irelevantno, i kod svercovanja vazi zakon ponude i potraznje.ILi ono,ko ih sisa oni imaju ,ne bih rekao da neko ne zali za biciklom koji mu je ukraden a platio ga nekoliko hiljada evra,bilo gde u svetu.


  • 2

#8591 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 24 August 2021 - 06:06 AM

@mirek200, Vi ste pošten čovek.
Oni koji nisu, gledaju samo svoju korist i nije im važno poreklo robe, samo da je se dočepaju. Onda je lukav prodavac za njih, samo onaj koji njih prevari, a kad im jeftino proda ukraden bicikl, onda je car. Dvojni standardi Srećom, takvi loši ljudi ipak su u manjini, samo su jako glasni i agresivni u opravdavanju svojih postupaka. Ali bezuspešno. Dobrim, poštenim ljudima oni nikada neće biti reper ni za šta.
  • 2

#8592 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 August 2021 - 06:32 AM

Nepoštena je naša država prema svojim gradjanima na svakom polju pa bi rekao da se gradjani samo snalaze da opstanu u toj nametnutoj situaciji.
Nemačka je poštena prema svojim gradjanima pa je zato ti isti gradjani čuvaju i štite.
Ukratko rečeno... tamo svi navijaju i pomažu policajcu kad juri lopova a ovde se navija i pomaže lopovu da pobegne, tamo su svi gradjani policajci a ovde neće niko da se meša jer bi ih ta ista policija prodala a i pola tih istih i rade za kriminalce što prave što iz vlasti koja ovde više ošteti budžet i nanese štete generalno nego sami kriminalci... itd itd
Naopako društvo pa posle i vlast koju biraju.
Što je govorio patrijarh Pavle moramo svi biti bolji da bi nam bilo bolje.
  • 2

#8593 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 24 August 2021 - 09:01 AM

Evo nađoh onaj članak o kojem sam pisao. ŠTeta od ukradenih bicikala u Nemačkoj je godišnje frapantnih 200 miliona eura. Jel da opet delimo 200 po glavi stanovnika ili bi bilo poštenije da delimo samo na one kojima su ukrali bicikl? :)

I da... U Nemačkoj živi i dosta ljudi sa naših prostora, nisu sve Nemci.


https://www.google.c...Dkoj/a-58682541
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8594 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 August 2021 - 09:14 AM

Pih.. 200 milki ovaj naš Vule stavi u džep i pozove Merkelovu na piće :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#8595 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 August 2021 - 09:23 AM

Oni su organizovano društvo gde kada im bude došlo do razmera da pričinjava zaista štetu i problem počeće da ih osiguravaju kao automobile gde će neutralisati toliku štetu na sve (što kad se podeli i nije nešto obzirom na njihova primanja) a i sam vlasnik za malo novca neće više misliti šta mu je sa bajsom, nešto kao sada sa automobilima. Ne sekiram se ja nešto da oni neće naći modus.


  • 0

#8596 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 24 August 2021 - 12:31 PM

"Pih.. 200 milki ovaj naš Vule stavi u džep i pozove Merkelovu na piće"  To znas provereno da mozes da odes i prijavis policiji ili onako pricas? Sta su pricali dok su pili da nam vrate oteto Kosovo?

 

"Ne sekiram se ja nešto da oni neće naći modus."  Samo da ne bude kao pre, 100 Srba za jednog nemca... Predivna je ta nemacka drzava i narod kao u bajci, nazalost za nas krvavoj. A vrhunac tog njihovog organizovanog drustva je bombardovanje biblioteke Srbije.


  • 4

#8597 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 August 2021 - 12:54 PM

Dobra je za njihove gradjane što bi za mene i tebe bila. Kad nam smeta toliko to od ranije što kažeš što li hrlimo toliko tamo. Ode pola Srbije i Balkana.
Nego pričamo više o tržištima, to nam je poenta, da ne bi otišli od teme :)
  • 1

#8598 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 24 August 2021 - 01:09 PM

Чињеница је да нико овде није пружио никакав доказ за тврдњу ,,сви бицикли који стигну у Србију су крадени", па чак ни за тврдњу да је оволики или онолики део украден. Све је у домену нагађања и анегдоталних доказа. И сад испадоше сви непоштени који купе или продају нешто што није из званичне продавнице. Није то све баш тако. Или који су човеку нацентрирали човек без фискалног рачуна или плаћеног пдв-а. Смејурија од логике. Ево нека неко наведе бајсеве на огласима који су украдени негде и дотерани у Србију и сад се продају. Све остало је рекла-казала и непознаница.
  • 0

#8599 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 24 August 2021 - 01:18 PM

@Milan777    A mozda si ti prvi poceo da skreces sa teme, penzioneri i glasaci? (link)

 

@omega   Jel' se i ti bavis preprodajom bicikala?


  • 2

#8600 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 August 2021 - 01:49 PM

Nećeš me upecati... ih :)
  • 0




7 članova čita ovu temu

0 članova, 7 gosta, 0 anonimnih korisnika