Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8701 odgovora na ovu temu

#8121 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 May 2020 - 08:33 PM

Uglavnom bezopasni sa CBC foruma?


  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#8122 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 11 May 2020 - 10:28 PM

Jel ovo braća opustoše Lidl, pa kada normalan kupac dođe, dobije onu stvar?
Inače, nafiksirao lepu cenu.

https://www.2bike.rs...vo#.XrnRG0QzbCY

 

Ima i jeftinijih:
https://www.2bike.rs...it#.XrnSJkQzbCY


  • 0

#8123 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 May 2020 - 05:47 AM

Da da, lepo je prikazao ulov i pohvalio se 'ko prvi devojci...' Nažalost, nigde ne piše da je to zabranjeno, čak i ovde otvoreno kažu 'možeš i ti tako, ko ti brani?' Ajmo narode, navali na preprodaju, to je zdravo za podizanje morala...
  • 0
The sea, the sea

#8124 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 07:34 AM

Baš lepo, od nakupaca ništa pošten čovek ne može da kupi! Treba da trčiš ko neki kreten i da otvoriš radnju. Bruka.


  • 0

#8125 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 07:43 AM

Alo sinovci,gde god sta kupite su nakupci,od patika,preko pijace do marketa,nafte,kompjutera,svega cega se uhvatimo,svi mi znamo da je mleko na selu 40din,nemojte biti glupi i platiti ga u radnji losijeg kvaliteta duplo vise
  • 3

#8126 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 07:46 AM

Akcije bi trebali da kontrolišu sami prodavci po meni i dozvoljavaju kupovinu "samo" po 1 proizvod iste vrste. Valjda im je u interesu da steknu lojalnost velikog broja nas kupaca.
Ne možemo očekivati od takvih ljudi neki poseban moral a ni osnovni kada tvrde da to nije problem i da može svako to da uradi, ne razumeju ili neće da razumeju poentu.
  • 2

#8127 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 07:48 AM

Akcije bi trebali da kontrolišu sami prodavci po meni i dozvoljavaju kupovinu "samo" po 1 proizvod iste vrste.
Ne možemo očekivati od takvih ljudi neki poseban moral a ni osnovni kada tvrde da to nije problem i da može svako to da uradi, ne razumeju ili neće da razumeju poentu.

Boze sacuvaj,pa i oni pilici su se preprodavali,po cemu se biciklisticka roba razlikuje od drugih namirnica koje se preprodaju,da mi neko ogranici kupovinu jer mi na celu pise preprodavac,da se prekrstim
  • 2

#8128 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 07:49 AM

Da, pa mislim i na te akcije.
  • 2

#8129 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 07:51 AM

Pa covece i kad nije akcija odes kupis preprodas,u jednoj radnji jedna cena u drugoj druga,biras gde kupujes al ne pljujes maxi ili ideu,sledeci put ti nesto mozda zatreba sto je kod njih povoljnije
  • 1

#8130 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 07:53 AM

Ja odem kupim bajs od preprodavca,on je ko zna koja ruka po redu,jel treba sad svakog ponaosob da pljujemo sto zivi od toga
  • 1

#8131 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 07:55 AM

To je ok, mislio sam samo da akcijske cene bi trebale da budu zaštićene od preprodavaca.
Ja kao prodavac bi voleo da tim povlašćenim cenama steknem lojalnost kod što više potrošača a to neću uraditi ako prodam sve tipa petorici ljudi.
  • 1

#8132 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 08:07 AM

Kao prodavac hoćeš da prodaš što brže(iz raznih razloga, da ne ulazimo u to). Dal će sve kupiti 5  ili 150 osoba kao prodavcu ti je svejedno.


  • 0

#8133 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 08:10 AM

rhythmking

Dobro ti znaš o čemu se piše ovde. Prvo kao građaninu, treba da imaš neku građansku svest i kulturu pa da pomisliš da nisi jedini u gradu kome treba taj proizvod a u tom momentu i po toj ceni. Ovde čak nije ni kolegijalno kada se dobro zna da ovo koristi uski broj ljudi. Ali avaj, nakupi sve, pa posle preprodaj da se obogatiš?!?

Ali nisu oni krivi, kriv im je onaj koji im je dozvolio. Jedino što se i tu koriste metodama, pa po dva kupi direktno preprodavac, ali pošalje idete, pa snajka, komšija, kum i eto 15 komada. Za dva sata radnja opustošena, ali na oglasima koliko želiš, po "istoj" ceni.

Grung_66

Lidlu su se već ljudi žalili (ima na FB), pa je isti mimo njegove poslovne politike, iste proizvode opet za manje od 15 dana duplirao kroz akciju. Ali su objasnili da se kupuje metodom "snajka-kum-pobratim" i za dva sata iznesu celu radnju!


  • 2

#8134 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 08:12 AM

Druga stvar je kad su u pitanju neki brendovi i specifični proizvodi.Ali kod pilića ili stalaka, koga briga za lojalnost kupaca.


  • 0

#8135 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 08:15 AM

Dobro kažeš sve samo nemaju oni problem prodaje po akcijskim cenama. Ne znam to oko lojalnosti, imamo različita mišljenja...
Teoretski bi trebalo da je tako ali praktično gledajući ti si u pravu,
  • 0

#8136 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 08:16 AM

To iznošenje radnje se ne sprečava ograničenjem kupovine.To je tržište. Oni kupuju dok mogu da preprodaju. Kad se stabilizuje i zasiti tržište to prestane samo od sebe,


  • 1

#8137 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 08:17 AM

Druga stvar je zašto ide akcija za neki proizvod. Ima tu svega.


  • 0

#8138 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 12 May 2020 - 08:24 AM

Šta se uzbudjujete, neka njemu 10 stalaka neka ih čuva vi nemojte da kupujete sve to tržište uredi.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 4

#8139 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 08:27 AM

U pravu si.
Onako, žao mi što je tako, više zbog ostalih, meni stalak ne treba, nisam neki mehaničar.
Moramo svi pojedinačno biti bolji da bi nam bilo dobro.
  • 0

#8140 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 12 May 2020 - 11:51 AM

Čime bi vi štitili tržište, od koga i od čega? Zbog lenjosti ili neinformisanosti, zbog tuđe prilike da zaradi novac jer prvi se informisao i imao novac da u to uloži? Ko kome ovde brani da kupi po ceni koju nađe i stavi u prodaju po ceni kojoj želi? Hoćete da određujete i koliko će da košta nečiji radni sat? Otkako su busybodies počeli da mi dobro žele, sve mi je bilo "super" u životu, toliko da sam promenio državu u kojoj živim. Slobodno tržište sa kontrolom monopola, kontrolom kvaliteta i zaštitom kupca i nikakvim uplitanjem državnog aparata u druge stvari. Ono sve što kontroliše država u Srbiji (zdravstvo, školstvo, državne firme, minimalna plata) ne valja ni za k.


  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx





2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika