Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8701 odgovora na ovu temu

#7881 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 January 2018 - 11:47 AM

 Stvar prodaju, a oglas ostane. 

Pa bilo bi lepo da pročitaš pravila oglašavanja na CB, pre nego što počneš da prozivaš administratore, vrhovni sud ili svemirsku policiju. Bilo prodato ili ne, oglas ostaje na sajtu dok ne istekne, i onda se automatski skine. Ako hoćeš da ga izbrišeš pre vremena, moraš da platiš. Naravno da ljudi neće da bacaju pare na nešto što je završen posao.

 

A koliko je neko stavio informacija u svoj oglas, samo je njegov problem i ničiji više. Podrazumeva se da ćeš, ako si za nešto stvarno zainteresovan, nazvati i pitati za detalje.


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#7882 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 January 2018 - 12:22 PM

Kako bi ti to rešio? Na kom nivou zvati SVE oglase i pitati je li aktuelno?
:)


Poslato sa sokocala mobilnoga

 

Za početak treba otvoriti novu temu pod imenom "Lenji prodavci - lažni oglasi" i tu prijavljivati lažne oglase, a onda trebaju da reaguju administartori i moderatori. Lično sam ja imao nekoliko situacija gde bi se prodavac iznenadio kada bi nazvao i upitao za neki predmet iz aktivnog oglasa. Odgovor je: "To je odavno prodato."

Jednom sam čak bio zasut i uvredama kada sam lepo i učitivo rekao da treba da obriše oglase koji nisu aktuelni.


  • 0

#7883 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 January 2018 - 12:26 PM

A brate ispravljaš krivu Drinu. To što si predložio je dobro u teoriji, ali u praksi trebaš da imaš baaaš entuzijastične ljude na obe strane. Ili bar plaćene moderatore.


  • 1

#7884 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 January 2018 - 12:28 PM

Za početak treba otvoriti novu temu pod imenom "Lenji prodavci - lažni oglasi" i tu prijavljivati lažne oglase, a onda trebaju da reaguju administartori i moderatori. Lično sam ja imao nekoliko situacija gde bi se prodavac iznenadio kada bi nazvao i upitao za neki predmet iz aktivnog oglasa. Odgovor je: "To je odavno prodato."

Jednom sam čak bio zasut i uvredama kada sam lepo i učitivo rekao da treba da obriše oglase koji nisu aktuelni.

 

Pisao sam već o svom eksperimentu sa sajtom koji je prvenstveno namenjen prodaji - dakle, trebalo bi da baš vode računa, kontrolišu i sl. Postavio sam oglas koji je očigledno neispravan i niko nije reagovao ni posle dosta pregleda.

 

Silom prilika, slično sam prošao nešto ranije sa oglasom za prodatu stvar - nisam se setio pobrisati ga sa svih mesta gde je postavljen. I ostao je dok nisam pobrisao to  - ni administratori tih "oglasnika" nisu reagovali.

 

Ovo što ti tražiš zahteva da administrator, po prijavi korisnika, nazove oglašavača i proveri je li oglas još uvek aktuelan. Pri tome, oglasi sa berze se automatski postavljaju kao neaktuelni posle nekih 20 dana, ako ih prodavac lično ne re-aktivira. Tako da ne vidim neki problem.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7885 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 January 2018 - 12:48 PM

Pa bilo bi lepo da pročitaš pravila oglašavanja na CB, pre nego što počneš da prozivaš administratore, vrhovni sud ili svemirsku policiju. Bilo prodato ili ne, oglas ostaje na sajtu dok ne istekne, i onda se automatski skine. Ako hoćeš da ga izbrišeš pre vremena, moraš da platiš. Naravno da ljudi neće da bacaju pare na nešto što je završen posao.

 

A koliko je neko stavio informacija u svoj oglas, samo je njegov problem i ničiji više. Podrazumeva se da ćeš, ako si za nešto stvarno zainteresovan, nazvati i pitati za detalje.

 

Ne znam ko je pomenuo vrhovni sud i Bajaginu "Svemirsku policiju". Zašto odmah krećeš sa napadima i izmišljanjem? Jer ovde ne može da se vodi normalna diskusija?

U Pravilniku oglašavanja CB kojeg pominješ jasno piše da je oglašivač dužan da nakon uspešne prodaje postavi obaveštenje o tome. To obaveštenje se odmah pojavljuje na prvoj slici oglasa gde u gornjem levom uglu boldovanim slovima piše "PRODATO". I tako oglas stoji dok ne istekne. Ko je pominjao brisanje oglasa pre vremena?

Stavljanje osnovnih podataka u oglas treba da bude obavezno. Veličina rama, veličina točka, broj brzina... to su osnovni, neophodni podaci. Za detalje, kao što si i sam rekao, treba pozvati prodavca i držati palčeve da je oglas i dalje aktuelan :)


  • 0

#7886 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 12:51 PM

...Ovo što ti tražiš zahteva da administrator, po prijavi korisnika, nazove oglašavača i ...

admin jednostavno obrise oglas.

 

Mozda ne nakon prve prijave, ali ako se to nekome redovno desava..brisanje i ciao :)


  • 1

#7887 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 January 2018 - 12:51 PM

A brate ispravljaš krivu Drinu. To što si predložio je dobro u teoriji, ali u praksi trebaš da imaš baaaš entuzijastične ljude na obe strane. Ili bar plaćene moderatore.

 

Treba se malo potruditi i raditi za DŽ u početku. Vidiš da uskoro kreće i konkurencija. Siguran sam da je većina ovde videla na FB, a možda i glasala za ime novog sajta koji će biti sličan CB i koji će se baviti biciklima.


  • 0

#7888 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 January 2018 - 12:52 PM

admin jednostavno obrise oglas.

 

Mozda ne nakon prve prijave, ali ako se to nekome redovno desava..brisanje i ciao :)

 

Tako je. Upravo o tome i pričam.


  • 0

#7889 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 January 2018 - 01:32 PM

Treba se malo potruditi i raditi za DŽ u početku.

Neka me ispravi neko ako grešim, ali CB postoji već oko 15 godina i rezultat je entuzijazma i “ludosti” osnivača - da napravi mesto gde ljudi mogu razmenjivati iskustva, savete i opremu/delove (preko berze).

Ako zarada od plaćenih oglasa pokriva troškove domena i hostinga, dobro je.

Postoje sajtovi koji su prvenstveno namenjeni trgovini, žive i zarađuju od toga, pa ni tamo ne postoji kontrola oglasa na nivou koji mnogi ovde očekuju.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7890 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 06 January 2018 - 02:40 PM

Kako bi ti to rešio? Na kom nivou zvati SVE oglase i pitati je li aktuelno?
:)


Poslato sa sokocala mobilnoga

Staviti rok trajanja oglasa, kao na nekim sajtovima za prodaju auta. Imaš 15/30 dana i to je to. Ionako roba koja se na oglasima zadrzi duže od mjesec dana nije nekog kvaliteta tj ne zasluzuje tu cijenu. Uglavnom.
  • 0

#7891 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 January 2018 - 02:41 PM

Staviti rok trajanja oglasa, kao na nekim sajtovima za prodaju auta. Imaš 15/30 dana i to je to. Ionako roba koja se na oglasima zadrzi duže od mjesec dana nije nekog kvaliteta tj ne zasluzuje tu cijenu. Uglavnom.

 

Ovo već postoji. Mislim da je 20 dana rok.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7892 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 January 2018 - 03:24 PM

Neka me ispravi neko ako grešim, ali CB postoji već oko 15 godina i rezultat je entuzijazma i “ludosti” osnivača - da napravi mesto gde ljudi mogu razmenjivati iskustva, savete i opremu/delove (preko berze).

Ako zarada od plaćenih oglasa pokriva troškove domena i hostinga, dobro je.

Postoje sajtovi koji su prvenstveno namenjeni trgovini, žive i zarađuju od toga, pa ni tamo ne postoji kontrola oglasa na nivou koji mnogi ovde očekuju.


Poslato sa sokocala mobilnoga

 

Očigledno je da se posle 15 godina treba osvrnuti unazad i pogledati šta je do sada urađeno, šta je od toga dobro, a šta treba promeniti.

Slažem se da treba da postoji ovakav kutak za razmenu iskustva i davanje saveta. Mnogo sam naučio o biciklizmu, delovima i opremi čitajući razne poruke i savete ovde. Forum odlično radi i prilično je posećen.

Ako trgovina na sajtu nije primarna, već za to postoje sajtovi namenjeni prvenstveno trgovini, zašto je dozvoljeno da ovde postavljaju oglase članovi koji nemaju ni jedan jedini post u forumu? Zašto se ne uvede pravilo da moraš da imaš minimum 5 postova da bi postavio oglas. I da imaš mesečno 5 postova da bi produžio taj oglas ili postavio novi. Evo jedan predlog u vezi toga - može i da se postavi oglas bez postova, ali onda mora da se plati kao što se i sada plaća da oglas bude na početku rubrike.


  • 2

#7893 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 January 2018 - 03:27 PM

Uvođenje obaveze postovanja tako na silu je po meni pogrešno. Zašto neko ko prati forum, a ne piše, ne bi mogao oglasiti svoj stari bajs da proda?

Zašto ne bi bila veća ponuda na berzi dozvoljavanjem i ljudima koji ne prate forum da se oglašavaju?

 

To što neki ovde očekuju je po meni dost teško ostvarivo u svetu i zemlji u kojoj živimo. Da svi oglasi budu tačni, svi prodavci korektni i pošteni, svi kupci fini i pošteni...


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7894 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 January 2018 - 03:44 PM

Uvođenje obaveze postovanja tako na silu je po meni pogrešno. Zašto neko ko prati forum, a ne piše, ne bi mogao oglasiti svoj stari bajs da proda?
Zašto ne bi bila veća ponuda na berzi dozvoljavanjem i ljudima koji ne prate forum da se oglašavaju?

To što neki ovde očekuju je po meni dost teško ostvarivo u svetu i zemlji u kojoj živimo. Da svi oglasi budu tačni, svi prodavci korektni i pošteni, svi kupci fini i pošteni...

Zar nisi u prethodnom postu rekao da CB služi prvenstveno za razmenu iskustava, saveta i opreme? E, treba nagraditi učesnike foruma tako što će moći da postavljaju oglase. A ovi "kibiceri" koji ćute neka oglase postavljaju na sajtove koji su prvenstveno namenjeni trgovini. Ili neka plate postavljanje oglasa ovde.

Naravno da ne može da se dođe do toga da svi oglasi budu tačni, svi prodavci korektni i pošteni, svi kupci fini i pošteni. Toga nema ni u mnogo razvijenijim zemljama sa velikim kaznama. Ali treba težiti i činiti sve napore da ovih slučajeva bude sve manje ovde na forumu i oglasima. Po nečemu CB mora da se razlikuje od drugih i da upravo zbog toga zadrži stare i pridobije nove korisnike.

Odosmo mi sa teme. Ovo što mi pričamo nema nikakve veze sa "Lukavi prodavci i tako to na tu temu..."

Prijatno Badnje veče i Srećan Božić vama i vašim najmilijima.
  • 0

#7895 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 January 2018 - 04:06 PM

Zar nisi u prethodnom postu rekao da CB služi prvenstveno za razmenu iskustava, saveta i opreme? E, treba nagraditi učesnike foruma tako što će moći da postavljaju oglase. A ovi "kibiceri" koji ćute neka oglase postavljaju na sajtove koji su prvenstveno namenjeni trgovini. Ili neka plate postavljanje oglasa ovde.

Naravno da ne može da se dođe do toga da svi oglasi budu tačni, svi prodavci korektni i pošteni, svi kupci fini i pošteni. Toga nema ni u mnogo razvijenijim zemljama sa velikim kaznama. Ali treba težiti i činiti sve napore da ovih slučajeva bude sve manje ovde na forumu i oglasima. Po nečemu CB mora da se razlikuje od drugih i da upravo zbog toga zadrži stare i pridobije nove korisnike.

Odosmo mi sa teme. Ovo što mi pričamo nema nikakve veze sa "Lukavi prodavci i tako to na tu temu..."

Prijatno Badnje veče i Srećan Božić vama i vašim najmilijima.

 

Zavisi šta ti je cilj. I koliko si spreman uložiti u vremenu i novcu da do istog dođeš.

 

Meni je zgodno što na berzi postoje oglasi, to prvo gledam kad neko pita za savet oko bicikla, ili dela. Takođe, postoje prodavci sa dobrom reputacijom i opet njih pre preporučujem od nekih nepoznatih (kod prodavaca sa lošom reputacijom je obrnuto).

 

Ima i tema o lukavim prodavcima, kao i sa iskustvima u kupoprodaji, pa se može i tamo napisati kakva su iskustva da ostali znaju.

 

Koliko sam ispratio, tvoja primedba na konkretnog prodavca je što na sajtu koji nije cikloberza ostavio oglas kao aktivan, a ovde se iscimao da obeleži kao prodati.

Ne očekuješ sigurno da neko sa berze utiče i na KP?  :)

 

Politikom koju ti predlažeš bi se berza svela na ono što već imamo u temi "trgovina među kolegama - interni oglasi".


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7896 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 06 January 2018 - 04:19 PM

Ja skoro nikad ne skidam oglase, baš me briga za to.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#7897 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 January 2018 - 04:47 PM

Treba se malo potruditi i raditi za DŽ u početku. Vidiš da uskoro kreće i konkurencija. Siguran sam da je većina ovde videla na FB, a možda i glasala za ime novog sajta koji će biti sličan CB i koji će se baviti biciklima.

 

Za ovo sam zaboravio pitati, a niko nije ništa linkovao ni komentarisao. Šta je u pitanju?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7898 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3853 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 06 January 2018 - 05:44 PM

Ovo što NikolaMrka pominje jeste neko idealno rešenje i svakako ka tome treba stremiti, međutim za tako nešto je potrebna adaptacija sistema i dodatne finansije kako bi se platili uloženi trud i vreme angažovanih moderatora. 

 

Kao što je napisano gore, oglasi prestaju da budu vidljivi nakon 22 dana. Plaćena opcija za brisanje oglasa pre isteka je uvedena zbog zloupotrebe sistema, gde su neki prodavci brisali oglase i postavljali ih iznova kako bi zadržali bolju poziciju. Opcija markiranja oglasa kao prodato je uvedena pošto neki prodavci žele da označe oglas kao prodat kako ih kupci više ne bi zvali.

 

Što se tiče ostavljanja osnovnih podataka o biciklu, o ovome smo već pričali u drugoj temi, i pronašli dobro rešenje, međutim potrebno je određeno vreme da se to i realizuje.

 

>> Treba se malo potruditi i raditi za DŽ u početku.

 

Ovo već radim punih 12 godina :) Oni koji su dugo na sajtu znaju da je zbog oglasa bilo potrebno otvoriti firmu sa adekvatom delatnošću, angažovati knjigovođu, platiti ozbiljan server i propratne servise koji bi podržali celu funkcionalnost i mesečni protok podataka... tako da trenutno ne postoji prostora za manevrisanje ali trudim se.

Pišem ovo pošto ljudi često vide plaćene opcije i banere pa misle kako vozim bajs od par hiljada eura i ne radim ništa :D

 

Hvala još jednom na savetima, sistem već dobro funkcioniše ali unapređenja nikada nisu na odmet.

 

Nadam se da sam razjasnio nedoumice.


  • 10

#7899 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 January 2018 - 06:33 PM

Treba se malo potruditi i raditi za DŽ u početku. Vidiš da uskoro kreće i konkurencija. Siguran sam da je većina ovde videla na FB, a možda i glasala za ime novog sajta koji će biti sličan CB i koji će se baviti biciklima.

 

Hah, eno Ciklo je već napisao, daleko je ovo od početka. A to "raditi za DŽ u početku" je boljka koju što pre preležiš, to bolje. Nisam jednom bio u toj priči, gledao sam i sebe i druge - početni entuzijazam kad-tad iscuri a besplatnu obavezu neće niko normalan uzeti. Za taj sajt čuo nisam (radosti nemanja FB, valjda) a i da vidimo kako će tamo ići. Zdrava konkurencija je uvek dobra stvar za krajnje korisnike.


  • 0

#7900 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 January 2018 - 06:55 AM

Zahvaljujem se administartoru na odgovoru. Raduje me to što se vidi da je prisutan na forumu i da vodi računa o njemu. Umešao se čim sam ga pomenuo i lepo objasnio situaciju. Hvala. Para nikad dosta. Uvek će nam faliti. Ali se treba potruditi da se od ničega stvori nešto.

 

A sada da se vratimo na temu :)

Želim da vam skrenem pažnju na još jedan oglas koji je postavljen 06.januara:

http://www.2bike.rs/...29-bosch-e-bike

Ono što sam primetio je različit displej na slikama. Na slici br.3 je crn, a na slici br.6 je siv?!?!?!??!?

 

Pohvalno je to što je prodavac u oglas stavio osnovne podatke o biciklu (veličina rama, veličina točkova...)


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika