Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8701 odgovora na ovu temu

#7401 tota

tota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 275 posts
  • Locationsremska mitrovica

Postavljeno 27 May 2014 - 05:56 PM

nije bila nova nekorscena,vec besprekorno stanje,novo/nekorisceno stavim za deo koji na bajku nikad nije bio
  • 0

#7402 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 27 May 2014 - 05:56 PM

Tomtrag. Da li si ti mozda prodavac na berzi koji prodaje one cube bajseve. Ako jesi trebao bi mi odredjen model posto se devojka uhvatila samo za njega. Cak nece ni istu boju ovogodisnji model. Otisli u radnju da kupimo nov kaze ona nije to to... Pa ako bi mogao da mi nabavis bas taj model bi bih zahvalan.
  • 0

#7403 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1426 posts

Postavljeno 28 August 2014 - 08:49 PM

Nevoljno pocinjem da pisem u ovoj temi ali poucen danasnjim iskustvom koje i vise nije primarni cilj vec da upozorim i naglasim mogucim potencijalnim kupcima da paze sta kupuju.

Naime u pitanju je ovde vecini poznati ovdasnji prodavac iz Kraljeva-ko drugi nego BOGI.

A evo ga i oglas:

http://www.2bike.rs/...on#.U_-NJsWSzhk

 

Naime bicikl (pod znacima navoda) CITIRAM PRODAVCA:

Bicikl je u Besprekornom stanju kao NOV

uradjen servis-sedi i vozi:)
Uzivo joj lepsi

Evo kako sve to pocinje:

Drugar trazi bicikl i u dogovoru sa njim odlazimo da pogledamo bajk,unapred obojici poznato sa kakvim prodavcem imamo posla ali u sebi potajno se nadamo mozda ima nade da to bude solidan bicikl.Prodavac nam kaze da dodjemo negde posle 19h sto se meni na neki nacin i ne svidja mrak ce,necemo sve videti kako treba.Ali ok mozda covek ima obaveze i ako hocemo idemo a ako necemo nikom nista.Odlazimo i nalazimo se sa njim,na prvu covek nas i ne poziva da udjemo u dvoriste vec kaze sacekajte me tu na ulici.Opet razmisljamo malo je sve to bzv. ali u redu to je njegovo pravo i cekamo ga.Nema coveka skoro 10 min. nama to vec polako postaje sumnjivo ali cekamo,konacno izlazi i gura bajk pored sebe.Drugar prilazi i on mu ga predaje,on da sedne na bajk zadnja guma ispustila skoro prazna(najverovatnije slucajno),mi ga pitamo kako da probamo biciklu kada je guma skoro nacisto ispustila,a on rece da ima neku pumpu ali da to nije to i da ce dugo pumpati(u fazonu to vam je to dajte novac i idite).Mi insistirasmo za pumpu koju konacno dobismo i resismo stvar sa gumom.Drugar da sedne kada zadnji tocak klima,sidje sa bicikle i rece mu.On na to bukvalno i da nije odreagovao,mi pokusavamo da ga dotegnemo ali nece pa nece.Na kraju on pokusava i dotegnu ga malo ali i dalje ima lufta i rece idi probaj ako hoces.Ali nema sta da ga probas jer je bicikl servisiran i sve je tip top.Mi mu rekosmo pa kako da ga probamo kada nemaju pedale(opet slucajno).Dade nam neke pedale i kaze ako hocese zasravite ih(ja i drugar se pogledasmo) i upitasmo:Pa kako sa cime?-Ostadosmo bez odgovora.Mi to uzesmo i zategnusmo rucno koliko god smo mogli.Drugar sede i proba par metara i vidim vraca se-kaze NE RADI DESNI SIFTER KAKO TREBA.

Mi ga pitasmo sta se desava na sta on odgovara "Ne razumem se ja u to,sve je to servisirano i radi kako treba".Ja u sebi razmisljam pa prijatelju ako se tako slabo razumes sto stavi cenu od 830 EUR-sto ne stavi cenu 100 EUR.

On vec vidno nervozan ili mu se zuri kaze drugaru spustio sam ti cenu 100 EUR sta je problem(U fazonu uzimajte i idite).Drugar kaze izvini ne mogu tek tako moram malo da razmislim(iz kurtoazije da bude fin).A on sada pokusava na brzinu da nam proda nesto sto vec obojica vidimo da nije ono sto nam je receno.Kaze spustio sam Vam cenu i ako ga sada ne uzmete sutra je cena ista kao na oglasu nista jeftinije.Ja kazem drugaru da idemo i da nema sta vise da pricamo oko bicikle,i da za 700-800 EUR mozemo da uzmemo nesto sto vredi.

Eto to je neko nase danasnje iskustvo i mislim da taj bicikl nije za nikakvu preporuku.U ovakvom stanju je izrabljen i potrosen,mozda ga i sadasnji prodavac prepakuje i doradi pa bude bolji i funkcionalniji.

Po mojem misljenu i misljenju drugara ovaj bicikl je los i nije za nikakvu preporuku ili kupovinu.

PAZITE OD KOGA I STA KUPUJETE!!!


  • 2

#7404 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 28 August 2014 - 10:03 PM

Ja sam od par ljudi čuo pohvale za njega, ličnno preuzeli. Ali je očigledno počeo da srlja.

Za sličnu situaciju ima negativnu na kupujemprodajem. Tako da ovo što pišeš je najverovatnije živa istina n2:w96

Šteta, nisu mi jasni ti ljudi. Umesto da ih bije dobar glas. U stanju su da uvale krš i kao što se nekada govorilo, "dupe umesto obraza"!

Mada bi bilo lepo čuti i drugu tj njegovu stranu.


  • 0

#7405 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 29 August 2014 - 07:26 AM

Evo i ja da se oglasim ja sam isao da kupim taj Cube i potpisujem svaku rec koju je @vladagm napisam.
Ne bih vise otisao kod Bogija da je jedini prodavac i da poklanja pri tom.
Ne znam ni sta mi bida idem kod njega, ali reko ajde svidja mi se bajk opet dolazim licno da ga pogledam ne bi valjda covek hvalio da je extra a da nevalja kada vec dolazimo. I da desni sifter nije radio uopste, blokirao je ne reaguje. Ostalo je rekao vladagm.
  • 0
Specialized

#7406 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 29 August 2014 - 07:27 AM

...i da zaboravih, bilo bi lepo cuti njegovu pricu bas me zanima sta bi imao da kaze?????
  • 1
Specialized

#7407 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1426 posts

Postavljeno 29 August 2014 - 11:57 AM

Ja stojim iza svega sto sam rekao a pogotovu iz razloga za ono sto je napisano i zateceno stanje se ne poklapaju.Mi nismo isli kod njega kako bi uzaludno trosili kako svoje tako i tudje vreme vec smo isli da pogledamo i kupimo biciklu.Licno nemam nista protiv prodavca i prvi put sam ga video da bih sada pricao neku pricu kako bih ga deklasirao.Najveci razlog ovog pisanja je da buduci potencijalni kupci imaju u vidu o cemu se radi...


  • 0

#7408 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 September 2014 - 11:17 AM

Je li se ovaj zeznuo pri pisanju cene (trange frange 803) ili se bajs raspada??nesto malo bre kosta.. :-k  


  • 0

#7409 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 02 September 2014 - 02:32 PM

Ako mislis na ovog crvenog ktm-a cena je i prevelika bajs je pre hrista.
  • 0

#7410 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 12 September 2014 - 11:02 AM

Može li neko da im objasni ovaj oglas? http://www.2bike.rs/...kacki-8/cervelo

 

Ova vila košta preko 1200 evra nova. Ispalo iz kamiona?


  • 0

#7411 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 September 2014 - 11:21 AM

Može li neko da im objasni ovaj oglas? http://www.2bike.rs/...kacki-8/cervelo

 

Ova vila košta preko 1200 evra nova. Ispalo iz kamiona?

Ozbiljna optužba bez pokrića. Prodaj bicikl za iznos prosečne plate. Ako ti trebaju brzo pare, ponudiš jeftino pa dobiješ bar nešto.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7412 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 12 September 2014 - 02:22 PM

Malo je nelogicno da nesto sto kosta preko 2k evra u radnji prodajes za 300+ covek ne zna sta prodaje, kupio nije sigurno nego je ispalo iz kamiJona prodaj i teraj dalje.
  • 0

#7413 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 12 September 2014 - 02:49 PM

Tacnije 2700$ je samo vila sa tim kocnicama na netu.
  • 0

#7414 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 12 September 2014 - 03:44 PM

Ozbiljna optužba bez pokrića. Prodaj bicikl za iznos prosečne plate. Ako ti trebaju brzo pare, ponudiš jeftino pa dobiješ bar nešto.

 

Optužba? Koga sam za šta optužio?

 

Pitam jer mi za početak ceo bicikl nije jasan - nikada nisam video ili čuo da postoji takav Cervélo ram, grupa i ostatak garniture su srednja do viša srenja klasa, a na svemu tome je izuzetno egzotična vila koja košta bar dva puta koliko sve ostalo zajedno. Na stranu još to koja je cena stavljena u oglas.

 

Ne znam, možda neko zna prodavca, pa može nešto da kaže o svemu tome.


  • 0

#7415 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 September 2014 - 04:34 PM

Malo je nelogicno da nesto sto kosta preko 2k evra u radnji prodajes za 300+ covek ne zna sta prodaje, kupio nije sigurno nego je ispalo iz kamiJona prodaj i teraj dalje.

Možda zna šta prodaje, ali zna i gde prodaje. Ko će u Srbiji dati prosečnu platu za bicikl. Sad na "kraju sezone". Videćemo koliko dugo će biti u oglasima. Možda hitno treba novac.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7416 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 12 September 2014 - 06:19 PM

Možda zna šta prodaje, ali zna i gde prodaje. Ko će u Srbiji dati prosečnu platu za bicikl. Sad na "kraju sezone". Videćemo koliko dugo će biti u oglasima. Možda hitno treba novac.

sazetak onog sto sam shvatio iz teleraza sa prodavcem (u utorak, valjda)

ne hronoloskim redom vec po bitnosti

vila napukla

ram nije originalan

kupljen takav u loznici!!!!!

prodaje se po nabavnoj ceni jer se vise ne bavi biciklizmom i u dugovima je


  • 0

#7417 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 12 September 2014 - 06:24 PM

Tacnije 2700$ je samo vila sa tim kocnicama na netu.

kako msls "sa tim kocnicama"?

 

koliko sam ja shvatio

vila je sa integrisanom kocnicom (nesto nalik mini-V-brake-u) i ne postoji u varijantama sa nekim drugom kocnicom.

ne postoji nikakva mogucnost postavljanja bilo kakve druge kocnice.

moguca je samo zamena pakne, i to je to...


  • 0

#7418 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 12 September 2014 - 09:59 PM

Postoji kombinacija THM Scapula F vila plus THM Fibula zadnja kočnica.

Hvala na informacijama, to objašnjava mnoge stvari :-)
  • 0

#7419 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 12 September 2014 - 11:43 PM

kako msls "sa tim kocnicama"?

 

koliko sam ja shvatio

vila je sa integrisanom kocnicom (nesto nalik mini-V-brake-u) i ne postoji u varijantama sa nekim drugom kocnicom.

ne postoji nikakva mogucnost postavljanja bilo kakve druge kocnice.

moguca je samo zamena pakne, i to je to...

 

Postoji kombinacija THM Scapula F vila plus THM Fibula zadnja kočnica.
 

postoji milion kombinacija vila, prednjih i zadnjih celjusti kocnica

ali nije mi poznata nijedna kombinacija ove vile i bilo koje druge prednje celjusti?!?!

jer nema mogucnosti za montazu.

Nema rupa za caliper, nema pinova za  cantilever, nema onog "zareza" za dobos kocnicu i nema nosaca za disk-

Znaci ova vila sa svojom, integralnom kocnicom i to je to, bar koliko sam ja shvatio.

 

A za nazad moze sta hoces, mozes i bez, zar ne?!?!


  • 0

#7420 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 September 2014 - 06:21 AM

sazetak onog sto sam shvatio iz teleraza sa prodavcem (u utorak, valjda)

ne hronoloskim redom vec po bitnosti

vila napukla

ram nije originalan

kupljen takav u loznici!!!!!

prodaje se po nabavnoj ceni jer se vise ne bavi biciklizmom i u dugovima je

Onda je rešena misterija. Bajs praktično onda ide bez vile (i integrisane prednje kočnice?). 

 

Samo je ružno što to za vilu nije napisao u oglasu, da ne zajebava ljude.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





13 članova čita ovu temu

0 članova, 13 gosta, 0 anonimnih korisnika