Jump to content


Photo

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Please log in to reply
8701 replies to this topic

#7301 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Posted 02 April 2014 - 12:32 PM

Nadjoh malopre bajs koji mi se svideo odgovarao i reko aj ukucam u google da vidim sta ce mi izbaciti iskustva rew i slucajno naletim na isti takav bajk na nemackom forumu u delu ukradeno, ista oprema ,sve isto ...

Moze a i ne mora da ima veze. Ako na forumu ima serijski broj,trazi od prodavca pa uporedi ako ti to nesto znaci.
  • 0

#7302 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 02 April 2014 - 12:40 PM

Dzivdzane teras nas da svi budemo generali posle bitke a po malo i policajci, ali ajde...Nemam vremena da pisem nastavicu kasnije.


nisam bas primetio da nas je nesto terao.
Za sebe sam skoro siguran da sam se "umetnuo" samovoljno :)

Ni u jednom trenutku nisam stekao utisak da je post bio tipa "tužibaba".
Koliko sam shvatio kolegu Dzivdzana njegov cilj je bio "informisanje" biciklistke javnosti
a ne pokusaj da nesto ispravi ili trazi pomoc. Nekako mi se cinilo da se sa svojim gubitkom vec bio pomirio. Ja sam samo rekao da mislim da bibilo dobro da ispostuje i taj deo dobrih trgovackih obicaja da drugoj strani kaze sta misli i da onda ima kompletnu sliku a ne predpostavku kompletne slike. Nazalost, slika i Dzivdzanova prepostavka se ne razlikuju ni za ič.
  • 0

#7303 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Posted 02 April 2014 - 03:49 PM

Dzivdzane teras nas da svi budemo generali posle bitke a po malo i policajci, ali ajde. Kupio si bajk na nevidjeno i stig'o ti je brzom postom? Stig'o je pre podne a ti si po podne otiso na privremeni rad? Imao si malo vremena da ga probas i ustanovis da je neispravan? Da li si dovoljno kompetentan da procenis neispravnost delova? Teras ga u servis a oni ti kazu da polovinu delova trebaju da promene. Ti pristajes na to i uredno dobijas fiskalni racun. Da nisu oni sebi "MALO" nabacili poso? Da li su ti dali neispravne delove? Kazes da bicikl nisi vozio jer si otiso na privremeni rad? Posle mesec dana ti je glupo da zoves prodavca jer mu se nisi odma javio. Racunas na to nepisano ili pisano pravilo da se nesto reklamira u par dana, pa ti je blam da ga zoves. Nemam vremena da pisem nastavicu kasnije.

Kada na bajsu nesto ne stima vidi se iz aviona. I da nije kompetentan odneo ga je u servis. Da li mislis da bi jedan servis sebi pravio losu reklamu da se kako ti kazes ugradis u cenu, ili sebi nabaci posao, za nekih 20e sto ce imati mozda proviziju na delovima i da kazes maks 30e za ruke majstora. To se tako ne radi. Nema ovde policajca ili generala. Ja da idem na put ne bih ni otvarao bajs. Rekao mi covek da je u dobrom stanju. Da sam armstrong ne bih mogao da sjebem srednji pogon za 3 meseca.
  • 0

#7304 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Posted 02 April 2014 - 04:08 PM

Slazem se da nas Dzivdzan nije terao ni na kakvo pisanje vise sam to napisao za sebe. Morao sam nekako da zapocnem razgovor. Mozda ja razmisljam u drugom pravcu. Ja sam samo pokusao da pomognem da resi svoj problem uz nasu pomoc. Ako nije tako neka neka kaze da li samo konstantuje sta mu se desilo ili prica pricu price radi ili nesto trece.
  • 0

#7305 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Posted 02 April 2014 - 07:29 PM

Eto još jedne lepe mogućnosti. Da admin sajta stavi ispod svakog oglasa link ka ovoj temi pa ko voli neka izvoli, taman negde oko onog "crvenog upozorenja". Ko će da se bruka neka se bruka, ko hoće da posluje kako treba on će se truditi oko mušterija...
  • 0

#7306 mdzivdzan

mdzivdzan
  • Members
  • 4 posts

Posted 02 April 2014 - 10:53 PM

Vidim da ima nekih nejasnoca oko svrhe mog posta pa evo da razjasnim :)

Imajuci u vidu sta mi se desilo I kako sam prosao sa Lajosem, bez ikakve namere da se zalim I kukumavcem ili da ikoga prijavljujem, odlucio sam da samo podelim svoje iskustvo sa ostalima u nadi da ce nekome za eventualnu buducu kupovinu ili saradnju sa gore pomenutim biti od koristi.

Inace da, nov sam u ovome, a ovaj bajs sam odabrao na preporuku prijatelja. Takodje, jako bitan faktor su mi bile usmene (telefonske) garancije prodavca, a I to koliko oglasa ima. Sta mogu, skola se placa...

Mislim da je predlog koji je dao Villain jako dobar. Bilo bi super kada bi ispod svakog oglasa prodavaca koji su ovde salzuili temu bio link ka njoj, i verujem da bi to smanjilo broj ovakvh ili slicnih situacija.
  • 0

#7307 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Posted 03 April 2014 - 07:58 AM

Navijam za Villianov predlog i to da se odradi a ne da ostane mrtvo slovo u KOMPUJTERU. Uzgred Dzivdzan je objasnio sta je hteo a ja se izvinjavam sto sam na neki nacin hteo da pomognem, a lepo znam kinesku poslovicu koja kaze: POMOC SE NE NUDI, POMOC SE TRAZI.
  • 0

#7308 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Posted 03 April 2014 - 08:22 AM

ja bih voleo da se napravi neki sistem za ocenjivanje pa da mozemo da se ocenjujemo :D ali neki dobar ako ima neki nacin da e napravi tako da niko ne moze da ga zloupotrebi...ILI najbolje bi bilo da svaki prodavac ima svoj profiil gde bi pisao nesto o njemu neke osnovne imformacije i tako to kao ovi profili na forumu kada udjes u neciji i da ispod imas recimo komentare i da tu mogu svi koji nisu zadovoljni ili jesu zadovoljni komentarisu o tom prodavcu .... ja mislm da bi to bilo stvarno super al sad ne znam jesu li admini u mogucnosti to napraviti i jos nesto mi se nesvidja na CB a to je pretraga...mislim da bi mogla bolje da se uradi malo
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#7309 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Posted 08 April 2014 - 09:08 AM

Prodvac David Olas ??????????? Nema broja telefona, nema maila, samomože preko sistemsko kontakta da ga kontaktiraš. I kada ga kontakiraš on odgovara na engleskom i to nešto nepovezano. Da li neko zna nešto o njemu ili su oglasi lažnjaci ?
  • 0
easy life, easy ride

#7310 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 08 April 2014 - 09:39 AM

Zaboravi na njega, garant ima neku super ponudu... Poznat odavno ovde...
  • 0

profilepic.gif


#7311 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Posted 08 April 2014 - 09:58 AM

Hvala na brzom odgovoru, tako sam i mislio, poslao mu sistemsku poruku, on odgovorio na engleskom pitanjem kolika veličina bicikl ami treba. Ja dalje tražio boj telefona za dalji kontakt i od njega ni tragani glasa :D
  • 0
easy life, easy ride

#7312 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Posted 09 April 2014 - 06:24 AM

Moze li mi neko reci nesto o ovom prodavcu?

Mico Ljubanic, Temerin

http://cikloberza.co...member_Id=17026
  • 0
...born to ride...

#7313 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 09 April 2014 - 05:41 PM

Ovo je OT... ne sumnjam da je spravica dobra,

ali...

http://www.cikloberz...w.php?id=140785

MP3 plejer za RONIOCE :lol: :lol:
  • 0

#7314 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 09 April 2014 - 06:04 PM

pa, ako pogledaš ostale njegove oglase, barem 60% od 365 :shock: oglasa nema veze sa biciklizmom, skije, snowbordovi, klizaljke, kopačke, kimona... cikloberza mu dođe kao svaštara, "buvlja" pijaca za sve. Većinu tih oglasa bi ja pobrisao, da li je zaista verovatno da će neko dođi ovde da kupi skije ili snowbord!!! nema smisla...
  • 0

profilepic.gif


#7315 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Posted 09 April 2014 - 07:27 PM

Ne mozes jer postoje i kategorije "drugi sportovi" i "razno". Onda treba ukinuti te kategorije. A iz kog razloga? Jer jedan prodavac ima 365 oglasa.
Dvojac iz Temerina drzi pola oglasa :D Resenje : do X oglasa besplatno,posle toga placanje po oglasu.
  • 0

#7316 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Posted 09 April 2014 - 07:39 PM

Posto kupujem kacigu, tamo su oglasi od Bogija... Ne mozes naleteti na nekog normalnog prodavca sem Bogija :)
Ima vise kaciga od planetbika :)
  • 0

#7317 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 09 April 2014 - 08:08 PM

Ne mozes ...

Odgovorih ti u temi "Haos u oglasima" da ne bi išli u dublji OT ovde :wink:
  • 0

profilepic.gif


#7318 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 10 April 2014 - 06:34 AM

...nema veze sa biciklizmom


Ne, nego sam mislio, koji će to bolid da roni i sluša muziku i na šta taj zvuk liči. Ajde dok si na površini...
  • 0

#7319 Manfred

Manfred
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • LocationBeograd

Posted 10 April 2014 - 11:18 AM

Mali off
Ima plivaca po gradskim bazenima koji koriste ovakve plejere. Kace se na strap naocara i kablic za sluske je kratak, taman da dohvati do usiju.
Zvuk se prenosi preko slusnih koscica u uvetu, isti je ispod vode i iznad (probao od drugara plivaca)
  • 0

#7320 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Posted 10 April 2014 - 04:26 PM

..pitam jer ne mogu da nadjem...postoji li tema gde se pohvaljuju prodavci koji nisu lukavi tj koji su u tom trenutku tj prilikom neke kupovine ispali korektni.Mislim na prodavce koji rade sa biciklama i opremom tj stalno trguju.Ima li smisla otvarati takvu temu.

Za neki dan treba da stigne bajs jednom momku.Izabrali smo biciklu , razgovarali sa prodavcem i deluje posteno momak.Kaze da radi sa tim.Slaze se da je malo pogledamo.
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users