Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8701 odgovora na ovu temu

#7281 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 29 March 2014 - 08:17 PM

Pa možeš da pogrešiš za jednu stvar, već za dve tri malo je....previše za nemarno...


Ma cisto obmanjivanje kupaca, po ko zna koji put od strane doticnog Lajosa.
  • 0

#7282 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 29 March 2014 - 10:38 PM

Po meni, cim prodavac kaze da je bajk u super stanju, a ovamo ga posalje coveku sa delovima koji su za zamenu to vec govori o tome koliko je prodavac posten... zasto bi uopste dolazio u situaciju da ponovo zove prodavca i trazi reklamaciju a sve je bilo u "super stanju"...


ti nikad nisi pogresio u zivotu? Ja jesam, a voleo bih da nisam.

Nije fazon u tome da li sam ja pogresio u zivotu, nego u tome sto ljudi grese ali na racun drugih i to sve vise mislim sa namerom,, ako prodje prodje a ako ne onda cemo da popravljamo gresku...


oprosti, ali se ne slazem.
Daj coveku priliku da se obajsni.Takodje mislim da je bolje popravljati gresku nego je ostaviti.
Ako situacija i dalje ne bude resena dogovorom, onda nesto nije u redu.
Ovako reci:

...kasno je da se sada zalim i potrazujem nesto (garancija ili novac nazad) sto vrlo verovtano od takvog coveka ne bi dobio...

ne resava nista. Sad Lajos procita i napise sto mi se nisi javio, vratio bih ti novac. I...sta onda, gde smo tad?

Govorim iz svog iskustva.
Nekoliko puta sam pokrenuo dispute nakon kupovine preko eBay
svaki put stize automatski odgovor sa upitnikom
gde je prva stavka pitanje: da li ste kontaktirali drugu stranu....
stoga mi je logicno da se to radi i kad kupovina nije preko eBaya
i to redovno sa manje ili vise uspeha primenjujem prilikom trgovine preko berze.
  • 0

#7283 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 29 March 2014 - 10:45 PM

Nije fazon u tome da li sam ja pogresio u zivotu, nego u tome sto ljudi grese ali na racun drugih i to sve vise mislim sa namerom,, ako prodje prodje a ako ne onda cemo da popravljamo gresku...

Pa možeš da pogrešiš za jednu stvar, već za dve tri malo je....previše za nemarno...

Ma cisto obmanjivanje kupaca, po ko zna koji put od strane doticnog Lajosa.

ako su stvari zaista tako crne kako mi se cini iz vasih postova
cudim se sto prodavac vec nema svoju temu?
  • 0

#7284 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 March 2014 - 11:17 PM

Mislim da sam ipak u pravu. Na forumu ima vise njih koji su "prevarei" od strane pomenutog prodavca. Nema svoju temu ali moze se lako naci u pretrazi.
  • 0

#7285 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 30 March 2014 - 07:35 PM

http://www.cikloberz...w.php?id=145085

Ovo ne znam sta je ali cube streamer nije.
  • 0

#7286 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 30 March 2014 - 08:24 PM

Mislim da sam ipak u pravu. Na forumu ima vise njih koji su "prevarei" od strane pomenutog prodavca. Nema svoju temu ali moze se lako naci u pretrazi.


Ja nisam kazao da (mislim da) ti nisi u pravu. Naravno da mislis da si u pravu.
Bilo bi malo cudno da zagovaras neki stav za koji u startu mislis da nije dobar.
Ja sam kazao da se ne slazem sa tvojim stavom.

Imam dva pitanja: sta dobro/lose moze da se desi ako se kupac koji se oseca ostecenim javi prodavcu, u ovom slucaju kolega mdzivdzan i Lajos. Msm da ne moze da bude gore, ne moze da ga kosta vise nego sto ga je kostalo (osim telefonskog poziva, sms ili sl). Ne moze bicikl da se upropasti vese nego sto je sada. A m-o-z-d-a moze da se postigne nesto pozitivno. Negativno: ne, pozitivo: mozda. Da li se slazes sa ovim?

Ako je tako kako kazes, da li je to uopste merodavno posto kolega mdzivdzan nije potrazio ili nije uspeo da nadje te informacije o kupcima koji su prevareni. Ili ih je nasao pa onda ipak kupio kod "ozloglasenog" prodavca. Ako je znao da je "ozloglasen" sto bi kupovao od njega? Ako nije znao da je "ozloglasen" sto mu se ne bi javio da mu kaze za problematiku?
  • 0

#7287 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 30 March 2014 - 08:35 PM

hahah meni je jedan pordavac bio veoma duhovit! radi se o tome da se jadan bajs necu reci koji a niti pomenuti prodavca ( da se ne uverede ) vrteo pre 2-3 meseca za 140e i vrteo se dosta dugo cak se i meni svideo i pitao mogao sam ga uzeti za 130e ali mi je ram bio prevelk...bajs se posle toga vrteo jos mesec dana da bi nestao da bi h ga sada nedavno video isti taj pod cenom 200e :D ( bajs je mogao da kupi i za 120e jer prodavac verovatno pao u bedak kad mu niko nije davao ponude 2 meseca ako ne i vise :D ) i to nije sve da prica bude jos smesnija prodavcu u opusu stoji najjeftiniji smo proverite..(piff sad znate koji je prodavac u pitanju :D a mozete lako i naci bajs :D ) lukavo zar ne ? :D laka zarada 70-80e bez ikakvog ulaganja :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#7288 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 March 2014 - 01:00 PM

http://www.cikloberza.com/show.php?id=145085

Ovo ne znam sta je ali cube streamer nije.

Bilo bi dobro da napises, sta si primetio.
  • 0

#7289 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 31 March 2014 - 03:14 PM

Apsolutno nista. Cak i selna koja drzi sticnu nije ta koja bi trebala da bude. Lula, srednji pogon, prednji menja, zadnji menjac, sticna, sic, korman, tockovi, vila. Bas sve. Ram mi malo lici na streamera ali nije to to. Srednja cev je streameru pljosnatija. Printovi na ramu nisu tamo gde bi trebalo da budu. Jedino sto malo podseca na streamera je zadnja vila koja je iskivljena slicnomkod cubea i sto mu pise ready for race na sedalnoj cevi. A i to nije identicno nego lici. To nije taj bajk. Slicni ramovi kao streamer su bili proizvodjeni ali to nisu bili cube. Dolazili su u crnoj boji i ljudi su ih uglavnom farbali. Branimir iz panceva ima jedan takav.
  • 0

#7290 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 31 March 2014 - 09:28 PM

Primetio sam da cessto se pominje recenica par ogrebotina od transporta.Nece biti, transportovao sam bajs godinama svake nedelje po dva puta pa nije bilo ni tackice, pre ce biti da je dospelo u ruke nekoga ko nema pojma o svemu tome kad unakazi toliko ram u jednom transportu ali zato ima poznatu halapljivost obzirom na cene u oglasima?
  • 0

#7291 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 March 2014 - 11:00 PM

Ma kakva ostecenja od transporta...to je samo uobicajeno objasnjenje za neverovatna i oneobjasnjiva ostecenja na ramu :mrgreen:
  • 0

#7292 mdzivdzan

mdzivdzan
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 01 April 2014 - 08:25 PM

Cao drustvo, pre svega izvinite sto malo kasnim sa porukama…

Naime, nisam odma’ zvao Lajosa upravo iz razloga sto sam se nekoliko puta pre kupovine bicikla cuo sa njim I u svakom razgovoru, a pisalo je I u oglasu, dobijao sam uveravanja da je bicikl tehnicki savrsen, te sam bio ubedjen da mi je covek uvalio kosku.

Medjutim, malopre sam ga pozvao I razgovarao sa njim. Uveravao me je da mi je poslao ‘tehnicki savrsen’ bajs, da sam ja to mogao da pokvarim I kaze da je to normalno nakon voznje bicikla. Obzirom da sam mu rekao da sam morao da otputujem zbog posla I da nisam ni probao bajs do skoro, te da mu mogu poslati racune iz servisa da se uveri kada sam ih posetio I koliko je kostalo, samo mi je rekao da mi nikako ne moze pomoci I da sam trebao da se javim odmah, te da reklamaciju nakon mesec, mesec I po dana ne moze prihvatiti niti na bilo koji nacin redukovati moje troskove. Korektno, jel da?

Jos nesto, da ne bude zabune, nisam imao nikakvu informaciju o tome kakav je Lajos I da li je ili nije prevario neke kupce.
  • 0

#7293 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 01 April 2014 - 09:21 PM

Cao drustvo, pre svega izvinite sto malo kasnim sa porukama…

Naime, nisam odma’ zvao Lajosa upravo iz razloga sto sam se nekoliko puta pre kupovine bicikla cuo sa njim I u svakom razgovoru, a pisalo je I u oglasu, dobijao sam uveravanja da je bicikl tehnicki savrsen, te sam bio ubedjen da mi je covek uvalio kosku.

Medjutim, malopre sam ga pozvao I razgovarao sa njim. Uveravao me je da mi je poslao ‘tehnicki savrsen’ bajs, da sam ja to mogao da pokvarim I kaze da je to normalno nakon voznje bicikla. Obzirom da sam mu rekao da sam morao da otputujem zbog posla I da nisam ni probao bajs do skoro, te da mu mogu poslati racune iz servisa da se uveri kada sam ih posetio I koliko je kostalo, samo mi je rekao da mi nikako ne moze pomoci I da sam trebao da se javim odmah, te da reklamaciju nakon mesec, mesec I po dana ne moze prihvatiti niti na bilo koji nacin redukovati moje troskove. Korektno, jel da?

Jos nesto, da ne bude zabune, nisam imao nikakvu informaciju o tome kakav je Lajos I da li je ili nije prevario neke kupce.


Uh, zaista mi je zao. Izgleda da si, nazalost, bio u pravu. Po mom misljenju nije korektno, nikako i ni u kom slucaju. Ako je bicikl u savrsenom stanju jasno je sta moze da se osteti nakon mesec, mesecipo dana upotrebe.
Takodje mi je zao sto prodavac nije iskoristio svoju sansu da popravi stvar. Sad samo ostaje i tebi ali i drugima nauk da se dobro raspitaju pre nego li se upuste u kupovinu necega.
  • 0

#7294 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 01 April 2014 - 09:47 PM

Minimalna garancija za nesto je 3 meseca, ako je sve savrseno kako to da pogon ne valja koji se menja nakon par god. Mislim da ce prodavac mnogo vise da izgubi zbog odustanka potencijalnih kupaca nego da je uvazio reklamaciju za promenjene delove?
  • 0

#7295 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 01 April 2014 - 10:02 PM

U svakom slučaju, ne verujem da se Lajoš potresao mnogo :mrgreen: . Zamišljam situaciju kako nailazi na ove postove, malo mu se nasmehnuo brk uz jedno pffff, postavio 46 novih oglasa (izbrojah :mrgreen: ) podrap'o se za mooda pa otišao da fata ženske.
  • 0
Pozdrav

#7296 starcha

starcha
  • Members
  • PipPipPip
  • 78 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 April 2014 - 10:25 PM

Još jedan podatak o Lajošu,

koji sam nažalost čuo sa nekoliko strana...

cene na internetu koje ostavlja su okvirne, obično budu veće kad odeš kod njega. Imao je jedan Cannondale za koji je tražio 400€, kad je lik otišao kod njega ovaj tražio 440€, valjda mu je fora
da si kao prevalio put pa sada će ti biti glupavo da ne kupiš šta si hteo... ne znam

Meni se lično nije dopao na prvu loptu, ili u njegovom slučaju prvi točak :), ali ostavljam mogućnost greške!
  • 0

#7297 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 02 April 2014 - 06:00 AM

Iskren da budem, nije da branim prodavca, kriv je i sumnjiv po mnogim stavkama, ali vraćati nešto posle mesec dana nije nikako poželjno, niti prijatno za prodavca.
Šta ako padneš, napraviše neki skok koji nije pogodan za taj bajs, nebitno, može se napraviti šteta. Čisto sumnjam da bi ti bilo koji prodavac maximalno izašao u susret posle toliko vremena, možda bi ti poslao neki deo, nešto malo kompenzovao...
Koliko god Lajoš bio loš prodavac, velikim delom si sam sebi napravio problem.
Pre par meseci sam zvao Lajoša, bio je Corratec X-vert u pitanju. Videlo se da je ram probušen, mada je istovremeno ličilo na ogrebotinu. Nakon 2 poziva potvrdio mi je da je bušotina u pitanju a ne ogrebotina, što automatski menja situaciju. Pritom govoreći da neće da spušta cenu ispod navedene, što je tek suludo ali opet nije ispao govedo kakvim je predstavljen, i opet hoću da kažem, da treba otvoriti 4 očiju sa takvim prodavcem. Naravno bio sam svestan info-a o njemu sa cb foruma.
  • 0

#7298 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 02 April 2014 - 09:26 AM

Dzivdzane teras nas da svi budemo generali posle bitke a po malo i policajci, ali ajde. Kupio si bajk na nevidjeno i stig'o ti je brzom postom? Stig'o je pre podne a ti si po podne otiso na privremeni rad? Imao si malo vremena da ga probas i ustanovis da je neispravan? Da li si dovoljno kompetentan da procenis neispravnost delova? Teras ga u servis a oni ti kazu da polovinu delova trebaju da promene. Ti pristajes na to i uredno dobijas fiskalni racun. Da nisu oni sebi "MALO" nabacili poso? Da li su ti dali neispravne delove? Kazes da bicikl nisi vozio jer si otiso na privremeni rad? Posle mesec dana ti je glupo da zoves prodavca jer mu se nisi odma javio. Racunas na to nepisano ili pisano pravilo da se nesto reklamira u par dana, pa ti je blam da ga zoves. Nemam vremena da pisem nastavicu kasnije.
  • 0

#7299 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 02 April 2014 - 10:19 AM

Malo je to neozbiljno i u fazonu trebaju mi hitno pare pa cu reci da je bajk u savrsenom stanju ali posto saljem postom nema veze jer se kupac ne razume u detalje pa dok vidi sta sve treba biti ce kasno.Ima prodavac pravo da hvali robu da je sve savrseno iako zna za mane pa zato i postoji ovaj forum gde se u sitna crevca govori o delovima itd. a razocarani kupac je verovatno pocetnik u svemu tome cim je dao tolike pare na nevidjeno?
  • 0

#7300 motorola_la

motorola_la
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 02 April 2014 - 12:06 PM

Nadjoh malopre bajs koji mi se svideo odgovarao i reko aj ukucam u google da vidim sta ce mi izbaciti iskustva rew i slucajno naletim na isti takav bajk na nemackom forumu u delu ukradeno, ista oprema ,sve isto ...
  • 0




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika