Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8701 odgovora na ovu temu

#7261 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 25 March 2014 - 09:39 PM

Ima kod mene u kraju u gvozdjari, da biras boju i duzinu itd, tako da kapiram da ima svuda po gvozdjarama u gradu :)
  • 0

#7262 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 25 March 2014 - 10:13 PM

Pa to, trebalo bi da ima svaka gvožđara...blago tebi :mrgreen:
  • 0

#7263 jebivetar

jebivetar
  • Members
  • PipPipPip
  • 120 posts
  • Location011

Postavljeno 25 March 2014 - 10:29 PM

Mali savet
U Srbiji ne postoji kontrola kvaliteta pogotovo kvaliteta zavrsne obrade tako da ne savetujem kupovinu srafova crne boje po gvozdjarama

Sva srafovska roba prolazi kroz neku zavrsnu obradu da bi se zastitila od rdjanja nazalost svi srafovi koji dodju u crnoj boji nisu obradjeni kako treba vec su samo lose ofarbani i vec posle mesec dana pocinju da rdjaju

Moj savet ja da kupujete iskljucivo prohromsku srafovsku robu jeste skuplje ali ne rdja

Pored kalenic pijace postoji radnja u kojoj mogu da se nadju sve dimenzije srafova
  • 0

#7264 Nenadbg

Nenadbg
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 March 2014 - 02:01 PM

Ko garantuje da ove bajkove sto dovlace iz inostvanstva,neko kolektivno ne krade,pa pravac ovamo za Srbiju...?
  • 0

#7265 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 26 March 2014 - 04:03 PM

Ma briga me za dotičnog :mrgreen: nego samo info gre provereno ima, nije mi hitno. Nego da znam, pa kad dođem u NS ili BG da ne idem na pet različitih mesta jer nemam vremena za gubljenje već odmah da zapucam gde je provereno.


koje ti "model", mere/dimenzije i kvalitet/obrada trebaju i kad dolazis u NS?
Mozda mogu da pomognem :)
  • 0

#7266 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 March 2014 - 05:49 PM

Ma ništa specijalno, za pakreger mi treba 4 da mogu lako imbusom da skidam i 4 za rezervu, znači praktično bilo koji oblik i kvalitet, samo da je imbus i ~1cm dužine, oni od v-brake kočnice su predugački pa da ne kratim ako već ima toga. Nego sam ja gledao na dva mesta pa stekao (izgleda pogrešan) utisak da toga nema baš svuda...
  • 0

#7267 mdzivdzan

mdzivdzan
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 27 March 2014 - 07:21 PM

Cao ljudi, nov sam ovde pa nemojte da mi zamerite ako sam kojim slucajem promasio temu.

Naime, kupio sam MTB u "savrsenom stanju" od Lajosa iz Temerina. Culi smo se vise puta telefonom, garantovao mi je covek da je sve super, da je sve perfetkno, da nema nikakvih ulaganja u bajs.

Kad mi je bicikl stig'o bio je toliko savrsen da sam morao da servisiram vilu, menjam bizure i stelujem menjace, sredim kocnice koje nisu vracale (zadnja skoro totalno zaribala), promenim paknove na zadnjoj i prednji rotot (kriv), a vrhunac svega je sto sam morao da promenim srednji pogon, kasetu i lanac koji su kao i prethodno navedeno bili u "savrsenom stanju". Inace, bajs sam platio 400e.

Mene je njegova rec i garancija na to sto prodaje debelo kostala, imam izuzetno lose iskustvo sa njim i nikako ga ne preporucujem kao prodavca.

Nadam se da ce moje iskustvo nekome biti od pomoci.
  • 0

#7268 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 27 March 2014 - 07:55 PM

Pa ako si negde u blizini lepo mu odnes bajs i lepo nek sredi to... ako si toliko platio bajs nije u redu da te tako za....
  • 0

#7269 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 27 March 2014 - 09:31 PM

Zao mi je sto si toliko platio za bajs i to na nevidjeno pa bi mogao da iskorisis tu garanciju ili pravo da u roku od 15 dana vratis robu ipak, mnogo je 400 prodao sam Ideala Strobe za 120 i nije nista imalo da se menja sem lanca i adaptera sto sam mu i najavio tj. kao nov pa je kupac dosao iz NS do Bgd'a da se uveri.
  • 0

#7270 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 28 March 2014 - 06:24 PM

Trebao si prvo da se raspitas na forumu...Kupovinu kod Lajosa ti niko ne bi predlozio. #-o
  • 0

#7271 mdzivdzan

mdzivdzan
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 28 March 2014 - 07:13 PM

Kupio sam bajs i nisam ga ni vozio posto sam morao da otputujem zbog posla. Dosao sam posle mesec dana, otis'o do servisa i jbg...kasno je da se sada zalim i potrazujem nesto (garancija ili novac nazad) sto vrlo verovtano od takvog coveka ne bi dobio. U svakom slucaju, IZBEGAVAJTE KUPOVINU KOD LAJOSA!!!
  • 0

#7272 Manfred

Manfred
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 March 2014 - 08:48 PM

Jel postoji varijanta IGNORE na nekog prodavca, posto njegovih oglasa ima bas dosta :D
  • 0

#7273 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 March 2014 - 04:40 AM

Jel postoji varijanta IGNORE na nekog prodavca, posto njegovih oglasa ima bas dosta :D

Postoji naravno, imaš filter pored oglasa (piše opcije), filtriraš prodavca i njegovi oglasi se ne pojavljuju.
  • 0

#7274 Kadi

Kadi
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts

Postavljeno 29 March 2014 - 07:48 AM

vratio bi mu ja bajs ,a o n meni pare i to sa kamatom..400 je zza dosta ljudi bogatstvo,sramota a bas sam gledao njegove oglase..inace i ja tragam za nekim dobrim polovnjakom i bas zbog tih stvari mi se ne kupuje bajs preko neta,uzmes novi za iste pare sa slabijom opremom al znas da je nov
  • 0

#7275 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 29 March 2014 - 09:13 AM

xxx
  • 0

#7276 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 29 March 2014 - 09:13 AM

Cao ljudi, nov sam ovde pa nemojte da mi zamerite ako sam kojim slucajem promasio temu.

Naime, kupio sam MTB u "savrsenom stanju" od Lajosa iz Temerina. Culi smo se vise puta telefonom, garantovao mi je covek da je sve super, da je sve perfetkno, da nema nikakvih ulaganja u bajs.

Kad mi je bicikl stig'o bio je toliko savrsen da sam morao da servisiram vilu, menjam bizure i stelujem menjace, sredim kocnice koje nisu vracale (zadnja skoro totalno zaribala), promenim paknove na zadnjoj i prednji rotot (kriv), a vrhunac svega je sto sam morao da promenim srednji pogon, kasetu i lanac koji su kao i prethodno navedeno bili u "savrsenom stanju". Inace, bajs sam platio 400e.

Mene je njegova rec i garancija na to sto prodaje debelo kostala, imam izuzetno lose iskustvo sa njim i nikako ga ne preporucujem kao prodavca.

Nadam se da ce moje iskustvo nekome biti od pomoci.


Kupio sam bajs i nisam ga ni vozio posto sam morao da otputujem zbog posla. Dosao sam posle mesec dana, otis'o do servisa i jbg...kasno je da se sada zalim i potrazujem nesto (garancija ili novac nazad) sto vrlo verovtano od takvog coveka ne bi dobio. U svakom slucaju, IZBEGAVAJTE KUPOVINU KOD LAJOSA!!!


msm da nisi pogresio temu.
msm da si ipak malo pogresio zato sto kao prvo nisi nazvao/kontaktirao Lajosa
i rekao mu sta imas da kazes, tj. ono sto si ovde izneo.

Da si pre kupovine trazio pomoc/savet ovde na berzi/forumu, pa si doziveo ovakvo iskustvo, onda bih razumeo da si prvo dosao na berzu/forum da kazes sta imas. Ovako, kako ja vidim stvari, pokusao si da napravis dogovor sa Lajosem, msm da je trebalo prvo njemu da se pozalis na deo dogovora kojim nisi zadovoljan, da vidis sta ce da kaze, pa tek onda da postujes ovde.

Nesto mi je sinulo, taj odlazak u inostranstvo...da li si mozda javio Lajosu da nisi probao bicikl i ides u inostranstvo i da ces doci tek za mesec. To si mogao da iskoristis da mu kazes da ti je sasvim normalno (posto je on rekao da je bicikl savrsen) da ti uvazi primedbu i nakon mesec dana zato sto to nije bicikl za TurDFrans koji u 3 sedmice predje 3000km. Prosecan biciklista (komuter/rekreativac) za mesec dana u sezoni moze da predje max 1000km (ili 30km dnevno po gradu ili 200km vikend treninzi) i nije moguce u tom periodu/toj kilometrazi izazvati mnogo vece habanje nego sto je to je vec bilo, s obzirom na "savrsenost" bicikla.

msm da jos nije kasno da se javis Lajosu i pokusate da izgladite stvar (ako je sve to uradjeno u servisu verovatno imas racun sa datumom?), mozda se prijatno iznenadis. Verujem da je Lajos prisutan na forumu koliko i na berzi i da mu je vazno da sacuva/povrati imidz dobrog i postenog prodavca. Ovaj tvoj post mi se ovako cini...polovican, jer nisi coveku javio i dao mu priliku da kaze svoje misljenje. Sa druge strane, ako mu se javis i on ne prihvati tvoju "primedbu" tvoj post ce jos vise dobiti na tezini a prodavac "potvrdu" da je neko sa kime se tesko postize dogovor.

Posto ce tvoj post (a i moj) vrlo brzo da se izgubi u ovoj temi postoji mogucnost da otvoris temu sa imenom prodavca u naslovu (pretrazi forum - ima ih vec nekoliko a mozda Lajos vec ima svoju temu, sa obzirom na broj oglasa verujem da je zasluzio) i tamo napises sta ti je na dusi. Na taj nacin ce neko lakse da pronadje misljenje o prodavcu, a koliko sa mshvatio, to je bio tvoj cilj, a ne blacenje i opanjkavanje.

a vezano za ovo:

...IZBEGAVAJTE KUPOVINU KOD LAJOSA!!!

Trudim se da nikad ne govorim ljudima sta da rade/ne rade jer to treba da bude njihova odluka, a i uvek se postavlja pitanje motiva (pluvanje konkurencije). Smatram da je mnogo bolje reci nesto tipa:

Mene je njegova rec i garancija na to sto prodaje debelo kostala, imam izuzetno lose iskustvo sa njim i nikako ga ne preporucujem kao prodavca...Nadam se da ce moje iskustvo nekome biti od pomoci.

kao sto si rekao u prvom postu. Msm da ostavlja jaci (nedvosmisleni) "utisak" na citaoca kojem je poruka upucena :)
  • 0

#7277 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 March 2014 - 09:44 AM

Po meni, cim prodavac kaze da je bajk u super stanju, a ovamo ga posalje coveku sa delovima koji su za zamenu to vec govori o tome koliko je prodavac posten... zasto bi uopste dolazio u situaciju da ponovo zove prodavca i trazi reklamaciju a sve je bilo u "super stanju"...
  • 0

#7278 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 29 March 2014 - 07:19 PM

Po meni, cim prodavac kaze da je bajk u super stanju, a ovamo ga posalje coveku sa delovima koji su za zamenu to vec govori o tome koliko je prodavac posten... zasto bi uopste dolazio u situaciju da ponovo zove prodavca i trazi reklamaciju a sve je bilo u "super stanju"...


ti nikad nisi pogresio u zivotu? Ja jesam, a voleo bih da nisam.
  • 0

#7279 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 March 2014 - 08:01 PM

Nije fazon u tome da li sam ja pogresio u zivotu, nego u tome sto ljudi grese ali na racun drugih i to sve vise mislim sa namerom,, ako prodje prodje a ako ne onda cemo da popravljamo gresku...
  • 0

#7280 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 29 March 2014 - 08:03 PM

Pa možeš da pogrešiš za jednu stvar, već za dve tri malo je....previše za nemarno...
  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika