Jump to content


Photo

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Please log in to reply
8701 replies to this topic

#7221 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Posted 26 February 2014 - 02:16 PM

U samom oglasu pise koliko ima lufta
  • 0

#7222 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted 26 February 2014 - 02:34 PM

Pa postoje i dužnosti kupca,recimo da što pre proveri u kakvom je stanju roba koju je pazario,te da ukoliko ista nije u opisanom o tome obavesti prodavca,ali i tim koji je na pomenutom portalu zadužen za rešavanje ovakvih problema.Posle meseca dana kukati da je vila sa luftom poprilično je "interesantno" i sluti da tu nisu baš čista posla.
  • 0

#7223 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 February 2014 - 03:13 PM

Zanimljivo je da ja nisam primetio da ima lufta. Doduše,nisam je nikad forsirao..bicikl se vozi isključivo po asfaltu. Ja sam mu ponudio povraćaj novca ako smatra da je oštećen (neću da se smaram zbog 1500 din) a on neka odluči da li mu se isplati obzirom da je kupio vilu za malo para. Ja bih je zadržao na njegovom mestu ako ima jedva primetan luft.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#7224 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 982 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 February 2014 - 03:48 PM

Imao sam samo jedno neprijatno iskustvo(donekle slicno tvom) u trgovini preko berze...
Nakupilo mi se nesto delova koje sam koristio, i da ne cute u kutiji postavio sam ih u oglase.
Pedale sam prve prodao(bile su povoljnije od ostalih na oglasima).
Dva puta sam se cuo sa kupcem(ima podeblji "dosije" u ovoj rubrici)i poslao mu pedale, pedale sam koristio samo ja i garantovao sam za njih(kao i za sve ostalo sto prodajem), uz napomenu da ih moze vratiti ako mu ne odgovaraju.
Dok nisam izbrisao oglas javio se jos jedan kupac za pedale, posto su obojica iz istog grada, a coveku su se svidele pedale rekao sam mu da uz pristanak coveka kome saljem pedale mogu da mu izadjem u susret i posaljem mu njegov br. da se dogovore.
Kada je cuo o kome se radi, rekao je da se znaju i da mu ne treba broj...takav ton je imala ova recenica da sam pomislio da ce mi se paket vratiti sa sve troskovima slanja.
Za 3 dana od slanja stizu mi novci od pedala, sve ok pomislih.
Pomisao me prevarila, posle nekoliko dana stize mi mejl(ne poziv, nego mejl) od doticnog, u kome mi pise da su pedale pokvarene od prvog dana, da je pokusavao da ih popravi, bla, bla, i na kraju stoji "sta ces sada da uradis"?
Pitah ga zasto me odmah nije pozvao kada je video da pedale nisu dobre, da bih mu vratio novce i da mu se boja pedala ne slaze uz bicikl, i kako bi on postupio da mu se neko posle x dana javlja i kaze da je rasklapao neki deo i da zeli da ga vrati, a da zna da je kod njega sve bilo ispravno...
U odgovoru su bile pretnje da sam ovakav i onakav, i da ce sve objaviti na berzi, sto naravno nije uradio.
Posle neka mi neko kaze da sam cudan sto snimam razgovore i cuvam mejlove :-)
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#7225 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 26 February 2014 - 03:54 PM

Zanimljivo je da ja nisam primetio da ima lufta. Doduše,nisam je nikad forsirao..bicikl se vozi isključivo po asfaltu. Ja sam mu ponudio povraćaj novca ako smatra da je oštećen (neću da se smaram zbog 1500 din) a on neka odluči da li mu se isplati obzirom da je kupio vilu za malo para. Ja bih je zadržao na njegovom mestu ako ima jedva primetan luft.


koliko sam razumeo kupac ima reklamaciju na nesto sto ti nisi primetio prilikom prodaje.
Ti si spreman da uvazis reklamaciju i vratis novac.
Kupcu ostaje na teret da plati sve ostale troskove,
sto je uobicajena procedura sa reklamacijama za robu kupljenu u prodavnici.

Hm...
Mislim da si se ti ovde ispravno postavio
i takodje mislim da ti je dobar rezon
platio je vilu 1500 + troskove 500 dinara
i sad ce da plati 500 dinara za vracanje vile...hmm...

za 2000 ima vilu, kakvu-takvu a ako je vrati za1000 ima rupu u dzepu
i mora da nadje drugu vilu...
na njegovom mestu bih zadrazao vilu, ako treba i prodao je,
manja bi bila steta nego da ti vracam,
a na tvom mestu bih u oglas dodao neku klauzulu,
korisceno, normalni tragovi upotrebe, habanje, prodaja u vidjenom stanju i sl.
Cisto radi savesti...
poz
  • 0

#7226 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Posted 26 February 2014 - 03:59 PM

Napiso si u oglasu da je moguce licno preuzimanje i to je dovoljan dokaz da si siguran u ono sto si naveo u opisu viljuske.
  • 0

#7227 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 26 February 2014 - 04:04 PM

@IONE
Pa napisi o kome je rec, za to i sluzi ova tema :)
Zasto bi se neko upustio u iste probleme ako moze da ih izbegne.

@chamade
Mesec dana je previse, tako da je tvoja ponuda prema kupcu realno velikodusna.
  • 0

#7228 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 February 2014 - 05:52 PM

Napiso si u oglasu da je moguce licno preuzimanje i to je dovoljan dokaz da si siguran u ono sto si naveo u opisu viljuske.


Imao sam čak i volju da je donesem lično na potezu Grocka,Leštane,Kaludjerica,Mirijevo,Ustanička (okretnica tramvaja 7) i Karaburma kako bi kupac izbegao troškove slanja jer je vila sa pakovanjem u karton težila skoro 3kg. Njega je mrzelo da dolazi iz Zemuna pa je poslata brzom poštom.
Što se tiče lufta možda ima neki jedva primetan luft mada ja na kočenju nisam primećivao trešenje vile - zaista ne znam. U svakom slučaju ja sam mu pomudio povraćaj novca jer ne želim da se smaram za jednu vilu koja je ionako otišla za pristojno male pare.
Ako hoće neka je pošalje ili neka je donese na neku od navedenih lokacija koju sam postavio u oglas.

Čisto me zanimalo još neko mišljenje ovde kako ne bih napravio neki nepromišljen potez. Hvala svima!!!
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#7229 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 26 February 2014 - 06:34 PM

Posle neka mi neko kaze da sam cudan sto snimam razgovore i cuvam mejlove :-)

Koliko se ja secam, snimanje telefonskih razgovora je krivino delo...
  • 0
.

#7230 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 26 February 2014 - 07:53 PM

Koliko se ja secam, snimanje telefonskih razgovora je krivino delo...


da bi tvoja recenica imala tezinu treba da dodas rec: tajno.
Tajno snimanje je zabranjeno, javno nije.

Kad zoves banku lepo te upozore razgovor moze da bude snimljen
isto tako znas da se snimaju pozivi 92, 93, 94 i lsicno
i to bez upozoravanja unapred.

Znaci samo kazi, cuj drugar, ja ovo za svaki slucaj snimam
i vec si cist pred zakonom.
I da znas da cu odgovor na ovaj post da sacuvam :)
  • 0

#7231 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Posted 26 February 2014 - 08:42 PM

I ja snimam sve razgovore, bas me briga dal je po zakonu :mrgreen:
  • 0

#7232 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 26 February 2014 - 08:47 PM

Valjda bi bilo logicno da je snimanje tudjeg razgovora u kojem mi nismo sagovornik protiv zakonito, a ako snimas svoj razgovor to bi trebalo da je ok, pa vecina mobilnih imaju opciju snimanja razgovora sto bi znacilo da su protiv zakona.
  • 0

#7233 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 26 February 2014 - 08:54 PM

Nije aplikacija protiv zakona ako sagovornika obavestis da snimas razgovor, ali je protiv zakona ako on to ne zna.
  • 0

#7234 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 26 February 2014 - 09:39 PM

Da, zaboravi sam da kazem da je tajno snimanje zabranjeno zakonom, tj. ono za koje sagovornik ne zna da se snima.

Ima vecina mobilnih mogucnost snimanja ali ima i neki znak upozorenja na svakih cini mi se 15-tak sekundi da sagovornik zna da ga snimas. Ako uopste i zna sta to pisti svaki cas u slusalici :).
  • 0
.

#7235 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Posted 02 March 2014 - 04:59 PM

Easy money. Kupljen za 5€ ide za 25€.

http://www.limundo.c... ... 1/21621573

http://cikloberza.co...w.php?id=142121
  • 0

#7236 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Posted 02 March 2014 - 05:50 PM

Ova tema je izgubila svaki smisao. Nisam nikad postavio post u ovoj temi, ali se sve vise pojavljuju postovi koji nemaju veze sa temom, koji iritiraju. Prozivke ljudi, koji ne rade nista lose. Klasicni primer je post iznad. Covek mozda nece uspeti da proda taj predmet za 25 eura (99% nece), ali zasto da se provlaci po ovakvim temama. Naso covek nesto za bagatelu, i pokusao da proda da uzme neki dinar. Sta je tu lukavo (a u ovoj temi LUKAVO podrazumeva nesto lose, neku prevarnu radnju... ). Po forumu se vidi da ljudi jedva cekaju neku gresku pa da opale po nekom. Ako ja kupim neki predmet od nekog za 10 eura, a vredi 50, i stavim ga na oglas nakon 4 sata, ovde ce da usledi resetanje... A ako covek malo bolje pogleda (ukuca naziv ovog proizvoda na guglu + cena https://www.google.r...ter cm 411 cena ) videce da je cena ista na svakom sajtu gde je predmet postavljen. Ali se jos jednom pokazalo koliko ljudi (pojedinci) ovde jedva cekaju da navataju nekog pa da ga izresetaju i lose ocene postupak/postupke istog. P.S. predmet nije moj niti ga prodajem :D ali sumnjam da ce i covek da ga proda sad.
  • 1

#7237 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Posted 02 March 2014 - 06:16 PM

Kad vec offtopicimo, broj pregleda je presao 500 soma :)
  • 0

#7238 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Posted 02 March 2014 - 06:39 PM

Sta je tu easy money?
  • 0

#7239 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Posted 02 March 2014 - 07:00 PM

Ja ne zameram ovom preprodavcu, ali pošto je bilo poređenja cena i pominjanja preprodavaca u ovoj temi, onda i ovo zaslužuje da se pomene kao takvo. Nikakva moja namera nije bila da ukaljam čast preprodavca, što se, uostalom, ni u jednoj reči ne naslućuje.
Pomenuto je kao nešto što sam slučajno uočio i ništa više.
  • -1

#7240 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Posted 02 March 2014 - 08:36 PM

Nikakva moja namera nije bila da ukaljam čast preprodavca, što se, uostalom, ni u jednoj reči ne naslućuje.

Sta je to "preprodavac" i po cemu se razlikuje od trgovca?
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users