Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8701 odgovora na ovu temu

#7121 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 12 November 2013 - 06:36 PM

Vazi javljam ti, spremi 25e.

Kako te nije sramota da mi trazis 25e!
  • 0

#7122 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 12 November 2013 - 06:42 PM

Vazi javljam ti, spremi 25e.

Kako te nije sramota da mi trazis 25e!

CCC, kako je samo lukav :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#7123 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 12 November 2013 - 06:54 PM

:lol: :lol: :lol:
  • 0

#7124 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 12 November 2013 - 08:47 PM


http://dx.com/p/ultr... ... 650-192055
identicna lampa, isto bez baterije i punjaca. Moja greska, sada je 14e ali do pre neki dan su bile na popustu. Verovatno ih covek tu uzima bez baterije i punjaca, i onda prodaje sa svojom marzom.

Ti bre okaci lampu od 19$, i dodaj na to postarinu i PDV koji ces morati da platis i otvaranje paketa i vec si dosao na 20eur. (jbga @aztek jaka ti ta cena :mrgreen: )


mislio sam da sa DealExtreme nema postarine?
USD 19 i jeste negde oko 14 EUR.
Carina i PDV o skracenom postupku bi bili 30% a po redovnom oko 40%
dize cenu do 20 EUR. A prodjana cena je 25EUR_

Ako je 25% -75% zarade problematicno onda je prodavcu mesto u temi cene na trzistu
a (po mom misljenju) nikako medju prodavcima koji se sluze lukavstvima.
Sve je covek u oglasu dao jasno, glasno i otvoreno
a kome se svidja nek kupi kome je mnogo nek ne kupi
a predlazem da onaj koga nerviraju ovakvi prodavci ne traci ni svoje ni nase vreme
vec da ode na drugi sajt da se manje nervira.
  • 0

#7125 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 November 2013 - 09:43 PM

Davno sam ja jos rekao da je ova tema izgubila sav smisao posto je pretrpana sa oglasima i prodavcima koji ne treba ni da budu blizu ove teme...
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#7126 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 13 November 2013 - 09:39 AM

http://www.ebay.com/... ... 23321dcc6b

#-o
  • 0

#7127 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2013 - 10:06 AM

Mislim da je osnovni problem ove teme u naslovu. Da li je "lukavstvo" isto što i "prevara"? Da li je "derikoža" isto što i "lopuža"? Meni je "lukavstvo" više kombinacija pameti i mudrosti/iskustva, nego podmetanje. Npr, zalepiti Scott nalepnice na Polar râm nije lukavstvo, nego čista prevara. Slikati plastične pedale od 100 din na bajku od 5000 evra, na kom sedi manekenka, može da se nazove lukavstvom. Ako bajk koji prodaješ uslikaš u (svojoj ili tuđoj) lepo osvetljenoj, velikoj sobi, u kojoj se vidi da si ti u krevetu sa lepom devojkom u još lepšoj pozi (ali ispod pokrivača, naravno), dok zraci jutarnjeg sunca kupaju prostoriju predivnim koloritom, uz igru senki i svetla, takođe je lukavstvo. Slikanje džokeja na biciklu, tako da bicikl ispadne vizuelno veći, takođe je lukavstvo (mada naginje ka prevari).

Sasvim suprotno svemu rečenom, ovde se stalno ističu oglasi u kojima se nešto ili lažno predstavlja (prevara) ili neko smatra da je mnogo skuplje nego ista roba na drugom mestu (što nije ni prevara, ni lukavstvo, osim ako prodavac tvrdi da je jedini na svetu koji to prodaje ili da je najjeftiniji).
  • 0

#7128 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 16 November 2013 - 10:30 PM

Da li je lukavstvo, neznanje ili nešto treće procenite sami, ali koiko ja znam u ovaj nosač bidona ide samo namenski bidon koji je inače vrlo jeftin, ali uz poštarinu košta debelo.
http://www.cikloberz...w.php?id=130400
  • 0

#7129 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 16 November 2013 - 10:44 PM

Mislim da dotičnom oglasu nije mesto u ovoj temi. Legitiman oglas i svaki kupac koji ima nešto u glavi će pre kupovine saznati barem nešto o robi koju želi da kupi, zaista je nerealno da neko kaže "ne znam šta je al mi se sviđa što izgleda kao osmica, aj da ga kupim."!!! Osim toga lepo se vidi da nosač nema graničnik dole koji sprečava da boca samo prođe kroz njega!!! Zar ne?
A i lepo piše: "Pozovite za vise informacija"... pa ako ti nije jasno pozoveš i pitaš a ne kupiš pa posle napadaš prodavca što ti nije servirao uputstvo za upotrebu bidona!!!

Nećemo valjda da se pretvorimo u amere! -> ako na šrafcigeru ne piše decidno "NE GURATI U UTIKAČ" ti ga zabodeš pa onda tužiš proizvođača šrafcigera što te nije upozorio da će te udariti struja!!!

Ni na jednom oglasu za
- gume ne piše da treba da ih naduvaš da bi mogao da ih voziš,
- hidrauliku ne piše da treba da menjaš ulje periodično da bi kočnice lepo radile,
- lulu ne piše da na njoj ima nekih šrafova koje treba dobro zategnuti da ne bi bajs odlučivao gde se ide umesto vozača,
- menjače ne piše da ti trebaju i bužiri da bi funkcionisali kako treba,
- ...
  • 0

profilepic.gif


#7130 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 16 November 2013 - 10:55 PM

Nisam ni rekao da je čovek lukav ili prevarant, samo sam u nedostatku bolje teme ovde hteo da ukažem na potencijalni problem.

Inače cena je sasvim korektna i mislim da je dobra kupovina aku neko može da nabavi bidon koji košta oko 4€. Nov nosač sa bidonom je na popustu 25€. Jedan upravo putuje ka Beogradu,
  • 0

#7131 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 16 November 2013 - 11:08 PM

Kako nisi primetio recimo ovaj oglas: http://www.cikloberz...ow.php?id=83443
S tim točkovima u suštini ne možeš ni da se slikaš sem ako ne nađeš rezervne delove za Nexus SG-8R25. Možeš da iskoristiš gume (koje nisu nove) i felne, žice njverovatnije ne sem ako se ne potrefi da su neke univerzalne dužine...
  • 0

profilepic.gif


#7132 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 18 November 2013 - 04:59 PM

Što volem ovakve oglase:http://www.cikloberz...w.php?id=130655
Btw,zna li neko kakva je ono pila na zadnjem točku?Ili se radi o izgubljenom šurakenu Majkla Dudikofa(Američki ninđa 72 i pol deo)?!
  • 0

#7133 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 November 2013 - 05:16 PM

Što volem ovakve oglase:http://www.cikloberz...w.php?id=130655
Btw,zna li neko kakva je ono pila na zadnjem točku?Ili se radi o izgubljenom šurakenu Majkla Dudikofa(Američki ninđa 72 i pol deo)?!

u jbt bajs sa cirkularom n2:haha n2:hahaha n2:Heristical
  • 0

#7134 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 18 November 2013 - 05:26 PM

Bicikl jeste smesan, ali ne znam zasto je prodavac lukav tj u ovoj temi :) Meni ovo sa velicinom nije jasno, mozda zato, jedino ako sam nesto drugo propustio.
  • 0

#7135 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 November 2013 - 05:36 PM

Bicikl jeste smesan, ali ne znam zasto je prodavac lukav tj u ovoj temi :) Meni ovo sa velicinom nije jasno, mozda zato, jedino ako sam nesto drugo propustio.

Verovatno čovek nije znao u koju temu da ga postavi, prikladnije bi bilo u zanimljive biciklističke slike ili tako nešto, ali cirkular na bajsu n:bicycle2 n:anim_08
  • 0

#7136 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 18 November 2013 - 07:11 PM

Da li je lukavstvo, neznanje ili nešto treće procenite sami, ali koiko ja znam u ovaj nosač bidona ide samo namenski bidon koji je inače vrlo jeftin, ali uz poštarinu košta debelo.
http://www.cikloberz...w.php?id=130400


Nisam ni rekao da je čovek lukav ili prevarant, samo sam u nedostatku bolje teme ovde hteo da ukažem na potencijalni problem.

Inače cena je sasvim korektna i mislim da je dobra kupovina aku neko može da nabavi bidon koji košta oko 4€. Nov nosač sa bidonom je na popustu 25€. Jedan upravo putuje ka Beogradu,


moja je procena da je u pitanju neznanje :)
jer u ovaj nosac ide svaka boca sa konusnim telom
(mislim da "originale" pravi ZEFAL ali da moze i ROTO)
ne mora da bude brendirana TUNE :)
  • 0

#7137 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 18 November 2013 - 07:23 PM

Što volem ovakve oglase:http://www.cikloberz...w.php?id=130655
Btw,zna li neko kakva je ono pila na zadnjem točku?Ili se radi o izgubljenom šurakenu Majkla Dudikofa(Američki ninđa 72 i pol deo)?!


ne bih mogao da se zakunem
ali cini mi se da je u pitanju
onaj plasticni stitnik zbica kod zadnjeg lancanika
koji samo je ofarban/dizajniran kao cirkular
  • 0

#7138 vladalion

vladalion
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationBeograd, Zvezdara

Postavljeno 18 November 2013 - 08:00 PM

Ali deo oglasa koji kaze ovakvog bicikla nema na nasem trzistu JOS! :mrgreen:
  • 0

#7139 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 November 2013 - 08:31 PM

Ne uspevam da provalim koja marka pise na njemu, cinilo mi se da pise merida ali pise nesto sasvim drugo?

Ali deo oglasa koji kaze ovakvog bicikla nema na nasem trzistu JOS! :mrgreen:

Ruku na srce, i nema, bar takvog ja jos nisam video...cak ima i neke smesne male branike, lici na drumasa a nije bas ni drumas, neki kineski transformers #-o
  • 0

#7140 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 18 November 2013 - 09:10 PM

Da li je lukavstvo, neznanje ili nešto treće procenite sami, ali koiko ja znam u ovaj nosač bidona ide samo namenski bidon koji je inače vrlo jeftin, ali uz poštarinu košta debelo.
http://www.cikloberz...w.php?id=130400


Nisam ni rekao da je čovek lukav ili prevarant, samo sam u nedostatku bolje teme ovde hteo da ukažem na potencijalni problem.

Inače cena je sasvim korektna i mislim da je dobra kupovina aku neko može da nabavi bidon koji košta oko 4€. Nov nosač sa bidonom je na popustu 25€. Jedan upravo putuje ka Beogradu,


moja je procena da je u pitanju neznanje :)
jer u ovaj nosac ide svaka boca sa konusnim telom
(mislim da "originale" pravi ZEFAL ali da moze i ROTO)
ne mora da bude brendirana TUNE :)


Originalni bidon(koji tune samo štampa) za ovaj nosač je Tacx source.Roto takođe šljaka-za Zefal nisam znao.Još jedan problemčić je što šrafovi moraju biti ''bez glave'', tj. ne smeju da vire-inače bidon ne ulazi.Katastrofalan nosač.Mislim da lošiji ne postoji.Kad se ubaci bidon-on se zaglavi, i bez laganog okretanja i izvlačenja u isto vreme-može lako da se polomi...ja ga imam samo za ukras, i za ne daj bože...
  • 0
SPARK 10




4 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Bing (1)