Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8701 odgovora na ovu temu

#7101 tolja

tolja
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 02 November 2013 - 11:05 PM

Kakvo je vaše mišljenje o ovom bajsu:
http://cikloberza.co...w.php?id=128344
Kad se prodavac potpisuje pod imenom i prezimenom (valjda pravim) govori o njemu da stoji iza onog što prodaje - neko moje iskustvo.
  • 0

#7102 tolja

tolja
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 02 November 2013 - 11:08 PM

Ciklonaut (već duže od jednog dana ne radi) je imao lepu rubriku: Bela lista - Crna lista. U svakom slučaju pomoć kupcu da izbegne prevarante.
  • 0

#7103 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 November 2013 - 03:44 AM

Kakvo je vaše mišljenje o ovom bajsu:
http://cikloberza.co...w.php?id=128344
Kad se prodavac potpisuje pod imenom i prezimenom (valjda pravim) govori o njemu da stoji iza onog što prodaje - neko moje iskustvo.


Ako je bajk stvarno nov kao sto izgleda, onda je cena i vise nego korektna...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#7104 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 November 2013 - 11:48 AM

http://www.cikloberz...w.php?id=122610

Odmorite laktove na srafovima. Na ovom cudu fale delovi. #-o
  • 0

#7105 had974

had974
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 05 November 2013 - 08:28 PM

http://www.novimagaz... ... da-se-jave
  • 0

#7106 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 05 November 2013 - 08:44 PM

Nije mi jasno sto mu ne objave ime i prezime, pa valjda je to u interesu istrage.
  • 0

#7107 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 06 November 2013 - 09:11 AM

Moze biti da je i neki ganci. Zato sto njima redovno stite identitet u vestima, bili 18+ ili ne.
  • 0

#7108 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 November 2013 - 10:57 AM

http://www.cikloberz...w.php?id=128925
Ovakvi oglasi pocinju strasno da me nerviraju, a sve ih je vise na cb. Predmeti se prodaju radi neke zarade, ali stvarno ne mogu da razunem da ta zarada bude duplo veca od prave vrednosti. Ovakvu lampu kinezi prodaju za 13e a gospodin za 25e. I ja smatram da je ovo razlog da se nadje u lukavim prpdavcima.
  • 0

#7109 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 November 2013 - 01:04 PM

Ovakvu lampu kinezi prodaju za 13e

Da ne komentarišem cenu, ni to što se lampe prodaju bez punjača i baterija, nego me zanima gde ih ima za 13 evra?
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#7110 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 12 November 2013 - 02:12 PM

Ovakvu lampu kinezi prodaju za 13e

Da ne komentarišem cenu, ni to što se lampe prodaju bez punjača i baterija, nego me zanima gde ih ima za 13 evra?


+1

a obaska sto ih isti ti kinezi kupuju za 3EURa.
  • 0

#7111 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 November 2013 - 04:28 PM

Ovakvu lampu kinezi prodaju za 13e

Da ne komentarišem cenu, ni to što se lampe prodaju bez punjača i baterija, nego me zanima gde ih ima za 13 evra?

http://dx.com/p/ultr... ... 650-192055
identicna lampa, isto bez baterije i punjaca. Moja greska, sada je 14e ali do pre neki dan su bile na popustu. Verovatno ih covek tu uzima bez baterije i punjaca, i onda prodaje sa svojom marzom.

Ovakvu lampu kinezi prodaju za 13e

Da ne komentarišem cenu, ni to što se lampe prodaju bez punjača i baterija, nego me zanima gde ih ima za 13 evra?


+1

a obaska sto ih isti ti kinezi kupuju za 3EURa.

+2
Ne znam za koliko ih kinezi kupuju, ali zam za koliko ih prodaju.
  • 0

#7112 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 12 November 2013 - 04:46 PM

Niti podržavam niti branim ali jednu stvar samo moram da napomenem: na te lampe se plaća porez, znam zato što sam ja krenuo da ih prodajem prvi na berzi još krajem 2011 godine i do uvođenja paypal-a retko koju je zakačio porez, od uvođenja paypal-a sam uzeo samo 2 te kopije slične kao sa linka i nekoliko originalnih, znatno skupljih lampi i sve jedna je bila oporezovana a one skuplje i ocarinjene.
Tako da na tih 15€ slobodno računaj i 5€ za ime poreza i poštanskih troškova...

E sad, šta bi ti rekao kada bi ti pokazao par oglasa gde čovek prodaje robu (koja siguno nije oporezovana) sa maržom koja ide i do 570% :D nije zezanje, plaćena cena + petstotinasedamdeset procenata = prodajna cena

P.S. Ne znam odakle podatak da kinezi kupuju te lampe za 3€, to je nebuloza neviđena, čak ni da naruče 10 miliona komada, cena ne bi mogla da se spusti tako nisko jedino ako proizvođač sav repromaterijal krade negde ili dobija besplatno, samo drajver i kabl za napajanje na toj lampi koštaju toliko ako ne i više i to kada se nabavljaju na kontejner a gde je još sve ostalo...
  • 0

profilepic.gif


#7113 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 12 November 2013 - 04:51 PM

http://www.cikloberza.com/show.php?id=128925
Ovakvi oglasi pocinju strasno da me nerviraju, a sve ih je vise na cb. Predmeti se prodaju radi neke zarade, ali stvarno ne mogu da razunem da ta zarada bude duplo veca od prave vrednosti. Ovakvu lampu kinezi prodaju za 13e a gospodin za 25e. I ja smatram da je ovo razlog da se nadje u lukavim prpdavcima.

Evo i lukavog prodavca!Dakle batice imam jedan poslovni predlog za tebe.On će nadamo se rešiti duševni bol koji ti je naneo moj oglas za pomenut proizvod, a i usput ćeš malo zaraditi i ostvariti koji poen na tom sajtu.Ja želim da od tebe kupim 10komada ovih lampi, i spremam sam da platim 140e+30e na ime tvoje zarade.Složićeš se da za 5minuta 30 evrića nije malo.Samo treba da klikneš par puta, i kad roba stigne-javiš mi i šalješ robu.Ja pristajem i da ti uplatim unapred bar 50%-tako da nećeš imati bog-zna kakav trošak-a i imaš sigurnost da ću ja robu kupiti.Čak ću da odem korak napred, i uplatim ti celu sumu-samo da utvrdim tvoj identitet.Još ako neko garantuje za tebe-sve je rešeno.Broj telefona imaš u oglasu, pa me pozovi da se dogovorimo oko roka isporuke,plaćanja i preuzimanja.
Izgovore oko dodatnih troškova, kašnjenja robe, defekata, promašenih proizvoda, carine, pdv-a, i ostalih zajebancija-ne želim da slušam.
  • 0
SPARK 10

#7114 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 12 November 2013 - 05:04 PM

Meni stvarno nije vise jasna ova prica sa "kineskim" cenama i cenama kod nas. Ko brani bilo kome da kupi tu lampu u Kini za 13-14$? Niko. Pa zasto onda oni koji kukaju na cene sami ne kupuju u Kini?
Verovatno zato sto moraju da plate unapred, cekaju bar mesec dana da im lampa stigne (ako stigne), da li ce biti ispravna ako stigne, pa razmisljaju da li ce carina da ih odere realno ili onako kako im se digne...
E ko nece tako da radi (a nece mnogi i potpuno ih razumem) neka plate 25 evra i dobiju lampu za par dana.
Cist biznis i ne znam sta tu ima neko da se ljuti.
  • 0
.

#7115 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 November 2013 - 05:20 PM

http://www.cikloberza.com/show.php?id=128925
Ovakvi oglasi pocinju strasno da me nerviraju, a sve ih je vise na cb. Predmeti se prodaju radi neke zarade, ali stvarno ne mogu da razunem da ta zarada bude duplo veca od prave vrednosti. Ovakvu lampu kinezi prodaju za 13e a gospodin za 25e. I ja smatram da je ovo razlog da se nadje u lukavim prpdavcima.

Evo i lukavog prodavca!Dakle batice imam jedan poslovni predlog za tebe.On će nadamo se rešiti duševni bol koji ti je naneo moj oglas za pomenut proizvod, a i usput ćeš malo zaraditi i ostvariti koji poen na tom sajtu.Ja želim da od tebe kupim 10komada ovih lampi, i spremam sam da platim 140e+30e na ime tvoje zarade.Složićeš se da za 5minuta 30 evrića nije malo.Samo treba da klikneš par puta, i kad roba stigne-javiš mi i šalješ robu.Ja pristajem i da ti uplatim unapred bar 50%-tako da nećeš imati bog-zna kakav trošak-a i imaš sigurnost da ću ja robu kupiti.Čak ću da odem korak napred, i uplatim ti celu sumu-samo da utvrdim tvoj identitet.Još ako neko garantuje za tebe-sve je rešeno.Broj telefona imaš u oglasu, pa me pozovi da se dogovorimo oko roka isporuke,plaćanja i preuzimanja.
Izgovore oko dodatnih troškova, kašnjenja robe, defekata, promašenih proizvoda, carine, pdv-a, i ostalih zajebancija-ne želim da slušam.

Hahah 30e, salis se, pa ti toliko zaradis na dve pampe....
  • 0

#7116 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 12 November 2013 - 05:36 PM

Mijate koji je tvoj problem uopste, zasto se zalis? I sam kazes da znas za koliko Kinezi prodaju (13e), pa kupi brate mili, zivis u slobodnoj zemlji
  • 0

#7117 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 November 2013 - 05:41 PM

Nema problem, ja sam lepo rekao svoje misljenje u prvom postu(kao sto kazes imam pravo na to), a covek odgovara ironicno i bezobrazno.
  • 0

#7118 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 12 November 2013 - 05:59 PM

Ima problem, em si skroz omasio temu, em si bezobrazno svrstao coveka u kos sa prevarantima. Kad si tako duzebrizan, kad budes kupovao sebi lampu za 13e, kupi i meni jednu. Aj javi kad bude kupovina obavljena
  • 0

#7119 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 November 2013 - 06:05 PM

Vazi javljam ti, spremi 25e.
  • 0

#7120 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 12 November 2013 - 06:10 PM

http://dx.com/p/ultr... ... 650-192055
identicna lampa, isto bez baterije i punjaca. Moja greska, sada je 14e ali do pre neki dan su bile na popustu. Verovatno ih covek tu uzima bez baterije i punjaca, i onda prodaje sa svojom marzom.

Ti bre okaci lampu od 19$, i dodaj na to postarinu i PDV koji ces morati da platis i otvaranje paketa i vec si dosao na 20eur. (jbga @aztek jaka ti ta cena :mrgreen: )

@mijat96
Ja predlazem da ti zeznes aztec-a u poslu i kupis te lampe i prodajes ih ovde nama po 13eur ili bar po toj ceni od 19$, siguran sam da bi se bolje prodavale od ovih njegovih 25 eur (derikoza) :mrgreen:
  • 0




3 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Bing (1), Google (1)