Jump to content


Photo

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Please log in to reply
8701 replies to this topic

#7001 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Posted 11 October 2013 - 07:14 PM

To je SLR c64,drugar je papreno platio i gadno se razočarao kad je izmerio i video da je skoro 100grama umesto 76 grama.
  • 0

#7002 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 11 October 2013 - 07:18 PM

Sveto hvala!
  • 0

#7003 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Posted 11 October 2013 - 07:30 PM

Mislim da preterujete sa bojkotom prodavaca kineske robe i na insistiranju da sve bude kod trgovaca transparentno, to nikada nece i ne moze biti.

Nije u redu da neko nekoga prevari i o tome treba pisati, ali ja stvarno nikog ne poznajem ko bi pomislio da je onaj bogijev dres, sticna ili sta vec original... a malo je onih ko to ne bi kupili.

Cak ni kinezi na aliexpresu ne pisu dal je roba original ili ne, imas sliku, opis, pa kupi ako ti odgovara, ako ne odgovara, produzi dalje, i trazi sta ti odgovara.

Mislim, mnogi sajtovi za prodaju ne bi u opste postojali kada bi imali to sto vi ovde trazite, tako cete samo oslabiti ove nase CB oglase, a ti prodavci ce se presaltati na drugo mesto.

Sigurno nece prestati da prodaju robu koja se najvise trazi.
Fake sticne, dresovi i ostalo se kupuju i na zapadu a nece u srbiji.
  • 0

#7004 Gajic

Gajic
  • Members
  • 2 posts

Posted 11 October 2013 - 09:21 PM

Pozdrav drustvance :)
Sto se tice porekla manje vise sve nam dolazi iz kine .
Vecina se u kini pravi , a sta se ne proizvode u kini, posalju se tamo delovi pa se sklape.
Bitan je original, na svakom originalnom shimano delu ima utisnuto shimano, proverena informacija :idea: =D> :D
  • 0

#7005 VIS

VIS
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts

Posted 11 October 2013 - 09:51 PM

http://www.aliexpres... ... 15369.html , i sad ja ovo porucim, i koliko to sve izadje na kraju ?
  • 0

#7006 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 11 October 2013 - 09:57 PM

Postavi pitanje u pravoj temi (OVDE) i dobićeš odgovor...

admin: briši i ovaj moj post kad čovek prebaci pitanje...
  • 0

profilepic.gif


#7007 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 11 October 2013 - 10:17 PM

Nije bitno poreklo u smislu iz koje države dolazi proizvod. Možda sam izabrao pogrešnu reč (prihvatam bolji predlog). Bitno je da prodavac naznači da li se radi o originalu, kopiji ili ne zna da li je jedno ili drugo.
  • 0

#7008 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 11 October 2013 - 11:00 PM

ali ja stvarno nikog ne poznajem ko bi pomislio da je onaj bogijev dres, sticna ili sta vec original... a malo je onih ko to ne bi kupili.


Pa eno, htede covek onomad da pazari Pinarello ram, misleci da je original. A takvih ima jos.

Niko i ne trazi original karbonsku sticnu za 30-40eur. Al nemoj davati lazne informacije. Prodaje covek Oakley naocare, kaze nije siguran dal su original ili ne. A nabavlja ih iz kine. Ma da se nisu slucajno zajebali pa poslali mu original za 10-20$. :mrgreen:
  • 0

#7009 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 11 October 2013 - 11:17 PM

Mislim da će većina (svi) kad budu prinuđeni (za 15 dana) izabrati opciju da ne zna poreklo, u stilu "ne znam ja ništa, nisam ja odavle" :D
  • 0

profilepic.gif


#7010 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 12 October 2013 - 07:35 AM

Mislim da će većina (svi) kad budu prinuđeni (za 15 dana) izabrati opciju da ne zna poreklo, u stilu "ne znam ja ništa, nisam ja odavle" :D

Ja se iskreno nadam da si u pravu jer bi to znacilo da su nasi bizMismeni makar malo posteni. Ali mi se sve cini da ce to biti u stilu: "normalno da je original, pa lepo pise na etiketi".
  • 0
.

#7011 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 12 October 2013 - 07:52 AM

To je SLR c64,drugar je papreno platio i gadno se razočarao kad je izmerio i video da je skoro 100grama umesto 76 grama.

Drugari da li možete da procenite da li je ovo sedište original ili ne?

http://www.cikloberz...w.php?id=124279

Čudne su mi dve stvari. Obično na kljunu piše naziv modela i obične se na poleđini nalazi neki tekst. Ovde ne vidim ništa od toga.


sa druge strane, to sto ga je papreno platio ne znaci da je original. [-X
Pitanje je gde, kako, kad i zasto. Ako je odgovor nesto tipa "Bogi", onda... :oops:

Poznato je da prozvodjaci uglavnom "namaknu" tezine proizvoda
(C64 deklarisani na 76g idu cak do 91g) :^o
tako da ni "prekodeklarisanu" tezinu takodje ne mogu da uzmem kao merilo.

Ne mogu da se pohvalim da sam C64 cesto drzao u ruci, mislim da je bilo max 3 komada,
i sto se meni ne uklapa je "donji postroj". Nikad nisam video takvo predivo u Selle Italia sinama kao sto je na fotografiji u oglasu i, koliko se secam (a moguce je i da gresim) svi su imali (jednako) drugaciju konstrukciju sina i njihove veze sa gornjim delom, onim na kojem se sedi. I taj, sedajuci, deo, sa poledjine gledano mi ima cudnu strukturu sa vise zutih niti (predpostavljam aramid) nego sto sam vidjao na Selle Italia sedlima, tako da je meni to sve malo neobicno (da ne upotrebim neku za ovo prijateljsko mesto neprikladnu rec) pa bih preporucio oprez. Opet, da nisi pitao ne bih ni primetio!?!? Ovde bih samo dodao da (trenutno) ovog prodavca ne dozivljavam kao lukavog jer proizvod ima veliki broj karakteristika pravog i ako se ispostavi da nije original moguce je da je i on sam bio prevaren kao sto bi i vecina nas na prvi pogled. Ja sigurno bih #-o

Mozda je ovde ipak rec o "generacijskim" razlikama u odnosu na model sa kojima sam se sretao pa bi razgovor sa prodavcem otklonio neke (moje) sumnje. Tu je i Svetina rec, koja (po meni) takodje ima neku tezinu. Ako je rec o originalu onda je rec i o dobroj prilici. [-o<

Attached Thumbnails

  • slr_c64_2.jpg
  • slr_c64_sa oglasa.jpg

  • 0

#7012 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 12 October 2013 - 08:00 AM

Kako i dalje neki prodavci uspevaju da ne upišu ime i mesto odakle su ???
  • 0

#7013 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 12 October 2013 - 08:11 AM

Nije bitno poreklo u smislu iz koje države dolazi proizvod. Možda sam izabrao pogrešnu reč (prihvatam bolji predlog). Bitno je da prodavac naznači da li se radi o originalu, kopiji ili ne zna da li je jedno ili drugo.


a da ostavis bez opisa (poreklo) nego samo ubacis obavezno polje
sa te tri opcije iz padajuceg menija?
Ko ne odabere, sistem prijavljuje gresku i vraca na uredjenje oglasa
a protivu onoga za kojeg se oceni da je izabrao pogresno preduzimaju se odgovarajuci koraci
(mozda bolje da ne kazem na ovaj nacin, al ipak, da se malo i nasalim) kao do sada :)
  • 0

#7014 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Posted 12 October 2013 - 10:15 AM


sa druge strane, to sto ga je papreno platio ne znaci da je original. [-X
Pitanje je gde, kako, kad i zasto. Ako je odgovor nesto tipa "Bogi", onda... :oops:

Poznato je da prozvodjaci uglavnom "namaknu" tezine proizvoda
(C64 deklarisani na 76g idu cak do 91g) :^o
tako da ni "prekodeklarisanu" tezinu takodje ne mogu da uzmem kao merilo.

proizvod ima veliki broj karakteristika pravog i ako se ispostavi da nije original moguce je da je i on sam bio prevaren kao sto bi i vecina nas na prvi pogled. Ja sigurno bih #-o

Sediste je kupio orginalno,novo preko Nemackog Ebay-a,od lika koji ga je platio preko 300e(poslao mu je orginalni racun),i secam se da je donja strana identicna ovoj sa slike,samo sto su na sinama bili podeoci i na desnoj je pisalo Carbon,mada se to veoma lako iguli.A sama fotografija sa blicem zna da zastrasujuce odstupa od stvarnog stanja.Meni deluje da je orginal,videcu ako je ostala koja fotografija,posto je prodato u Mkd,a pre toga je slao slike Viberom,pa ako je sacuvao uporedicemo.
  • 0

#7015 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 12 October 2013 - 05:40 PM

Sveto, ovo u oglasima nije sedište tvog druga?

Moglo bi da bude original jer blic stvarno ume da promeni boju pa da je on izvor žutila koje Igor pominje. Takođe je moguće da se štampa na šinama ogulila. Pokušavao sam na Aliexpressu da nađem nešto slično i ne ide mi od ruke.
  • 0

#7016 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 12 October 2013 - 05:41 PM

Da, ubačeno je kao obavezno. Mislim da bi bio prevelik posao juriti sve koji su namerno upisali netacno poreklo i ulaziti u nedogledna objasnjavanja i diskusije sa njima jer je tesko dokazivo. Ono sto cu ubaciti je onaj formular gde prodavac potpisuje da pod moralnom i krivicnom odgovornoscu izjavljuje da su svi dati podaci vezani za oglas tačni.
  • 0

#7017 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 12 October 2013 - 06:30 PM

Ono sto cu ubaciti je onaj formular gde prodavac potpisuje da pod moralnom i krivicnom odgovornoscu izjavljuje da su svi dati podaci vezani za oglas tačni.

I sta kada Bogi proda kineski komplet opreme kao original? Da ga tuzimo sudu? Nema nista od ta posla...
Brisanje svih oglasa je iz raja izaslo :mrgreen: .
  • 0
.

#7018 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Posted 12 October 2013 - 09:44 PM

Brate tog Bogija si usro na svakom koraku.
Baš gledam neke njegove bajseve i delove. Ako mi veruješ imam "fobiju" da mu i to nije sa aliexpress-a.
  • 0

#7019 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 12 October 2013 - 10:02 PM

Ma Bogi je samo primer, nije on jedini ali je mozda najuocljiviji pa se zato mnogi (a i ja) cesto hvataju za njega u ovakvim pricama.
Ako ne znas, "proslavio" se ovde prodajom (po narudzbini, razume se :mrgreen: ) laznih Pinarello ramova za 1000 evra koji su kostali 500$ u Kini ali sa avansnom uplatom kupca od 500 evra :mrgreen: .
  • 0
.

#7020 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 12 October 2013 - 10:43 PM

Brate tog Bogija si usro na svakom koraku.
Baš gledam neke njegove bajseve i delove. Ako mi veruješ imam "fobiju" da mu i to nije sa aliexpress-a.


n:happy0192 Nemoj se zezate sa zarerom i da mu uvaljujete ista. Koga on ocrni, ne opra ga ni Dunav ni Sava. n2:hahaha
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users