Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8701 odgovora na ovu temu

#6981 had974

had974
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 11 October 2013 - 05:20 AM

Prodavac kaze original. a radi se o kineskoj kopiji:
http://www.cikloberz...w.php?id=123876
  • 0

#6982 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 11 October 2013 - 05:36 AM

Prodavac kaze original. a radi se o kineskoj kopiji:
http://www.cikloberz...w.php?id=123876

Cekaj da vidimo sta ce legendarni Bogi da napise u svojih 300-400 oglasa. Da li ce biti kineske kopije ili originali :mrgreen: :mrgreen: .
  • 0
.

#6983 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 11 October 2013 - 06:25 AM

Bas sam i ja mislio o tome.
  • 0

#6984 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 11 October 2013 - 07:52 AM

Prodavac kaze original. a radi se o kineskoj kopiji:
http://www.cikloberz...w.php?id=123876

Po cemu znate da je kopija? Ja sam uzeo svesno kinesku kopiju
http://cikloberza.co...ow.php?id=94463, ali se na mojoj kopiji stvarno vidi da nije karbon.
Izgleda vise na dizel posut po vodi, na listice necega....
A na ovom kompletu se jasno vidi textura karbona ispod izlizanog laka na sticni. :s
U cemu je fora? Cena ili prosto se vidi na njima.
  • 0

#6985 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 11 October 2013 - 08:07 AM

Pa po dizajnu se vidi da je kopija. Ritchey nema takav dizajn, to su kinezi uradili :).

Mozda si ti svesno uzeo kinesku kopiju od ovog prodavca kojeg si postavio ali ipak je on prevarant jer tu lepo pise da je original.
Mada nisam ni ocekivao od nasih bizMismena da budu posteni tako da ova opcija o originalnosti nece imati neke velike svrhe sem sto ce jos vise unositi zabunu kod neiskusnih kupaca.
  • 0
.

#6986 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 11 October 2013 - 08:56 AM

;)
  • 0

#6987 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 11 October 2013 - 09:01 AM

Prodavac kaze original. a radi se o kineskoj kopiji:
http://www.cikloberz...w.php?id=123876

Po cemu znate da je kopija?...


po nekoliko stvari:
nema nista dzabe, tako da je ova cena suvise primamljiva da bi bila original,
sto automatski znaci da nije original.

Neko koje u sveti biciklizma neko vreme neminovno ce da se susretne sa proizvodima RICTHEY DESIGNa jer je covek/legenda u tom poslu veoma veoma dugo. Iz iskustva, neko ga ima vise neko manje, prepoznace proizvod. Ja nikad nisam video Ritchey sticnu takvog dizajna. Ni na zvanicnom sajtu. Video sam ih samo na sajtovim koji preko slika stavljaju neka kineska slova i brojeve.
Jedino da su ga fabrikanti ispalili, pa na divlje izbacili novu liniju za 2014/2015 :)
  • 0

#6988 had974

had974
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 11 October 2013 - 09:15 AM

Pa po dizajnu se vidi da je kopija. Ritchey nema takav dizajn, to su kinezi uradili :).

Mozda si ti svesno uzeo kinesku kopiju od ovog prodavca kojeg si postavio ali ipak je on prevarant jer tu lepo pise da je original.
Mada nisam ni ocekivao od nasih bizMismena da budu posteni tako da ova opcija o originalnosti nece imati neke velike svrhe sem sto ce jos vise unositi zabunu kod neiskusnih kupaca.


O navedenom liku vec je nekoliko puta bilo reci na ovom forumu. Mozda da ga neko konacno stavi na temu Iskustva Kupci - Prodavci.
  • 0

#6989 had974

had974
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 11 October 2013 - 09:29 AM

http://www.cikloberz...ow.php?id=95233

Isto Kina. Sad da ga pitate da narucite neku drugu kombinaciju rotora 180/160 ili 203/180 itd, reci ce vam da moze samo 160/160. Razlog je sto se ovi drugi ne mogu naruciti preko sajta aliexpres. :mrgreen:
  • 0

#6990 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 11 October 2013 - 10:07 AM

Kao što rekoh već, preko 70% stvari u oglasima je kineskog porekla ali izgleda da svi (prodavci, kupci, posmatrači, komentatori... nebitno) poistovećuju reči Kina i loša roba. Treba da budete svesni da se danas maltene sve poizvodi u Kini i ono što se smatra "pravim originalom" se proizvodi tamo, sve što npr. konrad prodaje je iz kine, šta mislite da šimano svoje stvari pravi u nemačkoj!!! nema više onog starog dobrog made in germany, sada je sve malezija, tajland, kina ali to ne znači da se radi o nekvalitetnim proizvodima, daleko od toga. Jednostavno se radi o tome da su troškovi proizvodnje tamo najmanji a tržište je nemilosrdno, kupci možda pričaju o kvalitetu ali će u 90% odlučiti cena.
Uglavnom, Kina ostvaruje ogroman privredni rast trenutno, jeste li čuli da su zakupili 5% teritorije od Ukraine, to je 3 miliona hektara ili pola Srbije :shock:
... problem je u tome što "naši" kinezi po raznim šopovima, tržnim centrima isl. prodaju najvećim delom robu dž kvaliteta, neke stvari su toliko loše da ja zaista ne znam gde to nabavljaju jer nigde nisam našao na netu tako loše stvari i onda ljudi steknu utisak da je sve iz Kine loše a to nije tačno, tako da.... ne vidim ništa loše u tome što su recimo ovi rotori i Kine, Nemačka veći deo čelika kupuje u Kini pa ako je taj kineski čelik dobar za nemačku dobar je i za mene...
  • 0

profilepic.gif


#6991 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 11 October 2013 - 10:32 AM

Sve bi to bilo lepo da na tim kineskim kopijama pise Niko a ne Nike. Problem je sto pise Ritchey a nije ni proslo pored Ritchey-a kao i sa Avid diskovima.
Niko ne kuka sto se pravi u Kini nego sto se kopije (neutvrdjenog kvaliteta) prodaju kao originali.
  • 0
.

#6992 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 October 2013 - 10:41 AM

Lose je sto je prodavac stavio da je u pitanju original a ne kopija.
Nije problem sto se prodaje kineska kopija, sto da ne, i to ljudi kupuju. Problem je sto je prodavac lukav, zato se i pominje u temi :)
  • 0

#6993 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 11 October 2013 - 11:23 AM

Evo najzad i Bogija lazova u akciji:
http://www.cikloberz...w.php?id=125935
Kinez sa Aliexpress-a za 35 $.
Obrisao bih mu ja svih 375 oglasa pa neka ih postavlja opet. Pa ako slaze opet iz pocetka :mrgreen: .

Ovde je pokusao bar malo da bude posten pa je "samo" slagao da nije iz Kine:
http://www.cikloberz...w.php?id=104853
  • 0
.

#6994 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 October 2013 - 12:11 PM

Pih, od kako je uvedena opcija za filtriranje, on je na ignore listi, sto da se nerviram :D
  • 0

#6995 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 11 October 2013 - 12:44 PM

Kao što rekoh već, preko 70% stvari u oglasima je kineskog porekla ali izgleda da svi (prodavci, kupci, posmatrači, komentatori... nebitno) poistovećuju reči Kina i loša roba. Treba da budete svesni da se danas maltene sve poizvodi u Kini i ono što se smatra "pravim originalom" se proizvodi tamo, sve što npr. konrad prodaje je iz kine, šta mislite da šimano svoje stvari pravi u nemačkoj!!! nema više onog starog dobrog made in germany, sada je sve malezija, tajland, kina ali to ne znači da se radi o nekvalitetnim proizvodima, daleko od toga. Jednostavno se radi o tome da su troškovi proizvodnje tamo najmanji a tržište je nemilosrdno, kupci možda pričaju o kvalitetu ali će u 90% odlučiti cena.
Uglavnom, Kina ostvaruje ogroman privredni rast trenutno, jeste li čuli da su zakupili 5% teritorije od Ukraine, to je 3 miliona hektara ili pola Srbije :shock:
... problem je u tome što "naši" kinezi po raznim šopovima, tržnim centrima isl. prodaju najvećim delom robu dž kvaliteta, neke stvari su toliko loše da ja zaista ne znam gde to nabavljaju jer nigde nisam našao na netu tako loše stvari i onda ljudi steknu utisak da je sve iz Kine loše a to nije tačno, tako da.... ne vidim ništa loše u tome što su recimo ovi rotori i Kine, Nemačka veći deo čelika kupuje u Kini pa ako je taj kineski čelik dobar za nemačku dobar je i za mene...


Ajd da ne brkamo stvari.
Nije problem poreklo robe nego njeno lazno prikazivanje.
Sve ostalo su druge price u ovom slucaju.

Na stranim forumima (npr. MTBR) se takve fotke odmah brisu. Odmah!
Ne prekorevam nikoga (domacina-admina) vec isticem nasu (prinudnu) tolerantnost.
  • 0

#6996 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 11 October 2013 - 01:47 PM

pa polako, ovo je tek sad uvedeno a ljudi se plaše da neće ništa prodati ako napišu da je roba iz Kine :) (a ovako kao valjaju kamione robe :mrgreen: ) opcija je dostupna tek 2-3 dana, ne znaju šta znači, kako se koristi :mrgreen: imaju 15 dana da nauče :P
  • 0

profilepic.gif


#6997 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 11 October 2013 - 03:59 PM

Ispade malo delikatno to sa poreklom. Mozda ako na proizvodu pise made in Italia to i napises, u protivnom zasto bih ja morao da znam poreklo.
  • 0

#6998 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 11 October 2013 - 05:07 PM

Moze da bude delikatno za po neku stvar. Ali kada svi mi ovde znamo odakle i kako stize nova roba koja se prodaje onda tu nema sta da bude delikatno.
Ovo npr:
http://www.cikloberz...ow.php?id=69319
Slika sa kineskog sajta, mere sa kineskog sajta, cini mi se 35-40 $ na istom tom sajtu. Zasto nisu slike sa zvanicnog Cube sajta ako je original?
  • 0
.

#6999 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 11 October 2013 - 05:50 PM

Drugari da li možete da procenite da li je ovo sedište original ili ne?

http://www.cikloberz...w.php?id=124279

Čudne su mi dve stvari. Obično na kljunu piše naziv modela i obične se na poleđini nalazi neki tekst. Ovde ne vidim ništa od toga.
  • 0

#7000 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 11 October 2013 - 07:06 PM

Najbolja varijanta je otići na sajt proizvođača i prelistati modele, uporediti a ako nema onda jedino upućene kolege da pomognu :)
  • 0

profilepic.gif





2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika