Jump to content


Photo

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Please log in to reply
8701 replies to this topic

#6921 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Posted 28 September 2013 - 08:09 AM

Ah, smaranju nikad kraja :roll:
  • 0

#6922 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Posted 28 September 2013 - 10:44 AM

sta je smesno u tom oglasu?


Mozda to sto je 5e skuplji od novog, verovatno..

Pa i ovaj prodaje nov sa 2 godine garancije.
  • 0

#6923 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 28 September 2013 - 11:37 AM

Cena tehnike ozbiljno padne cim se predje prag radnje sa ili bez garancije. Prosto je pitanje zbog cega bi iko kupovao od fizickog lica kad za iste ili mizerno razlicite pare moze u radnji. Zapravo i radnjama je problem da zavaljaju iole skuplju robu, a kamoli anonimusima. No svako ima pravo svoju cenovnu politiku, a sta volis to i patis :)
  • 0
Postavljena slika

#6924 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 28 September 2013 - 03:18 PM

Cena tehnike ozbiljno padne cim se predje prag radnje sa ili bez garancije.

Jeste, ali ne u srbistanu... #-o
U srbistanu roba kad izađe iz radnje dobija dodatnu vrednost jer je njen vlasnik istu isprobao, razradio, pobrinuo se da novi kupac bude siguran kako roba dobro funkcioniše, proverio da li pakovanje sadrži sve elemente koje bi i trebalo da sadrži fabrički a sve to zahteva vreme, dodatni trud a ako je odraženo rotovanje telefona, ne bi li se isti učinio boljim od fabričkog, onda i izvestan nivo znanja... #-o #-o double facepalm.
  • 0

profilepic.gif


#6925 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 28 September 2013 - 03:55 PM

Ja se ne razumem u pricu o telefonima ali znam od ljudi koji se time bave da nema sanse da prodas nov telefon sa garancijom za vise od 70-tak % cene u radnji.
Trziste je zatrpano telefonima koji su dobijeni za dinar ili za neku smesnu doplatu u odnosu na njihovu cenu u radnji.
Skoro mi covek "prodaje" (mada nisam kupac) neki nov telefon koji je dobio u Telenoru za dinar i koji kosta 150 evra i toliko hoce da ga proda. Pitam ove koji se razumeju i kazu da je max 100 evra i to ako naleti na nekog kome treba bas Telenor jer je telefon zakljucan. Ovako tesko da ce da dobije i 90 evra.
Naravno da uvek ima izuzetaka ali to je prica u globalu.
  • 0
.

#6926 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 28 September 2013 - 04:03 PM

Jeste, ali ne u srbistanu... #-o

I u Srbistanu ako se sagleda razlika izmedju cene po kojoj se prodaje i cene po kojoj se proda :)

Ne treba gubiti iz vida cenjkarosko prosjacki mentalitet da se bukvalno svaka cena u startu obara od strane potencijalnog kupca :) Cak i da prodavac ponudi isti taj telefon po ceni od 30% cene u radnji bar 90% kupaca ce traziti popust ...
  • 0
Postavljena slika

#6927 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Posted 28 September 2013 - 05:35 PM

Cena tehnike ozbiljno padne cim se predje prag radnje sa ili bez garancije. Prosto je pitanje zbog cega bi iko kupovao od fizickog lica kad za iste ili mizerno razlicite pare moze u radnji.

Ko da su to neke pa radnje?
Sve moj do mojega sa upitnom realizacijom garancije...

Taj telefon u krstenoj radnji kosta bar 250eur

Ovaj bar nudi nov neotpakovan fon sa legalnom garancijom na 2 godine i jos ako dobijes (a dobices) popust iha n:happy0005

Pa gomila ljudi uzme telefon samo da bi ga preprodala narocito ako koriste jace pakete.
  • 0

#6928 Flow

Flow
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBgd

Posted 28 September 2013 - 08:06 PM

Trziste je zatrpano telefonima koji su dobijeni za dinar..

Pa nije bas za dinar, meni taj "dinar" dodje mesecno 3.000 x 2 god.
  • 0
Postavljena slika

#6929 VIS

VIS
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts

Posted 28 September 2013 - 08:47 PM

http://www.cikloberz...member_Id=13824 , sta mislite o ovom prodavcu ?
  • 0

#6930 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 28 September 2013 - 10:25 PM

Trziste je zatrpano telefonima koji su dobijeni za dinar..

Pa nije bas za dinar, meni taj "dinar" dodje mesecno 3.000 x 2 god.


n:sign0006 Ali time placas i troskove sms-a, razgovora i cega vec. :P Inace, sto rece Bakara, 95% valjatora ne izdaje fiskalne racune u svojim prodavnicama, pa su im zato telefoni jeftiniji po 20%. Ili, postoji i posebna cena ako hoces fiskalni. #-o
  • 0

#6931 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 29 September 2013 - 10:12 AM

Ko da su to neke pa radnje?
Sve moj do mojega sa upitnom realizacijom garancije...

Taj telefon u krstenoj radnji kosta bar 250eur

Ovaj bar nudi nov neotpakovan fon sa legalnom garancijom na 2 godine i jos ako dobijes (a dobices) popust iha n:happy0005

Pa gomila ljudi uzme telefon samo da bi ga preprodala narocito ako koriste jace pakete.

Eh kao da su nasi zvanicni uvoznici sve cvecke koje skacu od srece kada im doneses telefon radi ostvarivanja garantnih prava te redovno resavaju probleme profesionalno :D

Sa druge strane sta biva ako nn osoba od koje "povoljno" pazaris telefon zavrne ugovor sa providerom? :)

Rezime sta god mi mislili o cenovnoj politici iz primera, trziste ce mu precizno odrediti cenu. Ako uspe da ga proda kako je zamislio onda je on i ljudi koji sa njim dele misljenje u pravu, i vice versa :)
  • 0
Postavljena slika

#6932 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 29 September 2013 - 10:31 AM

Sa druge strane sta biva ako nn osoba od koje "povoljno" pazaris telefon zavrne ugovor sa providerom? :)


Ništa! Telefon i ugovor su vezani samo u smislu povoljnih uslova kupovine i ništa više. Telefon možeš da prodaš, može da bude ukraden ili da crkne, ništa od toga ne utiče na ugovor i obavezu korisnika da plaća mesečni račun.
  • 0

#6933 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 29 September 2013 - 11:44 AM

Osim u slucaju VIPa gde telefon nije tvoje vlasnistvo vec vlasnistvo VIPa, sve dok ne istekne ugovor, posto su se nekom sitnom klauzulom u ugovoru ogradili da oni tebi iznajmljuju telefon po povoljnijim uslovima, ne prodaju ti ga :)
Al opet nisam cuo da se praktikuje naplata na taj nacin, tj vracanjem aparata...
  • 0

#6934 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 29 September 2013 - 11:47 AM

Za VIP ne znam. Nisam imao dodirnih tačaka s njima. Znam za Telekom i Telenor.
  • 0

#6935 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Posted 29 September 2013 - 08:56 PM

VIP je bezobrazluk podigao na višu letvicu: kada u njihovoj poslovnici plaćate postpejd račun, naplate vam 60 dinara uslugu uplate! To bi bilo kao da vam kasirka u supermarketu naplati uslugu što kuca račun. Kad sam se pobunio protiv toga, kao rekoše, možete besplatno uplatiti u Hipo banci. Malo posle toga i u banci su uveli proviziju na VIP račune. Koji me đavo natera da prenesem broj od manjeg pljačkaša (Telenor) kod većeg.
To su lukavi trgovci par ekselans.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#6936 tota

tota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 275 posts
  • Locationsremska mitrovica

Posted 29 September 2013 - 09:05 PM

http://www.cikloberz...w.php?id=124636 da ga nije malo preterao sa cenom a i bajs je pravi ,,frankestajn,, :D http://www.cikloberz... ... title=Cube extra skoro nov - CikloBerza.com
zadnja kocnica mu lebdi :D ,a i pre i lici kao XS nego M :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#6937 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Posted 30 September 2013 - 01:11 AM

http://www.cikloberza.com/show.php?id=124636 da ga nije malo preterao sa cenom a i bajs je pravi ,,frankestajn,, :D http://www.cikloberz... ... title=Cube extra skoro nov - CikloBerza.com
zadnja kocnica mu lebdi :D ,a i pre i lici kao XS nego M :mrgreen: :mrgreen:


A i kolko mi se cini da je otisao hrom u dnu stapova na amortu od 50 evra koji se nalazi na bajku od 800+ evra
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#6938 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Posted 30 September 2013 - 10:14 AM

Stvarno nikada nisam video toliko razlicitih delova na jednom mestu.
Ko da ga je na otpadu sastavljao.
  • 0

#6939 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Posted 30 September 2013 - 02:18 PM

To mu dodje da verovatno nije ni lukav...
  • 0

#6940 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Posted 05 October 2013 - 02:02 PM

"tockovi zipp 404 carbon" .. nije ni videlo Zipp-ove [-X
http://cikloberza.co...w.php?id=125294
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.




4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users