Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8701 odgovora na ovu temu

#6861 tota

tota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 275 posts
  • Locationsremska mitrovica

Postavljeno 17 September 2013 - 04:31 PM

Pa ja nisam mogao coveku da objasnim 7 adresa sam primio za te XT paralelograme,i svarno nisam znao ko je uzeo do kraja i jos 13 drugih adresa sam imao navala sa svih strana bila
  • 0

#6862 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 17 September 2013 - 04:43 PM

Prva adresa koju si dobio od kupca da pošalješ paralelograme je trebala da bude upisana na papirić i zalepljena na kutiju sa dotičnim paralelogramima, svi ostali su trebali da dobiju povratnu informaciju tipa "Prodato" ili "Malopre prodato" ili nešto slično čime bi ih informisao da dotična roba nije više na raspolaganju i time bi bio izbegnut svaki nesporazum.

- ako obećaš nekome da ćeš ga čekati do tad i tad onda čekaš, svako ko pita u međuvremenu -> prodato je,
- ako je navala i nisi nikome obećao prvi koji kaže da uzima i da pošalješ adresu za isporuku je kupac, za sve ostale -> prodato je...

Vrlo jednostavan sistem a uz to i radi...
  • 0

profilepic.gif


#6863 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 17 September 2013 - 04:52 PM

Pa ja nisam mogao coveku da objasnim 7 adresa sam primio za te XT paralelograme,i svarno nisam znao ko je uzeo do kraja i jos 13 drugih adresa sam imao navala sa svih strana bila

I sta bi sa onim strancem sto je nasao navodno svoj ukradeni bicikl medju tvojim oglasima?
  • 0

#6864 puro

puro
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 17 September 2013 - 05:08 PM

Bravo Sirius9.
Tomislave dobro procitaj sta covek pise.
Prosto je,posteno je,funkcionise. Budim te u 7:49h Kazes mi:"Koliko je to sati, posalji mi SMS-om adresu". Saljem adresu,danas cekam brzu postu,i nista. Zovem te danas i ti mi kazes :Ne znam kome sam prodao,valjda u Arilje. Zasto se ja osecam prevarenim?
  • 0

#6865 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 17 September 2013 - 07:10 PM

http://www.kupujemprodajem.com/STORCK-Organic-Light-7734363-oglas.htm?filter_id=22118680

Šta je ovo sunce ti. Ako se nije zeznuo za 0


A, misliš? Mnogo je 80.000 EUR, mnogo je.

Brale vidim da si se isprimao, ali za ove pare se kupi motor. Najružniji bajs u životu koji sam video. Pa da je maybach bike.
Možda je to presudilo da mislim da bajs ne vredi toliko. Moje prosto razmišljanje ali šta da se radi.
Ako je cena realna, naravno da ne zaslužuje da je ovde!
  • 0

#6866 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 17 September 2013 - 08:41 PM

@MstrD_02
ne verujem :shock: :D

@Sirius9
svaka cast!

Ajde da ovde iskoristim priliku da Pohvalim coveka koji vec par godina ovde prodaje po oglasima, zove se Mladen - [email protected] Decko mi je izasao u susret i o svom trosku mi docentrirao tockove, iako su bile krivac unutrasnje gume (i to 2 godine nakon kupovine), kod njega sam nasao jeftin alat za popravku bajkova, uvek nesto sa covekom na tenane moze da se dogovori. Kada bi jos covek prosirio asortiman na high class komponente, bilo bi milina. Stvarno sve najlepse. Takodje, nabavljao sam neke stvari od Harija :D i jednog Milana iz BG-a, i bile su i vise nego fer cene, u fantasticnom stanju :)

Da malo udarim po dobrom raspolozenju :) 8) =D>
  • 0
B)

#6867 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 17 September 2013 - 08:45 PM

Pa ja nisam mogao coveku da objasnim 7 adresa sam primio za te XT paralelograme,i svarno nisam znao ko je uzeo do kraja i jos 13 drugih adresa sam imao navala sa svih strana bila


Ovo bi moglo biti korektno jedino ako si imao 8 pari paralelograma, pa jedan odlucio da ne prodas, ali ni to bas nije odgovor :evil: mene su par puta zavrnuli ovako za delove, i osecaj je stvarno uzasan. [-X

Ja sam bas gledao pre 10ak minuta i htedoh te kontaktirati za ove formula kocnice, ali kontam da ima vec 10ak adresa za slanje, pa odustadoh, hahah :D :twisted: n2:mysmilie704
  • 0
B)

#6868 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 17 September 2013 - 08:56 PM

Brale vidim da si se isprimao, ali za ove pare se kupi motor. Najružniji bajs u životu koji sam video. Pa da je maybach bike.
Možda je to presudilo da mislim da bajs ne vredi toliko. Moje prosto razmišljanje ali šta da se radi.
Ako je cena realna, naravno da ne zaslužuje da je ovde!


Nek vidis, to je i bila namera, samo...ne znam ko je prvi poceo :)
Pa brale, ti kupi motor, ko ti brani, sto gledas bicikl :)
Za ove pare moze da se kupi sve i svasta, pa čak i avion, pa sta onda, a moze i bicikl.
Pre 3 meseca sam u jednom ducanu video bicikl za 16.000 eur,
pa sta bi tek rekao za tog prodavca?
Kazu da je lepota zapravo u oku posmatrača.
Pa ovo i jeste "Maybach" bike.

Svako ima pravo na misljenje, ti mozda mislis da ne vredi toliko,
valjda i prodavac ima pravo da misli da moze da dobije 8.000evra
ili mora da dobije potvrdu/dozvolu od nekoga sa berze?
Stcar je vrlo jednostavna:
ako se proda, realna je, ako se ne proda nije realna,
al i dalje ne vidim sta je lukavo i sto je dospeo ovde
imamo temu za čudne cene.
  • 0

#6869 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 17 September 2013 - 09:04 PM

Prva adresa koju si dobio od kupca da pošalješ paralelograme je trebala da bude upisana na papirić i zalepljena na kutiju sa dotičnim paralelogramima, svi ostali su trebali da dobiju povratnu informaciju tipa "Prodato" ili "Malopre prodato" ili nešto slično čime bi ih informisao da dotična roba nije više na raspolaganju i time bi bio izbegnut svaki nesporazum.

- ako obećaš nekome da ćeš ga čekati do tad i tad onda čekaš, svako ko pita u međuvremenu -> prodato je,
- ako je navala i nisi nikome obećao prvi koji kaže da uzima i da pošalješ adresu za isporuku je kupac, za sve ostale -> prodato je...

Vrlo jednostavan sistem a uz to i radi...


a sta ako je prva adresa koju je smsom dobio bas ta adresa u Arilju
stigla pre poziva, ili bar pre sms od "pozivara"
pa onako rano nije stigao da izlista smsove pre poziva
pa je posle pobrkao ko je kada sms-irao i zvao.
  • 0

#6870 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 17 September 2013 - 10:10 PM

a sta ako je prva adresa koju je smsom dobio bas ta adresa u Arilju
stigla pre poziva, ili bar pre sms od "pozivara"
pa onako rano nije stigao da izlista smsove pre poziva
pa je posle pobrkao ko je kada sms-irao i zvao.


onda je vreme da "zaposli" nekog ko će biti voditi računa o naručbinama i isporukama ako on nije u stanju da, usled prevelikog obima posla, to radi lično.
Ovako ili onako činjenica je da postoji vrlo jednostavan sistem da se ovakve situacije izbegnu, zahteva 30 sekundi posla, ne košta apsolutno ništa i 100% je efikasan, navedi bar jedan razlog zašto ga ne primenjivati.
Pobrkao, ok, dešava se -> "halo, e izvini, pobrkao sam, poslao sam robu drugome iako sam je obećao tebi, moja je greška, imaš 10% ako vidiš nešto interesantno među mojim oglasima u buduće."

Bio sam i ja u toj situaciji, nazvao čoveka u utorak rekao doći ću u subotu po bajs (jbg, ne mogu svaki dan da sednem u auto i pređem 400km) nazovem u petak da kažem da dolazim sutra kad kaže lik "bajs prodat" ! kao njegov radnik u radnji nije znao da ja i "gazda" već imamo dogovor i prodao je bajs a sve što je trebalo da uradi je da napiše na ceduljicu PRODATO i zalepi na bajs, nije čak ni 30 sekundi posla, ili da odma nazove radnika i kaže mu da stavi ceduljicu, ako već nije bio u stanju da skloni bajs iz radnje...
Msm, rešenje je tako jednostavno da ne postoji opravdanje osim eventualno hitnog medicinskog slučaja a to već svako može da razume...
  • 0

profilepic.gif


#6871 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 17 September 2013 - 10:24 PM

licno kao prodavac na cikloberzi i normalan covek koji drzi radnju i stalno je u obavezama razumem tomislava jer stvarno nekad ne moze da se popamti sta kome ko kaze..sto je i normano NIJE normalno da kupac zove ujutru pre 8 sati nije ni fino realno a to sto je vise kupaca pozelelo odredjeni deo opet nije opravdanje za njega...elem nije u redu da se kupac ponasa tako kao prvo taj deo nije jedini na svetu i na oglasima ce naci drugi mozda za 5e skuplji (ali poznato je da je nasim ljudima svaka para koliko god ona bezvredna bila vazna) nije u redu da se salju onakve poruke PRETECE sadrzine (licno sam ih video i slikao) sutra cu da ih okacim ovde ako budete zeleli,dakle lepa rec i ljubazno objasnjenje mogu da rese situaciju a ne pretnja i ulazak u prepirku gde se obadve strane drze svojih principa..da sam na tominom mestu u nekoj od narednih saradnji sa doticnim kupcem napraio bih mu neki lep popust,poklonio neku sitnicu ili pak potrudio se da nabavim iste takve kocnice pa makar i na svoju stetu i ispostujem ga.. (opet kad pogledam sta je covek sve napisao ovo sto sam rekao pada u vodu jer je odmah osuo paljbu i krenuo da preti.. )
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#6872 puro

puro
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 18 September 2013 - 06:33 AM

licno kao prodavac na cikloberzi i normalan covek koji drzi radnju i stalno je u obavezama razumem tomislava jer stvarno nekad ne moze da se popamti sta kome ko kaze..sto je i normano NIJE normalno da kupac zove ujutru pre 8 sati nije ni fino realno a to sto je vise kupaca pozelelo odredjeni deo opet nije opravdanje za njega...elem nije u redu da se kupac ponasa tako kao prvo taj deo nije jedini na svetu i na oglasima ce naci drugi mozda za 5e skuplji (ali poznato je da je nasim ljudima svaka para koliko god ona bezvredna bila vazna) nije u redu da se salju onakve poruke PRETECE sadrzine (licno sam ih video i slikao) sutra cu da ih okacim ovde ako budete zeleli,dakle lepa rec i ljubazno objasnjenje mogu da rese situaciju a ne pretnja i ulazak u prepirku gde se obadve strane drze svojih principa..da sam na tominom mestu u nekoj od narednih saradnji sa doticnim kupcem napraio bih mu neki lep popust,poklonio neku sitnicu ili pak potrudio se da nabavim iste takve kocnice pa makar i na svoju stetu i ispostujem ga.. (opet kad pogledam sta je covek sve napisao ovo sto sam rekao pada u vodu jer je odmah osuo paljbu i krenuo da preti.. )


Divno je druze sto ga branis,poznanici ste,drugari,a mozda i komsije. Veci bi mu prijatelj bio da si ga nasavetovao da se organizuje i sredi u tom kako on kaze haosu. Sada mu budi jos veci prijatelj i polako zajedno okacite ovde sve te poruke i listing poziva (ta dva) A posalji mi broj da ti pokazem kako izgleda preteca poruka.Ja sam jos u poruci sa adresom uputio reci izvinjenja sto sam zvao prerano.Sta je tu nenormalno.Sa druge strane nisam primetio te lepe reci i ljubazno objasnjenje.
Kupac sam dugo na Cikloberzi i nikada nisam imao neprijatna iskustva.Nekorektne prodavce ni kupce ne treba braniti vec ih kritikovati i menjati.Menjaj se Tomislave.Ti mozda ustajes ranije(bsmradulovic),pozoves Tomu posle osam,odete na kaficu,ti kazes zajebo si, on kaze znam jebiga desilo se nece vise zvacu coveka(posle osam) da se izvinem i ok.
(i posalji broj da ti posaljem uzorak pretece poruke)
Pozdrav
  • 0

#6873 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2013 - 06:43 AM

Au, oko cega se vi glozite. Ako je neko nesto okacio na berzi ne znaci da vam je obecao prodaju. Berza je sistem neformalne trgovine i kao takav neozbiljan. Nema narocitog smisla ocekivati profesionalnost na takvom mestu. Sasvim je druga stvar da ste prevareni za pare, ali to nije slucaj.
  • 0
Postavljena slika

#6874 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 September 2013 - 09:55 AM

Au, oko cega se vi glozite. Ako je neko nesto okacio na berzi ne znaci da vam je obecao prodaju. Berza je sistem neformalne trgovine i kao takav neozbiljan. Nema narocitog smisla ocekivati profesionalnost na takvom mestu. Sasvim je druga stvar da ste prevareni za pare, ali to nije slucaj.

BRAVO!
To je sustina!

Sta ce neko i kome ce da proda i po kolikoj ceni je samo njegova stvar.
Mozda mu je neko od kupaca (mozda i zadnji bas taj iz Arilja) ponudio 5e vise, lukavo, ali pali uvek :mrgreen:

Nisu ti prodavci nista u obavezi, sve je stvar dobre volje.
  • 0

#6875 puro

puro
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 18 September 2013 - 10:31 AM

Odustajem.
  • 0

#6876 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 18 September 2013 - 12:42 PM

Au, oko cega se vi glozite. Ako je neko nesto okacio na berzi ne znaci da vam je obecao prodaju. Berza je sistem neformalne trgovine i kao takav neozbiljan. Nema narocitog smisla ocekivati profesionalnost na takvom mestu. Sasvim je druga stvar da ste prevareni za pare, ali to nije slucaj.

BRAVO!
To je sustina!

Sta ce neko i kome ce da proda i po kolikoj ceni je samo njegova stvar.
Mozda mu je neko od kupaca (mozda i zadnji bas taj iz Arilja) ponudio 5e vise, lukavo, ali pali uvek :mrgreen:

Nisu ti prodavci nista u obavezi, sve je stvar dobre volje.


mislim da je svakome ko tako (ili bilo na koji drugi nacin nekorektno) postupi mesto u ovoj temi.
  • 0

#6877 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 18 September 2013 - 12:50 PM

licno kao prodavac na cikloberzi i normalan covek koji drzi radnju i stalno je u obavezama razumem tomislava jer stvarno nekad ne moze da se popamti sta kome ko kaze..sto je i normano NIJE normalno da kupac zove ujutru pre 8 sati nije ni fino realno a to sto je vise kupaca pozelelo odredjeni deo opet nije opravdanje za njega...elem nije u redu da se kupac ponasa tako kao prvo taj deo nije jedini na svetu i na oglasima ce naci drugi mozda za 5e skuplji (ali poznato je da je nasim ljudima svaka para koliko god ona bezvredna bila vazna) nije u redu da se salju onakve poruke PRETECE sadrzine (licno sam ih video i slikao) sutra cu da ih okacim ovde ako budete zeleli,dakle lepa rec i ljubazno objasnjenje mogu da rese situaciju a ne pretnja i ulazak u prepirku gde se obadve strane drze svojih principa..da sam na tominom mestu u nekoj od narednih saradnji sa doticnim kupcem napraio bih mu neki lep popust,poklonio neku sitnicu ili pak potrudio se da nabavim iste takve kocnice pa makar i na svoju stetu i ispostujem ga.. (opet kad pogledam sta je covek sve napisao ovo sto sam rekao pada u vodu jer je odmah osuo paljbu i krenuo da preti.. )

Mislim da vi gospodine radulovicu nemate morala, kada se javljate na ovoj temi, a evo slobodno cu reci, mene ste dva puta zavrnuli. Prvi put kada ste poslali kurirskom sluzbom fuji ram stefana md, nezapakovan!!! i momci iz kurirske sluzbe se krstili. da ne kazem koje su posledice bile za ram! Drugi put kada sam od vas kupio brzinomer cije je pulsomer crkao kroz pola sata. zavlacili ste me, i sprdali se na moj racun, uz obecanja za neku zamenu ili slicno, bilo kakav dogovor nismo mogli postici. To ozbiljni prodavci ne rade, cak kada su kupci u krivu. digao sam ruke od tog pulsomera, reko, briga me, ako necete da izadjete u susret i ne morate... nista strasno, kad si fer i ljubazan, obicno ne dobijes postovanje, a kada si drkajija ko sto ja nisam, onda bi mi izasli u susret. nebitno.... ali boli me dusa zbog fuji rama. Vama sve najbolje, i puno uspesnih trgovina zelim, nadam se da ste u medjuvremenu promenili politiku, drago bi mi bilo zbog vasih buducih kupaca.
  • 0
B)

#6878 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 18 September 2013 - 02:20 PM

Da stanem i ja u red...
@Branislav Radulovic
Zaista je neumesno da ti bilo kakvim postom ucestvujes u ovoj temi...Izradio si mene, kolegu iznad i jos mnoge druge i jos nekoliko puta se provlacio po temi....

Sto se Tote tice....
Siguran sam da momak to nije namerno uradio, jako je dobar trgovac sa kao sto se vidi niskim cenama i verovatno se izradio i nije poslao kome je trebalo...Ali nije nikoga izradio i bez veze je da se provlaci po temi...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#6879 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 18 September 2013 - 02:58 PM

Da stanem i ja u red...
@Branislav Radulovic
Zaista je neumesno da ti bilo kakvim postom ucestvujes u ovoj temi...Izradio si mene, kolegu iznad i jos mnoge druge i jos nekoliko puta se provlacio po temi....

Sto se Tote tice....
Siguran sam da momak to nije namerno uradio, jako je dobar trgovac sa kao sto se vidi niskim cenama i verovatno se izradio i nije poslao kome je trebalo...Ali nije nikoga izradio i bez veze je da se provlaci po temi...


n2:thumbsup
  • 0

#6880 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 18 September 2013 - 06:54 PM



A gde je tu navodno ukradeni bicikl onog stranca?
  • 0




5 članova čita ovu temu

0 članova, 5 gosta, 0 anonimnih korisnika