Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8701 odgovora na ovu temu

#6821 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 07 September 2013 - 12:13 PM

http://www.cikloberz...w.php?id=118756

na popustu ako se ne varam u beo sporetu ima slican model legalno da se kupi cak i za manje para,zar nije lepse kupiti onda nov u radnji nego neki ukraden tamo negde..
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#6822 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 09 September 2013 - 08:10 PM

http://www.cikloberz...w.php?id=122025

Hmm.. Da.
  • 0

#6823 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 10 September 2013 - 06:30 AM

http://cikloberza.co...w.php?id=121932

Unikat jeste stvarno, siguran sam da bi veoma malo imalo ovakvu ideju, da spakuje slick gume (barem na slici, u oglasu stoji Marathon PLUS) na karbonski FS bajk sa FOX viljuškom, sa karbonskim XC točkovima i Gustav M DH kočnicama, i uz sve to Dura Ace pogon sa 56/44 šajbama... :mrgreen:

E sad, koliko god da je unikatan, smatram da je neupotrebljiv izašta osim vozikanje po gradu (s obzirom da je "mala" šajba 44T) sa kadencom 30, a o cijeni da ne pričamo, poštujem ja tuđi rad ali...


PS: Možda mu je uletila nula viška?!
  • 0

#6824 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 10 September 2013 - 09:22 AM

http://cikloberza.com/show.php?id=121932

Unikat jeste stvarno, siguran sam da bi veoma malo imalo ovakvu ideju, da spakuje slick gume (barem na slici, u oglasu stoji Marathon PLUS) na karbonski FS bajk sa FOX viljuškom, sa karbonskim XC točkovima i Gustav M DH kočnicama, i uz sve to Dura Ace pogon sa 56/44 šajbama... :mrgreen:

E sad, koliko god da je unikatan, smatram da je neupotrebljiv izašta osim vozikanje po gradu (s obzirom da je "mala" šajba 44T) sa kadencom 30, a o cijeni da ne pričamo, poštujem ja tuđi rad ali...


PS: Možda mu je uletila nula viška?!


jos kad bi mi objasnio sta je "lukavo" u svemu sto si nabrojao ili sto je prodavac uradio/objavio?
Ako je cena jedini "problem", imamo posebnu temu za/na tu temu :)
  • 0

#6825 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 September 2013 - 09:37 AM

Preko CBerze ne bi ni stan na Vracaru prodao za 8000e, a kamoli Frankenstajna :D
  • 0
Postavljena slika

#6826 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 10 September 2013 - 10:38 AM

Oglasi na cikloberzi su postali smejurija, ovde ima stvari na kojima pojedinci stavljaju maržu od čak 650% #-o (ko ne veruje poslaću mu linkove pa nek proveri cifre...), kod pojedinih prodavaca nema ni jednog oglasa sa manje od 200% marže!!!

Možda meni to deluje kao preterivanje (blago rečeno) i možda je to normalna marža u Srbiji (u kom slučaju pod hitno treba da pomnožim moje cene sa barem x 3) ne znam, dajte neku smernicu :!:
A možda su ljudi u Srbiji stvarno ovce pa ih treba šišati, u kom slučaju opet treba da pod hitno dignem cene jedno 3 puta...

:evil:
  • 0

profilepic.gif


#6827 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 10 September 2013 - 03:39 PM

Meni vise smeta jedan bicikl u 4 kategorije (mtb medj drumasima npr.), nego "lukave" cene
  • 0

#6828 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 10 September 2013 - 08:11 PM

Možda meni to deluje kao preterivanje (blago rečeno) i možda je to normalna marža u Srbiji (u kom slučaju pod hitno treba da pomnožim moje cene sa barem x 3) ne znam, dajte neku smernicu :!:
A možda su ljudi u Srbiji stvarno ovce pa ih treba šišati, u kom slučaju opet treba da pod hitno dignem cene jedno 3 puta...

:evil:

Pa ti probaj, mozda te krene :mrgreen:

Sta te briga ko koliko drzi cenu, ti drzi koliko ti mislis da treba.
To su klasicne pilicarske zamene teza.
  • 0

#6829 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 10 September 2013 - 08:34 PM



Možda meni to deluje kao preterivanje (blago rečeno) i možda je to normalna marža u Srbiji (u kom slučaju pod hitno treba da pomnožim moje cene sa barem x 3) ne znam, dajte neku smernicu :!:
A možda su ljudi u Srbiji stvarno ovce pa ih treba šišati, u kom slučaju opet treba da pod hitno dignem cene jedno 3 puta...

:evil:

Pa ti probaj, mozda te krene :mrgreen:

Sta te briga ko koliko drzi cenu, ti drzi koliko ti mislis da treba.
To su klasicne pilicarske zamene teza.

A plus mu cine uslugu, jer on ima 3x konkurentnije cene
  • 0

#6830 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 10 September 2013 - 08:51 PM

ja bi radije 500% zaradu :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#6831 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 10 September 2013 - 09:46 PM

ja bi radije 500% zaradu :mrgreen:

Ako vec trgujes onda ti bar znas kakva je trgovina i kako to sve ide i kako utice na druge trgovce i kupce.

Totalno je bez veze komentarisati neciju cenu...

Znas gde ima jeftinije?
Odes i kupis tamo, neces valjda da placas skuplje.

Ne znas gde ima jeftije, a to ti treba?
Onda je to prava prilika za tebe. =D>

Ni kupci nisu veverice.
  • 0

#6832 Flow

Flow
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 12 September 2013 - 08:02 AM

Odes i kupis tamo


Evo neki kupili :wink:
Policija zaustavila prazan autobus u kojem je pronađeno 8 bicikala za koje ih je neko u Beču navodno zamolio da prebace u Srbiju..

http://www.kurir-inf... ... nak-980767
  • 0
Postavljena slika

#6833 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 12 September 2013 - 06:28 PM

http://www.cikloberz...?member_Id=7157

Kako bi bilo da ovog lika moderatori malo propuste kroz sake? Ajdeee sto mu se delovi vuku mesecima po oglasima, neka barem stavi cene da imamo uvid, a ne da ga cekam po mesec dana da se udostoji da mi odgovori i da na kraju lupi cenu da se us*res..ne znam da li prosipa neku pamet ovde na berzi, uglavnom ide na zivce..

p.s eh da, ima tu i nekih duplih oglasa..
  • 0

#6834 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 12 September 2013 - 08:04 PM

Ja ,recimo,nemam problema sa doticnim gospodinom. Sve sto kaze,u takvom je stanju. Cak su mu i neke nove svari jeftinije nego kod Žolta. A u poslednje vreme i od Žolta dugo cekam na odgovore.
  • 0

#6835 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 12 September 2013 - 08:44 PM

Ne dovodim u pitanje stanje delova koje on prodaje, verujem da je sve kao iz oglasa..radi se o njegovoj neodgovornosti, i o tome da sam u par navrata kontaktirao doticnog, u vezi delova za koje mi je bilo hitno..i nikada nisam dobio odgovor (ili posle mesec-dva, kad sam vec pazario, i cak zaboravio za sta sam se raspitivao).
Ono sto jos ne razumem je njegova "politika" trgovine, kao da mu nije u interesu da sto pre proda nesto. Ja takodje povremeno prodajem (svoje) delove na berzi, i kad mi se javi neko zainteresovan, polomim se da mu sto pre odgovorim, bilo da mi se javi preko maila, sms-a ili kako vec...
  • 0

#6836 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 13 September 2013 - 07:49 AM

Ako smem da se umesam...Ne bih nikoga ni da pravdam, ni da kudim...ali sa covekom sam imao povremene saradnje, i zaista je uvek bilo kako je i rekao. Sto se tice neodgovornosti u smislu da ne odgovori odmah na pitanje, ili da je skrt na recima, i to stoji! Ali, kada sam prvi put upoznao coveka i proveo neko vreme s njim, shvatio sam zbog cega je takav-ljudi, njemu telefon ne prestaje da zvoni, non stop je zauzet, non stop mu se javljaju sa raznoraznim pitanjima i podpitanjima. Mislim da ima problem sa manje upucenim u njegove bajseve i delove (koju su zaista viskoe klase) pa ga onda nepotrebno smaraju ljudi koji ocekuju da te stvari vrede dosta manje. Verovatno bi problem resio kada bi na svim oglasima postavio i cene, i tada bi ga zvali samo oni koji to i mogu sebi da priuste, i imao bi vise vremena da se posveti pravim kupcima
  • 0

#6837 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 13 September 2013 - 07:53 AM

+1
  • 0

#6838 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 September 2013 - 08:01 AM

Ali za to je sam kriv zato sto ne napise i cenu...
Nemam nista protiv njega, ali ne volim ljude koji ne napisu cenu nego gledaju koga koliko mogu da klepe. Opet ne kazem da on tako radi, ali 80 posto njih koji ne pisu cene to rade. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#6839 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 13 September 2013 - 08:09 AM

Ali za to je sam kriv zato sto ne napise i cenu...
Nemam nista protiv njega, ali ne volim ljude koji ne napisu cenu nego gledaju koga koliko mogu da klepe. Opet ne kazem da on tako radi, ali 80 posto njih koji ne pisu cene to rade.

Bojim se da si apsolutno u pravu kada je o ovome reč.Ne mogu da se setim nijednog prihvatljivog razloga zbog kojeg prodavac ne bi stavio cenu onoga što prodaje(nije valjda da ne zna koliko to vredi?! :^o),osim da nekog navuče na tanak led i izbiju mu iz džepa još koji evrić.Fore tipa:u gužvi sam,mnogo radim i sl. jednostavno ne piju vodu.
  • 0

#6840 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 13 September 2013 - 08:46 AM

Ne mogu da se setim nijednog prihvatljivog razloga zbog kojeg prodavac ne bi stavio cenu onoga što prodaje(nije valjda da ne zna koliko to vredi?! :^o),osim da nekog navuče na tanak led i izbiju mu iz džepa još koji evrić.

Sta ima lose u tome da prodavac pokusava da izvuce sto vecu cenu za ono sto prodaje?

Pa i kupac kada kupuje gleda da sto jeftinije prodje, i ne otima kupcu niko pare nego on sam odlucuje kome ce da ih da.
  • 0




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika