Jump to content


Photo

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Please log in to reply
8701 replies to this topic

#6741 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 14 August 2013 - 09:00 AM

Mogu li administratori da rese na neki nacin ove trgovce-prevarante?
Po meni, prvo oni da pregledaju oglase, a tek posle da ih postave.
Bilo sta da im se ne svidi, momentalno da ih obrisu.
Sta Vi ostali mislite?
  • 0

#6742 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 14 August 2013 - 10:23 AM

Nemoj da ih uznemiravas, meditiraju po tom osnovu :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#6743 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Posted 14 August 2013 - 10:37 AM

Nemoj da ih uznemiravas, meditiraju po tom osnovu :mrgreen:

:mrgreen:

@Rados
tako sam ja preporucio kolegi da kupi novu pumpu za amort kod Cilerdzica iz kraljeva jer sam znao da ima nove a on mu poslao polovnu verovatno koriscenu u njegovom servisu.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#6744 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 14 August 2013 - 10:41 AM

Nemoj da ih uznemiravas, meditiraju po tom osnovu :mrgreen:

:shock: :shock: :shock:
Ne verujem, da je tako. Nema sanse.
Mogli bi i oni da se jave i odgovore na moje pitanje.
Rado cu procitati odgovor.
  • 0

#6745 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 14 August 2013 - 10:45 AM

Mogu li administratori da rese na neki nacin ove trgovce-prevarante?
Po meni, prvo oni da pregledaju oglase, a tek posle da ih postave.
Bilo sta da im se ne svidi, momentalno da ih obrisu.
Sta Vi ostali mislite?


Ne mogu administratori tu ništa da urade jer nisu vidoviti da bi znali šta se iza kog oglasa krije, kada bi se jednostavnim pregledanjem moglo videti šta je prevara a šta ne onda prevara ne bi ni bilo, zar ne! pošto bi svi lepo mogli da vide i sami.
S druge strane, dnevno se na cikloberzi doda na stotine oglasa, bukvalno, svaki dan, 7 dana u nedelji... kapiraš već, evo do momenta pisanja ove moje poruke bilo je oko 440 oglasa pod današnjim datumom (14.08.2013) a tek je 12 sati prošlo dakle do kraja dana taj broj može da ode do 1000 pa ti vidi, 31.000 oglasa mesečno, ko će sve to da pregleda čak i kad bi prosti pregled značio nešto...

Jedini vid zaštite je da kupac sam sebe štiti (pošto sigurno niko drugi neće da se zauzme za tuđu dobrobit) tako što će uvesti par pravila kojih će se pridržavati, kao na primer:
- pre kupovine dobro proveri prodavca, možda već ima istoriju
- pre kontakta stavi lepo na papir sva pitanja koja te zanimaju, idi u detalje, pitaj sve i pamti šta ti kaže, uporedi to sa slikama, nekad se i prodavac sam zezne, prvo kaže jedno a onda promeni priču
- kad god možeš idi lično da kupiš nešto, možda autobuska karta i jeste skupa ali može lako da se ispostavi i da će ti uštedeti mnogo živaca a i novca kasnije (ili 10-15€ za gorivo),

... dobro bi bilo kada bi drugari sa berze koji često kupuju dodali nešto :)
  • 0

profilepic.gif


#6746 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 14 August 2013 - 11:13 AM

Za sve clanove foruma:
1. Ima mnogo ljudi koji ne mogu novcano sebi da priuste novi bicikl,
2. Ne razumeju se bas svi u bicikle i opremu koju bajs ima, jednostavno vole da pedaliraju,
3. Svi koji kupuju trebaju da pitaju ovde na forumu gde ima pravih poznavaoca,
4. Takodje treba isto sve negativne prodavce staviti na crnu listu, i problem je resen! (pod hitno)
I bas da bude crno.... dosta je vise prevaranata...
Vrlo je sve jednostavno. Svi treba da doprinesemo poboljsanju i volji svih koji pedaliraju.
  • 0

#6747 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 14 August 2013 - 11:21 AM

:shock: :shock: :shock:
Ne verujem, da je tako. Nema sanse.
Mogli bi i oni da se jave i odgovore na moje pitanje.
Rado cu procitati odgovor.

Slobodno nemoj, ali bice da vec neko ne bas malo vreme tupim o takvom resenju i ta me kuliraju (sto me btw veoma potresa po mnogim osnovama, prosto ne znam po kojoj pre :D ) .

Jbg ne moze se, mora guza da se na'rani, moraju pilici da se ocerupaju, baba da se vodi kod lekara i tako :)

Elem nema od toga nista, te ako ti se svidja odlicno, ako ti se ne svidja, a ti se nerviraj do mile volje, ali znaj jos nema preparata za opadanje kose a da radi :D

P.S govorim o anariji medju oglasima i lako vidljivim prevarantima. Za ove ostale treba angazovati vidovitu Zorku :)
  • 0
Postavljena slika

#6748 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 14 August 2013 - 11:26 AM


:shock: :shock: :shock:
Ne verujem, da je tako. Nema sanse.
Mogli bi i oni da se jave i odgovore na moje pitanje.
Rado cu procitati odgovor.

Slobodno nemoj, ali bice da vec neko ne bas malo vreme tupim o takvom resenju i ta me kuliraju (sto me btw veoma potresa po mnogim osnovama, prosto ne znam po kojoj pre :D ) .

Jbg ne moze se, mora guza da se na'rani, moraju pilici da se ocerupaju, baba da se vodi kod lekara i tako :)

Elem nema od toga nista, te ako ti se svidja odlicno, ako ti se ne svidja, a ti se nerviraj do mile volje, ali znaj jos nema preparata za opadanje kose a da radi :D

P.S govorim o anariji medju oglasima i lako vidljivim prevarantima. Za ove ostale treba angazovati vidovitu Zorku :)

Hvala ti sto si ovo napisao.
Ipak, cekam odgovor nadleznih.
  • 0

#6749 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 14 August 2013 - 12:59 PM

http://cikloberza.com/listing.php?member_Id=14484

trek koji je vozio lens :?: (shodno kolicini preciznih informacija, mozda je lika neko i spominjao, al nisam primetio)


Ovom treba obrisati oglase makar zato sto je nepismen #-o .

rados@
To sto si napisao prekopiraj i otvori novu temu pod imenom doticnog "prodavca".
  • 0
.

#6750 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 14 August 2013 - 04:22 PM

@zare
pusti da administratori napisu odgovor.
Ne ljuti se.
Ima nas takvih na tone! Nepismenih.
  • 0

#6751 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 14 August 2013 - 04:44 PM

@zare
pusti da administratori napisu odgovor.


Čisto informativno, šta očekuješ da admin uradi u ovom slučaju?
Znači, kakvu akciju bi ti preduzeo i na osnovu čega?

poz
  • 0

profilepic.gif


#6752 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 14 August 2013 - 04:55 PM

@zare
pusti da administratori napisu odgovor.


Čisto informativno, šta očekuješ da admin uradi u ovom slučaju?
Znači, kakvu akciju bi ti preduzeo i na osnovu čega?

poz

Cekam njih da cujem.
A da sam ja gazda, nasao bih resenje.
To je namanji problem, ako imas volje.
A osnova je svega, sto ima milion prevarenih. :evil:
Pozdrav.
  • 0

#6753 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 14 August 2013 - 05:30 PM

@zare
pusti da administratori napisu odgovor.
Ne ljuti se.
Ima nas takvih na tone! Nepismenih.

Ne razumem zasto je ovaj komentar meni namenjen? Sta sam ja to napisao i zbog cega bih se ljutio...?
  • 0
.

#6754 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 14 August 2013 - 05:31 PM

Cekam njih da cujem.

a ŠTA očekuješ da čuješ, to sam te pitao, ŠTA???

A da sam ja gazda, nasao bih resenje.

#-o ajde zamisli da si ti gazda, koje rešenje bi našao? ŠTA bi ti uradio?
Brisao oglase? Misliš da je to rešenje? I šta misliš da bi time postigao, sklonio oglase privremeno, ljudi koji ne čitaju ovu temu ne bi videli ni znali ništa o ovome, on bi ponovo postavio oglase i šta je time rešeno?
a iskreno rečeno samo početnik može da nasedne na one oglase i to početnik sa previše para jer svako ko se i malo razume u život videće da tu nešto nije u redu, pola reči je pogrešno napisano, nema nikakvih informacija o robi koja se prodaje, nema originalnih slika... oglasi su mu jednom rečju katastrofa tako da strvarno treba biti totalno neupućen da bi naseo na tako nešto i još treba nekako izbeći bilo koji drugi oglas jer čim vidiš druge oglase i uporediš ih sa ovim oglasima gde ništa ne piše znaćeš da nešto tu "smrdi"...

To je namanji problem, ako imas volje.

Ovo su samo besmislene fraze, to je kao kad ne znaš šta da kažeš pa da ne bi ćutao kažeš neku univerzalnu frazu. Daj ti neko konkretno rešenje tipa "Ja bi uradio sledeće: ...." i nabrojiš šta bi uradio i zašto. Masovno brisanje oglasa NIJE rešenje jer će oni sutra da se pojave ponovo pod drugim korisnikom sa drugim tekstorm i drugim slikama a prodavac će biti isti sa istim namerama...

A osnova je svega, sto ima milion prevarenih. :evil:

Jel imaš neki link ka tekstu gde se ti milioni prevarenih žale i iznose svoja iskustva?

Msm, nemoj pogrešno da me shvatiš, i ja mislim da su mu oglasi katastrofa kao što sam već naveo, nepismeni, bez i trunke informacija, slike s neta, ako ništa drugo mogao je u naslovu da stavi nešto tipa "Prodajem bicikl: Merida FLX Scultura" pa da zainteresovani može da pogleda na netu nešto više o tom modelu, koje delove ima bajs itd... ali ne može sad da se krene u masovno brisanje oglasa zato što se tebi ili meni ne sviđaju isti!!!
Ako je dotični tebe prevario ili oštetio na neki način znaš pravila, otvoriš novu temu sa imenom dotičnog prodavca u naslovu i opišeš svije iskustvo, onda novi neiskusni članovi mogu da pročitaju tu temu i preduzmu adekvatne mere da ne bi doveli sebe u situaciju da ih neko ošteti ili iskoristi...

Inače, na ciklonautu recimo, oglasi se šalju na Jonetov mail pa ih on edituje i objavljuje ali i pored toga on nije vidovita Zorka pa se s vremena na vreme dese sitna prepucavanja putem oglasa ili se javi neko oštećen itd... tako da, kao što vidiš ni to nije rešenje...
  • 0

profilepic.gif


#6755 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Posted 14 August 2013 - 08:11 PM

@nesa1

pa uzeo si bajs na nevidjeno, a koliko sam zakljucio iz tvog posta nije nista slomljeno vec su u pitanju pohabani delovi:

Razgovorom smo utvrdili da ne treba nista da se menja, mozda malo da se utegne.Cenu je spustio na 120 i predlozio da on plati postarinu.Sve se desavalo pre neke 2-3 nedelje.Kad je bicikla stigla ja pozovem devojku koja je kupila i ona kaze sve super,vozila je,nije primetila nista neobicno.Pre 2-3 dana sednem na biciklu i imam sta da vidim.Patrona odavno zrela za zamenu,lanac istegnut,kaseta za zamenu,tockovi krivi i uzduz i popreko...


To je polovna roba, nisi valjda ocekivao da dobijes nove delove, a i sam kazes da devojci nije nista smetalo, verujem da i vecini ljudi ne bi smetalo.
  • 0

#6756 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Posted 15 August 2013 - 12:28 AM

@zare
pusti da administratori napisu odgovor.


Čisto informativno, šta očekuješ da admin uradi u ovom slučaju?
Znači, kakvu akciju bi ti preduzeo i na osnovu čega?

poz

Cekam njih da cujem.
A da sam ja gazda, nasao bih resenje.
To je namanji problem, ako imas volje.
A osnova je svega, sto ima milion prevarenih. :evil:
Pozdrav.

Mislim da si preterao u broju prevarenih,možda ih ima nešto preko pola miliona,ne više,te stoga je kolegijum CB doneo odluku da su u pitanju sporadični slučajevi i da nema potrebe da izlazimo iz stanja dubokog transa(posledica meditacije).
Šalu na stranu,stvarno me interesuje,a verujem i ostale ljude sa foruma,kako bi ti izašao na kraj sa prevarantima?
  • 0

#6757 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Posted 15 August 2013 - 02:46 AM

Za sve clanove foruma:
1. Ima mnogo ljudi koji ne mogu novcano sebi da priuste novi bicikl,
2. Ne razumeju se bas svi u bicikle i opremu koju bajs ima, jednostavno vole da pedaliraju,
3. Svi koji kupuju trebaju da pitaju ovde na forumu gde ima pravih poznavaoca,
4. Takodje treba isto sve negativne prodavce staviti na crnu listu, i problem je resen! (pod hitno)
I bas da bude crno.... dosta je vise prevaranata...
Vrlo je sve jednostavno. Svi treba da doprinesemo poboljsanju i volji svih koji pedaliraju.


1. Ali zato zele da kupe polovan sa "za 2-3 klase boljom opremom od novog za te pare"
3. U vecini slucajeva je to nedovoljno, mora da se pogleda uzivo
4. Ima vec crna lista, svi koji dele iskustva sa prodavcima je prave. Samo je pitanje u kojoj meri je ona "konsultovana" od strane kupaca. Cinjenica je da ljude mrzi da pretrazuju
  • 0

#6758 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Posted 15 August 2013 - 05:43 AM

a iskreno rečeno samo početnik može da nasedne na one oglase i to početnik sa previše para

Taj sam! :D
Zarđano,pa prefarbano,a novo!Pa još MTB za 28" točkove.
Pogledajte pažljivije pinove i deo rama gde se montira pogon
http://www.cikloberz...w.php?id=108921
  • 0

#6759 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 15 August 2013 - 08:14 AM

Mislim da si preterao u broju prevarenih,možda ih ima nešto preko pola miliona,ne više,te stoga je kolegijum CB doneo odluku da su u pitanju sporadični slučajevi i da nema potrebe da izlazimo iz stanja dubokog transa(posledica meditacije).


Pre ce biti posledica travuljarenja :D

Spasa od pravih, tj ozbiljnih prevaranata nema ukoliko su oci uprte u berzu. Niti ga realno i moze da bude.

Ono sto pomaze je proba pre kupovine, a to je poprilicno razuman pristup za bilo sta sto nekome u percepciji vrednosti bude klasifikovano kao skupo.
  • 0
Postavljena slika

#6760 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Posted 15 August 2013 - 02:08 PM


Mislim da si preterao u broju prevarenih,možda ih ima nešto preko pola miliona,ne više,te stoga je kolegijum CB doneo odluku da su u pitanju sporadični slučajevi i da nema potrebe da izlazimo iz stanja dubokog transa(posledica meditacije).


Pre ce biti posledica travuljarenja :D

Spasa od pravih, tj ozbiljnih prevaranata nema ukoliko su oci uprte u berzu. Niti ga realno i moze da bude.

Ono sto pomaze je proba pre kupovine, a to je poprilicno razuman pristup za bilo sta sto nekome u percepciji vrednosti bude klasifikovano kao skupo.

Upravo tako.Može savet,neka slika..čak ni proba ne pomaže kad
su u pitanju prljave rabote poput zavarenog,ili samo gitovanog pa prefarbanog rama,jednostavno mora i faktor sreće da bude na strani kupca,ali ipak 90% pomaže razuman pristup.
Ako već mora brzom poštom,treba isistirati da bajs bude umotan u streč foliju,a osetljivi delovi pokriveni kartonom,onda kuriru muneš 200din da te pusti da pregledaš bajs malo detaljnije,ako nije kako treba,ne primiš pošiljku,pa nek se ovaj češe oko poštarine..
  • 0




7 user(s) are reading this topic

0 members, 6 guests, 0 anonymous users


    Google (1)