Jump to content


Fotografije

Život u inostranstvu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
136 odgovora na ovu temu

#81 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 11:59 AM

Ne razumem sta se to desi pa neko ode jer ovde nije uspeo, zivotario je iz raznoraznih razloga( ne ulazim u to i ne sudim) a onda ode, zivi bolje od svog rada( ne odlicno vec pristojnije nego ovde) pa kada dodje onda mi mudruje, objasnjava mi kako smo mi ovde zatucani, glupi i nesposobni ili neradnici. Kao da je odlaskom zavrsio dva zivotna doktorata i postao mnogo sposobniji i pametniji.

 

Kompleks. Prvo niže vrednosti jer dok je bio ovde bio je niko i ništa a onda kompleks (naj)više vrednosti kada ode tamo jer je onda u odnosu na veliku većinu ovde bar neko i nešto i to samo u parama. A kod takvih se samo pare i računaju.


  • 3
.

#82 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 12:19 PM

ŽIva istina. Najsmešnije i najtužnije u isto vreme mi je na primer to kad ode naš prosečan čovek/žena preko u Austriju, Nemačku, Švicu... Bude tamo par godina i nauči pedesetak reči stranog jezika. Onda dođe u Srbiju na odmor i krene da redovno u naš jezik ubacuje germanske reči... Znači fora je da je toliko dobro naučio nemački za tako kratko vreme da je pola srpskog pozaboravljao, od one polovine što je pre dobro znao. :)

Baš iz tih razloga su mnogi od nas koji živimo i radimo u dijaspori etiketirani na isti način, bez obzira na to kakvi smo ljudi. Ali sa tim čovek vremenom nauči da živi.

Lično ne smatram da je iko ko je otišao preko nešto pametniji ili sposobniji od onog koji je ostao i obrnuto. Jednostavno svako od nas donosi sam svoje životne odluke za koje potom preuzima odgovornost. Jedino tako čovek može da uzme svoju sudbinu u svoje ruke a ne da se rukovodi izgovorima.
Ono jedino što ne razumem su ljudi koji ostaju i ne pokušavaju da odu a kukaju i jadikuju na sistem ili one što su otišli pa pljuju na svoju domovinu. No kao i u svemu u životu, 100 ljudi - 100 ćudi...
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#83 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 12:38 PM

I ne treba svi kojima je loše ovde da odu već da se bore da i ovde bude bolje, bar ako ne za njih onda za njihovu decu. Najaču stvar je rekao glumac i režiser Dragan Bjelogrlić koji je protiv sistema (kog god) a možda bolje reći koji je za bolju Srbiju, kada su mu poručivali da ako mu se ne svidja ovde da ide iz Srbije.

Tom prilikom im je rekao "Vi koji ovo radite, ako mislite da je Srbija samo vaša, zajebali ste se. Malo je i moja. Hvala vam."

 

Najjača stvar je da "brane" Srbiju oni koji su otišli od nas koji smo ovde ostali :)

Često to čujem :)

Da je sreće da su ostali i ovi što su otišli pa da Srbiju pravimo boljom zajedno, po našoj, meri, da nema potrebe da se ide iz ove divne zemlje a ne tako dobre države.


  • 0

#84 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 01:01 PM

Otisao bih u neku uredjenu zemlju jer sam cuo da tamo moze pristojno da se zivi ako posteno radis neki posao, dok ovde to ne mozes, cak ni ako si vrhunski majstor ili doktor... Ovde svako ko pristojno zivi, ko ima i ko se snasao, imao je neku foru, semu... 

A nisam otisao jer jbg, nisu se slozile kockice.... Ali otisao bih...

I nadam se da ce deca da mi odu tamo negde, ili da ce da nadju semu, foru  pa da ostanu ovde


  • 2

#85 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 01:09 PM

Bukvalno ovo je u stvari post ogromnog broja pristojnih ljudi koje znam ovde, koji isto tako misle, od reči do reči. 

 

 

OFF (izvinite). Nego jeste gledali novi Mitrovićev izum. Jedrenje na kopnu. Ono kad jedrilicom sa točkovima ide oko Slavije. Sjajno stvarno :)

Možda sa bajsa predjem na jedrilicu za kopno. Nemoj da se smejete, ništa nije smešno! Samo malo više treba mesta na ulici nego za bajs.


  • 0

#86 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 29 August 2021 - 02:51 PM

Da li stvarno mislite da u tim zemljama nema korupcije i šema? Ima i te kako!
Samo što je tamo zbog boljeg standarda donji sloj veoma blizu srednjem, a naš čovek naviknut na bedu čim mu bude bolje ne sagledava sliku realno. Ne zaboravite kolika je kamata na kredit tamo i kod nas, gde letuje nemac a gde srbin... Nike baš sve tsko crno belo.
Imam familije po Nemačkoj i USA i ne pričam ovo napamet.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 1

#87 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 02:57 PM

Ne slazem se da se ovde moze pristojno ziveti samo na foru i semu iako veliki deo ljudi zaista tesko zivi. Ono sto se ja nadam je da ce se promeniti odnos nasih ljudi prema sopstvenoj zemlji, da ce svako videti i svoj deo odgovornosti u tome da nam bude bolje i da moja deca nece gledati da odu(osim na usavrsavanje ili tako nesto).
A pristojan zivot se ne meri samo u novcu...

Послато са Xiaomi помоћу Тапатока
  • 1

#88 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 03:36 PM

Jel poznajes nekog ko zivi pristojno a nema semu?

Jedino ako se tvoje i moje pristojno razlikuje...


  • 0

#89 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 03:50 PM

Ja ne znam u kom mafijaškom bloku živiš kada tako misliš?? Odakle ti to da vrhunski doktor ili majstor ne mogu normalno da žive?? Mogu i te kako. Jedino ako je tebi i to malo. 


  • 2
.

#90 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 03:58 PM

Врхунских (било које струке) је мање од 1%. Они ће и у Етиопији (извињавам се Етиопљанима што их помињем sada) лепо да живе.

Значи стандард једне земље осликава како јој живе најсиромашнији грађани и најнижи сталеж, колико права имају и слично. Никад се не огледа на најјачим, они ће лако. 


  • 2

#91 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 29 August 2021 - 04:08 PM

Hajde ovako, koliko je u Srbiji potrebno za pristojan život, i šta isti podrazumeva?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#92 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 04:16 PM

Internet. Ako imas internet onda imas pristojan zivot :)


  • 1

#93 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 August 2021 - 04:16 PM

Hajde ovako, koliko je u Srbiji potrebno za pristojan život, i šta isti podrazumeva?
Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Aha, i mene ovo zanima.
Sve zavisi kakvi su prohtevi svakog pojedinca. Neko hoće mnogo, nekome je dovoljno onoliko koliko ima.
Mislim da je 100 000 i više nego dovoljno porodici sa 4 člana.
Al' ajd da vidim mišljenje ostalih.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#94 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 04:27 PM

Patrijarh Pavle je imao penziju 17 000 dinara.
Onako kažem samo.
  • 0

#95 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 04:46 PM

da bih pristojno ziveo meni treba bar 300 000 mesecno. mislim na porodicno 300 000


  • 1

#96 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 August 2021 - 04:55 PM

da bih pristojno ziveo meni treba bar 300 000 mesecno. mislim na porodicno 300 000


De obrazloži troškove zbog kojih ti treba 300 000 u Srbiji.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#97 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 04:57 PM

Evo i ja neku da napišem iz svog četiri i po godina dugog iskustva iz Nemačke gde sam radio na crno.

Sad sam proguglao i postoji velodrom u mom gradu, ali nisam vozio, ne znam ni da l bih smeo :D

Infrastruktura je rasprostranjena po celom gradu, neki delovi van centra su već dotrajali pošto su radili staze od neke cigle koja se negde podigla, razglavila, itd. Staze mogu biti u sklopu ulice, ili na trotoaru. Ako su na ulici mogu biti sa punom linijom koju motorna vozila ne smeju da prelaze i sa isprekidanom u užim ulicama gde smeju. Postoje naravno i isključivo biciklističke ulice gde je zabranjeno motornim vozilima, ali i ulice gde motorna vozila imaju dozvolu, ali bicikla ima prednost i možete bez brige da vozite sredinom ulice dok se automobil "vuče" iza vas.
Uz neke kanale/potoke/reke postoje staze koje su zemljane, ali su ravne tako da se opušteno voze trekinzi, što je, ako se ne varam, najčešći tip bicikala tamo.

Ono što je mene oduševilo je količina parkova, šuma, generalno prirode i to da sam npr. do drugara udaljenog 10km vozio 8km kroz šumu, samo dva asfaltom, naravno može se do njega i asfaltnom stazom koju sam koristio samo kad žurim.
Iako je najviša tačka oko 130m nadmorske visine mtb je veoma rasprostranjen zbog brdovitih predela gde može u jedno 2,3 sata dugoj vožnji da se nakupi i do 1000m visinaca.
Od skoro postoji i zvanični bajk park sa trejlom i pump trakom.

Što se tiče kulture, svest vozača automobila je dosta veća što nije nikakva garancija, i dalje treba biti izuzetno oprezan.

Aktivnosti u kojima sam učestvovao su par kritičnih masi, koje su zaista "mase" i broje više od 10.000 biciklista, kao i u gradnji jedne MTB staze
  • 0

#98 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 29 August 2021 - 05:00 PM

da bih pristojno ziveo meni treba bar 300 000 mesecno. mislim na porodicno 300 000

Kolika je porodica, koliko članova doprinosi toj cifri, i šta su troškovi?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#99 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 05:03 PM

Hajde ovako, koliko je u Srbiji potrebno za pristojan život, i šta isti podrazumeva?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

 

Internet. Ako imas internet onda imas pristojan zivot :)

Dr Jekyll and Mr Hyde- Dobro vece.


  • 0

#100 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 05:36 PM

Pa ovako...

Pricam o troskovima u Beogradu. 4 clana porodice, dvoje odrasle dece, srednja skola i fakultet.Dvoje rade.

Pod uslovom da imas svoj stan onda ti ne treba jos 200-300 e za kiriju. I to ne mislim na stanovanje na Vracaru, Bezanijskoj kosi, bloku A, Areni i ne daj Boze BG na vodi. Znaci obican stancic, recimo dvosoban, u pristojnom delu grada. Mada ako imas musko i zensko dete onda treba i trosoban. Tu mislim na tri spavace sobe plus one ostale , zajednicke.

Jer pristojno je i normalno da svako ima svoju sobu a ne da brat i sestra dele jednu sobu a mama i tata da spavaju u dnevnoj. 

Rezije za takav stan su oko, recimo , 25-30 000 din.

Za ovakvu porodicu neophodna su dva automobila. ne moraju da budu nova. Mada, zasto i da ne budu? Jel nova kola kupuju samo  vanzemaljci ili mogu i obicni ljudi? Ne moraju da budu neke visoke klase, eto recimo skoda oktavija i smart. Registracija, odrzavanje i potrosnja tih vozila, nemam pojma, poprilicno kosta...

Hrana, najveca stavka... Ne znam, meni se nekad cini da samo za hranu i radim...

Deca... odeca , obuca, knjige, treninzi, oprema, takmicenja, ekskurzije, kursevi, izleti, izlasci, rodjendani,

Onda, mislim da je pristojno i normalno bar dva puta mesecno sa porodicom otici na rucak, veceru u neki obican restoran, ili izlet na , recimo Kosmaj, Aranjelovac i tamo rucati...

Bilo bi lepo otici i u pozoriste jednom mesecno, bioskop, koncert, ne mora premijera...

Takodje mislim da je normalno otici i na letovanje jednom godisnje, 10ak dana, ali da se ne nosi sarma i musaka od kuce...

Pa i na skijanje 10ak dana, al da ne moram da vozim svaki dan 20ak km do staze i da munem neku kintu onom da me pusti na zicu, nego u neki normalan smestaj blizu staze i sve sto uz to ide

Pored ovoga, treba malo para i ustedeti, da se periodicno promeni namestaj, ne mora da se ceka da se krevet slomi da bi ga promenio, da se stan okreci, treba ustedeti da se ide na slave, svadbe, da se bude kum

Jbg, treba ustedeti i za sahranu , da se mune doktoru, policajcu, opstinaru... da kupim nov lanac, kasetu, gume , kad se potrose, a ne da cekam snizenje i da jurim po oglasima...

Ne pada mi sad na pamet za  sta jos mi treba ali ne treba mi za nista nenormalno. Ne treba mi za drogu, za kurve, za kocku, za pevaljke, jer to kao nije pristojno... 

Otprilike je to neki normalan, pristojan zivot po mojim merilima

Mozda smo mi samo zaboravili da je tako

I samo da kazem, ja nemam 300 000 mesecno i ne zivim pristojno.


  • 1




5 članova čita ovu temu

0 članova, 5 gosta, 0 anonimnih korisnika