Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike fitting (prilagodjavanje položaja na biciklu)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
168 odgovora na ovu temu

#81 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 02:37 PM

Mislim da je ovo odlican savet.

JA bih dodao jos jedan koji je meni rekao moj poznanik koji je trenirao.

 

Na drumasu napraviti redovnu rotaciju izmedju hvatova, kao biciklisticka joga, tj svaki polozaj drzati po 10ak minuta pa preci na sledeci, to ce u mnogome uciniti voznju prijatnijom.

 

 Tako je. Drumas je dobar sto imas da kazem neka 4 razlicita mesta gde mozes da drzis ruke. Sto izuzetno pomaze kod dugih voznji. Problem kod MTB je sto ima samo jedan, eventualno 2  polozaja ko vozi rogove. Ja bez rogova ne bi mogao da vozim duze voznje, pogotovu kada ima dosta asfalta. Jednostavno prirodan polozaj ruku je onaj na rogovima a ne na volanu.  Pricam za MTB. Medjutim na  volanima od metar i po do dva, vise ne stavljaju rogove na njih.

 

Isto ti siroki volani imaju smisla ko vozi van asfalta, Medjutim vecina vozi 90 % posto asfalt a pati se sa tim sirokim volanima, Sede maksimalno ispravljeni sa rasirenim rukama, ko brod sa jedrima. Maksimalno ubili aerodinamiku, sa tim polozajem, pate sa i muce al eto , kud svi tu i mi. Iz ovoga izuzimam one koji voze off road.


  • 0

#82 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 03:12 PM

A vi, kako te? Pozdrav sa udobnog i neaerodinamicnog bicikla...

 

upright.jpg


  • 1

#83 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2021 - 04:36 PM

A vi, kako te? Pozdrav sa udobnog i neaerodinamicnog bicikla...
 
attachicon.gifupright.jpg



Često vidim ovakve prizore u Beogradu i mogu reći da su ovakve dame ukras grada.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#84 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 07:46 PM

Štikle na bicikle. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#85 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 14 August 2021 - 05:51 AM

Tako je. Drumas je dobar sto imas da kazem neka 4 razlicita mesta gde mozes da drzis ruke. Sto izuzetno pomaze kod dugih voznji. Problem kod MTB je sto ima samo jedan, eventualno 2 polozaja ko vozi rogove. Ja bez rogova ne bi mogao da vozim duze voznje, pogotovu kada ima dosta asfalta. Jednostavno prirodan polozaj ruku je onaj na rogovima a ne na volanu. Pricam za MTB. Medjutim na volanima od metar i po do dva, vise ne stavljaju rogove na njih.

Isto ti siroki volani imaju smisla ko vozi van asfalta, Medjutim vecina vozi 90 % posto asfalt a pati se sa tim sirokim volanima, Sede maksimalno ispravljeni sa rasirenim rukama, ko brod sa jedrima. Maksimalno ubili aerodinamiku, sa tim polozajem, pate sa i muce al eto , kud svi tu i mi. Iz ovoga izuzimam one koji voze off road.

MTB je off-road bicikla. Širok volan mnogo znači na usponima 25%, 30% i više stepeni na terenu koji nije asfalt.

Što se tiče ustajanja iz sedišta, to se uvek koristilo za odmaranje jedne grupe mišića i dodavanjem snage težinom vozača. Ustajanje neće rešiti problem loše pozicije. Bolovi mišića koji nisu direktno uključeni u vožnju nastaju isto kao i kod nepravilne poziceje pri spavanju rade posao održavanje pozicije tela koja je tom telu nepravilna.

Naslov teme je pogrešan, ne radi se prilagođavanje bicikliste bicikli nego obrnuto.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#86 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 August 2021 - 07:47 AM

MTB je off-road bicikla. Širok volan mnogo znači na usponima 25%, 30% i više stepeni na terenu koji nije asfalt.

Što se tiče ustajanja iz sedišta, to se uvek koristilo za odmaranje jedne grupe mišića i dodavanjem snage težinom vozača. Ustajanje neće rešiti problem loše pozicije. Bolovi mišića koji nisu direktno uključeni u vožnju nastaju isto kao i kod nepravilne poziceje pri spavanju rade posao održavanje pozicije tela koja je tom telu nepravilna.

Naslov teme je pogrešan, ne radi se prilagođavanje bicikliste bicikli nego obrnuto.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

 Nista ti lepi razumeo nisi.

 

Gde sam ja napisao da MTB nije off road masina??? Jasno sam napisao da to sto psem za  siroki volan ne vazi za one koji voze off road. Vec za veliku vecinu kojima MTB koristi za asfal, a voze nepotrebno siroke volane. Jel to tolko tesko za shvatiti? I to sam viise puta napisao da ne bi bilo ovako genijalnih komentara, ali ne vredi.

 

Ni poentu ustajanja nisi razumeo. Stvar je u PROKRVLJENOSTI.  Kod dugog sedenja, pogotovu kada se ostane bez snage pa se svom tezinom nasadis na sediste, uz kombinaciju losih sedista, dolazi do pritiska na glavne aorte koje snabdevaju misice krvlju. Posto je telo najsavrsenija stvar na svetu, ta krv koja je dostupna odlazi u misice (gde je i najpotrebnija) , ali zbog nedovoljnog protoka periferni delovi nogu ostaju manje snabdeveni krvlju  i dolazi do  osecaja trnjenjenja prstiju. To trnjenje se onda prepisuje pogresnoj poziciji a mnogo puta je samo stvar u tome da se ustaje sa sica cesto. 


  • 1

#87 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 14 August 2021 - 10:39 AM



Nista ti lepi razumeo nisi.

Gde sam ja napisao da MTB nije off road masina??? Jasno sam napisao da to sto psem za siroki volan ne vazi za one koji voze off road. Vec za veliku vecinu kojima MTB koristi za asfal, a voze nepotrebno siroke volane. Jel to tolko tesko za shvatiti? I to sam viise puta napisao da ne bi bilo ovako genijalnih komentara, ali ne vredi....


Bila je dopuna tvog teksta ne kritika.


... Ni poentu ustajanja nisi razumeo. Stvar je u PROKRVLJENOSTI. Kod dugog sedenja, pogotovu kada se ostane bez snage pa se svom tezinom nasadis na sediste, uz kombinaciju losih sedista, dolazi do pritiska na glavne aorte koje snabdevaju misice krvlju. Posto je telo najsavrsenija stvar na svetu, ta krv koja je dostupna odlazi u misice (gde je i najpotrebnija) , ali zbog nedovoljnog protoka periferni delovi nogu ostaju manje snabdeveni krvlju i dolazi do osecaja trnjenjenja prstiju. To trnjenje se onda prepisuje pogresnoj poziciji a mnogo puta je samo stvar u tome da se ustaje sa sica cesto.


Stvar je u prokrvljenosti čega, nogu, ruku ili penisa? Ne možeš pritisnuti krvne sudove (arterije i vene) koje snabdevaju noge i odvode krv sedenjem. Jednostavno ne prolaze tuda. Trnjenje prstiju na nogama tačnije stopalima možda nastane kada je patika / sprinterica previše stegnuta. Nastaje jer su krvni sudovi u gornjem delu stopala pritisnuti.
Ustajanjem se postiže blagi odmor mišića aktivni u fleksiji i ekstenziji kolena jer se pored mišića koji se koriste koristi i težina vozača pa se snaga / brzina ne gube u znatnoj meri. Ustajanje je preporučljivo veoma jer na neki način pretstavlja aktivni odmor određenih mišića ali nema veze sa pozicijom na vozača na bicikli i nije zamena za nepravilnu poziciju.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#88 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 August 2021 - 11:00 AM

Bila je dopuna tvog teksta ne kritika.



Stvar je u prokrvljenosti čega, nogu, ruku ili penisa? Ne možeš pritisnuti krvne sudove (arterije i vene) koje snabdevaju noge i odvode krv sedenjem. Jednostavno ne prolaze tuda. Trnjenje prstiju na nogama tačnije stopalima možda nastane kada je patika / sprinterica previše stegnuta. Nastaje jer su krvni sudovi u gornjem delu stopala pritisnuti.
Ustajanjem se postiže blagi odmor mišića aktivni u fleksiji i ekstenziji kolena jer se pored mišića koji se koriste koristi i težina vozača pa se snaga / brzina ne gube u znatnoj meri. Ustajanje je preporučljivo veoma jer na neki način pretstavlja aktivni odmor određenih mišića ali nema veze sa pozicijom na vozača na bicikli i nije zamena za nepravilnu poziciju.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 Apsolutno netacno. Evo ti drugi primer da bi razumeo. Ja kada vozim desi mi se neki put da mi na levoj ruci utrnu prsti. Znaci ne na nozi, na ruci. Nikakve sprinterice tu nema, niti ja stezem jako volan, da te odmah preduhitrim u tvojoj sledecoj izjavi. Kako to resim u roku od 5 sekundi? Skinem tu ruku sa volana i okrecem je brzo u krug (nesto slicno vetrenjaci). Centrifugalna sila dopremi krv do perifernih delova prstiju i trnjenja vise nema.

 

Jednostavno mi imamo neku kolicinu krvi i kiseonika. Nemamo neogranicene resurse. Kada si u visokom pulsu, krv ide najvise tamo gde je i najpotrebnija, pluca,misici, itd. Tada periferni delovi tela mogu da ostanu sa manjom kolicinom krvi i to se manifestuje sa osecajem trnjenja. To se naravno ne desava svakome. Tako da tada i najmanje smanjenje protoka moze da pokaze takve siptome. Dalje stvarno ne bih nastavljao, mislim da je ovo kristalno jasno.


  • 0

#89 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 14 August 2021 - 12:25 PM

 Kako si uspeo da staviš jednako između šake i stopala? To o čemu ti pričaš je najverovatnije neki od nerava ili je povreda/ pritisak brahijalno  ili negde niže od ramena skoro nikako nema veze prokrvljenošću. Sa čim ima veze? Baš sa pozicijom na biciklu. Nervi svi polaze iz kičmene moždine sem 12 kranijalnih. Oni prenose impulse (da kažemo struju) i bilo kakve smetnje na nervu u bilo kom delu istog mogu dovesti do osećaja trnjenja osećaj mravinjanja i sl.(senzibilni osećaji) ili gubitka motorike.  Zašto nema veze sa oksigenacijom tkiva, jer se javlja samo u jednom ekstremitetu i to gornjem. Imalo bi veze samo ako imaš patološke promene na toj ruci (bolest perifernih krvnih sudova) jako retko bude zahvaćena samo jedan ekstremitet i još ređe su to ruke. Da li ti prsti promene boju, da li postanu beli ili plavičasti (pod noktima se najbolje vidi)?

Što se tiče prokrvljenosti tkiva i razmene gasova u tkivu. Prelazak sa aerobnog (sa kiseonikom) na anaerobno (bez kiseonika) pretvaranja glukose u, da kažemo energiju, dovodi do nakupljanja "štetnih" materija u mišiću i kasnije do bola tog mišića. Nema trnjenja mišića možeš imati grčeve ali njihov nastanak dolazi od disbalansa određenih elektrolita. Ne postoji deo tela (mozga i/ili kičmene moždine) koji određuje kuda ide krv i koliko krvi će biti dostavljeno određenom organu/nervu/mišiću. Nema kontrole jer da ima ne bi krvarili kada bi bili posečeni. Postoji mehanizam širenja i skupljanja krvnih sudova koji se dešava kod pada temperature tela i kod određenih vrsta bolesti. Neće ti prsti izgubiti osećaj pre nego što ti udariš "zid". Možda tada (kada si potrošio rezerve glukose u rezervoarima, mišići su prvi) ćeš osetiti, slabost  i najverovatnije će ti biti hladno. Osećaj hladnoće će dovesti do vazokonstrikcije perifernih krvnih sudova, skoro uvek su to prsti na rukama i nogama (to je odbranbeni mehanizam tela). Sa tim se mogu javiti i osećaji utrnosti ali to dolazi na kraju ne na početku i često je prvi znak koji nestaje ali neće nestati za par sekundi.

Ustajanje iz sedišta je dobra stvar ali neće pomoći kod bola u leđima ili stopalima ili mišićima koji rade da bi telo bilo u određenom položaju. Hoće pomoći nogama, dovoljno ali neće apsolutno raditi posao povećanja prokrvljenosti ničega sem međunožja.

P.S. Pošto si zauzeo stav u odgovorima koje si dao. Znanje anatomije ti je mizerno a znanje fiziologije nepostojeće. Centrifugalna sila, aha, koliki g postigne tvoja šaka kada mašeš tako sa njom 2g, 3g možda 9g izvlačiš na mahanje.
 


  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#90 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 14 August 2021 - 12:25 PM

Stvar je u prokrvljenosti čega, nogu, ruku ili penisa? Ne možeš pritisnuti krvne sudove (arterije i vene) koje snabdevaju noge i odvode krv sedenjem. Jednostavno ne prolaze tuda. Trnjenje prstiju na nogama tačnije stopalima možda nastane kada je patika / sprinterica previše stegnuta. Nastaje jer su krvni sudovi u gornjem delu stopala pritisnuti.

 

 

Na čemu ti misliš da sediš, na kostima? Možda u teoriji ali u praksi ima gomila pritisnutih mišića koji imaju smanjen dotok krvi dok sediš na sedištu.

 

A da li će mišići da se koče od nedostatka krvi, pritiska od sedišta, sprinterice, velikog vremena provedenog u istom položaju... na kraju nije ni bitno. Bitno je da je korisno i pametno ustajati i voziti van sedišta. 


  • 0
.

#91 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 14 August 2021 - 12:37 PM

Na čemu ti misliš da sediš, na kostima? Možda u teoriji ali u praksi ima gomila pritisnutih mišića koji imaju smanjen dotok krvi dok sediš na sedištu.

Koja je to gomila mišića pod jedan, pod dva uzmi sedni na ruku pa mi reci koliko ima mišića između tvoje ruke i sedalne kosti, pod tri kuda se kreću arterije pa i kapilari koje/koji snabdevaju tu gomilu mišića?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#92 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 August 2021 - 12:40 PM

 Nasi najveci ekstremiteti posle nogu su ruke, jel tako? Svakom se verovatno desilo da zaspi makar i pola sata na ruci, da je telom pritisnuo ruku i da su se pojavili neugodni siptomi. Oni idu od utrnule ruke, pa do toga da ne mozes da podignes ruku kolko je stala cirkulacija. Sada kada znamo da svaki ekstimitet dejstvom spoljne sile moze da ostane bez krvi, onda je valjda nesto jasnije.

 

Mi iznutra nismo suplji, pa napravis pritisak,a arterija se pomeri na drugo mesto posto je sve suplje iznutra. Ne, mi smo iznutra  puni. Kada izvrsis pritisak na nekom delu tela povecava se i unutrasni pritisak na organe. Neki su tvrdji i jaci, poput kostiju i misica, a neki meksi poput vena i  arteija. Sam polozaj na biciklu koji je dosta spusten vec pravi pritisak. Kada dodamo  sediste koje non stop priteze donji deo, eto problema. Plus sto cela masa tela odozgore isto vrsi pritisak na to mesto.

 

Na kraju, sve ovo nisam ja izmislio iz glave nego sam to odavno citao na nekom stranom biciklistickom forumu , pa  su izneli neki clanak koji su obavili doktori sportske medicine.


  • 0

#93 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 14 August 2021 - 01:04 PM

Sve češće mislim da neki ljudi koji ovde pišu u životu nisu seli na bajs.


  • 0
.

#94 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 August 2021 - 01:10 PM

Sve češće mislim da neki ljudi koji ovde pišu u životu nisu seli na bajs.

 

 

I ne samo to, nego da bi pokazali neku nazovi strucnost, pocnu da nabacuju sve sto su culi u zivotu. Elektroliti, glukoze i sl. Pa majku mu Boziju, da l je ta sujeta toliiko jaka?


  • 0

#95 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 14 August 2021 - 01:49 PM

I ne samo to, nego da bi pokazali neku nazovi strucnost, pocnu da nabacuju sve sto su culi u zivotu. Elektroliti, glukoze i sl. Pa majku mu Boziju, da l je ta sujeta toliiko jaka?

Ti ljudima kažeš da to što imaju pogrešan bicikl je ok navići će se, neće. Bicikl koji im neodgovora će ima napraviti probleme (velike probleme) i možda će im napraviti nešto što će im ostati kao povreda za ceo život.
Ja sve što sam napisao sam argumentovao i sve se može proveriti. Sem onog pretposlednjeg što si napisao i što ima malo veze sa životom većinu si, pa blago rečeno izvukao iz du*eta. Govoriš nešto što nije tačno (objasnio sam gore i zašto) a ljudi će te poslušati jer u mnogo drugih stvari što si napisao na forumu si 100% upravu.

Što se tiče iskustva 20+ godina u medicini i 18+ aktivne vožnje bicikle (skromne 2 godine aktivnog trkanja, MTB trkanja).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#96 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 August 2021 - 01:58 PM

Ti ljudima kažeš da to što imaju pogrešan bicikl je ok navići će se, neće. Bicikl koji im neodgovora će ima napraviti probleme (velike probleme) i možda će im napraviti nešto što će im ostati kao povreda za ceo život.
Ja sve što sam napisao sam argumentovao i sve se može proveriti. Sem onog pretposlednjeg što si napisao i što ima malo veze sa životom većinu si, pa blago rečeno izvukao iz du*eta. Govoriš nešto što nije tačno (objasnio sam gore i zašto) a ljudi će te poslušati jer u mnogo drugih stvari što si napisao na forumu si 100% upravu.

Što se tiče iskustva 20+ godina u medicini i 18+ aktivne vožnje bicikle (skromne 2 godine aktivnog trkanja, MTB trkanja).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Cek, cek, ti ga sad pretera Ja cu da napravim da ce ljudi imati dozivotno probleme??? Smesheru sam jedino rekao da ga vrat verovatno boll zbog lule, ali da ce povecanje treninga to resiti. I to ce ostaviti posledice?

 

Ili sto sam najdobronamernije objasnio da posledica trnjenja nogu moze da bude ne ustajanje sa sedista i savetujem da se ponekad ustane. Ustajanje ce da nekog napraviti bogaljem? Jadna je medicina sa kojom se ti bavis.

 

Inace ja bicik vozim dok se ti nisi ni rodio, tako da ni o tome nemamo sta da pricamo.


  • 0

#97 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 14 August 2021 - 02:40 PM

Ne ja nisam rekao da će ustajanje iz sica napraviti nekog bogaljem (možda su sitna slova na monitoru/telefonu pa teže ide čitanje bez naočara. Propadaju stvari sa godinama).

Svaka radnja koja se ponavlja i izlazi iz fiziološke granice tog dela tela napraviće deformaciju npr (kefoza kičme / pogrbljenost). Treningom na biciklu koji ti odgovara ćeš napraviti da možeš da voziš bicikl koji ti ne odgovara duže vremena nego bez treninga ali da treniraš na nečemu što ti ne odgovara može, u najgorem slučaju, dovesti do trajnih deformacija jer mišići će raditi posao dokle budu mogli (najlakše objašnjeno dok ne počnu da bole) onda održavanje tela vrše kosti, i krajevi tih kostiju su najčešće prvi pogođeni. Zato bole kolena, vrat, leđa. Sedenje u običnoj stolici bez aktivnog korišćenja mišića može dovesti do određenog stadiuma krivljenja kičme. Ono što pišem da bol u vratu mu se javlja zbog toga što nepravilno sedi i to trening na biciklu koji on ima neće rešiti.

https://www.2bike.rs...ciklu/?p=273275

Mora da je ovo chamade napravio jer je mesec dana trenirao za tour i nije izlazio iz teretane ili je u suštini objasnio da je promenom ugla sedenja (da lula menja ugao sedenja tačnije način/mesto gde sedalne kosti dodiruju sedište) rešio problem.


  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#98 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 August 2021 - 02:44 PM

Ne ja nisam rekao da će ustajanje iz sica napraviti nekog bogaljem (možda su sitna slova na monitoru/telefonu pa teže ide čitanje bez naočara. Propadaju stvari sa godinama).

Svaka radnja koja se ponavlja i izlazi iz fiziološke granice tog dela tela napraviće deformaciju npr (kefoza kičme / pogrbljenost). Treningom na biciklu koji ti odgovara ćeš napraviti da možeš da voziš bicikl koji ti ne odgovara duže vremena nego bez treninga ali da treniraš na nečemu što ti ne odgovara može, u najgorem slučaju, dovesti do trajnih deformacija jer mišići će raditi posao dokle budu mogli (najlakše objašnjeno dok ne počnu da bole) onda održavanje tela vrše kosti, i krajevi tih kostiju su najčešće prvi pogođeni. Zato bole kolena, vrat, leđa. Sedenje u običnoj stolici bez aktivnog korišćenja mišića može dovesti do određenog stadiuma krivljenja kičme. Ono što pišem da bol u vratu mu se javlja zbog toga što nepravilno sedi i to trening na biciklu koji on ima neće rešiti.

https://www.2bike.rs...ciklu/?p=273275

Mora da je ovo chamade napravio jer je mesec dana trenirao za tour i nije izlazio iz teretane ili je u suštini objasnio da je promenom ugla sedenja (da lula menja ugao sedenja tačnije način/mesto gde sedalne kosti dodiruju sedište) rešio problem.

 

Neee, s tobom vise necu ulaziti u rasprave. Zadnjih par postova si sve pokazao, spominjuci, dupe penis i sl.  To vec prelazi u bezobrazluk, a zarad nekih dobrih vibracija na forumu, pravicu se da ne postojis.

 

A to sto se naocara tice isto sve govori o tebi.


  • 1

#99 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 14 August 2021 - 02:47 PM

Neee, s tobom vise necu ulaziti u rasprave. Zadnjih par postova si sve pokazao, spominjuci, dupe penis i sl.  To vec prelazi u bezobrazluk, a zarad nekih dobrih vibracija na forumu, pravicu se da ne postojis.

Penis je medicinski naziv za naveden organ, d**e je mesto odakle si ti izvukao svoju znanje iz medicine.


  • 3

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#100 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 August 2021 - 10:08 PM

https://www.bicyclin...your-next-ride/

 

Koga mrzi da cita sve sazeto kazu sledece.

 

Kazu da sedlo koje nije dobro, moze da prebaci visak tezine na zivce i krvne sudove. utrnuvsi nas od kukova na dole. Ako i posle promene sedista i namestene pozicije imamo problema sa utrnuloscu, verovatno je da imamo oticanje aorte, koja ogranicava protok krvi u noge. Kaze da se to javlja kod onih koji voze agresivne pozicije i na hronometar. Studija iz 2004 je to otkrila kod 20% elitnih biciklista.

 

E sada, posto mi nismo ni elitni biciklisti, niti vozimo hronometar pa da moramo da sat vremena provedemo u aerodinamicnom polozaju, za nas je dovoljno ono sto sam na pocetku napisao samo redovno ustajanje sa sedista. 

 

 Ali ova studija potvrdjuje sta sam od pocetka pricao, da aorta moze da pravi probleme i da se ima slabo snabdevanje sa krvlju i da je to razlog trnjenja. Opet nasa je sreca sto ne jurimo svaki sekun i ako  redovno ustajemo problema nece biti. Zato sam na pocetku pisao, mozda nam je pozicija dobra, nego samo treba imati naviku ustajanja.

 

 Ovakvih istrazivanja ima jos da ne trazim, mislim da je ovo dovoljno.


  • 1




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika