Jump to content


Fotografije

Carbon, Aluminium, Titan, CrMo... Ramovi?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
47 odgovora na ovu temu

#41 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 December 2008 - 11:47 AM

Baš to!Extremna situacija tipa "puko mu bajk na 1 ili 2 mesta i on ga izgazio ili izudarao
čekićem od besa i slikao da bi mu se ljudi divili i pitali ga kako treba da voze da bi im se
bajk toliko raspao"
n:anim_08 n:bicycle2 n:dwarf n:fighting0028 n:fighting0027 n:fighting0032 n:fighting0074
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#42 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 17 December 2008 - 08:11 PM

ovo se desilo tako sto je indijanac skakao sa preko metar sa XC bajkom

vidi se po linijama loma da je opterecenje bilo udarno po vertikalnoj liniji :D :D :D

znaci lik je pajser :D

npr proracunavano za neko dinamicko opterecenje sa N ciklusa a on upotrebio udarno visokog intenziteta i broj ciklusa N=1 nije izdrzao :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
GO RIDE!!!!

#43 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 December 2008 - 12:00 AM

Ko je čitao komentare opreme na mtbr forumima, verovatno je naleteo na slične bolide...

~Ova vila je sranje, nisam je vozio ni mesec dana i tako pri jednom malom skoku, nema ni metar, feder izbije i proleti mi pored ušiju, samo što me nije ubio.

A majmun ima 120 kg i skače sa XC vilom od 140$.
  • 0

#44 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 December 2008 - 08:20 AM

...jedan se rodi svakog minuta...
  • 0

#45 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 25 September 2009 - 05:39 PM

Hajde da prenesem svoje iskustvo, posto sam ocigledno jedan od retkih vlasnika Ti rama. Od svih, sigurno ga je najteze unistiti jer je veoma fleksibilan. Ovaj moj ram ima ugradjenu zadnju suspenziju pod nazivom FlexSystem, a funkcionse tako sto se zadnja vila savija (vila je kruta, materijal se savija). Karbonci pucaju. Srecom od gomile karbona koje sam imao i sto trenutno imam, samo je sticna pukla. Ipak, najvise volim karbon.
E sad moj cale je ne znam kako uspeo da ulubi i Coulumbus cevi na svom ramu, tako da je i celicana unistiva.
Aluminium je uvek stari dobar i proveren. E sad ko kaze da je celik, tj. CrMo otisao u penziju, vara se, jos uvek se izradjuju vrhunski ramovi od ovog materijala.
Inace, boja TiO tj. titanium oxida je zuto-zlatna. Ona se nanosi tkz. naparivanjem (plazmom), stvaranjem tankih filmova preko nekog drugog materijala. Ti ramovi su sivi/srebrni i ne farbaju se.
E sad vase misljenje, posto to nemam pojma. Koliko moze da vredi Ti ram, cisto bih voleo da znam ako resim nekad da prodajem bajk? U pitanju je Sunn PrimTi.
  • 0

#46 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 September 2009 - 12:15 PM

Cena takvog polovnog rama je jako relativna stvar, pošto se retko voze Ti ramovi. Egzoterija.
Ko zna šta hoće može da izvadi iz džepa i 1000€ za takav ram. Moraćeš da proučiš tržište iz prve ruke, mada se egzotika bolje prodaje napolju :wink:
  • 0

#47 ScarSholder

ScarSholder
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 11 June 2012 - 08:47 PM

I mene interesuje cena ovih ramova, planiram da uzmem neki ali ne znam koliko to moze da kosta, koliko sam citao po internetu, veoma su retki, i da su preskupi, jel moguce da ram kosta 1000e?
  • 0

#48 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 11 June 2012 - 08:51 PM

jel moguce da ram kosta 1000e?


Nemoguce.

http://www.racycles....catid=2,430,595

:lol:
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika