Jump to content


Fotografije

Помоћ при куповини бицикла


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
196 odgovora na ovu temu

#101 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 08:57 AM

Mislim da se postavljac teme smorio. Po meni je najbolje reci stvari konkretno. Na primer : Taj, taj, taj bajs mogu da prodju, ovaj, ovaj, ovaj ne mogu da prodju. Ili za te pare imas bicikl ili nemas bicikl.
Da je naci adekvatan bajs tesko - jeste. Svi imamo razlicite ukuse, budzete, iz razlicitih smo mesta, razlicitih shvatanja, cak ne vozimo ni iste tipove bicikala.
Za 100-150 evra je definitivno moguce kupiti bicikl. Znam zato sto sam vozio drumsku celicanu iz 80ih godina. 2x7, cak je bio izuzetno ocuvan. No da je imao "50 kila, imao je".
Pa eto ja mesecima trazim bajs za 600e, pa nisam nasao. Mislim da ce glavni problem postavljac teme imati sa - svercerima. Svako tu gleda da zaradi. Da ne vredi, ne bi svako drugi na berzi prodavao hrpu delova i bicikala.
A i kad naletis na nesto - rastuzis se. Npr ne valja velicina, cak nije ni naznacena dobra velicina, udaran bajs, oljustene prednje i zadnje vilje, poluispravna samaraljka. Zatim neko gore je naveo ulepsavanje slika i to je istina ! Licno sam video 4 komada.
Taman nadjem nesto da mi se dopada. Na primer ovaj BTWIN Triban 520 mi je prelep ram, ali covek ga (samo kazem) rasklopio, prodaje bez grupe, a da ja narucujem odvojeno grupu, odvojeno ram, pa da to nosim na nevidjeno u servis - nije to za svakoga.
A moze da prodje i bezazleno (kao prosli drumas i treking). Po meni je korisnije da ljudi predloze bicikle ili da na vec predlozene daju predlog da li oni vrede te pare ili ne, nego da pricamo o cenovnim rangovima. Pa ja ne mogu da nadjem nista krsteno do 600e. Sad moram da dizem jos 100-200 gore, samo da bih nasao velicinu rama u vec siromasnoj ponudi.
Srecom postavljac teme trazi sasvim drugi bajk, a drugih bajkova ima na cikloberzi koliko volis (izgleda u Srbiji drumasi su avanturizam). Te verujem da se moze naci. A stavise ja bih mu preporucio cenkanje. Skidaju ljudi i 100e dole - onaj ko zeli da proda. Oni sto zele da zarade (takvi su apsolutna vecina) drze sumanute cene za bajsove koje kupuju na kilo iz uvoza.
Slobodno ti gledaj bicikle i do 200-250e i spustaj cenu dole. Pa gledam jedan iz zezanja Stevens od 550e. Pa lik prodao identican u dlaku u Hrvatskoj za 390e. Ja iz ciste dosade kontaktiram lika u Hrvatskoj, kaze bajsevi isti jaje jajetu. Jedan trazi 390e, drugi 550.
Tako da cene su sarolike. Tebi je, verujem kao i meni najveci problem da za odredjen novac dobijes odredjenu vrednost. Ako nista drugo do 150e ne mozes mnogo da promasis. Ja izmedju 600-800e mogu mnogo. Posebno na nevidjeno.
Ceo zivot kupujem na nevidjeno. Cak i zadnja 2 bajsa (ima par godina). Sad mi strah usao u kosti. Ono uzivo i na slikama se blago receno - ne poklapa. Tako da cenkaj se, ubodi pravu velicinu, uzivaj.
Ulaganja ce biti u svaki bajs. Skoro svaki.

Ima na drugom oglasniku par njih sto su napisali da otkupljuju bajseve i kad mu ponudis kazes cenu,on dodje sa pricom mogu da platim toliko nize,preprodavac koji je tek poceo da se time bavi,nije ni poceo nego eto misli da ce naici na nekog glupog,pa ni cigani na pijaci nisu glupi i znaju sta je xt,onda isto ovako nadje neka poredjenja gde ima jeftinije,pa mu kazem zasto ti ocekujes da ces biti prva ili druga ruka ovde,sta imas protiv toga da svako zaradi nesto ako se bavi ovim,on mora da iskesira za 10-20-30 bajseva pa i sledeci kupac pojedinog da zaradi,kapiras on je isti taj preprodavac ali je besan sto ne moze duplo da zaradi jer je 3-4-5a ruka,znaci udjes u jednu radnju jedna cena ,udjes u drugu druga,vecina se ne oseca glupo ako plati vise niti obraca paznju na to,ali ne moze da kaze prodavcu zasto je kod vas veca cena ,eno u drugoj 20% nize,zna se odgovor,produzi dalje
  • 0

#102 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 19 April 2020 - 09:44 AM

U Loznici, ovako na neviđeno, ja bih ti preporučio ovo:

 

https://www.2bike.rs.../fisher-balance

https://www.2bike.rs...-nakita-alu-ram


  • 0

#103 ficha007

ficha007
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 10:35 AM

"Ajde nemoj da lupetas"...malo krupne reči na današnji dan, i malo oštre rekao bih, dakle neprimerene diskusiji.

Pošto si, kako kažeš, 10 godina u materiji, na temi je brdo linkova, pa te molim da nas sve.ovde prosvetliš i kažeš o svakom od biciklova.dobre i loše osobine, šta.je to sto ga.čeka u slučaju kupovine, pa.mu na taj nacin eventualno predočiš argumente za tvoj stav.

Od.starta.je.tvoja priča bila...batali, bez 300 eura nemoj ni da razmišljaš o biciklu...ala si ga posavetovao ubilo se. Čovek posle tvog komentara.gubi volju da sedne na bicikl. Eventualno da kupi neki trotinet.

Vidi i ja sam preko 20.godina u materiji prava, pa nikada, koliko god da sam profi, ne bi oladio.čoveka na način kakvim si ti započeo diskusiju u temi.

To.što imaš 10.godina iskustva ne daje.fi za pravo da.nekome govoriš da lupeta, jer mi ovde ne lupetamo nego diskutujemo, razgovaramo, pricamo...

A pošto si iskusan, hajde molim te odaberi tri bicikla sa tri linka iz teme pa nam daj tvoju stručnu ekspertizu, nama što lupetamo i pojma nemamo.

Od.početka teme ja nisam.video niti jedan tvoj stručni komentar na temu već samo pljuckanje po nama laicima sa visine.

To nije argumentovana priča i ti to vrlo dobro znaš.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk
  • 3

Чвртина вере, чистота душе, честитост живота.


#104 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 10:43 AM

"Ajde nemoj da lupetas"...malo krupne reči na današnji dan, i malo oštre rekao bih, dakle neprimerene diskusiji.
Pošto si, kako kažeš, 10 godina u materiji, na temi je brdo linkova, pa te molim da nas sve.ovde prosvetliš i kažeš o svakom od biciklova.dobre i loše osobine, šta.je to sto ga.čeka u slučaju kupovine, pa.mu na taj nacin eventualno predočiš argumente za tvoj stav.
Od.starta.je.tvoja priča bila...batali, bez 300 eura nemoj ni da razmišljaš o biciklu...ala si ga posavetovao ubilo se. Čovek posle tvog komentara.gubi volju da sedne na bicikl. Eventualno da kupi neki trotinet.
Vidi i ja sam preko 20.godina u materiji prava, pa nikada, koliko god da sam profi, ne bi oladio.čoveka na način kakvim si ti započeo diskusiju u temi.
To.što imaš 10.godina iskustva ne daje.fi za pravo da.nekome govoriš da lupeta, jer mi ovde ne lupetamo nego diskutujemo, razgovaramo, pricamo...
A pošto si iskusan, hajde molim te odaberi tri bicikla sa tri linka iz teme pa nam daj tvoju stručnu ekspertizu, nama što lupetamo i pojma nemamo.
Od.početka teme ja nisam.video niti jedan tvoj stručni komentar na temu već samo pljuckanje po nama laicima sa visine.
To nije argumentovana priča i ti to vrlo dobro znaš.
Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Postavio sam 2 linka,nije postavljac mozda osetljiv kao ti pa mu se nece zgaditi realan savet,ne mogu da komentarisem nista za taj novac zato i teram svoju pricu,za koju nije potrebna diploma nego iskustvo i dokazi,ovde nam nije potreban psiholog niti licno obracanje koje ja nikad ne pocinjem,vrati se pa mi to nadji da sam nekog ispljuvo kao ti sto si poceo ruganjem
  • 0

#105 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4435 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 April 2020 - 11:03 AM

dodjem kazem svidja mi se onaj mercedes ali imam samo 1000€,ako je neko totalni laik onda je normalno da mu se predoce mane takve kupovine iako ce to necije tatane zivce da povredi



Kad smo već kod kupovine nečega na točkovima zar misliš da treba dati duplo više samo zato što je Merdžan?
Primera radi ja vozim Renault Lagunu Bacarra koji je svojevremeno bio pojam za Merc C ili Audi A4. Ali mnogima je Merc na prvom mestu jer je Merc pa nek je i duplo skuplji. Isto je i sa popravkom ili održavanjem istog. I mala deca znaju da Merc dere sa delovima. A nije ni prići npr Japanskom automobilu po pitanju kvaliteta izrade.
Mislim da treba da ispoštujemo čoveka i da mu se ne savetuju duplo skuplje ponude. Uvek se može pronaći nešto za svačiji džep. Bar kod bicikla nije toliko bitan fenseraj jer se može voziti i Acera i XT podjednako dobro.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#106 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 11:27 AM

Kad smo već kod kupovine nečega na točkovima zar misliš da treba dati duplo više samo zato što je Merdžan?
Primera radi ja vozim Renault Lagunu Bacarra koji je svojevremeno bio pojam za Merc C ili Audi A4. Ali mnogima je Merc na prvom mestu jer je Merc pa nek je i duplo skuplji. Isto je i sa popravkom ili održavanjem istog. I mala deca znaju da Merc dere sa delovima. A nije ni prići npr Japanskom automobilu po pitanju kvaliteta izrade.
Mislim da treba da ispoštujemo čoveka i da mu se ne savetuju duplo skuplje ponude. Uvek se može pronaći nešto za svačiji džep. Bar kod bicikla nije toliko bitan fenseraj jer se može voziti i Acera i XT podjednako dobro.

Ja se nisam rugao nikom i postujem svacije misljenje,da smo u 4 oka lakse bi se razumeli i dosli do konkretnih cinjenica,to nisu moje izmisljotine nego zakljucci svih koji kupe nesto dobro,da je podjednako dobro voziti to sto kazes ne bi postojale nize,vise i srednje klase,kako automobila tako i delova ja bajs,za 250-300€ nisam pomislio da predlazem nesto profi i spejs satl jer to prosto i nije ,to je nesto sto odlazi u proslost i prava stvar da svako dodje do kvaliteta visih klasa za male pare,naveo sam da su to povoljne 26ice koje svima preporucujem jer je cena niska zbog prelaska vecine na 29",nisam ja smislio da nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari,nikakva ovde filozofija nije potrebna,samo 100€ i nesto preko,nikakav bauk,full xt grupa,dobra vila,dobri tockovi,sve sto je nekad bilo papreno 5x skuplje,sto je toliki problem takav savet pametnog ulaganja u nesto sto je ispod svake cene i nije bacen novac,ne mora svako da se slozi ali bar da je probao tu razliku pa da kaze isto je vracam se na alivio sa xta,takvog nema
  • 0

#107 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 11:35 AM

Daj mu tih 100 evra i nešto preko i svi da budemo srećni.


  • 4

#108 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 11:50 AM

Daj mu tih 100 evra i nešto preko i svi da budemo srećni.


Pa hocu nije problem ali moramo prvo da ustanovimo da li su mu ok drugi prioriteli ili stvarno nema,ako recimo pusi dve pakle dnevno nista od para,ako ne moze da iskulira kafenisanje i izlaske neko vreme i ustedi opet nista,mi smo odvajali metalni novac od kusura u kasicu i tako se skupi prilicno,zdrav i prav covek nek se malo potrudi i zaradi neki dinar sa strane zarad pravog ulaganja
  • 0

#109 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 11:52 AM

Hristos Voskrese, srecan Vaskrs svim pravoslavnim vernicima !

 

Malo karikiranja i pokusaja uproscavanja, moze se kupiti yugo za par stotina evra, a on, kao i mercedes ili ferrari, ima tockove, motor, skoljku, transmisiju, volan, instrument tablu itd., poenta je koliko ce takvo ulaganje ''usreciti'', a koliko ''unesreciti'' kupca, a najbolji pokazatelj za to je vreme.  Bajs se moze voziti i sa zardjalim lancem, jednom ili nijednom kocnicom, iscepanim sedistem, i dalje ce prevoziti od tacke a do tacke b, sve zavisi od afiniteta i potreba pojedinca da li mu tako nesto zavrsava posao. Za mene je yugo kanta, kao i bajsevi od 100-150e, ali ako nekome treba kanta i zavrsavala bi mu posao, treba i to razumeti. Nama koji se iole razumemo u materiju, nije bas lako shvatiti zasto bi neko zeleo da kupi kantu, ali sto se kaze ''100 ljudi - 100 cudi''.


  • 1

#110 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 19 April 2020 - 11:56 AM

Daj mu tih 100 evra i nešto preko i svi da budemo srećni.

 

Нек се стрпи мало, па кад легне стотка од председника нек пазари неки до 250 ...  n2:party-021

 

Него видим ломе се копља око тога да л' му треба бољи (скупљи) мтб ... ваљда прво треба човеку да објаснимо да му не треба мтб, већ неки трекинг, сити, шта-ја-знам ...  n2:read


  • 3

#111 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 11:57 AM

Full XT,full xt komplet grupa a cena bajsa 250-300 na berzi.Koliko puta vec spomenuto u temi?

A to sto je ta grupa stara 10-15 godina i vec dobrano izakana nikom nista.Vazno je da pise XT.
  • 0

#112 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 11:57 AM

Нек се стрпи мало, па кад легне стотка од председника нека пазари неки до 250 ...  n2:party-021


Tako je bravo
  • 1

#113 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 11:58 AM

Full XT,full xt komplet grupa a cena bajsa 250-300 na berzi.Koliko puta vec spomenuto u temi?
A to sto je ta grupa stara 10-15 godina i vec dobrano izakana nikom nista.Vazno je da pise XT.

Netacno,postavio sam link celog bajsa za te pare sa xt grupom,ja imam takve grupe kao nove neizakane sa takvih bajseva skinute

https://www.2bike.rs...on#.XpxCIdh8LFo
  • 0

#114 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 12:07 PM

Za nezahtevene vozace, te starije generacije grupa i delova uopste nisu za potcenjivanje, pogotovo ako su u dobrom stanju. Na staroj drumskoj celicani, koju korstim kao gradski bajs, imam RX-100 menjace i kocnice, stare cca 25 god. made in Japan, odlicno zavrsavaju posao i dan danas, deluju neunistivo.


  • 0

#115 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 12:08 PM

Zaista mislite da covek koji trazi bajs za 150e treba XT ?
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#116 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 12:15 PM

Za nezahtevene vozace, te starije generacije grupa i delova uopste nisu za potcenjivanje, pogotovo ako su u dobrom stanju. Na staroj drumskoj celicani, koju korstim kao gradski bajs, imam RX-100 menjace i kocnice, stare cca 25 god. made in Japan, odlicno zavrsavaju posao i dan danas, deluju neunistivo.


Slazem se samo tesko se nalazi i novije u dobrom stanju i duze traju te grupe 760-770 koje pominjem od novijih
  • 0

#117 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 12:16 PM

Zaista mislite da covek koji trazi bajs za 150e treba XT ?

Ne njemu nije to uopste bitno,ja pokusavam tim ulaganjem da ga navedem da mu postane bitno
  • 0

#118 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 12:16 PM

XT mu ne treba niti ce naci na bajsu od 150 evra.
Ja se sit navoza na Capriolu 3x6 sa Tourney grupom.
  • 2

#119 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 12:21 PM

Kako rade novije tourney grupe, bilo mtb ili road ? Sem tezine, uglavnom slabe zavrsne obrade i srafova koji su skloni rdjanju, imaju li druge mane ?


  • 0

#120 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 12:24 PM

To ce morati sam da sazna kroz voznju. Nije on covek koji nikad nije seo na bajs. Pa imam ja Scout Hamera celicanu 3x7 sa Tourney, pa uz menjanje kasete, lanca kotrlja se glatko 10 godina. A i dan danas imaju da se kupe novi za 150 evra. Radi posao.

Covek prvo mora da sedne na nesto bolje da bi saznao sam. Pa ce znati. Covek nije dosao sa npr 400e, pa da mu neko trazi nesto bolje za 500-600.

Covek trazi bajs od 100-130 evra. Znaci od tacke A do tacke B. Pa moze da se kupi nov mountbajk za 150e.

Pitanje da li coveka uopste zanimaju Treking ili Roadbike. Sto se MTB tice, OP nije naveo da li ce ga voziti ofroad.

Kao sto neko rece mozda je coveku potrebniji neki treking. Za 100injak evra ili nesto vise su najbitnije dimenzije, da se racuna na neki dinar ulaganja u potrosne delove, kao i sam tip bicikla. Sam OP je rekao da ne zna sta tacno zeli.

Mozda je bolje da se to razjasni, a ne prica o grupama, kao da je to najbitnije u ovom cenovnom rangu.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika