Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#1881 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 07:40 AM



Blokiracu i tebe, posto nabijas taj njegov post da ubuduce ne citam te nebuloze



Najbolji post jeseni 2020.
  • 0

#1882 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 November 2020 - 07:50 AM

Rizik koji bi postojao bez vakcina je puno veći. Pogotovo kad je reč o tim vakcinama što ih primaju deca. Mi danas ne pamtimo svet pre vakcina. Tuberkuloza, dečija paraliza - i ostale grozne stvari.

 

Uz napomenu da, barem što se tiče autizma, to što se nešto konstatuje nakon vakcine, ne znači da je vakcina to prouzrokovala.

 

Što kaže veljo1981 - bilo bi lakše da se može nekom osvetiti. Pretpostavljam da je isto, barem malo lakše, kad se može bar neko okriviti - farmaceuti, lekari, lobiji i sl. Umesto živeti s tim da - jebiga, loša sreća.

I kontam da je to baš zajebano - za nikom poželeti. Samo, na osnovu svih informacija meni dostupnih, ne mogu izvući zaključak, tj. složiti se da su vakcine krive za to.

Da li imaju nuspojava? Sigurno. Ima ih svaki lek, pa ih uzimamo, kad su potrebni.

 

Prijateljica koja je dosta dobar lekar je stava, parafraziraću:

"Ne mogu reći ni da je sigurno dobro, ni da je sigurno loše vakcinisati se. Svaka vakcina ima nus pojava. Idealno je da se SVI drugi vakcinišu, pa ti onda ne moraš, tj. ne vakcinišeš se. Ali pošto ne možeš računati sa tim da je to slučaj, ostaje da sam odlučiš."


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1883 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 08:07 AM

Nisam ni ja mogao izvuci zakljicak dok me nije zadesilo, ja tu najvise krivim sebe jer smatram da sam trebao prouciti materiju ranije a nisam. E sad, imas roditelja koji brane vakcinu, kontam da je njima tako lakse, da prave sebi alibi jer ne mogu reci kriv sam sto sam dopustio da mi sjebu djete. Uglavnom morate da znate, kad se sta desi sam si kriv, sve padne na tebe, nit ce drzava da placa, ni proizvodjac vakcine.
Mislim ako vam nije dovoljno da vidite koliko Kisic Tepavcevic izgleda skuplje sad nego s pocetka ove price i ako vam nije jasno sto se ona toliko bori za obaveznu imunizaciju onda sta da vam kazem, nece vam vakcina puno ni naskoditi :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1884 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 08:20 AM

Nije svačiji organizam isti i ne reaguje isto, budućnost počinje onog dana kada svi lekovi i vakcine budu taylor made, smućkani samo za jednu osobu onoj kojoj su i namenjeni
  • 2

#1885 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 November 2020 - 08:40 AM

Nisam ni ja mogao izvuci zakljicak dok me nije zadesilo, ja tu najvise krivim sebe jer smatram da sam trebao prouciti materiju ranije a nisam. E sad, imas roditelja koji brane vakcinu, kontam da je njima tako lakse, da prave sebi alibi jer ne mogu reci kriv sam sto sam dopustio da mi sjebu djete. Uglavnom morate da znate, kad se sta desi sam si kriv, sve padne na tebe, nit ce drzava da placa, ni proizvodjac vakcine.
Mislim ako vam nije dovoljno da vidite koliko Kisic Tepavcevic izgleda skuplje sad nego s pocetka ove price i ako vam nije jasno sto se ona toliko bori za obaveznu imunizaciju onda sta da vam kazem, nece vam vakcina puno ni naskoditi :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

 

Na osnovu čega si zaključio da je vakcina uzrok problema?

 

Ja sa slažem da tu ima puno mafije (nema boljeg izraza) - ali to samo po sebi ne znači da su vakcine loša stvar.

To je kao da kažemo da je benzin loš za auto, zato što svi na njemu zarađuju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1886 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 08:49 AM

Protokoli za testiranje vakcina i lekova nisu izmišljeni juče, niti su preterano fleksibilni da bilo ko može da radi bilo šta i onda objavi rezultate kako mu se dopadne.


Какве је протоколе Pfizer пратио у Нигерији?
  • 0

#1887 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 08:55 AM

Што се тиче тога да је свет другачије изгледао пре појаве вакцина, тачно је, али је и тачно да су заразна обољења била у великом паду већ пре појаве разних вакцина због драстично побољшаних услова живота у смислу хигијене.
  • 0

#1888 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 08:55 AM

Ako sam ga blokirao onda ne bih da citam njegovo trolovanje, koji ce mi k, covjek link, bez jedne tvrdnje iz prakse
Blokiracu i tebe, posto nabijas taj njegov post da ubuduce ne citam te nebuloze
Prije toga da odgovorim, sto bi rekao jedan moj komsija u ratu kad su ga budili da ide na strazu, ko se boji nek strazari :)
Daj se odlucite, jel vakcina stiti ili ne stiti, ako stiti primis i zasticen si, ugodno sjedis u kafani i uzivas dok oko tebe crkavaju nevakcinisani. Imas izbor, demokratija, tvoje je da se stitis ili ne, ovaj pokusaj na silu koji ce mozda proci samo kod nas indijanaca to nije
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Браво
  • 0

#1889 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 08:55 AM

@BikeGremlin

Pa ako je bio dobar, primio vakcinu, dobio temperaturu i otisao onda je nekako logicno da je od nje al eto mozda imas neko bolje objasnjenje

Cini ni se da ti rece da nemas porodicu, da ti objasnim kako stvari stoje a vjerujem da ce potvrditi ostali sto imaju djecu. Kad odvedes dijete, npr prehladilo se ima temperaturu prvo sto te pita doktor jel dobilo u skorije vrijeme kakvu vakicnu ili kakav drugi lijek, ako kazes da jest samo te salje drugom, drugi trecem i tako dok ti ne dojadi, ne smiju da reaguju a ne smiju da ti kazu zasto. Stvar druga, objasni mi zasto smo mi indijanci i pokusni kunici, poredba sa Svedskom, zenini dodju iz Svedske sa djetetom koje ima temperaturu 40, krenu na put, prije toga odu kod doktora, nista antiniotik, nista skidanje temperature, nek jaca imunitet. Pitaj prijeteljicu zasto to tako kod nas, zasto lijece papir a ne simptom, pitaj zasto ako specijalista prepise Summamed zasto porodicni prepravi na Hemomicin i jos ti kaze u kojoj apoteci da kupis :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1890 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 09:48 AM

@veljo ima hiljade razloga zasto su stvari krenule kako ne treba sa tvojim klincem, vakcina je bila samo okidac mozda nije jedini razlog mozda je samo bio los tajming.. imam u blizini deciji dijabetes koji je isto nastao nakon mmr vakcine, nije da nisam upoznat, iscpljujes sebe i svoje krivicama, kasno je za to, cuvajte se za buducnost

 

evo malo da oraspolozi, aktuelna reklama u Nemackoj kojom se lokalci pozivaju na patriotizam u doba korone

https://youtu.be/iZgmIx3FmKc


  • 0

#1891 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 09:57 AM

Eto,ima 750000 clanova "patrijota" O:)  neka oni odmah prime vakcinu preko veze,,pa ako se pokaze uspesnom u vecini slucajeva,i ako bude i smrtnih slucajeva nije neka tragedija, patrijote su to ,eto jedna stvar pozitivna kojom bi pokazali da misle na narod. :wink:


  • 0

#1892 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 November 2020 - 10:00 AM

@BikeGremlin

Pa ako je bio dobar, primio vakcinu, dobio temperaturu i otisao onda je nekako logicno da je od nje al eto mozda imas neko bolje objasnjenje

Cini ni se da ti rece da nemas porodicu, da ti objasnim kako stvari stoje a vjerujem da ce potvrditi ostali sto imaju djecu. Kad odvedes dijete, npr prehladilo se ima temperaturu prvo sto te pita doktor jel dobilo u skorije vrijeme kakvu vakicnu ili kakav drugi lijek, ako kazes da jest samo te salje drugom, drugi trecem i tako dok ti ne dojadi, ne smiju da reaguju a ne smiju da ti kazu zasto. Stvar druga, objasni mi zasto smo mi indijanci i pokusni kunici, poredba sa Svedskom, zenini dodju iz Svedske sa djetetom koje ima temperaturu 40, krenu na put, prije toga odu kod doktora, nista antiniotik, nista skidanje temperature, nek jaca imunitet. Pitaj prijeteljicu zasto to tako kod nas, zasto lijece papir a ne simptom, pitaj zasto ako specijalista prepise Summamed zasto porodicni prepravi na Hemomicin i jos ti kaze u kojoj apoteci da kupis :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

 

To što se vremenski poklopi ne znači da je jedno uzrok drugom. To je česta greška koju ljudi prave. Iz razumljivih razloga.

 

I to što su kod nas mnogi lekari loši, ili/i korumpirani, ne znači da je vakcina loša i da ih treba ukinuti, ili da ne treba decu vakcinisati.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1893 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 10:06 AM

Sve ove informacije su dostupne ako te zanimaju. Na primer, nisu testirani samo ljudi iz SAD, studija je rađena u više zemalja istovremeno. Učesnici studije nisu bili u laboratorijskim uslovima, već su nastavili da žive kao i pre studije, po želji i navici. Eksplicitno su traženi ljudi koji nisu ranije imali kovid, a koji su sa povišenim rizikom od zaraze, na primer ljudi koji zbog posla moraju da koriste javni prevoz i ljudi koji rade sa obolelima. Efikasnost vakcine je određena prema placebu - pola učesnika je primilo vakcinu, pola placebo, ne znajući ko je primio šta, a onda je poređen broj zaraženih u jednoj i drugoj grupi nakon određenog vremena.

Protokoli za testiranje vakcina i lekova nisu izmišljeni juče, niti su preterano fleksibilni da bilo ko može da radi bilo šta i onda objavi rezultate kako mu se dopadne.

Hvala na ispravci, da proverio sam na Pfizer sajtu, piše sve detaljno, globalno je rađen trial nije samo US

 

Ovo poslednje, protokoli za testiranje vakcina jesu upravo izmenjeni.

Kod Pfizerove vakcine dobra stvar je što nije bazirana na oslabljenom virusu koji bi proizvodio antitela, nije bazirana ni na proteinima, već na mRNA. Što je upravo loša stvar, jer nije nigde odobren taj pristup, a nije odobren jer modifikacija mRNA kod ljudi na bilo koji način je - genetski inžinjering. A to je već krupna stvar, pogotovo ako se gleda i zbog hitnosti oko pandemije a i  sa vremenske distance jer nije prošlo potrebnih 5-10 godina da se utrvde moguće negativne posledice i nuspojave. Genetski inžinjering na ljudima je zabranjen sa razlogom, jer menja covecanstvo generacijski. Eto tu smo...

 

Izvor https://www.msn.com/...tes/ar-BB1ab8gY


  • 0

#1894 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 10:41 AM

Zanimljivo za mRNK, samo tu nema genetskog inženjeringa na ljudskom mRNK. Unosi se deo genetskog materijala virusa, ne menja se ništa direktno u genima onog koji je primio vakcinu. Sve je objašnjeno u članku koji si stavio.
  • 2

#1895 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 10:51 AM



To što se vremenski poklopi ne znači da je jedno uzrok drugom. To je česta greška koju ljudi prave. Iz razumljivih razloga.

I to što su kod nas mnogi lekari loši, ili/i korumpirani, ne znači da je vakcina loša i da ih treba ukinuti, ili da ne treba decu vakcinisati.


Mislim da nisi kompetentan ni za laicko misljenje oko svega toga al ok, ne mogu vas ni sve blokirati :)

Ja sad da mogu vratiti vrijeme ne bi ih imao ako ih moram vakcinisati, postenije prema njima nego ovako

Ne razumijem ovo "ako su kod nas doktori korumpirani", pa ako se kurva za procenat na kutiji antibiotika onda zamisli sta se radi kad su u pitanju milijarde. Eno Kisicka, transformacija od mirne ovcice do toga da joj se vilica pocela kociti kad prica, frka, razumijem, pritiscu je da se to zavrsava , svako malo neko se nesto buni a njoj dosadilo procati i boji da ce ostati bez pinke... Ostaces, ostaces stara, nece narod dati, kad mi vidimo da u Srbiji ne daju onda i mi ne damo i to je to

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1896 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 10:51 AM

mRNA virusa služi kao transportno sredstvo do ljudskog mRNA koji onda proizvodi sam potrebne proteine da bi stimulisao imunitet... Onaj deo "proizvodi sam" se odnosi na tačno to, modifikaciju genoma... ostaje vezan ako je virus prirodnog porekla ne nasledjuje se kao sto se zna gripa, herpes, hpv, hiv i slicni virusi se ne nasledjuju... ali ako je sinentickog porekla, onda imamo problem... a jos uvek je sve pod velom "ne zna se" po tom pitanju...


  • 0

#1897 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 November 2020 - 11:18 AM

Mislim da nisi kompetentan ni za laicko misljenje oko svega toga al ok, ne mogu vas ni sve blokirati :)

Ja sad da mogu vratiti vrijeme ne bi ih imao ako ih moram vakcinisati, postenije prema njima nego ovako

Ne razumijem ovo "ako su kod nas doktori korumpirani", pa ako se kurva za procenat na kutiji antibiotika onda zamisli sta se radi kad su u pitanju milijarde. Eno Kisicka, transformacija od mirne ovcice do toga da joj se vilica pocela kociti kad prica, frka, razumijem, pritiscu je da se to zavrsava , svako malo neko se nesto buni a njoj dosadilo procati i boji da ce ostati bez pinke... Ostaces, ostaces stara, nece narod dati, kad mi vidimo da u Srbiji ne daju onda i mi ne damo i to je to

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

 

Svet u kojem živimo je takav da bolesti postoje. Vakcina je najbolji do sada otkriven način da se opasne bolesti spreče da ubiju/sjebu puno ljudi.

 

Tehnički se ne mora ništa - samo je stvar procene rizika i odluke.

 

Što se vakcina tiče - da uzmem manje "škakljivu" analogiju kao primer - benzin. Kod nas se dosta muva, ali ne znači da je svaki benzin, na svakoj pumpi obavezno loš.

 

 

Objektivan problem je što sad svaka budala može da priča šta hoće. Koliko je to dobro zbog slobode, toliko (i još više) je u potpunosti obesmišljeno jer sad običan čovek nema šanse da skonta šta jeste, a šta nije. Ima dosta ozbiljnih ljudi, čak i "naučnika" koji mrtvi 'ladni iznose dosta uverljive argumente za tezu da je Zemlja ravna ploča. A ja ne mogu odleteti dovoljno visoko da se lično uverim direktno. Većina našeg direktnog iskustva, intuitivno upućuje na to da jeste ravna ploča. Nelogično je da je Zemlja okrugla, zar ne? Tipa: "Stajali bismo naopačke, kako? Videli bismo da se krivi u daljini, kad gledamo, ne? Dokaži da je okrugla!"

 

Kad su vakcine u pitanju, tu mi je još teže, jer se u medicinu ne razumem. Ostaje samo da pitam ljude u čiju stručnost i poštenje/integritet sam uveren. I, naravno, nije nemoguće, barem teoretski, da su svi ti ljudi ispranog mozga. Ako dovoljno paranoično razmišljaš, sasvim je moguće i da smo svi mi u matriksu, ili da je sve ovo samo tvoj san... Nema granice kad kreneš u tom smeru. :)

 

To je bar moje mišljenje, na osnovu dosadašnjeg znanja, iskustva i obrazovanja. Moguće da grešim, ali nisam još naišao na dokaze koji bi me uverili u suprotno. Sve te teorije zavere koje sam gledao uglavnom ne drže vodu kada se sagledaju iz svih uglova. I puno je lakše lupiti, nego objasniti/dokazati zašto je to lupetanje. 

Edit:
Dosta dobar tekst na temu. Ne slažem se u svemu sa autorom, ali opet mislim da dosta stvari dobro, i razumljivo objašnjava:

https://www.autonomi...enih-mreza.html


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1898 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 11:54 AM

Kako Amisi ne dobiju tu bolest, imaju sve druge bolesti, zasto ne dobiju autizam?

Da dodam, zasto ne pomru od groznih bolesti jer se ne vakcinisu?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1899 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 12:07 PM

mRNA virusa služi kao transportno sredstvo do ljudskog mRNA koji onda proizvodi sam potrebne proteine da bi stimulisao imunitet... Onaj deo "proizvodi sam" se odnosi na tačno to, modifikaciju genoma... ostaje vezan ako je virus prirodnog porekla ne nasledjuje se kao sto se zna gripa, herpes, hpv, hiv i slicni virusi se ne nasledjuju... ali ako je sinentickog porekla, onda imamo problem... a jos uvek je sve pod velom "ne zna se" po tom pitanju...

 

Ovo jednostavno nije tačno. Nema prepisivanja sa mRNK vakcine na bilo koju mRNK, već se traženi protein proizvodi čitanjem mRNK iz vakcine, a sam mRNK se zatim razgrađuje.

 

Takođe, DNK retrovirusnog porekla (HIV spada u retroviruse) se nasleđuje i te kako, procenjeno je da je oko 8% od ukupnog ljudskog genoma (retro)virusnog porekla. Neki od tih virusnih gena danas vrše veoma bitne funkcije u ljudskom organizmu. Da li će se virusni DNK naslediti nije pitanje prirodnog ili veštačkog porekla, nego da li se usađuje u klicine ćelije. Ali opet, mehanizam delovanja mRNK vakcine je na potpuno drugom nivou i nema za rezultat ovakvu modifikaciju genoma.

 

Interesantna tematika, koga zanima više:

https://www.nature.c...es/nrd.2017.243

https://medium.com/m...es-c18ba52ac195


  • 0

#1900 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 November 2020 - 12:22 PM

Kako Amisi ne dobiju tu bolest, imaju sve druge bolesti, zasto ne dobiju autizam?

Da dodam, zasto ne pomru od groznih bolesti jer se ne vakcinisu?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

 

I kako ne padnu na glavu oni što su dole...

 

Sve nerešive misterije, koje "otkrivaju" ovih godina razni prosvetljeni ljudi... :(


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png





2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika