Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#1861 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 10:28 PM

Sam si napisao "Da ne dužim, kako će to tačno ići niko ne zna." dakle nema potrebe da se nerviras. Svrha vakcinacije stanovnistva jedne zemlje je dostizanje toliko pominjanog "efekta imunizacije krda", odnosno imunizacije 66~70% stanovnistva. Dakle u ovih ostalih 30~35% moze bez problema da se smeste svi ljudi koji ne zele ili ne mogu da prime vakcinu, zato spavaj mirno nece te niko na silu vakcinisati (osim ako nisi u vojsci :)).

Deo nedavno usvojenog zakona

"U slučaju pojave epidemije zarazne bolesti, može se odrediti i preporučena ili obavezna vanredna imunizacija protiv te zarazne bolesti za sva lica, odnosno za određene kategorije lica, ako se utvrdi opasnost od prenošenja te zarazne bolesti, kao i u slučaju unošenja u zemlju određene zarazne bolesti, u skladu sa planovima za odstranjivanje i održavanje statusa iskorenjivanja određenih zaraznih bolesti.
Obavezna, odnosno preporučena vanredna imunizacija naređuje se aktom ministra, u skladu sa preporukama Svetske zdravstvene organizacije, na predlog Zavoda uz saglasnost Komisije."



Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#1862 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 10:42 PM

Pise slicno i za ratno stanje pa se to retko radi, samo u krajnjem slucaju. Kad pocnu ljudi na ulicama da padaju od virusa onda ide obavezna vakcinacija za sve. Dok dodje vakcina mozda sami suzbijemo virus nosenjem maski pa ispadne kao prosli put da smo dzabe kupovali.


  • 3

#1863 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 11:58 PM

(link)


  • 0

#1864 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 06:48 AM

Pise slicno i za ratno stanje pa se to retko radi, samo u krajnjem slucaju. Kad pocnu ljudi na ulicama da padaju od virusa onda ide obavezna vakcinacija za sve. Dok dodje vakcina mozda sami suzbijemo virus nosenjem maski pa ispadne kao prosli put da smo dzabe kupovali.

Je li ,a sta to bi  o tvom misljenju da treba sve zatvoriti kao papagaje u kavez,malo si promenio kurs. Normalno je da ljudi nista ne veruju ni svetu,a pogotovo ovde,danas ovako sutra onako.Lako je objaviti na TV da ljudi padaju od virusa, ako treba da uvedu prisilnu vakcinaciju. Samo kako bio ti gledao,napr. da ti je tvojoj majci napr. vakcina protiv velikih boginja oduzela zivot kao mojoj,nije bilo izuzetaka onda. Gde je vakcina protiv HIV-a ,trebala je jos pre 20god. da se napravi. Prvo nasprave vakcinu u enormnim kolicinama,pa je ispituju,koje su to budalastine,pa onda igra brojkama,60% efikasne,90,95,1590% ,jos se ni ne zna da li je virus prirodni ili vestacki, bas je covecanstvo  slabasno,pohlepno, podlozno manipulacijama.


  • 0

#1865 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 08:04 AM

^90% se navodno odnosi na ovih 45000 na kojima je testirana u julu, 35000 je revakcinisano do novembra, nešto oko ispod 100 IH SE ZARAZILO OD VAKCINE.... A ništa se ne kaže da li su od jula bili u laboratorijskim uslovima, u karantinu, uopšte izloženi spoljnim rizicima da se zaraza, da li su imali antitela već ili ne.. testirano je samo u US sa domaćim stanovništvom, ne odnosi se na mutacije i tipove virusa u Evropi i Aziji... eto, PR Pfeisera rekao 90% zvuči dobro taman posle izbora, nadam se da ti je jasnije pošto meni baš i nije. Znam samo još da su bogate zemlje tipa UK, Nemačka UNAPRED platile stotine milione doza, isto za internu političku upotrebu i da ostali tipa Indija Afrika neće dobiti ništa i da se već bune kako u WHO vlada nacionalizam bogatih...
  • 0

#1866 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 01:11 PM

@mirek200   Gde izvuce HIV, jel bi isao da primis vakcinu kada bi je napravili? Ili mozda neku protiv raka? I sto se vi brinete za procente efikasnosti vakcine kad je necete primati.


  • 0

#1867 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 02:44 PM

(link)


  • 1

#1868 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 04:03 PM

Које особље/уређаји ураде 17000 тестова?
  • 0

#1869 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 06:18 PM

Nenad Milosavljević (Njuz.net i jedan od autora Kesićeve emisije)



Šta biste pomislili ako bih vam rekao da je predsednik Amerike Donald Tramp, pomoću vojske, u maju mesecu spasao 50.000 dece iz tunela ispod nekoliko američkih gradova?

Šta biste pomislili ako bih vam rekao da su tu decu bogataši i moćnici koristili za seks, ali im takođe uzimali i krv od koje se pravi specijalna droga adrenohrom?

Šta biste rekli ako bih vam rekao da je bilo tu i beba i mrtve dece čiji su organi prodati, a da su deca koja su preživela bila izuzetno izmučena jer se adrenohrom bazira na adrenalinu, a što se deca više maltretiraju i muče, to luče više adrenalina?

Pitate se kako niste čuli za tako veliku i značajnu vest? Pa, niste čuli zato što nije objavljena ni u jednom velikom ili malom iole kredibilnom mediju. Pitate se dalje zašto tako velika i značajna vest nije nigde objavljena? Razlog je vrlo jednostavan. Pomenuti događaj se nije desio.

Pomenuti događaj postoji i opstaje isključivo u krugovima teoretičara zavera, paralelnom univerzumu koji se iz dana u dan nezadrživo širi i preti da proguta sve pred sobom. Ovaj izmišljeni događaj deo je nešto šire teorije zavere poznate pod nazivom Qanon, koja igra ključnu ulogu u sistemu modernih teorija zavera i koja je, kao i mnoge druge, inicijalno potekla sa foruma 4chan.

Tu su još i teorije zavera o 5G mreži, vakcinama, Bilu Gejtsu, satanizmu, sada i o korona virusu, te one klasične o kemtrejlsima i Džordžu Sorošu. HAARP-a se gotovo više niko ni ne seća. Svakodnevno se pojavljuju nove teorije zavera ili se stare razrađuju novim detaljima, a njihovi poklonici se sad već mogu prepoznati kao neformalni, ali prilično dobro organizovan pokret.

Zanimljivo je da su na udaru teoretičara zavera po pravilu levičari i liberali, dok su oni sami uglavnom desno orijentisani. Njihova infrastrukturna podrška oličena je kako u medijima kao što su Info Wars ili Breitbart, tako i u predsedniku Sjedinjenih Američkih Država Donaldu Trampu, koji prema ovom pokretu gaji neskrivene simpatije, neretko i sam plasirajući određene teorije zavere ili njihove detalje u javnosti. Naravno, internet je glavno igralište teoretičara zavera i alat koji oni obilato koriste za širenje dezinformacija i iako društvene mreže često najavljuju obračun sa takvim sadržajima, za sada ne deluje da će se to zaista i desiti.

Zašto je sve ovo bitno za nas u Srbiji? Zato što je ovo jedan od onih zapadnih trendova koji se ovde izuzetno dobro primio. Ljudi koji misle da su, pogledavši tri video-klipa na Jutjubu, otkrili veliku zaveru svetskih moćnika (i to ne svih moćnika, već isključivo onih liberalne provenijencije) niču kao pečurke posle kiše, a pandemija korona virusa učinila je da pokleknu i mnogi koje ste do juče smatrali razumnim i racionalnim ljudima. Niko ne traži, naravno, da se bespogovorno veruje zvaničnom (ili bilo kojem drugom) narativu, ali tražiti beg u opskurnim teorijama zavera je bukvalno najgora stvar koju možete sebi da dozvolite u vanrednoj situaciji kao što je pandemija.

Nažalost, to što sve više ljudi srlja u taj ponor ima svoje logično objašnjenje. U susretu sa nečim nepoznatim i opasnim, teorije zavera su se pokazale kao savršen mehanizam psihičke odbrane za mnoge. Kada ste pod pritiskom neizvesnosti i kada imate odgovornost i prema sebi i prema drugima, recimo u pogledu poštovanja zaštitnih mera, mnogo je lakše da to teško breme zbacite sa svojih leđa jednim elegantnim „korona ne postoji, to je prevara i manipulacija!” potezom, nego da tu odgovornost preuzmete.

Tako dolazimo do situacije da je sve više onih koji, i pored više od milion žrtava širom sveta, ne veruju čak ni da virus uopšte postoji, a kamoli da treba poštovati preventivne mere ili sutradan možda primiti vakcinu. U situaciji kada od ponašanja pojedinca zavisi čitavo društvo, teorije zavera postaju zapaljivo gorivo autodestrukcije koje civilizaciju vuče unazad. Efekat više nije samo zaglupljivanje. Sa tim bi se još i moglo živeti. Ovo sada je opasno, a sa tim ne da se ne može živeti, već dovodi u pitanje i goli opstanak. A priznaćete, bilo bi baš glupo da dezinformacije unište civilizaciju.
  • 6

#1870 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 November 2020 - 06:30 PM

ne veruju čak ni da virus uopšte postoji,

 

Lično poznajem dvoje koji veruju da virusi uopšte ne postoje - ni jedan virus. Da je to izmišljeno. Te da se ne mogu zaraziti virusom, kad ne postoji. Poštuju propisane mere, jer je tako propisano, ali im uopšte nije frka doći u kontakt sa bolesnima, jer ne veruju da je moguće zaraziti se. Bez šale. Normalni, obrazovani ljudi.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1871 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 06:40 PM

Ima i školovanih doktora koji tako misle, prodaju knjige i naplaćuju lečenje po svojoj metodologiji.


  • 0

#1872 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 08:58 PM

Mozda sam pricao, imam dva sina, 8 i 5 godina, oba rodjena kako treba, sve super, normalno se razvijali, oba vakcinisana, drugi je poslije mmr vakcine "otisao". Sad ima 100% invalidnost, oko 180 evra od drzave dobija za invalidnost i pomoc za izdrzavano lice, znaci obe te stavke zajedno 180 evra. Zena je morala prestati raditi jer mora biti s njim od 0-24, plus trosim oko 1000 evra na logopede,defektologe, psihologe... Njihov sat u posjeku je 25-30 evra a 100 km u jednom pravcu su udaljeni... Moja plata 500 evra pa onda skontajte kakva je to situacija

Samo zelim da razmislite, jeste li spremni rizikovati s vakcinom ili s koronom, da ne bude nije mi niko rekao, jer meni nije, ja nisam to pratio, smatrao da je vakcina nesto savrseno normalno i da ne postoji faktor rizika i evo sta sam docekao, unisti vas to, psihicki, finansijski... Samo razmislite s cim radije rizikovati i imajte u racunu da je ova vakcina napravljena preko noci

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 4

#1873 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 10:03 PM

Utoliko pre nam nije jasno zbog cega ne ucinis sve da se korona zaustavi samo nosenjem maski i samoizolovanjem, onda ne bi moralo da bude vakcina, nego te vise zanima da se u susednoj drzavi dize krvava revolucija. Da li si stvarno toliko naivan pa mislis da oni koji bi dosli umesto ovih nece nastaviti vakcinaciju.


  • 1

#1874 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 10:57 PM

Utoliko pre nam nije jasno zbog cega ne ucinis sve da se korona zaustavi samo nosenjem maski i samoizolovanjem, onda ne bi moralo da bude vakcina, nego te vise zanima da se u susednoj drzavi dize krvava revolucija. Da li si stvarno toliko naivan pa mislis da oni koji bi dosli umesto ovih nece nastaviti vakcinaciju.


Ти заиста мислиш да ће фармацеутски лоби да одустане од трилиона (мада ту има и много више фактора од самог новца) чак и да нам уграде маске на лице?
  • 0

#1875 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 11:18 PM



^90% se navodno odnosi na ovih 45000 na kojima je testirana u julu, 35000 je revakcinisano do novembra, nešto oko ispod 100 IH SE ZARAZILO OD VAKCINE.... A ništa se ne kaže da li su od jula bili u laboratorijskim uslovima, u karantinu, uopšte izloženi spoljnim rizicima da se zaraza, da li su imali antitela već ili ne.. testirano je samo u US sa domaćim stanovništvom, ne odnosi se na mutacije i tipove virusa u Evropi i Aziji...

Sve ove informacije su dostupne ako te zanimaju. Na primer, nisu testirani samo ljudi iz SAD, studija je rađena u više zemalja istovremeno. Učesnici studije nisu bili u laboratorijskim uslovima, već su nastavili da žive kao i pre studije, po želji i navici. Eksplicitno su traženi ljudi koji nisu ranije imali kovid, a koji su sa povišenim rizikom od zaraze, na primer ljudi koji zbog posla moraju da koriste javni prevoz i ljudi koji rade sa obolelima. Efikasnost vakcine je određena prema placebu - pola učesnika je primilo vakcinu, pola placebo, ne znajući ko je primio šta, a onda je poređen broj zaraženih u jednoj i drugoj grupi nakon određenog vremena.

Protokoli za testiranje vakcina i lekova nisu izmišljeni juče, niti su preterano fleksibilni da bilo ko može da radi bilo šta i onda objavi rezultate kako mu se dopadne.
  • 0

#1876 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 11:39 PM

Da se nastavim posto sam spavao sat vremena i vise ne mogu, tako to ide, doslo je s ovim problemom. Kad te sistem zajebe, ne mozes da vratis. Da je meni malog zgazio neko autom pa ga napravio invalidom ja bih mogao da ga uhvatim i odvedem u sumu pa da se osvetim ili tako nesto da se "namirim", znam da to ne rjesava al bih bolje spavao sigurno. Sistem ne mozes odvesti u sumu jbg i to te boli, nemocan si

Stvari stoje ovako, ja ne pratim ni jednu tu grupu sto se tice vakcina ii nevakcina, nemam kad al eto ovde sam usput pa eto zelim da se izjasnim kako ja to vidim. Kad bi pobijedio farmaceutski lobi i morali se vakcinisati, ovo zamislite, dogovrimo se da ih sjebemo, necemo praviti djecu vise, znaj da bi dosli da vam ih prave na silu, prvo bi probali raznim porezima da te natjeraju pa onda sila, jel neko misli da ne bi?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1877 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 01:49 AM

A kad bi neko zarazio koronom drugu osobu pa ta zarazena osoba premine valjda i porodica pokojnika ima pravo da vodi u sumu da se "namire".


  • 0

#1878 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 06:00 AM

Utoliko pre nam nije jasno zbog cega ne ucinis sve da se korona zaustavi samo nosenjem maski i samoizolovanjem, onda ne bi moralo da bude vakcina, nego te vise zanima da se u susednoj drzavi dize krvava revolucija. Da li si stvarno toliko naivan pa mislis da oni koji bi dosli umesto ovih nece nastaviti vakcinaciju.

E tu smo, To sam cekao da se izjasnis. Nastavili bi sa vakcinom, ali takve idiotske mere ispocetka,zatvaranje ljudi po tri dana,a sada ,tolikog popustanja a toliko zarazenih, sve nekako sama krajnost. Kome normalnom moze da smeta pollicijski cas od 21h do 0.5h ujutru.TI da imas 18-25god. kada rade hormoni, mogao bi neko da ti dokaze da je vazno da se samoizolujes, ukoliko imas hormone O:)


  • 0

#1879 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 06:58 AM

Utoliko pre nam nije jasno zbog cega ne ucinis sve da se korona zaustavi samo nosenjem maski i samoizolovanjem, onda ne bi moralo da bude vakcina, nego te vise zanima da se u susednoj drzavi dize krvava revolucija. Da li si stvarno toliko naivan pa mislis da oni koji bi dosli umesto ovih nece nastaviti vakcinaciju.

A kad bi neko zarazio koronom drugu osobu pa ta zarazena osoba premine valjda i porodica pokojnika ima pravo da vodi u sumu da se "namire".


blokirao te, džabe mu se obraćaš :)
  • 0

#1880 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 07:29 AM

Ako sam ga blokirao onda ne bih da citam njegovo trolovanje, koji ce mi k, covjek link, bez jedne tvrdnje iz prakse
Blokiracu i tebe, posto nabijas taj njegov post da ubuduce ne citam te nebuloze
Prije toga da odgovorim, sto bi rekao jedan moj komsija u ratu kad su ga budili da ide na strazu, ko se boji nek strazari :)
Daj se odlucite, jel vakcina stiti ili ne stiti, ako stiti primis i zasticen si, ugodno sjedis u kafani i uzivas dok oko tebe crkavaju nevakcinisani. Imas izbor, demokratija, tvoje je da se stitis ili ne, ovaj pokusaj na silu koji ce mozda proci samo kod nas indijanaca to nije


Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika