Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#1841 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 07:05 AM

Privatni sektor ce da krepa, nema tu vise sta popustati, odliv radne snage je podigao plate preko maksimuma, manje su narudzbe izvana zbog korone, mnogima obustavljeno i rade napamet u nadi da ce kupci poceti s narudzbama, jos ih najbolje zatvoriti pa da krepaju skroz. Svako zlo za neko dobro, mozda bude neke krvave revolucije pa da napravimo drzavu kako treba, drugacije ne ide
Btw
attachicon.gifScreenshot_20201116-052406.jpg
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Слажем се. Оно на шта сам мислио под попуштањем је могућност пристанка на присилну/обавезну вакцинацију под условљеношћу задржавања каквог таквог посла.
  • 0

#1842 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 07:06 AM

4157B46D-9E49-4216-9B05-6E0E712D59B8.jpeg
  • 0

#1843 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 07:14 AM

Слажем се. Оно на шта сам мислио под попуштањем је могућност пристанка на присилну/обавезну вакцинацију под условљеношћу задржавања каквог таквог посла.

Ne poznajem nikog da bi pristao na to po cijenu posla, doduse ja se druzim samo s realnim sektorom, ostale gledam kao parazite, ove po kancelarijama naravno, otvoris vrata dvojica ispadnu i jos dvojica izadju da mozes uci i onda jos nisu sposobni da zavrse sta treba. Samo visoka zgrada i izvesti sve da vide

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1844 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 09:51 AM

ma jest', regulisalo je tržište sebi i državni sektor, kako kom tajkunu odgovara koliko bucmasta koverta
  • 0

#1845 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 16 November 2020 - 10:19 AM

ma jest', regulisalo je tržište sebi i državni sektor, kako kom tajkunu odgovara koliko bucmasta koverta

Veliki problem državnog sistema je korupcija. Ne znam šta je bolja varijanta da se stranke same finansiraju, donacije (tajkuni/lobisti/razna udruženja) za mogućnost uplitanja u zakon i promene istog ili da se stranke finansiraju iz budžeta i onda dele pare sorotinji (čuvene 2000din) za dokaz da si zaokružio "najboljeg" predstavnika.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1846 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 10:35 AM

Ne poznajem nikog da bi pristao na to po cijenu posla


Значи да си добро одабрао друштво и пријатеље. Ја познајеем неке људе који већ сад знају да ће пристати на све да би задржали запослења и привид нормалног (потрошачког) живота.
  • 0

#1847 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 12:00 PM

Veliki problem TAKVOG državnog sistema je korupcija. Ne znam šta je bolja varijanta da se stranke same finansiraju, donacije (tajkuni/lobisti/razna udruženja) za mogućnost uplitanja u zakon i promene istog ili da se stranke finansiraju iz budžeta i onda dele pare sorotinji (čuvene 2000din) za dokaz da si zaokružio "najboljeg" predstavnika.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

To se izuzetno lako rešava, tipa sistem u Švajcarskoj.

https://en.wikipedia...irect_democracy

 

 


  • 0

#1848 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 03:02 PM

Izgleda da je i poslednja slobodna i demokratska zemlja u Evropi morala da popusti pred zaverenicima, crno nam se pise (link)

 

Шведска окреће нови лист - забрањено окупљање више од осам особа

Поштовање препорука везаних за коронавирус у Шведској није уродило плодом од пролећа, па ће јавни скупови биће ограничени на осам особа, у односу на претходни лимит који је износио 300 особа, изјавио је шведски премијер Стефан Лофвен.

"Ово је нова норма за цело друштво", рекао је Лофвен на конференцији за новинаре, пренео је Ројтерс.

"Не идите у теретане, не идите у библиотеке, немојте да организујете вечере. Откажите све", истакао је шведски премијер.

Шведска је привукла међународну пажњу због свог неуобичајеног одговора на пандемију, избегавањем закључавања земље и ослањањем на добровољно поштовање мера.

Стопа смртности у Шведској по броју становника је неколико пута већа него у њеним нордијским суседима, али је нижа него у појединим европским државама.

(Танјуг


  • 2

#1849 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 05:37 PM

http://rs.n1info.com...embru-2019.html


  • 0

#1850 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 November 2020 - 05:59 PM

Јер ко још тера неког да носи топлу одећу, осим зиме саме?

 

A ko još tera masku da nosiš, osim virusa samog? :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#1851 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 08:41 PM

Upravo sam bio na kafici i pričao sa meni bliskom osobom o trenutnoj situaciji. Ta osoba je najdirektnije uključena u proces registracije novih lekova, praćenje neželjenih dejstava istih itd. Odmah posle Nove godine, Srbija će dobiti vakcinu. Ubrzo se završavaju sve pravno formalne radnje a ona najvažnija je prošla kroz skupštinu. Osoba (naučni radnik) koja je ceo svoj život posvetila nauci i koja prezire sve 11e Septembre, ravnozemljaše, antivaksere, itd mi je rekla "meni sve ovo jako smrdi. Mi kao sedimo u kafiću a navodno je 20 i kusur njih umrlo od neverovatno zarazne bolesti samo danas. Nema vanrednog stanja, igra se fudbal, autobusi puni, otvaraju se tržni centri itd. Dalje, kako usrana Srbija da među prvima dobije vakcinu, od kojih to para kada smo najgora sirotinja, kada je to dogovoreno, kako mi pre npr. Švajcaraca, Skandinavaca itd (pitanje ko je to dogovorio se ne postavlja, znamo da je srpska Šeron Stoun u pitanju). Pa ta njegova/njena firma je razmišljala da ode iz zemlje zbog duga koji država ima prema njima a sada stižu milioni doza vakcina. Kako to da vakcine protiv gripa koje decenijama unazad imaju uspešnost od 60ak% maksimum, odjedanput posle par meseci istraživanja postadoše preko 90% uspešne. Ko može da sagleda buduće/dugoročne posledice po ljudski organizam za ovako kratko vreme. Na kraju je moj prijatelj/ca, osoba od nauke je citirao Tarabićevo predviđanje da će svi Srbi ispod kruške stati i da kao narod to izgleda upotpunosti zaslužujemo. I dodao da bez obzira na cenu koju će platiti, neće primiti ni Rusku, ni USA ni bilo koju drugu vakcinu, jer je izgleda sve to ista kuhinja". Ako je ta osoba koja bi za svoju kompaniju obe ruke dao/la, koja je od strane te kompanije finansiran/a da obiđe pola sveta po seminarima i usavršavanju, koja se redovno čuje sa ljudima iz struke širom sveta to izjavio/la i da ne veruje kompaniji u kojoj je celi radni vek i kojoj duguje svoju (visoku) materijalu poziciju, da ne spava danima zbog trenutne situacije i događanja, ja više nemam nedoumica (doduše do nešto slično mi se odavno kazivalo). U svakom slučaju, uskoro ću biti na ulici i braniti svoju porodicu od zla koje po meni preti njihovim životima a koje će vrlo brzo doći. I neću biti samo topovska hrana za "organe reda", Velje nevolje i ostali podmladak koji će sigurno tamo biti. Branuću se po svaku cenu. Ili oni ili moja deca. Red je da pokušam nešto da promenim za njih kada sam već bio glup/kukavica i ostavio ih u ovakvim uslovima da odrastaju. Večeras će Xanax da radi, mnogo sam uznemiren i besan

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 4

#1852 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 08:53 PM

@Nesoni сад си постао неомиљен међу делом форума којима је све ово у реду
  • 1

#1853 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 09:02 PM

U redu je da neko dobrovoljno pristane na ono u šta veruje i poštujem to. I ne negiram postojanje virusa već njegovo forsiranje u odnosu na ostale bolesti. Meni nije glavni problem virus već totalna toksifikacija ljudi (vazduh, voda hrana) Ali to je druga priča
Ali ovo ide u drugom smeru, na prisilu. Ne postoji gori oblik fašizma od toga da neko mojoj porodici i meni određuje šta treba da unesem u sopstveno telo

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 2

#1854 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 09:02 PM

Meni nije jasno kako neko moze biti toliko glup, jednostavno ne mogu naci objasnjenje za toliku glupost nego objasnjavam sebi da je interes, bot stranka , sendvic..., da zelis vakcinu, bas ti indijanac iz Srbije da je dobijes prije ovih zapadnjaka. Vjerujem da ce se Srbija tome oduprijeti, krvavo al tako mora, nadam se samo da se nece stati a da se ne pobacaju s krovova zgrada oni koji su radili protiv naroda

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1855 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 09:15 PM

@Nesoni   Cuvaj se tih benzodiazepina (Xanax) (link), opet cudno je da se trujes njima a vakcina je kao losa... Vakcina jos nije atestirana niti se upotrebljava  pa nema potrebe da se branite ni od koga. Vakcine se narucuju preko Covax-a uplatom predujama.

 


  • 0

#1856 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 09:49 PM

Vakcina je dokazala svoju efikasnost (prema dobijenim informacijama)
Sada sledi ispitivanje bezbednosti (po ubrzanim epididemiološkim procedurama USA to već sprovodi na onih 40 h ispitanika)
Berze / Wall Street je već dao svoje mišljenje ovome jer su akcije par kompanija otišle u nebo (ogromne, nezamislive pare su u pitanju) .
Nakon toga idu ubrzane isporuke i primena. Srbija će među prvima dobiti prvu od dve potrebne vakcine (jedna nije dovoljna) .
Da ne dužim, kako će to tačno ići niko ne zna.
Ono što tebe, mene i bilo kog pojedinca treba da zanima i na šta možemo da utičemo je da li ću /ćemo primiti vakcinu ili ne. Ako ne primim koja je cena toga, ako je primim koliko će to koštati porodicu i mene. Ja sam odlučio da neću da se vakcinišem ni milom ni silom. Ti ćeš se vakcinisati i milom i silom. Gore su neki od razloga za moju odluku. Pozdrav

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#1857 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 09:53 PM

To tek treba da se vidi da li ce biti prisilne vakcinacije ili ne, najverovatnije nece. Ja mislim da ti je veci problem trovanje Xanax-om. Svaki lek je pomalo otrov, koristite ga samo kada morate.


  • 1

#1858 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 09:59 PM



Kako to da vakcine protiv gripa koje decenijama unazad imaju uspešnost od 60ak% maksimum, odjedanput posle par meseci istraživanja postadoše preko 90% uspešne.

Može biti marketing, a može biti i da koronavirusi blage veze s gripom nemaju (valjda bi naučni radnik trebalo to da zna). Živi bili pa videli.
  • 0

#1859 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 10:02 PM

Naravno, slažem se da je Xanax zlo (ne kao široko rasprostranjen Ksalol) ali ne valja. Sutra imam naporan dan i moram da budem odmoran. Xanax je manje loše rešenje. Jako sam uznemiren oko stvari na koje u principu nemam uticaj. Plašim se i moje odluke i rešenost da mi je ama baš svega dosta i da sam ja kao normalan čovek i intelektualac doveden u stanje krajnje razdraženosti i besa. Koliko gorih od mene hoda ovim prostorima , bog sveti zna. Laku noć

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#1860 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 10:09 PM

Sam si napisao "Da ne dužim, kako će to tačno ići niko ne zna." dakle nema potrebe da se nerviras. Svrha vakcinacije stanovnistva jedne zemlje je dostizanje toliko pominjanog "efekta imunizacije krda", odnosno imunizacije 66~70% stanovnistva. Dakle u ovih ostalih 30~35% moze bez problema da se smeste svi ljudi koji ne zele ili ne mogu da prime vakcinu, zato spavaj mirno nece te niko na silu vakcinisati (osim ako nisi u vojsci :)).


  • 0




4 članova čita ovu temu

0 članova, 4 gosta, 0 anonimnih korisnika