Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#1801 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 13 November 2020 - 09:31 AM

,,Према подацима Светске здравствене организације (СЗО), смртност од последица инфекције коронавирусом, који се званично зове COVID-19, на глобалном нивоу износи 0,14 одсто, а не објављује се колики је проценат оних који су умрли од других болести и то махом због наметнутих мера наводне заштите од короне. До сада су штете за светску економију због наметнутих мера заштите, према Међународном монетарном фонду (ММФ), достигле 28 хиљада милијарди долара. Ти, у јавности потиснути подаци, намећу питање – зар је смртност од 0,14 одсто разлог за панику и уништавање, пре свега, западне економије?”

https://www.standard...egova-upotreba/
  • 0

#1802 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 13 November 2020 - 12:15 PM

@omega

 

Ne pratim to ali hajde da si u pravu. Na 10000 ljudi -14 umrlo , to ne bi trebalo da bude tolika halabuka,pod uslovom da ja ili neko od mojih najblizih ne stradaju od zaraze. Ali posto je takva halabuka,ja to zamisljam,da se sada bavimo teorijama zavere,ili to forsira farmaceustka industrija ili oni nesto znaju sto mi ne znamo,a to je da je ovaj virus potpuna nepoznanica,i ja sam vec sklon misljenju da ovaj virus ima recidiva ,ostaje uvek u telu i menja se vremenom isto kao virus HIV-a i pravi sranja u telu. Jer sta drugo pomisliti kada te svakodnevno bombarduju vestima,pokusavas da sklapas kockice,i normalno da se cuvas.

 

Na koji nacin mislis da je ekonomska steta u svetu 28 biliona dolara? To je, ne znam ali mozda ukupan BDP - USA ili Kine,ako ne onda tu negde,mislim da je to preterano.


  • 0

#1803 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 13 November 2020 - 12:31 PM

@omega
 
Ne pratim to ali hajde da si u pravu. Na 10000 ljudi -14 umrlo , to ne bi trebalo da bude tolika halabuka,pod uslovom da ja ili neko od mojih najblizih ne stradaju od zaraze. Ali posto je takva halabuka,ja to zamisljam,da se sada bavimo teorijama zavere,ili to forsira farmaceustka industrija ili oni nesto znaju sto mi ne znamo,a to je da je ovaj virus potpuna nepoznanica,i ja sam vec sklon misljenju da ovaj virus ima recidiva ,ostaje uvek u telu i menja se vremenom isto kao virus HIV-a i pravi sranja u telu. Jer sta drugo pomisliti kada te svakodnevno bombarduju vestima,pokusavas da sklapas kockice,i normalno da se cuvas.
 
Na koji nacin mislis da je ekonomska steta u svetu 28 biliona dolara? To je, ne znam ali mozda ukupan BDP - USA ili Kine,ako ne onda tu negde,mislim da je to preterano.

Прочитај чланак, то је одломак из текста. Озбиљан је аналитичар и озбиљан портал, не верујем да је изнео паушалан податак
  • 0

#1804 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 13 November 2020 - 01:58 PM

Logicno je da smrtnost od korone opada zbog preduzimanja mera zastite u celom svetu, sto je dokaz da su maske i drzanje rastojanja efikasna zastita. Ne treba zanemariti i ostecenja na organima pre svega na srcu koja korona ostavlja za sobom sto je dovoljan razlog za oprez, ne mora svako da umre od nedostatka vazduha, moze da prelezi koronu na nogama da bude negativan na testu ali posle umre od srcanih problema koje je zaceo korona virus.


  • 2

#1805 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 13 November 2020 - 03:44 PM

Logicno je da smrtnost od korone opada zbog preduzimanja mera zastite u celom svetu, sto je dokaz da su maske i drzanje rastojanja efikasna zastita. Ne treba zanemariti i ostecenja na organima pre svega na srcu koja korona ostavlja za sobom sto je dovoljan razlog za oprez, ne mora svako da umre od nedostatka vazduha, moze da prelezi koronu na nogama da bude negativan na testu ali posle umre od srcanih problema koje je zaceo korona virus.


Јеси ли прочитао чланак?
  • 0

#1806 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 13 November 2020 - 04:08 PM

Pa cela poenta teksta je onih 0.14 procenata, da je nekim slucajem 14% teksta ne bi ni bilo, zato je logicno da se objasni taj nizak broj i onda ceo tekst o zaveri pada u vodu. U mom obrazlozenju se vidi i zasto je moguce povecanje smrtnosti od drugih bolesti a da osoba nije pozitivna na kovid.


  • 0

#1807 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Postavljeno 13 November 2020 - 06:12 PM

0,14% nije ni tako malo.
Ako bi se svi na svetu, pre ili kasnije, zarazili, znači da bi umrlo oko 10 miliona ljudi.
Ili u Srbiji, na primer, oko 13 hiljada.
  • 1

#1808 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 13 November 2020 - 06:38 PM

Pa cela poenta teksta je onih 0.14 procenata, da je nekim slucajem 14% teksta ne bi ni bilo, zato je logicno da se objasni taj nizak broj i onda ceo tekst o zaveri pada u vodu. U mom obrazlozenju se vidi i zasto je moguce povecanje smrtnosti od drugih bolesti a da osoba nije pozitivna na kovid.


Знаш како су некада добри учитељи у школи говорили: Читај са разумевањем. Ти си читао са предрасудом и зато си погрешио поенту. У сваком случају ниси схватио у потпуности. То што си навео је само једна од тачака око које се текст врти, а то што си написао је само твоје образложење које баш не пије воду, поготово у другом делу.
  • 0

#1809 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 13 November 2020 - 07:49 PM

Pa pise u tom tekstu i ovo "Posle korone, „revolucionarni teror“ iz Davosa će, kako je planirano, biti nastavljen obnovom agresivne kampanje zvane klimatske promene i zaštita životne sredine. Davos, naime, izbijanje epidemije korone dovodi i u vezu sa klimatskim promenama za koje su, navodno, odgovorni ljudi." sto Vas borce za zdrav zivot i ocuvanje zivotne sredine svrstava u iste te zaverenike.


  • 0

#1810 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 13 November 2020 - 07:54 PM

@omega

Ne pratim to ali hajde da si u pravu. Na 10000 ljudi -14 umrlo , to ne bi trebalo da bude tolika halabuka,pod uslovom da ja ili neko od mojih najblizih ne stradaju od zaraze. Ali posto je takva halabuka,ja to zamisljam,da se sada bavimo teorijama zavere,ili to forsira farmaceustka industrija ili oni nesto znaju sto mi ne znamo,a to je da je ovaj virus potpuna nepoznanica,i ja sam vec sklon misljenju da ovaj virus ima recidiva ,ostaje uvek u telu i menja se vremenom isto kao virus HIV-a i pravi sranja u telu. Jer sta drugo pomisliti kada te svakodnevno bombarduju vestima,pokusavas da sklapas kockice,i normalno da se cuvas.

Na koji nacin mislis da je ekonomska steta u svetu 28 biliona dolara? To je, ne znam ali mozda ukupan BDP - USA ili Kine,ako ne onda tu negde,mislim da je to preterano.

Da i ne. HIV virus kao i COVID ulaze određene ćelije (T ćelije, vrsta limfocita) ali:

HIV se u suštini ugradi u njih (deo njegovog genoma ili ceo genom, ne sećam se).

COVID ulazi u iste ćelije i ostaje neaktivan.

Da li će se ovo promeniti, da li će C. virus mutirati ne znam.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1811 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 14 November 2020 - 02:56 AM

https://twitter.com/...f_src=twsrc^tfw


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#1812 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 14 November 2020 - 04:41 AM

elonm.png


  • 1

#1813 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 14 November 2020 - 08:05 AM

Lažno pozitivne da li sklone sa liste zaraženih? U suštini ako ih ostave na listi zaraženih statistika se pravi da je korona manje opasna od stvarne slike.
To je problem što se informacije tumače onako kako ko voli ali svakako informacije treba da budu javno dostupne.

Nova tehnologija, aha, tumori su poznati od antičkog vremena pa se i dalje teško diagnostikuju i dalje se prolazi sa lažno pozitivnim/negativnim rezultatima.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1814 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 November 2020 - 08:51 AM

Ja malo kod dr, upala sinusa standardna pojava, rastrcali se oko mene zato sto imam temperaturu i odvukose me u neku prostoriju posebnu za ove s temperaturama, sigurno je dezinfikovana kako treba :)
IMG_20201114_094859.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1815 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 14 November 2020 - 08:54 AM

attachicon.gifelonm.png


Др. Јозеф Менгеле лајкс дис
  • 0

#1816 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 November 2020 - 11:24 AM

Ja malo kod dr, upala sinusa standardna pojava, rastrcali se oko mene zato sto imam temperaturu i odvukose me u neku prostoriju posebnu za ove s temperaturama, sigurno je dezinfikovana kako treba :)
attachicon.gifIMG_20201114_094859.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Kazu trebao bi uraditi test, kazem sto test ako nemam simptome, necete lijeciti papir nego mene, ma kao za svaki slucaj. Ajd popustim, ne vrijedi se s rogatim bosti, 40 km test, negativan, ne mogu se oteti dojmu da bi drugacije pokazao da nismo raspravljali :)
Teorija, zavjera, avaks, vaks i jos na to sve sutra izbori, sad cu da legnem i ne ustajem iz kreveta do ponedjeljka

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1817 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 November 2020 - 02:01 PM

Zabranili posete Svetoj gori zbog virusa. Nisu svi pričešćeni? :)
  • 1
Homesick for a place you've never been...

#1818 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 14 November 2020 - 03:51 PM

 

@veljo1981   Brzi testovi nisu pouzdani, pretpostavi da imas koronu pa se samoizoluj zbog dobrobiti drugih ljudi, mada kupio si municiju pa mozes da radis po savesti, ne trebaju ti nasi saveti.


  • 0

#1819 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 14 November 2020 - 04:01 PM

6vxb8rse21z51.jpg

 

(link)


  • 0

#1820 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 14 November 2020 - 06:11 PM

Kazu trebao bi uraditi test, kazem sto test ako nemam simptome, necete lijeciti papir nego mene, ma kao za svaki slucaj. Ajd popustim, ne vrijedi se s rogatim bosti, 40 km test, negativan, ne mogu se oteti dojmu da bi drugacije pokazao da nismo raspravljali :)
Teorija, zavjera, avaks, vaks i jos na to sve sutra izbori, sad cu da legnem i ne ustajem iz kreveta do ponedjeljka
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Ко плаћа тест незапосленима?
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika