Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#161 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 March 2020 - 05:59 PM

Ma šta vam je kakva su vam to tumačenja :D piše obavljanje sportskih aktivnosti u zatvorenim i na otvorenim sportskim objektima. Biciklista na drumu je učesnik u saobraćaju. Čista logika je da je ono u cilju sprečavanja skupova (utakmica, navijača i grupnih treninga). Ako su problem nekoliko biciklista koji zajedno voze onda bi moralo biti i zabranjeno i pešacima na ulici da budu sa nekim, znači samo solo. Što se neće i ne može desiti, ljudi su socijalna bića, eno svuda se okupljaju po parkićima i druže, sinoć bleje na sve strane. I to je bolje napolju nego u kafićima, gde zaraženi inficira stolice, kvake.. pa se posle još x ljudi može zaraziti. U susretu napolju  eventualno su ugroženi samo ti koji se sastaju, njih dvoje, troje, nekoliko. Ne mogu ljudi biti u samicama, svako u svojoj (niti žele niti će poštovati, eno danas vidim pika se basket sve u 16) pogotovo u ovako prenaseljenom gradu, kontakt s drugima je neminovan.

Inače, svratio sam danas da proverim Cineplex, zatvoriše ga piše "na neko vreme" dobro su se setili.


  • 0

#162 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 March 2020 - 07:01 PM

Kad su roknuli Đinđića, bilo da nema okupljanja u više od 3 čoveka. Nas 300 bleji pred menzom u studenjaku i čekamo da'l da nas puste da jedemo da'l da nas 'apse :D


  • 0

#163 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 96 posts
  • LocationBor

Postavljeno 18 March 2020 - 07:53 PM

Prijatno sam razocaran poslusnoscu ljudi da ne izlaze posle 20h. Posle kazu da Srbi nisu slozni ccccc

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
  • 0

#164 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 18 March 2020 - 07:56 PM

Sada sam prosao kroz selo.Nigdje nikoga.Ja sam prijatno iznenadjen poslusnoscu naroda.Ja imam obavezu rada u 3.smjeni.
  • 0

#165 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 March 2020 - 09:01 PM

Ma šta vam je kakva su vam to tumačenja :D piše obavljanje sportskih aktivnosti u zatvorenim i na otvorenim sportskim objektima. Biciklista na drumu je učesnik u saobraćaju. Čista logika je da je ono u cilju sprečavanja skupova (utakmica, navijača i grupnih treninga). Ako su problem nekoliko biciklista koji zajedno voze onda bi moralo biti i zabranjeno i pešacima na ulici da budu sa nekim, znači samo solo. Što se neće i ne može desiti, ljudi su socijalna bića, eno svuda se okupljaju po parkićima i druže, sinoć bleje na sve strane. I to je bolje napolju nego u kafićima, gde zaraženi inficira stolice, kvake.. pa se posle još x ljudi može zaraziti. U susretu napolju eventualno su ugroženi samo ti koji se sastaju, njih dvoje, troje, nekoliko. Ne mogu ljudi biti u samicama, svako u svojoj (niti žele niti će poštovati, eno danas vidim pika se basket sve u 16) pogotovo u ovako prenaseljenom gradu, kontakt s drugima je neminovan.
Inače, svratio sam danas da proverim Cineplex, zatvoriše ga piše "na neko vreme" dobro su se setili.

Jel tvoj rođak Gađanski direktor staračkog doma bio danas na TV-u?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#166 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 472 posts

Postavljeno 18 March 2020 - 09:20 PM

Prijatno sam razocaran poslusnoscu ljudi da ne izlaze posle 20h. Posle kazu da Srbi nisu slozni ccccc

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Ko kaze?:)http://cloud.tapatal...0318-WA0025.mp4

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#167 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 March 2020 - 10:28 PM

Jel tvoj rođak Gađanski direktor staračkog doma bio danas na TV-u?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Jeste, to mi je rođeni brat.


  • 2

#168 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 19 March 2020 - 12:31 PM

https://www.telegraf...e-korona-virusa
  • 1

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#169 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 19 March 2020 - 12:52 PM


 
Ako budete imali vremena i budete kod kuće ovih dana... ;)



Погледао. Стари, добри Алекс Џоунс.
  • 1

#170 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 19 March 2020 - 10:22 PM

Dobar tekst, podugačak.

Zanemarite kurirov bombastičan naslov (tekst prenet iz Nedeljnika)

 

O uticaju iscrpljivanja resursa, pre svega seče šuma, na migracije populacija divljih životinja i njihovog  biositema u sredine bliže ljudima:

 

https://www.kurir.rs...vaca-je-i-covek


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#171 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 20 March 2020 - 12:48 AM

 

 

Da ne misli pjesak1972 da sam nestao odavde... Dobro pa se neko setio da se dotakne i ove teme.


  • 1

#172 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 96 posts
  • LocationBor

Postavljeno 20 March 2020 - 07:22 AM

Valjalo bi iskoristiti vikend za voznju ker kako cujem od jutros na radiju Vucko najavio da postoji mogucnost da od sledece nedelje zabrane slobodu kretanja osim za one koji moraju na posao. Zaboravih brojke (desetine hiljada) ljudi koji se vratili iz inostranstva u Srbiju i naravano ne postuju kucnu izolaciju.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
  • 0

#173 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2020 - 07:57 AM

Pa što ne zabrani samo njima, kad sa graničnih prelaza ima precizne podatke ko su oni


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#174 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2020 - 09:05 AM

Pa što ne zabrani samo njima, kad sa graničnih prelaza ima precizne podatke ko su oni


Zato što su već mogli da prošire zarazu. Teorija i statistika vode glavnu reč u politici, više nego ikad. Osim u nastupu političara, tu smo bolji od španskih serija...
  • 1
The sea, the sea

#175 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 20 March 2020 - 10:11 AM

Valjalo bi iskoristiti vikend za voznju ker kako cujem od jutros na radiju Vucko najavio da postoji mogucnost da od sledece nedelje zabrane slobodu kretanja osim za one koji moraju na posao. Zaboravih brojke (desetine hiljada) ljudi koji se vratili iz inostranstva u Srbiju i naravano ne postuju kucnu izolaciju.
Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


I meteorolozi zabranjuju od ponedeljka ;)
  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#176 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 March 2020 - 02:05 PM

Zato što su već mogli da prošire zarazu. Teorija i statistika vode glavnu reč u politici, više nego ikad. Osim u nastupu političara, tu smo bolji od španskih serija...

 

Ovo sve je q.
Oćeš da se igraš sasecanja u korenu (ajde da manemo NWO aspekt i pravimo se da je ovo toliko opasno kao što mediji tvrde)? Prvi slučaj virusa – 10 dana niko ne ide napolje sem hitnih službi i elektrodistribucije/vodovoda. Ovo postepeno dodavanje sve većih zabrana je đoka, ima(lo) je vremena da se zarazi 20% države.


  • 0

#177 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2020 - 04:39 PM

Ovo sve je q.
Oćeš da se igraš sasecanja u korenu (ajde da manemo NWO aspekt i pravimo se da je ovo toliko opasno kao što mediji tvrde)? Prvi slučaj virusa – 10 dana niko ne ide napolje sem hitnih službi i elektrodistribucije/vodovoda. Ovo postepeno dodavanje sve većih zabrana je đoka, ima(lo) je vremena da se zarazi 20% države.


Svako sa dva grama mozga može da 'odokativnom metodom' pretpostavi da je kod nas odavno zaraženo mnogo više od 20%. Brzina otkrivanja i potvrđivanja nije nikako jednaka brzini širenja bilo koje zaraze, ponajmanje ove.

Totalna blokada neće usporiti ništa jer je to, teoretski, trebalo uvesti mnogo pre prvog potvrđenog slučaja. Svakako, to važi za sve zemlje... sveta. To je neizvodljivo i svi bi skočili na linč da ijedna vlada blokira sve građane iz predostrožnosti. Ovako se igramo odgovornosti (i španske serije pred nacionalnim auditorijumom), postepeno pooštravamo mere izolacije i pratimo svetske trendove, a jasno je da će virus da istera svoje isto kao što će i vlasti, koji god da su im motivi.
  • 2
The sea, the sea

#178 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 March 2020 - 04:55 PM

Yup. Teške odluke.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#179 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 March 2020 - 05:05 PM

Svako sa dva grama mozga ... koji god da su im motivi.

 

Baš to. Jedino što nas svakako blokiraju iz predostrožnosti, ali na kašičicu, tj. uzaludno.


  • 0

#180 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 20 March 2020 - 05:32 PM

E u p.m. poče i kod nas.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika